Düğün.com Çiftlerinden Düğün Mekanı Önerileri!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:14 dakika

28.05.2024

Düğün.com çiftlerine sorduk: Nerede evlendiniz? Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? İşte cevaplar! Bu arada küçük bir hatırlatma; başlıklardaki isimlere tıklayarak, çiftlerimizin gerçek hikayelerine konuk olabilirsiniz!

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Betül ve Arif

Düğünümüz için karar verdiğimiz ilk detay, otel düğünü olmasıydı. Daha profesyonel ve daha şık olacağını düşündük. Otel düğünlerine göre sayımız fazla olduğu için balo salonu büyük olan otelleri göz önüne alarak seçim yaptık. Anadolu yakasında birkaç otel gezdik. İnternet ve çeşitli yerlerden araştırmalar yaptık ve en iyi seçimin Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Hotel olacağını düşündük. Düğün hazırlığından, düğün sonuna kadar da gerçekten en iyi seçimi yaptığımızı anladık.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Aysun ve Taylan

Hint Bahçesi’nde evlendik. Düğün mekanını Düğün.com adresinden buldum. Bir sürü yer gezdik, dolaştık. Artık umudum tükenmek üzereydi. Gidip gördüğümüz anda büyülendim. Hep kır düğünü hayal etmiştim. Hint Bahçesi bunun için en doğru yer. Doğa ile iç içe olmamız ve zeminin ahşap parke olması harikaydı.

Kır düğünü istiyordum evet ama topuklu ayakkabılarla çimin üzerinde yürümek hem benim hem de misafirlerim için çok zor olacaktı ve korkuyordum. Bu nedenle zemin çok önemliydi ve ben en doğru yerdeydim. Ceylan Hanım’a (mekanın yetkilisi) daha ilk andan kanım kaynadı. İnanılmaz şeker bir insan. Bu mekanı seçmemizin en büyük nedenlerinden biri de kendisidir. Sonuçtan inanılmaz memnun kaldım. Artısı var eksisi yoktu.

Bize özel hazırladıkları doğal ahşap suplalar, aşçımız Avni Bey, garsonlar, Ceylan ve ekibi herkes, her şey mükemmeldi. Öyle ki garsonlar yüz ifademizden anlayıp pistte dans ederken su ve peçete uzatıyorlardı ara ara. Mekanda satış ekibinden bir arkadaş bir şey istersem diye sürekli yakınlarımda durdu. Ayakkabılarıma kadar giydirdiler canlarım benim. Bütün misafirlerimiz hala yemekleri, sunumu ve mekanı konuşuyor. Bu benim için gurur verici.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Müge ve Emircan

Düğün mekanına ilişkin hiçbir zaman hayalim şöyle olsun böyle olsun değildi. Sadece ne istediğimi biliyordum. Konumunun Anadolu yakasında olmasını ve otel olmasını özellikle istedim. Çünkü bana göre otel düğününün artıları her zaman daha fazladır. Hilton İstanbul Kozyatağı düğünle ilgili istediğimiz her şeyi bize sundu. Özellikle Beyza Atalay’ın her imdadıma kesin sonuçlarla yetişmesi ayrı bir rahatlıktı. Sayesinde asla stres olmadan çok büyük keyifle geçirdiğim bir dönem oldu.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Sevinç ve Onur

Ortaköy Princess Hotel'de evlendik. Düğün.com’da yaptığımız detaylı araştırmalar sonucu bu mekana karar verdik. Fiyat/performans dengesini ve müşteri yorumlarını dikkate aldık. Yemek kalitesi, eğlence, müzik kalitesi öne çıktı. Temamız mutluluktu. Mor beyaz süslenmiş masalar. Princess, sıcak kanlı, güler yüzlü ve kaliteli hizmetiyle teşekkürü hak etmiştir.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Nazlı ve Can

Küçük çaplı, bir düğünden ziyade arkadaşlarımızla keyifli vakit geçirebileceğimiz bir parti hayali kurmuştuk. Bu anlamda İzoletta’yı görür görmez vurulduk diyebiliriz.

Hem iç mekan olarak o ana kadar gezdiğimiz yerlerden ayrılan retro ve romantik görünümühem de dış mekan olarak baktığınızda aslında İstanbul'da yeşilliğin en yoğun olduğu bölgelerden birinde konumlanmış olması bizi tam anlamıyla cezbetti. Daha sonra gördüğümüz hiçbir yer de İzoletta’nın yerini tutmadı.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Gözde ve Sinan

Aileler birbirine uzak olduğu için 2 düğün yaptık. İki mekanın da, davetliler için kolay erişilebilir merkezi bir yerde olması ve 400’er kişilik kapasitelerinin bulunması tercih sebebimiz oldu. Mersin’deki düğünü Nobel Otel’de, İzmir’deki düğünümüzü ise Ada Gazinosu’nda yaptık.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Gamze ve Levent

Portaxe benim zaten çok istediğim bir yerdi. Hem boğaz manzarası hem de deniz kıyısında olması beni cezbetti. Mayıs ayı olduğundan mekanın aynı zamanda kapalı bir alanının da olması gerekiyordu; yağmur ihtimaline karşı bir önlem alınmalıydı. Sonuç olarak lokasyonu, yemekleri ve en önemlisi mekanı istediğimiz gibi dekore edebilmemiz seçimimizde önemli kriterlerdi.

Portaxe

Portaxe

Portaxe

Firmayı İncele

Betsi ve Berk

İlk karar verme aşamasında birkaç otelle görüştük. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'in balo salonunu çok beğendik. Ziyafet Satış Ekibinin samimiyeti, otelin global olarak bilinirliğinin olması, teras manzarası ve otelin balo salonundaki localar kararımızda etkili oldu. Hem terasında verdiğimiz kokteyl manzarasıyla göz doldurdu hem de balo salonundaki localar ile gençler daha çok eğlendi.

Ayrıca yeni bir otel olduğu için alışılmamış ve görülmemiş bir mekan olması misafirlerimizin de çok hoşuna gitti. Sadece daha önce hiçbir tanıdığımızın burada bir davet vermemiş olması ailelerimize isteğimizi anlatırken bizi biraz zorladı. Eğitimli servis personeli ve muhteşem lezzetlere imza atan şefleri sayesinde unutulmaz bir düğün yaşadık. Otel çalışanlarına bir kez daha teşekkür ederim. Düğünümüzden 2 ay geçmesine rağmen hala servis personelinin samimiyetinin ve yemeklerin lezzetinin bahsi geçiyor.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Ceyda ve Bahadır

Titanic Business Bayrampaşa'yı seçmemizde şehir içinde olması, nikah salonuna ve evlere yakın olması, 5 yıldızlı nezih bir otel olması, yeni bir tesis olması, alkollü olması, balo salonunun geniş ve ferah olması ve tabii ki bütçeye uygun olması bizim için en önemli kriterlerdi.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Şebnem ve Alper

Düğün tarihinden sonra ilk netleşen konu düğün mekanımızdı. Düğünümüz nisan ayında gerçekleşeceğinden hem kapalı hem de açık mekan alternatifi sunan bir mekan seçmek istedik. Açıkçası otel düğünleri bana hep mesafeli ve soğuk gelmiştir. Biz en yakınlarımızla, samimi ve sıcak bir düğün hayal ettik. Nossa Costa bu anlamda bize karar verme kolaylığı tanıdı. Karadan uzaklığı bakımından, hiçbir şeyden rahatsız olmama ve rahatsız etmeme lüksünüz var. Ve her şeyden öte muhteşem bir manzara.

düğün.com çiftlerinden düğün mekanı önerileri!

Aysu ve İsmail

Düğün mekanı seçimimiz bu süreçte en zorlandığımız konuydu. Farklı şehirlerde doğup büyüdüğümüz için düğünün nerede olacağı konusunda çok fikir ayrılıkları yaşasak da tüm detaylarla yakından ilgilenebilmek adına yaşadığımız şehirde bir mekanda yapalım dedik.

Şehir dışından gelecek misafirlerimiz olduğu için tam Anadolu yakasında bir mekanda karar vermek üzereyken arkadaşlarımızın referansıyla Fuat Paşa Yalısı’nı ziyaret ettik ve tamamen fikrimizi değiştirerek düğünümüzü bu büyüleyici yalıda yapmaya karar verdik.

Fuat Paşa Yalısı

Gülse ve Burak

İkimizin de kafasında en başından beri kır düğünü vardı. İstanbul'daki hemen hemen her kır düğünü mekanını inceledik. Bahar Country'i gezerken yemyeşil dağın arkasından batan güneşi gördüğümüzde ise işte burası dedik. Manzarası, bütçemize ve isteklerimize en uygun yer olması Bahar Country'i seçmemizdeki en büyük nedenler oldu.

Bahar Country

Çiftlerimiz yeni evlenecekler için mekan tavsiyelerinde bulundular. Peki siz düğünü nerede yapacağınıza karar verebildiniz mi? Tarihler dolmadan mekanlarla görüşmeye başlayın. Erken rezervasyon candır!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Yasemin Yildiz

Düğün Tarihi: 21.09.2016


Merhaba, Biz Akman Rönesans (Ankara/Konutkent) de evlendik. düğün için harika bir mekan ve misafirlerimiz de her anlamda çok mutlu ayrıldılar (karşılama, yemek servisi, orkestra, fotoğrafçı, güleryüzlü personel, temizlik, şıklık herşey süperdi doğrusu). İşlerinde profesyonel ve başarılılar. Ekibe tekrar teşekkür ederiz:) Sevgiler, Yasemin&Murat;