Seçimi Yıldızlara Bırak: Burçlara Göre Gelinlikler

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:08 dakika

14.03.2022

Nasıl bir gelinlik giyeceğini seçmek kolay bir karar değil, biliyoruz. Düğün mekanın, vücut tipin, bütçen gibi birçok kritere de dikkat etmen gerekiyor. Peki ya karakterin? Bu noktada burcunun sana rehberlik etmesine izin verebilirsin. Burçlara ister inan ister inanma; bak bakalım yıldızlar, karakterine uygun gelinlik modelin konusunda neler söylüyor…

burçlara göre gelinlikler

1- Koç Burcu Gelinlik Modelleri

Koç kadını girdiği ortamda abartısız şıklığı ve zarafetiyle dikkat çekmeyi sever. Geleneksel gelinlik hayallerine de uzaktır; yenilikçi ve modern bir görüntü ister. Seksi tarzını da gelinliğine yansıtmak ister. Koç kadınlarının, asil bir görünüm sunan sade ve modern gelinliklerle ilgilendiğini, işleme ya da dekolte gibi dikkat çekici detaylarla hareket kazanmış tasarımların da odak noktalarında olduğunu söyleyebiliriz.

Uygun Modeller

koç burcu gelinlik modelleri

koç burcu gelinlik modelleri

koç burcu gelinlik modelleri

2- Boğa Burcu Gelinlik Modelleri

Kalite, Boğa kadının anahtar kelimesidir. İpek şifonlar, ham ipekler, Fransız dantelleri gibi lüks ve kaliteli kumaşlardan gelinlikler ilgilerini çeker. Elegant, asil, sade ve şık gözükmek isteyen Boğa kadını için, süslenmemiş ve fazla özenilmemiş gibi bir gelin gözüken gelinlikler onlar için idealdir. Sırt veya göğüs dekoltesi de zarafete eşlik eden feminen detaylardır.

boğa burcu gelinlik modelleri

boğa burcu gelinlik modelleri

boğa burcu gelinlik modelleri

3- İkizler Burcu Gelinlik Modelleri

İkizler gelinini, klasik bir gelinlik içinde görmek pek mümkün değil, yeni ve farklı tasarımlar onlar için hep seçenekler arasında. Ancak kararsızlıklarıyla bilinen İkizler burcu için birbirine tamamen tezat iki model de çekici olabilir. Tasarım farklılık gösterse de değişmeyen tek şey konfor arayışıdır. Bu nedenle İkizler gelinleri için çıkarılabilir parçalı tasarımlar en idealidir. Farklı ve sıra dışı olmayı seven İkizler kadını için birden fazla parçalı gelinlikler ve takımlar da uygun seçim olabilir.

ikizler burcu gelinlik modelleri

ikizler burcu gelinlik modelleri

ikizler burcu gelinlik modelleri

4- Yengeç Burcu Gelinlik Modelleri

Balık burcuyla özdeşleştirilmiş olsa da duygusallık Yengeç burçlarının da öne çıkan özelliklerden. Yengeç kadını düğününde prenses gibi hissetmek isteyebilir bu yüzden romantik işlemeli, tüllü bir gelinlik modeli güzel olacaktır. Klasik modellere yakın olan Yengeç gelinleri fazla abartılı modellerden pek hoşlanmaz. Çan biçimli, hafif kabarık ama rüya gibi olan gelinliklere bayılırlar. İşlemeler, taşlar, inciler gibi romantik dokunuşlar muhakkak olmalıdır.

yengeç burcu gelinlik modelleri

yengeç burcu gelinlik modelleri

yengeç burcu gelinlik modelleri

5- Aslan Burcu Gelinlik Modelleri

Aslan kadını, düğününde tüm bakışları üzerinde toplamak ister. İddialı modelleri taşımayı seven Aslanlar, cesur renkler, ihtişamlı elbiseler içinde mutlu olurlar. Düz ya da sade modeller tercih etmezler. Işıltılı tüller, işlemeli danteller, ipek, saten gibi lüks ve cesur kumaşlar, hacimli etekler, dikkat çekici detaylar onların tarzında yer alır. Payetli, pullu, taşlı ya da kristalli üstler, şıklıklarını tamamlar. Kabarık modellerden hoşlanmayan Aslan kadınıysa; dar, işlemeli bir gelinlik modeli seçip uzun- kabarık bir duvak ile görünümünü tamamlayabilir.

aslanburcu gelinlik modelleri

aslan burcu gelinlik modelleri

aslan burcu gelinlik modelleri

6- Başak Burcu Gelinlik Modelleri

Nostaljik zevkleri olan ve detaylara önem veren Başak burçları hayatlarında her şeyin mükemmel olmasını ister. Bu beklenti gelinlikte de geçerli… Klasik ve modern görünüşü bir arada isterler. İyi bir kesim, temiz, net dokunuşlar, basit ama etkili bir gelin görünümü onu fazlasıyla yansıtacaktır. İyi işçilikli, işlemesiz saten kumaştan ya da muazzam dizilmiş taşlarla hareketlendirilmiş bir gelinliğe asla “Hayır” diyemezler.

başak burcu gelinlik modelleri

başak burcu gelinlik modelleri

başak burcu gelinlik modelleri

7- Terazi Burcu Gelinlik Modelleri

Modadan anlayan ve seçimlerinde de bunu yansıtan Terazi gelinleri, gelinliklerinde de rahat ama kendilerini ve güzelliklerini ortaya çıkaracak tasarımları tercih eder. İnce bir zevke sahip Terazi gelini gelinlikte feminenliği, kaliteyi ve romantik detayları arar. Orta derinlikte sırt dekolteli, çok kabarık olmayan, çiçekli, üç boyutlu veya dantelli parçalar oldukça uyumlu olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; tasarımın üstünün sade, eteğinin hareketli olması gibi dengeli olmasıdır.

terazi burcu gelinlik modelleri

terazi burcu gelinlik modelleri

terazi burcu gelinlik modelleri

8- Akrep Burcu Gelinlik Modelleri

Her zaman seksi olan Akrepler, bu iddialı tarzı gelinliklerde de göstermekten kaçınmaz. Gizemli dekoltelerden hoşlanan akrep kadını feminen modeller tercih edebilir. İllüzyon dekolteler, korse etkili üstler ve vücuda oturan modeller Akrep kadınını yansıtır diyebiliriz. İster sade ister kabarık bir model olsun, önden açılan bir yırtmaçla hoş bir dekolte vermekten de çekinmezler.

Akrep burcu gelinlik modelleri

Akrep burcu gelinlik modelleri

Akrep burcu gelinlik modelleri

9- Yay Burcu Gelinlik Modelleri

Şıklığı kadar rahatlığını da önemseyen Yay burcu için her koşulda rahat hareket etme çok önemlidir. Gelinlik seçiminde de tüm gece özgürce dans edebileceği hafif ve rahat modelleri tercih eder. Bu yüzden Yay kadınları kabarık ve kat kat olmak yerine sade ve rahat kumaşlara yönelir. Uçuşan tüller ve şifonlar tamda Yay burcu gelinlik modelleri arasındadır. Rahat hareket imkanı sunan iki parça tasarımlar, askılı modeller, bohem, salaş gelinlikler, bu burç için ideal olacaktır. Hatta Yay burcu için mini ve pantolonlu gelinliklere en yakın burç grubu diyebiliriz.

yay burcu gelinlik modelleri

yay burcu gelinlik modelleri

yay burcu gelinlik modelleri

10- Oğlak Burcu Gelinlik Modelleri

Alışılmışın dışına çıkmayı pek sevmeyen, ciddi ve kendine güvenen bu burcun gelinleri klasik, vintage, net kesimli, hafif kabarık modelleri çabuk benimser. Az dekolteli ve herhangi bir sezona bağlı olmayan modeller daha çok ilgilerini çeker. Düz ve vücudu saran tasarımlardan hoşlanan Oğlak gelinleri için kabarık olmayan, kuyruklu etekler, büyüleyici bir görünüm yaratır.

oğlak burcu gelinlik modelleri

oğlak burcu gelinlik modelleri

oğlak burcu gelinlik modelleri

11- Kova Burcu Gelinlik Modelleri

Hayatlarında her şeyi farklı yapmaya çalışan, hayal gücü geniş ve meraklı Kova kadınları sıra dışı parçaları ustalıkla bir araya getirmeleriyle tanınır. Gelinlikte de alışılmışın dışında renk, boyu ya da silüet tercih edebilirler. Volan, fırfır gibi hareketli detaylar da bu burca mensup gelinlerin eğlenceli ruhunu yansıtabilir.

kovaburcu gelinlik modelleri

kova burcu gelinlik modelleri

Gelinlikler burcu gelinlik modelleri

12- Balık Burcu Gelinlik Modelleri

Romantik balıklar masallara yakışır bir gelin görünümü ister. Gelinliğin kumaşı, slip dress tasarımlarda olduğu gibi su gibi akan, şekle giren bir dokuda olmalıdır. Balık kadını, sert hatları olmayan hareketli gelinliklere yönelebilir, uçuş uçuş modellere göz atabilir. Tüy işlemeler, işlemeli, pullar, payetler veya küçük taşlarla süslenmiş bir gelinlik Balık kadınını büyüleyebilir.

balık burcu gelinlik modelleri

balık burcu gelinlik modelleri

balık burcu gelinlik modelleri

Burcuna uygun gelinlikler böyle, peki ya vücut tipin? Tüm vücut tiplerine uygun gelinlikleri örneklerle anlattık. Bir göz atmanda fayda var:

Sana uygun tasarımı bulabilmek birbirinden şık gelinlik modellerini istediğin özelliklere göre filtreleyerek inceleyebileceğini de hatırlatalım!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

0 Yorum