Gelinlikte Mükemmele Giden Yol: Çizgiler ve Porsiyonlar

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:07 dakika

29.06.2020

Gelinliğinizi Vücut Hatlarınızı Vurgulayacak Şekilde Seçin

Profesyonel terziler gelinliğinizin gövdesi, yaka, bel modeli, kol ve etek uzunluğunuz hakkında tecrübelerini kullanarak uzun ve detaylı açıklamalar yapabilirler. Fakat genelde, profesyonellerin ellerindeyken bile, bu bilgi bombardımanı bunaltıcı ve yorucu bir sürece dönüşebilir.

Kalbinizi Dinleyin

Vücut tipinize göre kusursuz bir şekilde giyinmek aslında büyük bir sır değil. Aslında tüm gizem orantıda gizli. Öne çıkarıp vurgulamak istediğiniz kısımlar için ışık ve çizgileri kullanmanız yeterli. Vücudunuzda kusurlu olduğunu düşündüğünüz kısımlarınız için kaygılanmayı bırakın. Eğer vereceğimiz tüyoları takip ederseniz, kusur olarak düşündüğünüz bu yerler doğallıkla kaybolacak, hatta size kendinize özgü bir görüntü katacaktır.

Vucuduna göre giyinme

Mesela, boyundan bağlı bir gelinlik modeli seçerek ilgiyi, kalçalarınızdan omuzlarınıza çekebilirsiniz. Veya; kısa boylu bir gelin, prenses tarzı bir gelinlik giyerek dikey çizgilerle boyunun daha uzun görünmesini sağlayabilir.

Gelinlik İndirimleri

Gelinlik Gülse Moda
HEDİYE
124 3
Gelinlik Gülse Moda

Gelinliğin Yanında Duvak Ve Kaftan Hediyemizdir!

Miry May Bridal
HEDİYE
111 3 19
Miry May Bridal

Gelin Tacı Ve Duvağı Bizden Hediye!

GelinlikGelinlik

Kısaca, bilmeniz gereken en önemli şey çizgilerin geçtiği yere göre porsiyonlar yarattığı ve bu porsiyonların orantısının algıda büyük değişiklikler yarattığı. Yatay bir çizgi sizi daha geniş gösterirken dikey bir çizgi sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilir. Çapraz çizgiler ise, genişliği bölerek dikkatinizi vücudun başka bir kısmına yönlendirmenizi sağlar. İşte tam da bu nedenle V – yaka oldukça inceltici bir etkiye sahiptir. İşte bu kadar kolay!

Türk Gelinleri A- tipi Gelinlikleri Tercih Ediyor

İlk olarak, tüm gelin adaylarının bilmesi gereken, en çok tercih edilen gelinliğin A- tipi gelinlik olduğudur. Kalçadan açılarak inen bu model, özellikle Türk kadınlarının en büyük problemi olan kalça kısmını ve aynı zamanda karın bölgesini yumuşakça kapar. Üstelik A – tipi gelinlik modellerinde pek çok modele rastlayabilirsiniz. Armut tipi ( kalça bölgesi omuzlardan daha geniş olan bayanlar için) vücut hatlarına sahip gelin adayları A-tipi gelinliklerle çok rahat edeceklerini görecekler.

Vucuduna göre giyinme

Dramatik Görünüm için Balo Tipi

Daha dramatik bir görünüm için, balo tipi gelinlikler de A-tipine yakın bir etki bırakacaktır. Ayrıca, omuz kısımları hacimli, uzun kollu gelinlik tipleri de daha orantılı bir görünüme sahip olmanıza yarayacaktır.

Vucuduna göre giyinme

Vücudunuzun üst kısmı alt kısmından daha genişse...

Eğer vücudunuzun üst kısmı alt kısmından daha genişse, korseli bir gelinlik, üst bedende v çizgiler ve diz altı etekler size çok yakışacaktır. Vücudunuzu güzelce saran korse tipi bir gelinlik, hem fazlalıklarınızı toplayacak hem de ince olan alt bedeninizi vurgulayacaktır. Bunun yanında balo tipi gelinlikler de alt ve üst beden hacminizi dengeleyerek orantılı bir görünüş sağlayacaktır.

Vücudunuzun en çok sevdiğiniz yerini vurgulayın.

Vucuduna göre giyinme

Eğer vücudunuzun en dikkat çekici yerinin göğüsleriniz olduğunu düşünüyorsanız, düşük bel bir gelinlik modeliyle üst bedeninizde daha çok yer yaratabilirsiniz. Düşük bel gelinlikler, kısa bel bölgesine sahip gelin adayları için de ideal olacaktır.Fakat eğer bel bölgeniz uzun, bacaklarınız kısaysa boyun bölgenizi uzatmak gibi bir etki yaratmak isteyeceksinizdir. Bu nedenle kraliyet tipi bir gelinlik tercih etmek isteyebilirsiniz.

Vucuduna göre giyinme

Eğer canınızı sıkan göbek bölgenizse, asimetrik bir kesim, bask bel kesimi veya korse gövdeler işinize yarayacaktır.

Mükemmele Giden Yol: Çizgiler ve Porsiyonlar

Çoğu kadın – ki bu neredeyse %99’umuzdur – daha ince ve uzun görünmek isteriz. Tek yapmanız gereken sizi bu amacınıza ulaştıracak çizgileri ve porsiyonları aramak. Vücudunuz orantılı bir şekilde bölünmüyorsa bile – ki bu da neredeyse %99’umuzu tanımlar – bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Bacakları kısa olan bir gelin adayı, kraliyet tipi bir gelinlik seçerek bedeninin alt kısmını olduğundan daha uzun gösterebilir. Aksine, kısa bel yapısına sahip gelinler, düşük bel bir gelinlik modeli tercih ederek daha orantılı bir görünüşe sahip olabilirler.

GelinlikGelinlik

Çizgilerin Etkisi

Bir gelinlik modeline baktığınızda gözünüzün ilk nereye takıldığına dikkat edin. Daha sonra gelinlikteki çizgileri takip ederek hangi çizgilerin neleri ön plana çıkardığını anlamaya çalışın. Bu temel bilgiyi anladıktan sonra zaten kendiniz de genellemeler yapabilmeye başlayacaksınız. Bu arada, resimlere bakarken, sizde pozitif veya negatif algılar yaratan gelinlikleri bir kenera ayırın; beğendiğiniz veya beğenmediğiniz kısımları not alın. ( Mesela, bu kayık yakayı çok sevdim veya kalça kısmındaki bu işleme hiç hoşuma gitmedi gibi.) Bu, hem nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızıanlamanıza yarayacak, hem de gelinlik alışverişinizi yaparken satışcı arkadaşı daha rahat yönlendirebilmenize yarayacak.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

E

Elmas

17/10/2014

aydınlatıcı bi yazı olmuş sağolun


S

Sıdıka

17/10/2014

aynalar dostunuz olsun düşmanınız değil