Cool Gelinlerin Tercihi: Gelin Ceketi Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:18 dakika

10.06.2022

İster düğününde ister dış çekimde, cool bir görünüm yaratmak için gelin ceketi trendinden yararlanabilirsin! Tül, kot ya da deri... Tarzına uygun parçalarla hoş bir gelin görünümü yaratabilirsin. Peki hangisi sana uygun? Biz anlatalım, sen seç!

gelin ceketi modelleri

1-Beyaz Kot Gelin Ceketi

Spor tarzını yansıtabileceğin bir gelin ceketi arıyorsan beyaz gelin ceketi modelleri arasından kot modellere yönelebilirsin. Özellikle üstü sade gelinlik modelleri ile bu ceketleri çok yakıştırdığımızı söyleyelim.

beyaz kot gelin ceketi

2- Gelin Takım Ceketi

Nikah ya da nikah sonrası yemeği için sıklıkla tercih edilen gelinlik takımlar, son yılların gelinlik trendleri arasında. Özellikle bu modelde olduğu gibi oversize, uzun ceketlerin oldukça popüler olduğunu belirtelim.

takım gelin ceketi

3- Mavi Kot Gelin Ceketi

Özellikle bohem tarzda açık hava düğünlerine mavi kot gelin ceketlerini çok yakıştırıyoruz. Düğün konseptine göre bu modellerin ister sade ister “Bride” baskılı istersen de çiçek işlemeli alternatiflerini tercih edebilirsin.

mavi kot gelin ceketi

4- Krem Deri Gelin Ceketi

Cool gelinlerin ilgisini çekecek bir model var sırada. Özellikle sonbahar düğünleri için önerdiğimiz krem deri gelin ceketi modelleri, kırık beyaz ve krem rengi tonlarında gelinliklerle çok hoş bir görüntü yaratıyor.

krem deri gelin ceketi

5- Tül Gelin Ceketi

Gelinliğinin önüne geçmeyecek bir gelin ceketi arıyorsan tül, şifon gibi modellerden yapılmış tasarımları düşünebilirsin. İster şal görünümlü ister pelerin havası taşıyan gelin ceketleri arasından gelinlik modeline göre seçim yapabilirsin. Güçlü bir görünüm istiyorsan pelerin görünümlü bu ceket modelini tercih edebilirsin.

tül gelin ceketi

6- İncili Kot Bride Ceket

Romantik gelin adayları bu tasarımları çok seviyor! Son yıllarda düğüne dair her detayda karşımıza çıkan inciler, kot ceketlere de çok yakışıyor ve bu günlük giyim parçalarını bir gelin aksesuarı haline getiriyor. Bu ceketlerle muhteşem dış çekim fotoğraflarına imza atabilirsin!

bej kot gelin ceketi

7- Bride Bomber Ceket

Hem rahat hem de şık bir gelin ceketi arıyorsan bride bomber ceketler tam sana göre! Seçim yaparken bu ceketlerin gelinliğinle uyumuna dikkat etmelisin. Spor ya da sade bir görünüm için saten, romantik bir görünüm için tül, şifon ve dantelli bomber ceketleri tercih edebilirsin.

bride bomber ceket

8- Siyah Deri Gelin Ceketi

Özellikle dış çekim yapacak gelin adaylarının favorisi, siyah deri gelin ceketleri oluyor. Sonbaharın sonlarına doğru düğün ya da dış çekim yapacaksan Gelin deri ceketleri sade siyah modellere ek olarak rider ve salaş kesimli tasarımlarla da tercih edilebiliyor.

takım gelin ceketi

9- Kışlık Gelin Ceketi

Gelelim en popüler gelin ceketlerine… Özellikle kış aylarında evlenecek gelin adayları, kalın ve sade parçalara yöneliyor. Gelin ceketi modeli olarak soğuk kış günlerinde tercih edebileceğin kürk detaylı ceketleri gelinlikçi ve modaevlerinden temin edebilirsin.

takım gelin ceketi

10- Peluş Gelin Ceketi

Kış gelinlerinin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında yer alan peluş gelin ceketleri oldukça zarif bir görünüm yaratıyor. Özellikle askılı, straplez gelinliklerle kullanılan bu aksesuarlar, kışın yapılan dış çekimlere de şıklık katıyor.

takım gelin ceketi

Gelin ceketi modelleri gelinlik mağazalarında hazır olarak satıldığı gibi gelin aksesuarı firmalarında da karşımıza çıkıyor. Bazı modaevleri kişiye özel ceket tasarımı da üretebiliyor. Bu modellerin sırt bölgesine ismini işletebilir tamamen sana ait bir tasarıma da sahip olabilirsin! Nerede yaptırabilirim dersen şehrindeki gelinlikçiler ve gelin aksesuarı firmalarıyla iletişime geçebilirsin!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap