Bilekte Gelinlikler

Uzun gelinlikler sana göre değilse bilekte gelinlik modellerini düşünebilirsin!

Sade Vintage Romantik Düşük omuz
SET 32
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 32

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage Straplez
M-0125
Neslihan Moda

Model: M-0125

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
Celine
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Celine

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade Vintage V yaka
TUN 6
Tunam Moda

Model: TUN 6

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Bisiklet yaka
AYS 11
Ayşegül Kalelio Gelinlik Ümraniye

Model: AYS 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade Vintage Bisiklet yaka
MNE 25
Mine Ertuğrul Atelier

Model: MNE 25

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vücut Tipine Göre Bilekte Gelinlik Modelleri

Diz altında etek boyuna sahip gelinliklerden olan bu tasarımlar tam ayak bileği hizasında biter. Eğer uzun gelinliklerin ayağınıza dolanacağından ve rahat edemeyeceğinizden endişe ediyorsanız bilekte biten gelinlik modelleri size şıklığın yanı sıra konfor da sağlayabilir.

Her etek kesimi ve tarza uygun seçenekleri bulunan bilekte gelinliklerin farklı vücut tiplerine uygun seçeneklerine göz atalım:

Armut vücut tipine sahip gelin adayları geniş basenlerini kamufle etmek için bilek boy kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip bu gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. Göğüs dekolteli, askılı gelinliklerle de ince üst bedeninizi öne çıkarabilirsiniz.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için bilekte gelinlik modelleri arasından yırtmaçlı olanları tercih edebilir. Üst kısmı işlemesiz, sade kumaştan, V yakalı, düz ya da kalem formunda bilekte gelinlikler de bu vücut tipindeki gelinlerin tercih edebileceği modellerden.

Her kesimde gelinliği rahatlıkla giyebilen kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise her gelinin kolay kolay giyemeyeceği dar kesim bilekte gelinliklere yönelebilir. Böylece orantılı vücut hatları vurgulanarak fit ve feminen bir görünüm yaratılabilir.

Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş, bilekte biten gelinliklere yönelebilir. Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Bilekte Biten Gelinlik Modelleri

Bilekte gelinlik modelleri sahip olduğu geniş seçeneklerle farklı tarzlardaki gelin adaylarına hitap ediyor.

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli bilek boy gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; kollarının olduğundan kalın görünmesini isteyen gelin adayları bilekte biten kolları dantelli gelinlik modellerini tercih edebilir.

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade gelinlik modelleri oluyor. Restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve samimi düğünlerde giyilebilecek bilek boy beyaz gelinlik modellerini nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde giyebilirsiniz.

Organizasyon Türüne Göre Bilek Boy Gelinlik Modelleri

Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için de bilek boy gelinlik modelleri tercih edilebiliyor. Fotoğraf çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve zarif bir görünüme sahip olabilmek için sade, bilek boy gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Modern gelinlikleri araştırıyorsanız bilekte beyaz gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem renkte bilekte biten elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

Bu zarif tasarımların save the date elbisesi olarak kullanılabileceğini de ekleyelim. Bilekte biten sade ve rahat gelinlikleri nikah töreninizde zarif bir görünüme sahip olmak için tercih edebilirsiniz. Bilek boy boy evden çıkış gelinlikleri minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Bilek boy gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık ürünleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.