Kusursuz Bir Gelin Olmanın 7 Şartı

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:05 dakika

06.08.2020

Düğününüzde baştan aşağı kusursuz bir gelin olmak için bu detaylara dikkat edin.

Düğünde kusursuz görünmek, her detayı önceden düşünmekle mümkün olur. Saçınız,tırnaklarınız,makyajınız, gelinliğiniz, duvağınız veya takılarınız, yani kısacası gelinin görümünü tamamlayan her parça çok önemlidir. Hayat boyu özenle saklayacağınız düğün fotoğraflarınız çekilirken, güzel görünmenizi sağlayacak en önemli şeylerden biri güzel hissetmenizdir. Bunun için de içinize sinen iyi bir hazırlık şart.

Tarzınızı yansıtın!

Gelinliğiniz düğün planınızın en önemli parçası. Bu nedenle en yakın arkadaşınız, anneniz ya da nedimeleriniz için değil sizin için en uygun olan gelinliği seçmeniz önemlidir. Düğün gününüzde rahatlığınız açısından içinde kolaylıkla yürüyüp dans edebileceğiniz ve düğün gününe kadar gardırobunuza sığdıramama problemleri çekmeyeceğiniz bir gelinliğiniz olsun isteyeceksiniz. Gelinliğiniz ister hazır ister diktireceğiniz bir model olsun, üzerinde oynamak istediğiniz bölgelerdeki terzilik ve diğer işçilikler için yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Seçeceğiniz gelinlik modeli yılın modasını değil, sizin tarzınızı yansıtsın!

Zamansız bir gelin olun!

Her ne kadar ülkemizde kocaman ve kabarık gelin saçları hala çok tutulsa da, geriye dönüp fotoğraflarına baktığında daha sade bir saç modeli tercih etmiş olmayı isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Zamansız bir gelin olabilmenin ilk şartı, saç modelinde abartıyı değil, elit ve sade dokunuşları tercih etmek. Gelinliğinizi gereğinden fazla abartılı gösterecek frapan bir saç modeli veya renk seçimi istemezsiniz. Seçimlerinizde basit ve klasik olanlara yönelin. Kendinize en çok uyan tarzı yakalayabilmek için evde ayna karşısında veya stilistinizle beraber alternatif görünümler denemeyi unutmayın.

Makyaj malzemelerine dikkat!

Makyajda en önemli nokta abartıya kaçmamak ve tek bir yeri vurgulamak. Hem ağır bir göz makyajı hem kıpkırmızı bir ruj, tüm görünümünüzü bir anda bozabilir. Gerçek görüntünüze en yakın makyaj her zaman en iyisi olacaktır! Günlük hayatta kullandığınız makyajınızı biraz daha özenerek yaparsanız hem ne fazla abartılı olursunuz ne de özensiz gözükürsünüz. Eğer düğününüz akşam saatlerinde ve zarif bir ışıklandırmada olacaksa gece eğlenmeye çıkarken ya da şık bir restorana giderken yaptığınız makyajdan daha fazlasına ihtiyacınız olmayacaktır. Koyu kırmızı ve soluk pembe rujdan uzak durun! Ayrıca donuk farlar ve rujlar da kaçınmanız gerekenler arasında. Düğün öncesi yeni bir marka denemek için kesinlikle doğru bir zaman değil. Alerjik reaksiyonlar ve kızarıklıklar düğün öncesi yüzünüzde görmek isteyeceğiniz en son şey...

Ellerinize bakın!

Manikürün düğün gününe yakın yapılması gerekir. Böylece kırık tırnaklara, dökülmüş veya zedelenmiş ojelere maruz kalma riskiniz minimuma iner. Ama yine de tırnak etlerindeki kızarıklığı önlemek açısından düğünden 1 gün önce manikürü yaptırmak oldukça ideal olacaktır. Düğünlerde French manikür bir klasiktir. O gün amaçlanan saflık, temizlik ve masumluk temasını en iyi tamamlayan ojedir. Ama siz biraz daha hareketli ve renkli bir insansanız saks mavisi bir ayakkabıyla aynı renk bir ojeyle de görümünüzü tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, elleriniz, nikah yüzüğünüzü davetlilerinize gösterirken ve düğün fotoğraflarında odak noktası olacaklar.

Duvak ve gelinlikte uyumu yakalayın!

Duvak ve gelinlik aynı renkte olmalı. Biri kırık beyaz diğeri beyaz olmamalı. Gelinliğin üst yaka modeli ile duvak uzuluğundaki uyuma dikkat! Duvağınızı gelinliğinizi aldığınız yerden almanız en doğrusu olacaktır. Çünkü gelinlikçiler sattıkları gelinlik modellerine uygun çeşitli duvaklar hazırlarlar ve size bu konuda danışmanlık yapabilirler. Fakat şu küçük öneriye dikkat edin: eğer gelinliğiniz şatafatlı ve süslüyse duvağınız sade olsun. Hem gelinliğin hem duvağın çok sade veya gösterişli olması birbirinin havasını söndürecektir.

Gelin setinize özen gösterin!

Düğün günü takacağınız takılarda da sadelikten yana olun. Zarif ama şık tasarımlar tam da bu güne özel olacaktır. Abartılı bir takı bir anda gelini ikinci plana düşürüp başrolü kapabilir. Gelinliğinize inci yakışıyorsa inci set kullanın. Aileniz istiyor diye boydan boya altın bir set takmak zorunda değilsiniz

Strese teslim olmayın!

Düğün gününden bir gün önce gaipten gelen ve sizi stres altına alan hiçbir düşüncenize kulak asmayın. Heyecanınızı azaltmak ve sinirlerinizi yatıştırmak için uzun yürüyüşler yapmaya çalışın. Evlilik öncesi stresinizi yenmenize fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bol aroma terapili bir banyo, elinizde nefis kokan bir bitki çayı ve fonda çalan gevşetici bir müzik sizi gelecekteki hayatınızla ilgili keyifli hayallere sürükleyecektir.

Tüm bu ipuçlarıyla kendiniz gibi bir gelin olmayı seçerek kusursuz olacak, her şeye daha pozitif bakacaksınız.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

Ş

Şafak

24/10/2014

en önemlisini unutmuşsunuz. dugun.com u takip etmeye devam edin ;)