Kap Kollu Gelinlikler

Firmaları Göster
Platin
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
11.000 TL - 13.000 TL
BCG 17
Bride's Choice Gelinlik
Romantik U yaka
3.000 TL - 10.000 TL
NSM 14
Nisse Moda
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
ASB 33
As Brides
Romantik V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
OZL 22
Özlemce Gelinlik
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
OZL 25
Özlemce Gelinlik
Romantik U yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Kande
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
OZL 10
Özlemce Gelinlik
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
NG-00135
Neslihan Moda
Romantik V yaka
7.500 TL - 9.000 TL
ELP 12
Elif Platin Haute Couture
Bohem Romantik V yaka
1.000 TL - 3.000 TL
Lencie
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik U yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Glamour Bridal 34
Glamour Bridal
Görkemli Romantik Cesur Hakim yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Lotus
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
15.000 TL - 30.000 TL
Helen gelinlik
Pınar Bent
Vintage Romantik Helen Zayıf gösteren Uzun gösteren Straplez
15.000 TL - 17.000 TL
Laurel
Mediha Cambaz
Romantik Helen V yaka
32.662,33 TL
KRG 49
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Barbie
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Spring
Studio Bride
Romantik Vintage Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
PIB  50
Pınar Bent
Sade Romantik Helen V yaka
15.000 TL - 17.000 TL
PIB  74
Pınar Bent
Vintage Bohem V yaka
15.000 TL - 17.000 TL
PIB  108
Pınar Bent
Romantik Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
15.000 TL - 17.000 TL
1110
Narin Moda
Romantik İllüzyon yaka
3.000 TL - 5.000 TL
3147
Narin Moda
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
1031
Narin Moda
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Kap Kol Gelinlik Nasıl Olur?

Omuz başlarını kapatan, küçük kase formunda kol tasarımına sahip modeller kap kol gelinlik olarak adlandırılıyor. Gelinliğin kumaşından yapıldığı gibi dantel ya da güpürlerden de tasarlanan kap kollar, omuzlarını olduğundan dar göstermek isteyen gelinler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu zarif kol tipinin farklı kumaşlardan yapılan seçeneklerinin sade gelinliklere hareket katmak için kullanıldığını da belirtelim.

Farklı Tarzlara Uygun Kap Kol Gelinlik Modelleri

Gelinliğin kap formundaki kol kısmı, dantel, tül gibi farklı tarzlara hitap edecek şekil ve kumaşlardan yapılabiliyor.

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının vazgeçilmezi danteller, kap kol tipinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Gövdesi ve etekleri dantelli gelinliklerde, aynı tarz dantelden kap kollar kullanılabileceği gibi tamamı sade gelinliklere dantelli kap kollarla hareket katılabilir.

Kap kol tasarımında tül, şifon gibi kumaşlar da sıklıkla tercih ediliyor. Zarif tasarımlardan hoşlanan gelin adayları da tül kumaştan kap kol gelinlikleri çok seviyor. Tamamı tül, şifon gibi tasarımlarda bu kumaşlardan kap kollar da hoş bir görünüm yaratıyor. Nostaljik tasarımlar ilginizi çekiyorsa püsküllü kap kolları olan vintage tarzda gelinlikleri de düşünebilirsiniz.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Kap Kol Gelinlik Modelleri

Kısa kollu gelinliklerden olan kap kollu modeller özellikle geniş omuzlu, omuzlarını olduğundan dar göstermek isteyen gelinlerin tercih edebileceği tasarımlar arasında. Bu özelliğiyle atletik vücut da denilen ters üçgen vücut tipindeki gelinliklerle istedikleri dar omuz görünümünü yaratabilir.

Kap kollar balık etek kesimine sahip gelinliklere de çok yakışıyor. Her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği, vücudu sararak tüm kıvrımları vurgulayan balık etekli tasarımları kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Bu gelinliklerle orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarırken zarif ve şık bir görünüm de kazanabilir, iddialı tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Geniş basenleri kamufle etme özelliğiyle kabarık etekli kap kol gelinlik modelleri, armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı diyebiliriz. A kesim gelinlikler, bu vücut tipine sahip gelin adayların ince üst bedenini öne çıkarabilir. Göğüslerinizi iri göstermek için üstü dantelli modellere yönelebilirsiniz. Bu tasarımların birçok düğün mekanıyla uyum sağladığını da ekleyelim. Özellikle açık hava düğünü için A kesim kap kol gelinlikler idealdir.

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları olan prenses gelinliklere de değinelim. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonunda evlenecekseniz dantelli kap kol gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kap kollar düz kesim gelinliklerde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı olan bu modellerin farklı tarza hitap eden seçenekleri de bulunuyor. Düz kesim kap kol gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz.

Kap Kol Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kap gelinlik fiyatları kumaş, marka, dikim şekli, satılık ya da kiralık olması gibi kriterlere göre değişebiliyor. Fiyatları etkileyen en önemli konulardan biri kumaş ve işlemeler. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı gelinlikler, sentetik oranı yüksek tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor. Ayrıca gelinlikte kullanılan dantelin türü de fiyatları etkileyebiliyor.

Örneğin; kolları lez dantelden kap kol gelinlik modellerine kıyasla maliyeti diğer dantellere göre fazla olan Fransız dantelli kap kol gelinlik modelleri daha yüksek fiyatlı oluyor. Ayrıca hazır model kap kol gelinlikler arasından seçim yapmanız halinde özel olarak diktirmeye kıyasla daha düşük fiyatlı bir tercihte bulunmuş olacağınızı da ekleyelim. Çünkü özel dikim gelinlikler, ekstra zaman ve işçilik gerektirir.

Ünlü tasarımcıların kap kol gelinlikleri de marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle piyasaya göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Kap kol gelinlik fiyatlarını etkileyen kriterler arasında satılık ya da kiralık olması durumunu da sayabiliriz. Kiralık gelinliklerin, satılık gelinliklere göre yaklaşık yüzde 30’u oranında daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkün.

Kap kol gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların tasarımlarını size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.