Dcey Bridal Dünyaca Ünlü Gelinlikleri Ayağınıza Getirsin

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:41 dakika

29.06.2020

Düğünde dünyaca ünlü markaların gelinlikleriyle arz-ı endam etmek isteyen gelin adayları! Sizi Davet Çok Elbisem Yok firması ile tanıştıralım! Seda Yenigün ve Eda Franci kardeşlerin kurduğu firma, "Dcey Bridal" konseptiyle gelinlik kiralama hizmeti veriyor ve dünyaca ünlü markaların tasarımlarını ayağınıza getiriyor. Firmaya ilişkin detayları Eda Hanım’dan öğrendik!

dcey bridal

Davet Çok Elbisem Yok, İstanbul gelinlik kiralama firmaları arasında geniş marka ve ürün seçeneği ile öne çıkıyor. Satılık gelinlik seçenekleri bulunsa da firma ağırlıklı olarak gelinlik kiralama hizmetiyle öne çıkıyor. Özellikle bohem tarzda gelinlik seçeneklerini bulabileceğiniz Dcey Bridal (Davet Çok Elbisem Yok Bridal) romantik ve uçuş uçuş gelinlik seçenekleri öne çıkıyor. Gelinliğinizi seçerken firmanın sunduğu stil danışmanlığı hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz.

Önceleri Eda ve Seda kardeşlerin kendi evlerinde arkadaşlarına ödünç vermeleriyle başlayan hikayeleri, daha sonra Bebek'te açtıkları butik bir mağazada devam ediyor. Yaklaşık 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren firma, şimdilerde 30 kişi ile yola devam ediyor. Firmanın müşteri portföyünde Şeyma Subaşı, Burcu Esmersoy, Dilara Öztunç gibi birçok ünlü isim de yer alıyor.

"Yakınlarımız Elbiselerimizi Ödünç Alıyorlardı"

Firmanın kurucu ortaklarından Eda Hanım, markanın kuruluş hikayesini, “Yaz davetlerine, düğünlere gidecek yakınlarımız, zevkimize güvenip elbiselerimizi ödünç alıyorlardı. Talepler arttıkça biz de bu işi neden ticarete dökmüyoruz dedik. Kiralama fikri işte bu şekilde doğdu” sözleriyle anlatıyor.

Türkiye'de ilk elbise kiralama mağazasını ve online sitesi davetcokelbisemyok.com’u bu şekilde faaliyete başlattıklarını ifade eden Eda Hanım, bu sayede paylaşım ekonomisinin ilk örneklerinden biri olduklarını belirtiyor.

Dcey Bridal’ın Öne Çıkan 5 Özelliği

  1. Ünlü markaların gelinliklerini kiralama ve satın alma imkanı sunması

  2. Geniş fiyat ve ürün seçeneklerinin bulunması

  3. Hızlı teslim imkanı

  4. Stil danışmanlığı hizmeti

  5. Abiye ve aksesuar seçeneklerinin olması

dcey bridal

Davet Çok Elbisem Yok Gelinlikleri: Bohem ve Romantik

Markanın kendine ait gelinlik modelleri bulunmuyor. Firmanın ürün seçeneklerini, yurt dışındaki Tadashi Shoji, Yolan Cris, Paolo Sebastian, Idan Cohen gibi dünyaca ünlü markaların gelinlik modelleri oluşturuyor. Daha çok bohem tarzda gelinlere hitap eden firmada romantik gelinlikler de öne çıkıyor.

dcey bridal

Eda Franci, firmadaki gelinlik modellerini şu sözlerle tarif ediyor: “Genelikle düz ve balık etek kesimi tercih ediyoruz. Derin V yakalı, straplez ve askılı modellerimiz çoğunlukta. İpek saten, tül ve işlemeli kumaş türleri bulunuyor.”

dcey bridal

Düğünden 2 Gün Önce Teslim

Dcey Bridal’da gelinlikler kiralık olduğu için seçtiğiniz gelinliği kısa sürede teslim alabilmeniz mümkün. Beğendiğiniz model, giyeceğiniz tarihten 2 gün önce, terzi kontrolünden geçerek size teslim ediliyor.

Firma, yurt dışından getirttiği, ünlü markaların hazır gelinlikleri üzerinde ufak dokunuşlar yapabiliyor. Modeller üzerinde gelinliğin formunu ve modelini bozmayacak şekilde boy, askı ve göğüs kabı gibi tadilatlar uygulanabiliyor. Böylece seçtiğiniz model vücudunuza uygun hale getiriliyor.

dcey bridal

Satın Alma ve Özel Üretim İmkanı da Sunuluyor

Davet Çok Elbisem Yok kiralama imkanının yanı sıra bünyesinde bulunan markaların gelinliklerini satın alma seçeneği de sunuyor. Beğendiğiniz modeli satın almak istediğinizde beden ölçülerinize uygun olarak yenisi getirtiliyor. Firmanın çalıştığı markalar, kişinin bedenine uygun olarak özel üretim de yapıyor.

dcey bridal

Davet Çok Elbisem Yok Kiralık Gelinlik Fiyatları

Davet Çok Elbisem Yok fiyatları da her bütçeye uygun seçenekleriyle dikkat çekiyor. Firmada çoğu gelinlik kiralık olarak mevcut. Gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlayıp 7.000 TL’ye kadar çıkıyor. Yeni sezon gelinlik modellerimizin fiyatları ise 4.000 TL'den başlıyor. Fiyatlar marka satış değeri ve sezona göre değişiklik gösteriyor.

Ödeme seçenekleri kredi kartı, nakit ve havale seçeneklerinden oluşuyor. Gelinliği kiralamaya veya satın almaya karar verildiğinde ödemenin tamamı alınıyor. Fiyatlara gelinliğin sigorta, kuru temizleme ve terzi masrafları da dahil ediliyor.

Davet Çok Elbisem Yok Abiye Kiralama ve Aksesuar Hizmeti de Veriyor

Eda Hanım, markadaki ürün seçeneklerinin yalnızca gelinlikle sınırlı olmadığını da ifade ediyor: “Davetçokelbisemyok olarak gece elbiseleri kısmımızda ünlü markalara yer veriyoruz. Gece elbisesi, söz ve nişan kıyafetlerinde birçok seçeneğimiz bulunuyor. Gelinliklerde olduğu gibi birçok markanın duvağı ve saç aksesuarını gelinlerimizle buluşturuyoruz. Gelin buketlerimiz için Vesaire markası ile çalışıyoruz. Hayalinizdeki gelin buketini istediğiniz gibi yaptırabiliyorsunuz.”

dcey bridal

Firmanın kiralık gelinlik fiyatlarına duvak, saç aksesuarı, gelin buketi gibi aksesuarlarının dahil edilmediğini de belirtelim.

dcey bridal

Gelinlik Seçiminde Şampanyalı Kutlama

Ünlü markalarda uygulanan gelinlik seçiminde sürpriz kutlama uygulaması Dcey Bridal’da da bulunuyor. Siz gelinliğinizi deniyorsunuz, beğenip karar veriyorsunuz. Seçiminizi yaptığınız anda Dcey Bridal ekibi hemen şampanyalı bir kutlama organizasyonu gerçekleştiriyor ve bu özel anı unutulmaz kılıyor!

Uzmanından Doğru Gelinlik Seçimine Dair Öneriler

Dcey Bridal’ın stil danışmanlığı hizmeti de bulunuyor. Böylece gelinliğinizi seçerken uzman görüşü de alabiliyorsunuz. Biz de işin uzmanını bulmuşken Eda Hanım’a gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sorduk. İşte uzmanından gelinlik seçimine yönelik öneriler:

  • 2020 yılında ipek, saten, ışıltılı kumaşlar ve balon kollar sezon trendleri arasında yer alıyor.

dcey bridal

  • Ancak gelinlik seçiminde trendlerden daha çok gelinlerin vücut tipi ve düğün konseptine uygun olması daha büyük bir önem taşıyor. Öncelikli olarak gelin, kendi vücudunu tanımalı, vücudunda gizlemek istediği bölgeleri bilmeli ve ona göre tercih yapmalı.

  • Kısa boylu gelinler yoğun drapelerden ve kabarık modellerden kaçınmalı. Göz yormayan sade ve düz kesim kaliteli kumaşlardan oluşan zarif gelinlik modellerini tercih edebilirler.

dcey bridal

  • Kaliteli gelinlik kendini kumaşından ve dikişinden belli eder. Daha sonra kalıbı ve tasarımından belli olur.

  • Gelin adaylarına hazır gelinlik almalarını öneriyoruz. Çünkü diktirmek hem çok riskli hem de gelinliği satın aldıktan sonra yıllarca dolapta saklamak gerekiyor. Her gelin, gelinliğinin yer kapladığını düşünüp ikinci elden satmak istiyor. Bu konuyla ilgili çok telefon alıyoruz. Ancak ikinci el gelinliklere yer vermiyoruz. Sadece bir gece giyeceğiniz bir gelinlik için dikimi tercih etmiyoruz.

Davet Çok Elbisem Yok Yorumlarına Kulak Verin

Eda Hanım, Dcey Bridal’ın bir kiralama firması olması nedeniyle önyargıyla yaklaşan müşterileri olduğunu da ifade ediyor. Ancak firmadan daha önce hizmet alan gelinlerin memnuniyetine özen gösterildiğini söylemek mümkün. Öyle ki; Dcey Bridal gelinlerinden Duygu, firma sayfasında bıraktığı yorumda şu ifadelere yer veriyor:

“Çok çok beğendiğim ve asla yaptıramayacağım, başka bir yerde bulamayacağım çok özel ve güzel bir gelinlik giyme şansını yakaladım. İyi ki böyle bir hizmet var. Ürün kullanılmış olmasına rağmen çok düzgündü, hiç problem yaşamadım. İnanılmaz severek giydim.”

dcey bridal

Davet Çok Elbisem Yok Adresi

”Davet Çok Elbisem Yok nerede” diyenler için de firmanın adresine ve iletişim bilgilerine de yer vermeden geçmeyelim:

Davet Çok Elbisem Yok mağazası adres: Arnavutköy Mahallesi, Beyazgül Caddesi, No: 60 Arnavutköy-Beşiktaş/İstanbul

Davet Çok Elbisem Yok iletişim numarası: 0212 963 24 07

Mağazayı ziyaret etmek isterseniz firmanın hafta içi günler ile cumartesi günleri 09.30-18.00 saatleri arasında hizmet verdiğini de belirtelim.

dcey bridal

Eda Hanım, firmadan hizmet almak isteyen gelinler için “Gelinlerimiz istedikleri zaman bizimle iletişime geçebilir, istedikleri zaman gelinlikleri kiralayabilir” diyor ve Davet Çok Elbisem Yok yeni modelleri için tarih veriyor: “Yaz dönemimiz için yeni sezonumuz şubat, kış için ise eylül ayında geliyor.”

Firmayla ilgili tüm detaylara yer verdik. Ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim: Davet Çok Elbisem Yok randevu sistemiyle çalışıyor ve Eda Hanım, “Yoğunluk yaşanan dönemlerde randevusu olmayan müşterilere çok fazla yardımcı olamayabiliyoruz” diyor. Bu nedenle aradığınız gelinlik için Dcey Bridal ile hemen iletişime geçerek randevu almayı unutmayın!

Yorum yap