Degaje Yaka Gelinlikler

Degaje yaka gelinlikleri küçük göğüslü gelin adayları rahatlıkla giyebilir!

MDC 3

Model

: MDC 3

Özellikler

: Romantik, Bohem, Degaje yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Celmira

Model

: Celmira

Özellikler

: Romantik, Degaje yaka

5.000 TL - 7.000 TL

2020 Degaje Yaka

Model

: 2020 Degaje Yaka

Özellikler

: Sade, Sade, Degaje yaka , Degaje yaka

NUM 8

Model

: NUM 8

Özellikler

: Bohem, Cesur, Degaje yaka

9.000 TL - 12.000 TL

YSG 32

Model

: YSG 32

Özellikler

: Modern, Sade, Büyük beden, Degaje yaka

6.500 TL - 11.000 TL

LWD 02

Model

: LWD 02

Özellikler

: Sade, Romantik, Vintage, Degaje yaka

17.500 TL - 34.500 TL

Antiope

Model

: Antiope

Özellikler

: Sade, Romantik, Modern, Degaje yaka

17.500 TL - 34.500 TL

2019 Inbal Dror Degaje Yakalı Gelinlik Modeli

Model

: 2019 Inbal Dror Degaje Yakalı Gelinlik Modeli

Özellikler

: Cesur, Görkemli, Sade, Degaje yaka

2023 Monique Lhuillier Slip Dress

Model

: 2023 Monique Lhuillier Slip Dress

Özellikler

: Sade, Modern, Uzun gösteren, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Degaje yaka

2021 Carolina Herrera Askılı Balık Gelinlik

Model

: 2021 Carolina Herrera Askılı Balık Gelinlik

Özellikler

: Sade, Degaje yaka

2021 Inbal Dror Askılı Gelinlik

Model

: 2021 Inbal Dror Askılı Gelinlik

Özellikler

: Sade, Degaje yaka

2023 Lela Rose Sade Gelinlik

Model

: 2023 Lela Rose Sade Gelinlik

Özellikler

: Sade, Modern, Tarlatansız, Uzun gösteren, Degaje yaka

2023 Lela Rose Askılı Gelinlik

Model

: 2023 Lela Rose Askılı Gelinlik

Özellikler

: Sade, Modern, Görkemli, Uzun gösteren, Degaje yaka

Sayfa 1 / 1
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Degaje Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Degaje, kelime anlamıyla “serbest bırakılmış” demektir. Degaje yaka ise dökümlü ve hafif açık serbest bırakılmış yaka anlamını taşıyor. Bu yaka tipine sahip gelinliklerde, yakanın iki ucundan aşağı doğru dökümlü form kullanılıyor. Degaje yakaların ince ve kalın askılı, boyundan bağlamalı, uzun kollu gibi farklı gövde tipleri ile uyum sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

Degaje Yaka Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Degaje yakalar, kullanıldığı tasarıma boynu olduğundan daha uzun gösterme özelliği katıyor. Derinliği ayarlanabilir, dekoltesi istenilen düzeyde tutulabilir bu yakalar, gelin adaylarının zarafetini yansıtmasına da yardımcı oluyor. Degaje yaka kesiminin farklı derinlik ve genişlikte seçenekleri bulunuyor. Genişliğine göre, dar ve geniş; derinliğine göre de derin ve çok derin degaje yaka tiplerini çeşitler arasında sayabiliriz.

Genişliğine göre degaje yakaların özelliklerine bakalım. Boyun ve omuzların birleştiği bölgeden, köprücük kemikleri açıkta kalacak şekilde göğüslerin üstünden dökümlü gelen yakalar, dar degaje yaka olarak adlandırılıyor. Geniş degaje yaka tipi ise boyundan omuzlara doğru olabildiğince uzak, göğüs çatalına doğru dökülen yaka kesimine deniyor.

Peki farklı derinlikteki bu yakalar kimler için uygun diyenlere daha fazla geciktirmeden yanıtını verelim: Boynu uzun gelin adayları dar degaje yaka tipine sahip gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilir. Geniş degaje yaka tipini ise omuzları dar ve boynu kısa gelin adaylarına önerdiğimizi belirtelim ve derinliğine göre yaka tipleriyle özelliklerine de değinelim.

Az derin degaje yakalar göğüs çatalını geçmeyecek derinlikte oluyor. Bu modeller dökümlü kayık yaka olarak da adlandırılabiliyor. Omuzları geniş, göğüsleri küçük gelin adayları bu yaka tipini rahatlıkla tercih edebilir. Derin degaje yakalar ise göğüs bölgesinin ortasına doğru bitiyor. Bu derinlikteki yakalar göğüsleri küçük gelinler için ideal.

Etek Kesimine Göre Degaje Yaka Gelinlikler

Etek kabarıklığı arttıkça gelinliğin üst bedeninin dekolte bölgesini taşıması ve sabit tutabilmesi zorlaşır. Ayrıca kabarık etekler yakadan da rol çalar. Bu nedenle degaje yakaların fazla kabarık olmayan etek kesimleriyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu ipucundan yola çıkarak, degaje yaka tipini en çok düz ve robadan kesim gelinliklerle yakıştırdığımızı söyleyelim.

Son yıllarda en trend modeller arasında yer alan, “slip dress” de denilen akışkan gelinliklerin bu tasarımların en şık örnekleri olduğunu söyleyebiliriz. Düz kesim, fazla derin olmayan degaje yaka tipine sahip bu saten ya da krep gelinlikler, restoranlar, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant ortamlarda yapılacak düğünlere çok yakıştırdığımızı da ekleyelim.

Kabarık etekli bir gelinlikte degaje yaka tercih etmek istiyorsanız tercihinizi A kesim gelinlik modelleri arasından yapmanızda fayda var. Degaje yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size en uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!