Gelinlik Seçiminizi Kolaylaştırmak İçin 5 Püf Noktası

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:18 dakika

29.06.2020

Gelinlik seçimi her gelin için en zorlu süreçtir. Gelin sizler için derlediğimiz 5 püf noktaya bir göz atın. İnanın gelinlik seçiminiz çok daha kolay olacak.

gelinlik seçiminizi kolaylaştırmak i̇çin 5 püf noktası

Geniş Düşünün

Açık görüşlü olmak, tek bir model için inat etmemek gelinlik alırken edinmeniz gereken ilk tutumdur. Gelinlik modellerini incelerken birbirinden güzel pek çok gelinlik modeli ile karşılaşacaksınız. Ama durun! Sakin olun ve her vücut tipine uygun bir gelinlik olduğunu unutmayın. Son kararı vermek için gelinliği üzerinizde denemek, kendinize değişik açılardan bakmak ve aksesuar seçeneklerini de gözden geçirmek gereklidir. Unutmayın ki gelinliğiniz üzerinizde askıda durduğundan farklı duracaktır.

Gelinlikle Başlayın

Hayalinizdeki gibi bir gelinliği kısa sürede bulmanız küçük bir ihtimaldir. Bunu göz önünde bulundurun ve gelinliğinizi aramaya altı ay önceden başlayın. Böylece içinize sinen ve sizin için ideal olduğunu düşündüğünüz modeli bulana kadar rahat rahat deneme yapabilirsiniz. Üstelik bu durumda provalar ve tadilatlar için de yeterli süreniz olacaktır.

Enerjinizi Doğru Kullanın

Gelinlik alışverişinin eğlenceli olması gerekiyor, yorucu değil. Bunun için; bir günde iki gelinlik mağazasından fazlasına gitmeyin. Bunun yerine daha fazla modele sahip mağazaları gezerseniz zamanınızı ve enerjinizi çok daha iyi kullanmış olursunuz.

Sevdiklerinizin Fikrini Alın

Gelinlik alışverişine çıkarken mutlaka yanınızda ailenizden veya arkadaşlarınızdan fikirlerine güvendiğiniz biri olsun. Bu önemli seçimi yaparken en çok ihtiyacınız olan kişi, fikirlerine güvenebileceğiniz bir yakınınızdır. Ayrıca eşinizin tarafından birilerinin; örneğin kayınvalidenizin ve görümcenizin de katılımıyla gelinlik alışverişi neşeli partilere dönüşebilir.

İstanbul'da gelinlik firmalarını araştırırken, firmalardan daha önce hizmet alan gelinlerin yorumlarına da kulak vermelisiniz. Şu yazımızda gelin adaylarının memnun kaldığı firmaları derledik: İstanbul’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

İşte Bu!

Aslında, gelinliğinizi seçmek eşinizi seçmek gibidir. Bir gün karşınıza öyle bir model çıkar ki, “işte benim gelinliğim budur” dersiniz. Gelinliğin içinde ne kadar güzel göründüğünüzün yanı sıra, tüm bir gece boyunca üstünüzde taşıyacağınız için rahat bir model olması gerektiğini de unutmayın.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Y

Yelliz

17/10/2014

rahatlığa öenm vermek lazım. güzel ama rahat omayan bi model tüm gecenizi zehir edebilir


İ

İlayda

17/10/2014

arkadaşlar bu noktada çok öenmli cidden. karar verememekten kafayı yemek üzereyeyken hayati öneme sahipler gerçekten