Asimetrik Gelinlikler

Asimetrik etekli gelinliklerle düzgün bacaklarını vurgula!

Sade Modern Düşük omuz
Vega
İsmira Gelinlik

Model: Vega

4.000 TL - 6.000 TL

Sade Vintage Hakim yaka
SFK 13
Şafak Moda

Model: SFK 13

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern Tek omuz
SET 42
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 42

3.000 TL - 5.000 TL

Modern V yaka
MDC 10
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 10

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
Rüya
Gülay Şengün Modaevi

Model: Rüya

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
Lale 1
Gülay Şengün Modaevi

Model: Lale 1

3.000 TL - 5.000 TL

Modern İllüzyon yaka
Caroline
Atelier No.7

Model: Caroline

10.000 TL - 20.000 TL

Vintage Romantik Düşük omuz
SET 34
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 34

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Kayık yaka
SMC  11
Sema Çiçekçi

Model: SMC 11

3.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik Cesur Hakim yaka
AGA 8
Agraf Atelierr

Model: AGA 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
FAP 32
Faike Polat

Model: FAP 32

3.000 TL - 5.000 TL

Cesur Modern Straplez
2020 Valentini Spose Asimetrik Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2020 Valentini Spose Asimetrik Gelinlik

3.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Straplez
HKW 21
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: HKW 21

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Bohem Romantik Cesur Halter yaka
NES 6
Neslihan Moda

Model: NES 6

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Straplez
HKW 22
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: HKW 22

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Hakim yaka
Anvelop
Çırağan Couture

Model: Anvelop

10.000 TL - 15.000 TL

Romantik Modern Bisiklet yaka
FGB 2
Figen Bağzıbağlı

Model: FGB 2

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Sade Bohem Helen Degaje yaka
AOM 6
Ahmet Özceyhan Moda Tasarım

Model: AOM 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Cesur Kayık yaka
ZEY 6
Zeynep Güler Haute Couture

Model: ZEY 6

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Modern Bisiklet yaka
By İlkay Bayhan 17
By İlkay Bayhan

Model: By İlkay Bayhan 17

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Bohem Modern V yaka
Lara
Ju İstanbul

Model: Lara

2.900 TL

Görkemli Modern Düşük omuz
NHC 16
Nişantaşı Haute Couture

Model: NHC 16

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Vintage Bohem Tesettür Hakim yaka
AYS 9
Ayşegül Kalelio Gelinlik Ümraniye

Model: AYS 9

10.000 TL - 15.000 TL

Sade Vintage Bohem İki parça Kayık yaka
ASK 13
Aslı Kırdar Moda Evi

Model: ASK 13

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Asimetrik Etekli Gelinlik Nasıl Olur?

Alışılmış düz etek görünümünden farklı, değişik kesimlerde, verev ya da önü kısa arkası uzun etek kesimine sahip gelinlik modelleri asimetrik etekli gelinlik olarak adlandırılıyor. Bu modeller özellikle klasik tasarımların dışına çıkmak isteyen gelin adayları için ideal. Son yıllarda daha çok görmeye alıştığımız bu gelinlikleri giyebilmek için düzgün bacaklara sahip olma şartından da bahsedelim.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Asimetrik Gelinlik Modelleri

Armut, elma, dikdörtgen ya da kum saati... Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilirseniz, vücudunuzun öne çıkarmak ya da kamufle etmek istediğiniz bölümleri için avantaj sağlayacak modellere yönelebilirsiniz. Asimetrik etekli gelinlikler arasından da seçim yaparken nasıl bir model istediğinize vücut tipinize göre karar verebilirsiniz.

A Kesim Asimetrik Gelinlikler

Belden çan şeklinde aşağı inen, A etek kesimine sahip gelinlik modellerini armut vücut tipine sahip gelin adaylarına tavsiye ediyoruz. Çünkü bu vücut tipine sahip gelin adaylarının basenleri geniştir ve A etek formu geniş basenleri kamufle etmek için oldukça idealdir. Bu modellerin tarihi mekan, otel, havuz başı, kır alanı gibi birçok düğün mekanına uyum sağladığını da ekleyelim

Balık Kesim Asimetrik Etekli Gelinlik Modelleri

Asimetrik balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran asimetrik balık gelinliklerin diz altında kalan etek kısmının önü kısa arkası uzun olabiliyor. Bu modeller, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Prenses Kesim Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlikler

İhtişamlı bir gelinlikle rahat hareket etmek isteyen gelin adaylarının tercihi asimetrik etekli prenses gelinlikler oluyor. Bu gelinlikler de balık gelinlikler gibi gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek tasarımlardan. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının tercih edebileceği prenses model gelinlik modelleri geniş basenleri kamufle etme özelliğiyle fit bir görünüm yaratabiliyor.

Asimetrik Düz Kesim Gelinlikler

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa arkası uzun önü kısa düz kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim gelinlikleri özellikle dikdörtgen vücut yapısına sahip gelinlere önerdiğimizi de ekleyelim. Çünkü bu modellerin vücudu sarmayan bol tasarımı, kıvrımsız bel bölgenizi kamufle etmenize yardımcı olurken asimetrik etek kesimi dikkatleri bacaklarınıza çekmeniz için idealdir.

Farklı Tarzlara Uygun Arkası Uzun Önü Kısa Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Asimetrik gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip. Asimetrik etekli dantelli gelinlikler en çok karşımıza çıkan tasarımlar arasında. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adayları dantelli gelinlikleri çok seviyor. Asimetrik etekli gelinliklerin iki parçalı ya da düz kesim seçenekleri bohem tarzdaki gelinlere ve kır ve kumsal düğünlerine uygun seçenekler arasında.

Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini asimetrik sade gelinlik modelleri arasından yapıyor. Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlik arayan gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer buluyor. İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise asimetrik sık fırfırlı gelinlik modellerine şans veriyor. Son yılların trend modelleri arasında yer alan bu tasarımlar tarihi mekan ya da otel gibi görkemli düğün mekanlarına çok yakışıyor.

Asimetrik Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi asimetrik gelinlik modelleri de her bütçeye uygun fiyatlarla etiketlendiriliyor. Bu geniş fiyat aralığının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi özelliklerini sayabiliriz. Markaların hazır model asimetrik gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlıdır.

Önü kısa arkası uzun gelinlik fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü markaların koleksiyonu arasında yer alan gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor. Kumaş demişken; sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu da söyleyelim.

Asimetrik etekli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Farklı etek kesimine sahip gelinliklerden hoşlanıyorsanız artık nasıl seçim yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Farklı asimetrik etekli gelinlik modellerini bulunduğunuz sayfada inceleyebilir, size en uygun modeli bu bilgiler ışığında kolayca seçebilirsiniz. Beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.