Vera Wang'da Tasarımın Perde Arkası

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:30 dakika

29.06.2020

Vera Wang'dan bir gelinliği eşsiz kılmanın yöntemlerini öğreniyoruz.

Gelinlik çizimleri

Tüm zarif, sofistike ve baştan çıkarıcı yönleriyle gelinlik modasının gösterişini kutlayan Vera Wang'dan stil önerilerine devam ediyoruz. Bu defa vitrinde hem yalın, hem de eskimeyen bir gelenek olan dantel ve işlemelerle süslü olan Bouquet isimli gelinlik modeli var. Aşağıda Bouquet'in tasarımının iç yüzünü Vera'nın kendi ağzından dinliyoruz.

Esin Kaynağı

Gelinlik

Bu modelde, modası hiç geçmeyen tül ve süslemenin ihtişamı yadsınamayacak kadar güçlüdür. Alencon, Chantilly ve Battenberg dantellerinin Fransız tülüyle harmanlandığı etek bölgesi, yoğun çiçek deseniyle süslenmiştir.

Sonuçta Bouquet'in tasarımında bir yanda evlilik müessesesinin ağırbaşlı "gelenek" kokusu, diğer yanda ise her gelini güzel kılan mutluluk esintisi biraradadır. Bu gelinliği giyen bir gelin kendisini bir çoşku denizinde yüzüyormuşcasına hafif ve zarif hissedecektir.

Gelinlik İndirimleri

Gözdem Moda Evi
HEDİYE
13 3
Gözdem Moda Evi

Gelinlik Alımında After Parti Kıyafeti Hediye!

New In Style Moda Evi
HEDİYE
240 3 10
New In Style Moda Evi

İki Adet Duvak, Takı Kesesi Ve Gelin Tacı Hediye.

Üzerindeki fiyonguyla birlikte bele yerleştirilen harikulade kuşak, yarattığı büyülü etkiyle, bu modelin romantizmini ve gelenekselliğini vurgulamaya yardımcı oluyor. Unutmayın ki el yapımı işlemeler bir gelinliğin maliyetini arttırır fakat aynı zamanda ona kişilik ve görsel bir coşku kazandırır.

Bu tür süslemeleri açık hava düğünlerinde pul ve payet uygulamasına alternatif olarak düşünebilirsiniz. Bu süslemeler aynı zamanda gelinin görünümünde birleştirici eleman olarak kullanılabilir: örneğin, etekteki süsleme detayı duvakta ya da topuz tokasında kullanılabilir.

Dantel

Dantel

Tarih boyunca dantel; gerektirdiği yoğun işçilik, zor bulunurluğu ve pahalılığı yüzünden bir gelinlik için vazgeçilmez olmuştur. Günümüzde dantel gelinlikler geleneksel bir görünüme bürünmek isteyen gelinler tarafından tercih edilmekte.

Dokumasına bağlı olarak her biri farklı görünüm kazanan danteller, Chantilly danteli gibi zarif ve narin ya da Alencon danteli gibi ağır ve cesur görünümde olabilirler. Boquet ise her iki tür dantelin kombine edilmesi sayesinde parçalarının toplamından daha muazzam bir bütünlük sergiler.

Gelenek

Gelinlik

Geleneksel tarzdaki gelinler stili modadan daha çok önemserler. Onların seçimi alçakgönüllülük, zariflik, itibar ve kaliteden yanadır. Geleneksel gelin inceliğin gücünün farkındadır; bu incelik, Boquet'de yakalanan şekliyle, el yapımı kurdeleleri süsleme ve dantellerle elde edilmiş bir haldedir. Hoş, zarif ve kendine güvenli haliyle geleneksel gelin, görünümünün tutarlı ve zaman-ötesi olmasını ister. Peki ya siz? Siz hangi gelinlerdensiniz?

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

IG

Işık Güngör

16/10/2014

Sanırım ben de geleneksel gelinlerdenim :)