Her Biri Göz Alıyor: Ünlülerin Gelin Saçı Modelleri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:19 dakika

04.12.2020

Birçok model inceledin ve nasıl bir gelin saçı yaptıracağına henüz karar vermedin. Peki ünlü isimlerin seçimlerinden ilham almaya ne dersin? Dağınık topuz, atkuyruğu, açık, taçlı... Senin için ünlülerin gelin saçı modellerini derledik!

alternatif metin

1-Neslihan Atagül Gelin Saçı

Oyuncu Neslihan Atagül düğün saçı seçimini topuz modellerden yana yapmıştı. Başın tam arkasında dağınık şekilde toplanan saçların aralarından görünecek şekilde bir de gelin tacı kullanan Atagül, topuzunun altından ince, uzun bir duvak da taktırmıştı.

Neslihan atagül gelin saçı

Sen de ünlü oyuncu gibi dağınık topuz gelin saçı yaptırmak istiyorsan şu galerimizden ilham alabilirsin: Dağınık Topuzlu Gelin Saçları

2-Fahriye Evcen Gelin Saçı

Dağınık topuzlar, ünlülerin gelin saç modelleri arasında sıkça karşımıza çıkıyor. Gelinliği gibi gelin saçı da Neslihan Atagül’ün seçimine benzetilen ve bu tercihleriyle çok konuşulan Fahriye Evcen de dağınık topuz gelin saçı yaptırmıştı. Ünlü oyuncu hareketli tasarıma sahip beyaz gelin tacı ile saç modelini hareketlendirmişti.

fahriye evcen gelin saçı

Sen de taçlı gelin saçı yaptırmayı düşünüyorsan şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

3-Sinem Kobal Düğün Saçı

Ünlülerin düğün saç modelleri arasında en beğenilenlerden biri de oyuncu Sinem Kobal’ınki olmuştu. Sinem Kobal gelin saçı modeli olarak dalgalı, açık saçlarına örgülü bant yaptırmış, örgüsüne ışıltı katan saç aksesuarı da kullanmıştı.

sinem kobal düğün saçı

Ünlü oyuncunun gelin saçını beğendiysen şu galerimizdeki modellere de göz atabilirsin: Örgü Saç Modelleri

4-Hatice Şendil Gelin Saçı

Oyuncu Hatice Şendil, düğünü için hem gösterişli hem de zarif bir gelin saçı modeli tercih etmişti. Şendil, açık, dalgalı saçlarını yarım toplatmış, tepeden takılan duvağını ışıltılı bir gelin tacı ile tamamlamıştı.

hatice şendil gelin saçı

Sen de Şendil gibi duvaklı gelin saçı modellerinden yaptıracaksan şu galerimiz ilgini çekebilir: Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

5-Bensu Soral Düğün Saçı

Bensu Soral gelin saçını aksesuarla tamamlayan ve duvak kullanmayan ünlülerden. Ünlü oyuncu dağınık topuz yaptırdığı gelin saçını, yandan takılan saç aksesuarıyla hareketlendirmişti.

bensu soral gelin saçı

Bu ünlü düğünleri dillere destan: En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

6-Pelin Karahan Gelin Saçı

Pelin Karahan, sade gelin saçı modeli tercih eden ünlülerden. Ünlü oyuncu saçlarını tepeden sıkı topuz yaptırmış, topuzunun üstünden işlemesiz tülden duvak taktırmıştı.

pelin karahan gelin saçı

Sen de topuz gelin saçı yaptıracaksan şu yazımıza göz atmanda fayda var: Topuz Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

7-Neslişah Alkoçlar Gelin Saçı

Neslişah Alkoçlar, düğününde sade seçimler yapan ünlülerdendi. Straplez balık gelinliği ile sade ense topuzu yaptırmış, kenarları dantelli uzun bir duvak takmıştı.

Neslişah alkoçlar gelin saçı

Duvak modelini seçerken şu yazımız sana yardımcı olabilir: Duvak Modeline Nasıl Karar Verilir?

8-Buse Terim Gelin Saçı

Ünlülerin gelinlikleri ve saç modelleri denilince ilk akla gelen isimlerden biri de Buse Terim oluyor. Terim, başının arkasından sıkı topuz yaptırmış, işlemesiz tül duvak kullanmıştı.

buse terim gelin saçı

Sen de Buse Terim’in bu zarif stilini beğendiysen şu galerimizdeki modellere de göz atmak isteyebilirsin: Sade Topuz Modelleri

9-Hazal Kaya Gelin Saçı

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, düğününde, nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının ilgisini çekecek bir gelin başı modeli tercih etmişti. Sıkı ense topuzu yaptırdığı saçlarıyla, vualet ve uzun bir duvak kullanan Kaya, vintage bir görünüm yakalamıştı.

hazal kaya gelin saçı

Birbirinden şık vualet modellerini incelemek için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: En Şık Nikah Şapkası Vualet Modelleri

10-Beren Saat Gelin Saçı

Ünlülerin gelin başı modelleri arasında en beğenilenlerden biri de oyuncu Beren Saat’in seçimiydi. Saat, dalgalı saçlarını açık bırakmış, gelin saçı aksesuarı olarak büyük bir şapka tercih etmişti.

alternatif metin

Şapka, bolero gibi gelin aksesuarları hakkındaki tüm detaylar için şu yazımıza göz atabilirsin: Bir Gelinin En Önemli 8 Aksesuarı

11-Burcu Esmersoy Gelin Saçı

Yurt dışında evlenen ünlülerden olan Burcu Esmersoy, New York Türk Başkonsolosluğu’nda yapılan nikah töreninde düşük dağınık topuz gelin saçı modeli tercih etmişti.

burcu esmersoy gelin saçı

Nikah töreninde tercih edebileceğin gelin saçı modellerini incelemek istersen şu galerimize bakabilirsin: Sade ve Zarif Nikah Saç Modelleri

12-Azra Akın Gelin Saçı

Model ve oyuncu Azra Akın gelin saçı olarak yarım toplu modelleri tercih eden ünlülerden. Akın, düğününde dalgalı saçlarını yarım toplatmış, uçları güpürlü bir duvak kullanmıştı.

azra akın gelin saçı

Sen de Azra Akın gibi romantik tarzda gelin saçı modelleriyle ilgileniyorsan şu galerimize göz atabilirsin: Romantik Gelin Saçı Modelleri

13-Ezgi Eyüboğlu Düğün Saçı

Oyuncu Ezgi Eyüboğlu, gelin saçı modelinde aksesuar ve duvağı bir arada kullanan ünlülerden. Başının ortasından taktırdığı gelin tacı ile beline kadar, kısa bir duvak kullanan Eyüboğlu, yarım toplu dalgalı saç modelini tercih etmişti.

ezgi eyüboğlu gelin saçı

İlham verecek yarım toplu modellere de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Yarım Toplu Gelin Saçı Modelleri

14-Başak Dizer Gelin Saçı

Paris’teki Türk Büyükelçiliği’nde oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile nikah masasına oturan Başak Dizer, atkuyruğu gelin saçı modelini tercih etmişti. Bisiklet yaka bir gelinlik giyen Dizer, dalgalı saçlarını başının hemen ortasından toplatmıştı.

basak dizer gelin saçı

Gelin saçı modeline gelinliğinle uyumlu olmasına da dikkat etmelisin. Bunun için şu yazımız sana yardımcı olabilir: Gelinlik Modeline Uygun Gelin Saçı Önerileri

15-Tuba Büyüküstün Gelin Saçı

Ünlü gelinler ve saçlarını incelediğimizde en zarif seçimlerden birinin de oyuncu Tuba Büyüküstün’ün gelin saçı olduğunu söyleyebiliriz. Ünlü oyuncu uzun, dalgalı saçlarını yarım toplatmış ve ince bir gelin tacı takmıştı. Tuba Büyüküstün 2011 yılında evlendiği Onur Saylak'tan 2017 yılında boşanmıştı.

tuba büyüküstün gelin saçı

Sen de Büyüküstün’ün gelin saçı gibi salaş bir model tercih edeceksen, şu galerimizdeki modeller sana ilham verebilir: Salaş Gelin Saçı Modelleri

Sana ilham vermesi için ünlü isimlerin nikah ve düğünlerinde tercih ettiği gelin saçı modellerini anlattık. Sen de beğendiğin gelin saçını yaptırabileceğin, şehrindeki kuaförlerin profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalardan fiyat teklifi alabilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum