Degaje Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
MDC 3
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Romantik Bohem Degaje yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Celmira
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik Degaje yaka
5.000 TL - 7.000 TL
2023 Lela Rose Askılı Gelinlik
Sade Modern Görkemli Uzun gösteren Degaje yaka
30.000 TL - 40.000 TL
AOM 6
Ahmet Özceyhan Moda Tasarım
Modern Sade Bohem Helen Degaje yaka
8.000 TL - 11.000 TL
2020 Degaje Yaka
Pronovias
Sade Sade Degaje yaka , Degaje yaka
YSG 32
Yasemin Gelinlik & Modaevi
Modern Sade Büyük beden Degaje yaka
6.500 TL - 11.000 TL
Antiope
Pronovias
Sade Romantik Modern Degaje yaka
17.500 TL - 34.500 TL
LWD 02
Pronovias
Sade Romantik Vintage Degaje yaka
17.500 TL - 34.500 TL
NUM 8
Nüans Moda
Bohem Cesur Degaje yaka
9.000 TL - 12.000 TL
2019 Inbal Dror Degaje Yakalı Gelinlik Modeli
Cesur Görkemli Sade Degaje yaka
2023 Monique Lhuillier Slip Dress
Sade Modern Uzun gösteren Tarlatansız Zayıf gösteren Degaje yaka
2021 Carolina Herrera Askılı Balık Gelinlik
Sade Degaje yaka
2021 Inbal Dror Askılı Gelinlik
Sade Degaje yaka
2023 Lela Rose Sade Gelinlik
Sade Modern Tarlatansız Uzun gösteren Degaje yaka
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Degaje Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Degaje, kelime anlamıyla “serbest bırakılmış” demektir. Degaje yaka ise dökümlü ve hafif açık serbest bırakılmış yaka anlamını taşıyor. Bu yaka tipine sahip gelinliklerde, yakanın iki ucundan aşağı doğru dökümlü form kullanılıyor. Degaje yakaların ince ve kalın askılı, boyundan bağlamalı, uzun kollu gibi farklı gövde tipleri ile uyum sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

Degaje Yaka Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Degaje yakalar, kullanıldığı tasarıma boynu olduğundan daha uzun gösterme özelliği katıyor. Derinliği ayarlanabilir, dekoltesi istenilen düzeyde tutulabilir bu yakalar, gelin adaylarının zarafetini yansıtmasına da yardımcı oluyor. Degaje yaka kesiminin farklı derinlik ve genişlikte seçenekleri bulunuyor. Genişliğine göre, dar ve geniş; derinliğine göre de derin ve çok derin degaje yaka tiplerini çeşitler arasında sayabiliriz.

Genişliğine göre degaje yakaların özelliklerine bakalım. Boyun ve omuzların birleştiği bölgeden, köprücük kemikleri açıkta kalacak şekilde göğüslerin üstünden dökümlü gelen yakalar, dar degaje yaka olarak adlandırılıyor. Geniş degaje yaka tipi ise boyundan omuzlara doğru olabildiğince uzak, göğüs çatalına doğru dökülen yaka kesimine deniyor.

Peki farklı derinlikteki bu yakalar kimler için uygun diyenlere daha fazla geciktirmeden yanıtını verelim: Boynu uzun gelin adayları dar degaje yaka tipine sahip gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilir. Geniş degaje yaka tipini ise omuzları dar ve boynu kısa gelin adaylarına önerdiğimizi belirtelim ve derinliğine göre yaka tipleriyle özelliklerine de değinelim.

Az derin degaje yakalar göğüs çatalını geçmeyecek derinlikte oluyor. Bu modeller dökümlü kayık yaka olarak da adlandırılabiliyor. Omuzları geniş, göğüsleri küçük gelin adayları bu yaka tipini rahatlıkla tercih edebilir. Derin degaje yakalar ise göğüs bölgesinin ortasına doğru bitiyor. Bu derinlikteki yakalar göğüsleri küçük gelinler için ideal.

Etek Kesimine Göre Degaje Yaka Gelinlikler

Etek kabarıklığı arttıkça gelinliğin üst bedeninin dekolte bölgesini taşıması ve sabit tutabilmesi zorlaşır. Ayrıca kabarık etekler yakadan da rol çalar. Bu nedenle degaje yakaların fazla kabarık olmayan etek kesimleriyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu ipucundan yola çıkarak, degaje yaka tipini en çok düz ve robadan kesim gelinliklerle yakıştırdığımızı söyleyelim.

Son yıllarda en trend modeller arasında yer alan, “slip dress” de denilen akışkan gelinliklerin bu tasarımların en şık örnekleri olduğunu söyleyebiliriz. Düz kesim, fazla derin olmayan degaje yaka tipine sahip bu saten ya da krep gelinlikler, restoranlar, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant ortamlarda yapılacak düğünlere çok yakıştırdığımızı da ekleyelim.

Kabarık etekli bir gelinlikte degaje yaka tercih etmek istiyorsanız tercihinizi A kesim gelinlik modelleri arasından yapmanızda fayda var. Degaje yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size en uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!