Bilekte Gelinlikler

Uzun gelinlikler sana göre değilse bilekte gelinlik modellerini düşünebilirsin!

M-0125

Model

: M-0125

Özellikler

: Romantik, Vintage, Straplez

₺3.000 - ₺5.000

SET 32

Model

: SET 32

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Düşük omuz

₺3.000 - ₺5.000

STR 4

Model

: STR 4

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺8.000 - ₺11.000

BYB 9

Model

: BYB 9

Özellikler

: Sade, Modern, Hakim yaka

₺8.500 - ₺12.000

FGB 7

Model

: FGB 7

Özellikler

: Modern, V yaka

₺12.000 - ₺17.500

MNC 17

Model

: MNC 17

Özellikler

: Vintage, Modern, Bisiklet yaka

₺8.500 - ₺12.000

SNŞ 4

Model

: SNŞ 4

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺8.000 - ₺11.000

AYS 11

Model

: AYS 11

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

₺8.500 - ₺12.000

Dcey Alexandra Grecco-Armida Gelinlik

Model

: Dcey Alexandra Grecco-Armida Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Modern, Bohem, V yaka

₺17.000 - ₺34.000

DVM 6

Model

: DVM 6

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺2.500

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Vücut Tipine Göre Bilekte Gelinlik Modelleri

Diz altında etek boyuna sahip gelinliklerden olan bu tasarımlar tam ayak bileği hizasında biter. Eğer uzun gelinliklerin ayağınıza dolanacağından ve rahat edemeyeceğinizden endişe ediyorsanız bilekte biten gelinlik modelleri size şıklığın yanı sıra konfor da sağlayabilir.

Her etek kesimi ve tarza uygun seçenekleri bulunan bilekte gelinliklerin farklı vücut tiplerine uygun seçeneklerine göz atalım:

Armut vücut tipine sahip gelin adayları geniş basenlerini kamufle etmek için bilek boy kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip bu gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. Göğüs dekolteli, askılı gelinliklerle de ince üst bedeninizi öne çıkarabilirsiniz.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için bilekte gelinlik modelleri arasından yırtmaçlı olanları tercih edebilir. Üst kısmı işlemesiz, sade kumaştan, V yakalı, düz ya da kalem formunda bilekte gelinlikler de bu vücut tipindeki gelinlerin tercih edebileceği modellerden.

Her kesimde gelinliği rahatlıkla giyebilen kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise her gelinin kolay kolay giyemeyeceği dar kesim bilekte gelinliklere yönelebilir. Böylece orantılı vücut hatları vurgulanarak fit ve feminen bir görünüm yaratılabilir.

Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş, bilekte biten gelinliklere yönelebilir. Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Bilekte Biten Gelinlik Modelleri

Bilekte gelinlik modelleri sahip olduğu geniş seçeneklerle farklı tarzlardaki gelin adaylarına hitap ediyor.

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli bilek boy gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; kollarının olduğundan kalın görünmesini isteyen gelin adayları bilekte biten kolları dantelli gelinlik modellerini tercih edebilir.

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade gelinlik modelleri oluyor. Restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve samimi düğünlerde giyilebilecek bilek boy beyaz gelinlik modellerini nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde giyebilirsiniz.

Organizasyon Türüne Göre Bilek Boy Gelinlik Modelleri

Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için de bilek boy gelinlik modelleri tercih edilebiliyor. Fotoğraf çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve zarif bir görünüme sahip olabilmek için sade, bilek boy gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Modern gelinlikleri araştırıyorsanız bilekte beyaz gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem renkte bilekte biten elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

Bu zarif tasarımların save the date elbisesi olarak kullanılabileceğini de ekleyelim. Bilekte biten sade ve rahat gelinlikleri nikah töreninizde zarif bir görünüme sahip olmak için tercih edebilirsiniz. Bilek boy boy evden çıkış gelinlikleri minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Bilek boy gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık ürünleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.