Asimetrik Gelinlikler

Asimetrik etekli gelinliklerle düzgün bacaklarını vurgula!

SET 42

Model

: SET 42

Özellikler

: Sade, Modern, Tek omuz

3.000 TL - 5.000 TL

NRA 5

Model

: NRA 5

Özellikler

: Modern, Romantik, V yaka

8.000 TL - 11.000 TL

NHC 16

Model

: NHC 16

Özellikler

: Görkemli, Modern, Düşük omuz

7.000 TL - 10.000 TL

ESO 4

Model

: ESO 4

Özellikler

: Modern, Sade, Straplez

5.500 TL - 9.000 TL

PIB  118

Model

: PIB 118

Özellikler

: Modern, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

SET 34

Model

: SET 34

Özellikler

: Vintage, Romantik, Düşük omuz

3.000 TL - 5.000 TL

Pictor

Model

: Pictor

Özellikler

: Modern, V yaka

14.200 TL

NES 6

Model

: NES 6

Özellikler

: Modern, Bohem, Romantik, Cesur, Halter yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Sade, Modern, Düşük omuz

4.000 TL - 6.000 TL

Anvelop

Model

: Anvelop

Özellikler

: Romantik, Modern, Hakim yaka

17.500 TL - 26.000 TL

AGA 8

Model

: AGA 8

Özellikler

: Vintage, Romantik, Cesur, Hakim yaka

8.000 TL - 11.000 TL

ZEY 6

Model

: ZEY 6

Özellikler

: Romantik, Modern, Cesur, Kayık yaka

5.500 TL - 8.500 TL

Lara

Model

: Lara

Özellikler

: Sade, Bohem, Modern, V yaka

5.000 TL

FGB 2

Model

: FGB 2

Özellikler

: Romantik, Modern, Bisiklet yaka

12.000 TL - 17.500 TL

Rüya

Model

: Rüya

Özellikler

: Romantik, Straplez

3.000 TL - 5.000 TL

SMC  11

Model

: SMC 11

Özellikler

: Romantik, Modern, Kayık yaka

5.500 TL - 12.500 TL

Caroline

Model

: Caroline

Özellikler

: Modern, İllüzyon yaka

10.000 TL - 20.000 TL

SFK 13

Model

: SFK 13

Özellikler

: Sade, Vintage, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

LMG 22

Model

: LMG 22

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.500 TL - 8.500 TL

TUV 23

Model

: TUV 23

Özellikler

: Bohem, Romantik, V yaka

17.000 TL - 34.000 TL

FGB 21

Model

: FGB 21

Özellikler

: Romantik, Modern, Kayık yaka

12.000 TL - 17.500 TL

Elif Aygün Atelier 21

Model

: Elif Aygün Atelier 21

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Düşük omuz

9.000 TL - 12.000 TL

ASK 13

Model

: ASK 13

Özellikler

: Sade, Vintage, Bohem, İki parça, Kayık yaka

9.000 TL - 12.000 TL

AYG 43

Model

: AYG 43

Özellikler

: Modern, V yaka

5.500 TL - 8.500 TL

Sayfa 1 / 4
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Asimetrik Etekli Gelinlik Nasıl Olur?

Alışılmış düz etek görünümünden farklı, değişik kesimlerde, verev ya da önü kısa arkası uzun etek kesimine sahip gelinlik modelleri asimetrik etekli gelinlik olarak adlandırılıyor. Bu modeller özellikle klasik tasarımların dışına çıkmak isteyen gelin adayları için ideal. Son yıllarda daha çok görmeye alıştığımız bu gelinlikleri giyebilmek için düzgün bacaklara sahip olma şartından da bahsedelim.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Asimetrik Gelinlik Modelleri

Armut, elma, dikdörtgen ya da kum saati... Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilirseniz, vücudunuzun öne çıkarmak ya da kamufle etmek istediğiniz bölümleri için avantaj sağlayacak modellere yönelebilirsiniz. Asimetrik etekli gelinlikler arasından da seçim yaparken nasıl bir model istediğinize vücut tipinize göre karar verebilirsiniz.

A Kesim Asimetrik Gelinlikler

Belden çan şeklinde aşağı inen, A etek kesimine sahip gelinlik modellerini armut vücut tipine sahip gelin adaylarına tavsiye ediyoruz. Çünkü bu vücut tipine sahip gelin adaylarının basenleri geniştir ve A etek formu geniş basenleri kamufle etmek için oldukça idealdir. Bu modellerin tarihi mekan, otel, havuz başı, kır alanı gibi birçok düğün mekanına uyum sağladığını da ekleyelim

Balık Kesim Asimetrik Etekli Gelinlik Modelleri

Asimetrik balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran asimetrik balık gelinliklerin diz altında kalan etek kısmının önü kısa arkası uzun olabiliyor. Bu modeller, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Prenses Kesim Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlikler

İhtişamlı bir gelinlikle rahat hareket etmek isteyen gelin adaylarının tercihi asimetrik etekli prenses gelinlikler oluyor. Bu gelinlikler de balık gelinlikler gibi gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek tasarımlardan. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının tercih edebileceği prenses model gelinlik modelleri geniş basenleri kamufle etme özelliğiyle fit bir görünüm yaratabiliyor.

Asimetrik Düz Kesim Gelinlikler

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa arkası uzun önü kısa düz kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim gelinlikleri özellikle dikdörtgen vücut yapısına sahip gelinlere önerdiğimizi de ekleyelim. Çünkü bu modellerin vücudu sarmayan bol tasarımı, kıvrımsız bel bölgenizi kamufle etmenize yardımcı olurken asimetrik etek kesimi dikkatleri bacaklarınıza çekmeniz için idealdir.

Farklı Tarzlara Uygun Arkası Uzun Önü Kısa Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Asimetrik gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip. Asimetrik etekli dantelli gelinlikler en çok karşımıza çıkan tasarımlar arasında. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adayları dantelli gelinlikleri çok seviyor. Asimetrik etekli gelinliklerin iki parçalı ya da düz kesim seçenekleri bohem tarzdaki gelinlere ve kır ve kumsal düğünlerine uygun seçenekler arasında.

Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini asimetrik sade gelinlik modelleri arasından yapıyor. Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlik arayan gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer buluyor. İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise asimetrik sık fırfırlı gelinlik modellerine şans veriyor. Son yılların trend modelleri arasında yer alan bu tasarımlar tarihi mekan ya da otel gibi görkemli düğün mekanlarına çok yakışıyor.

Asimetrik Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi asimetrik gelinlik modelleri de her bütçeye uygun fiyatlarla etiketlendiriliyor. Bu geniş fiyat aralığının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi özelliklerini sayabiliriz. Markaların hazır model asimetrik gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlıdır.

Önü kısa arkası uzun gelinlik fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü markaların koleksiyonu arasında yer alan gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor. Kumaş demişken; sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu da söyleyelim.

Asimetrik etekli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Farklı etek kesimine sahip gelinliklerden hoşlanıyorsanız artık nasıl seçim yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Farklı asimetrik etekli gelinlik modellerini bulunduğunuz sayfada inceleyebilir, size en uygun modeli bu bilgiler ışığında kolayca seçebilirsiniz. Beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.