Konsept Düğün: Mad Men Tarzı

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:56 dakika

19.11.2020

Mad Men teması adım adım bir düğüne nasıl yayılır?

Mad-men dizisini bilmeyen yoktur sanırım. 1960’lı yıllarda geçen dizide reklamcılık sektörünün başarılı adamları ve onların hayatındaki kadınlarla ilgili, hayli sürükleyici bir dizi malum kendisi. Dizi; konusundan ziyade oyuncuların giyim tarzı, makyajları, dekorasyonu ile de hayli ilgi çekiyor. Bu tarzı seviyorsanız; yansıtılabileceğiniz en mükemmel alan da kuşkusuz düğününüz olacaktır! “Düğün için daha iddialı şeyler düşünüyordum amaa beennn.” demeyin hemen, artık nikahlar genelde başka bir günde yapılıyor malum, o güne de ayrı bir telaşeniz olmasın, o gün için de tek tek arayışa girmeyin diye bu önerileri orda da değerlendirebilirsiniz! ;)

konsept düğün: mad men tarzı

Özellikle beyaz tenli ve cesur gelin adaylarının dizi konseptine uygun gelinlik ve makyaj tarzı ile mükemmel gelinler olması kaçınılmaz. Peki nasıl Mad- Men gelini olunur? Sandığınız kadar zor değil esasında, aksine hayalinizdeki bir çok ihtimale göre çok daha kolay. Öncelikle gelinlikten başlayacak olursak: Dönemin aşırı popüler giyim tarzı; genelde düz kumaştan yapılmış diz hizasında elbiselerdir malum. Straplezimiz yok, omuzlar kapalı, belden itibaren bollaşan modeliyle görenlerde “küçük hanım” etkisi yaratır. 60’lı yılların tarzını yansıtma konusunda hayli başarılı olan Jenny Peckham ve Justin Alexander marka gelinliklere mutlaka bir göz atmalısınız.

konsept düğün: mad men tarzı

Bu gelinlik ile kullanılacak aksesuarlar hepimizin de kolaylıkla tahmin edebileceği üzere; bilekte biten veya dirseklere kadar uzanan eldivenler, önden tüllü mini duvaklar olacaktır. Takı tercihinin ise inciden yana kullanılması mükemmel uyumu sağlayacaktır. Ayrıca taşlı saç bantları ve tüylü saç aksesuarları da saç modelinizle bir bütün oluşturabilir, gelinliğin sadeliğinin tersine aksesuarınızla gösterişli bir görüntü yakalayabilirsiniz.

konsept düğün: mad men tarzı

konsept düğün: mad men tarzı

Geldik makyaj ve saç modeline. Başta da belirttiğim gibi belki de en basit olanıdır bu tarzda gelin olmak, beyaz tenli güzel gelinimiz, 60’ların ruhunu yansıtan bembeyaz gelinliğini giydiğinde makyajından kesinlikle eksik etmemesi gereken şey kırmızı ruju olacaktır. Ten renginin beyazlığını ortaya çıkaracak bir baz (fondöten) ve tabi ki uzun kuyruklu bir eyeliner ile makyajınız tamamlanacaktır. Saç modelinde tercihinizi görsellerdeki gibi krepeli topuzlar, yoğun buklelerden yana kullanmalısınız. Küçük bir öneri; saçlarınızı kızıl renge boyatmayı denemelisiniz. Beyaz tende zaten hayli hoş duran kızıl saç, bu konseptte mükemmel sonuç veriyor!

konsept düğün: mad men tarzı

Bu gelinlikle kullanacağınız ayakkabı düğün boyunca da kurtarıcınız olacak kısa topuklu türden ayakkabılar olabilir. Bir taşla iki kuş vurmak diye buna denir; hem hayalini kurduğunuz tarzda bir gelin olabilirsiniz hem de o şıklık için gece boyunca eziyet çekmenize gerek kalmayacak. ;) Düğün davetiyelerinizin de bu konsepte uymasını istiyorsanız; tercihinizi biraz ağır modellerden yana kullanmanız gerekecek. Krem, beyaz tonlarda; inci ve taş süslemelerin, kurdelaların kullanıldığı davetiyeler tam size göre!

O geceye ait müzikleri mutlaka birlikte çalışacağınız müzik organizasyon şirketi konsepte göre düzenleyecektir. Ancak bir kaç tavsiye verecek olursak; kesinlikle Elvis Presley-Can’t help falling in Love parçasını listeye eklemelerini isteyin. İlk dans müziği dahi olabilecek bu şarkı dönemin ruhunu çok etkileyici bir şekilde yansıtacaktır.

konsept düğün: mad men tarzı

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

N

nesli

Düğün Tarihi: 24.10.2014


ne varsa eskilerde var


Ö

öznur

Düğün Tarihi: 24.10.2014


damat adaylarına da biraz öneride bulunsaydınız keşke :D