Her Biri Göz Alıyor: Ünlülerin Gelin Saçı Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:46 dakika

25.07.2022

Birçok model inceledin ve nasıl bir gelin saçı yaptıracağına henüz karar vermedin. Peki ünlü isimlerin seçimlerinden ilham almaya ne dersin? Dağınık topuz, atkuyruğu, açık, taçlı... Senin için ünlülerin gelin saçı modellerini derledik!

alternatif metin

1- Nazlı Kayı Gelin Saçı

Hacı Sabancı ile Nazlı Kayı, 2017 yılından beri olan birlikteliklerini Çırağan Sarayı'nda düzenlenen görkemli bir düğün töreniyle evlendi. Nazlı Sabancı’nın uzun kuyruklu, bol taşlı kabarık gelinliğiyle sade bir makyaj ve tepeden topuz modeli tercih etti.

nazlı kayı gelin saçı

2- Duygu Özaslan Gelin Saçı

Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan, Darüşşafaka basketbol oyuncusu Can Maxim Mutaf ile hayatını birleştirdi. Ünlü fenomen, 3 farklı gelinlik giydi: Paris'teki nikahta ve prova yemeğinde açık dalgalı saç modellerini tercih etti. Ardından düzenlenen düğün yemeğinde ise Özaslan, tül detaylı balık model gelinliğini zarif bir sıkı topuz ile tamamladı.

Duygu Özaslan Gelin saçı

Peki ünlüler saç-makyaj modellerinde nelere dikkat ediyor? İpuçları neler? Şu videomuzda anlattık:

3- Demet Evgar Gelin Saçı

Oyuncu Demet Evgar, Levent Babataş, sade bir nikah yapıp, daha sonra Emirgan’daki evlerinin bahçesinde gerçekleştirilen düğünle evlendi. Evgar, hem nikah hem düğün için vintage bir gelinlik tercih ederken, gelinliğini de bu tarza uyumlu iki retro topuz ile tamamladı.

demet evgar gelinlik modeli

4- Yasemin Şefkatli Gelinlik Modeli

Şarkıcı İbrahim Tatlıses'in kendisi gibi müzisyen olan oğlu İdo Tatlıses, nişanlısı Yasemin Şefkatli ile nikah masasına oturdu. Yasemin Şefkatli, göğüs kısmı dantelli, düşük omuzlu A kesim gelinliği ile dağınık topuz yaptırdı ve gözlerini öne çıkaran bir makyaj tercih etti.

Yasemin Şefkatli Gelin saçı

5- Melodi Elbirliler Gelin Saçı Modeli

Sosyal medya fenomeni Melodi Elbirliler, ünlü şef Arda Türkmen'le evlendiği düğününde 3 farklı gelinlik tercih etti. Çiçekli ve sade iki gelinlik ile bir de after parti elbisesi giyen Elbirliler, açık, dalgalı saçlarını 3 tasarımla da kullandı.

melodi elbirliler gelin saçı

6- Neslihan Atagül Gelin Saçı

Oyuncu Neslihan Atagül düğün saçı seçimini topuz modellerden yana yapmıştı. Başın tam arkasında dağınık şekilde toplanan saçların aralarından görünecek şekilde bir de gelin tacı kullanan Atagül, topuzunun altından ince, uzun bir duvak da taktırmıştı.

Neslihan atagül gelin saçı

Sen de ünlü oyuncu gibi dağınık topuz gelin saçı yaptırmak istiyorsan şu galerimizden ilham alabilirsin: Dağınık Topuzlu Gelin Saçları

7- Fahriye Evcen Gelin Saçı

Dağınık topuzlar, ünlülerin gelin saç modelleri arasında sıkça karşımıza çıkıyor. Gelinliği gibi gelin saçı da Neslihan Atagül’ün seçimine benzetilen ve bu tercihleriyle çok konuşulan Fahriye Evcen de dağınık topuz gelin saçı yaptırmıştı. Ünlü oyuncu hareketli tasarıma sahip beyaz gelin tacı ile saç modelini hareketlendirmişti.

fahriye evcen gelin saçı

Sen de taçlı gelin saçı yaptırmayı düşünüyorsan şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

8- Sinem Kobal Düğün Saçı

Ünlülerin düğün saç modelleri arasında en beğenilenlerden biri de oyuncu Sinem Kobal’ınki olmuştu. Sinem Kobal gelin saçı modeli olarak dalgalı, açık saçlarına örgülü bant yaptırmış, örgüsüne ışıltı katan saç aksesuarı da kullanmıştı.

sinem kobal düğün saçı

Ünlü oyuncunun gelin saçını beğendiysen şu galerimizdeki modellere de göz atabilirsin: Örgü Saç Modelleri

9- Hatice Şendil Gelin Saçı

Oyuncu Hatice Şendil, düğünü için hem gösterişli hem de zarif bir gelin saçı modeli tercih etmişti. Şendil, açık, dalgalı saçlarını yarım toplatmış, tepeden takılan duvağını ışıltılı bir gelin tacı ile tamamlamıştı.

hatice şendil gelin saçı

Sen de Şendil gibi duvaklı gelin saçı modellerinden yaptıracaksan şu galerimiz ilgini çekebilir: Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

10- Bensu Soral Düğün Saçı

Bensu Soral gelin saçını aksesuarla tamamlayan ve duvak kullanmayan ünlülerden. Ünlü oyuncu dağınık topuz yaptırdığı gelin saçını, yandan takılan saç aksesuarıyla hareketlendirmişti.

bensu soral gelin saçı

Bu ünlü düğünleri dillere destan: En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

11- Pelin Karahan Gelin Saçı

Pelin Karahan, sade gelin saçı modeli tercih eden ünlülerden. Ünlü oyuncu saçlarını tepeden sıkı topuz yaptırmış, topuzunun üstünden işlemesiz tülden duvak taktırmıştı.

pelin karahan gelin saçı

Sen de topuz gelin saçı yaptıracaksan şu yazımıza göz atmanda fayda var: Topuz Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

12- Neslişah Alkoçlar Gelin Saçı

Neslişah Alkoçlar, düğününde sade seçimler yapan ünlülerdendi. Straplez balık gelinliği ile sade ense topuzu yaptırmış, kenarları dantelli uzun bir duvak takmıştı.

Neslişah alkoçlar gelin saçı

Duvak modelini seçerken şu yazımız sana yardımcı olabilir: Duvak Modeline Nasıl Karar Verilir?

13- Buse Terim Gelin Saçı

Ünlülerin gelinlikleri ve saç modelleri denilince ilk akla gelen isimlerden biri de Buse Terim oluyor. Terim, başının arkasından sıkı topuz yaptırmış, işlemesiz tül duvak kullanmıştı.

buse terim gelin saçı

Sen de Buse Terim’in bu zarif stilini beğendiysen şu galerimizdeki modellere de göz atmak isteyebilirsin: Sade Topuz Modelleri

14- Hazal Kaya Gelin Saçı

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, düğününde, nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının ilgisini çekecek bir gelin başı modeli tercih etmişti. Sıkı ense topuzu yaptırdığı saçlarıyla, vualet ve uzun bir duvak kullanan Kaya, vintage bir görünüm yakalamıştı.

hazal kaya gelin saçı

Birbirinden şık vualet modellerini incelemek için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: En Şık Nikah Şapkası Vualet Modelleri

15- Beren Saat Gelin Saçı

Ünlülerin gelin başı modelleri arasında en beğenilenlerden biri de oyuncu Beren Saat’in seçimiydi. Saat, dalgalı saçlarını açık bırakmış, gelin saçı aksesuarı olarak büyük bir şapka tercih etmişti.

alternatif metin

Şapka, bolero gibi gelin aksesuarları hakkındaki tüm detaylar için şu yazımıza göz atabilirsin: Bir Gelinin En Önemli 8 Aksesuarı

16-Azra Akın Gelin Saçı

Model ve oyuncu Azra Akın gelin saçı olarak yarım toplu modelleri tercih eden ünlülerden. Akın, düğününde dalgalı saçlarını yarım toplatmış, uçları güpürlü bir duvak kullanmıştı.

azra akın gelin saçı

Sen de Azra Akın gibi romantik tarzda gelin saçı modelleriyle ilgileniyorsan şu galerimize göz atabilirsin: Romantik Gelin Saçı Modelleri

İlham verecek yarım toplu modellere de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Yarım Toplu Gelin Saçı Modelleri

17-Başak Dizer Gelin Saçı

Paris’teki Türk Büyükelçiliği’nde oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile nikah masasına oturan Başak Dizer, atkuyruğu gelin saçı modelini tercih etmişti. Bisiklet yaka bir gelinlik giyen Dizer, dalgalı saçlarını başının hemen ortasından toplatmıştı.

basak dizer gelin saçı

Gelin saçı modeline gelinliğinle uyumlu olmasına da dikkat etmelisin. Bunun için şu yazımız sana yardımcı olabilir: Gelinlik Modeline Uygun Gelin Saçı Önerileri

Sana ilham vermesi için ünlü isimlerin nikah ve düğünlerinde tercih ettiği gelin saçı modellerini anlattık. Sen de beğendiğin gelin saçını yaptırabileceğin, şehrindeki kuaförlerin profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalardan fiyat teklifi alabilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap