Düğünde Tema Seçimi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:19 dakika

29.06.2020

Tema belirlemeniz tüm seçimlerinizdeki alternatifleri daraltacağı için kararsızlıklarınıza da çözüm olacaktır...

Temanız için eşinizle ortak zevklerinizi düşünmelisiniz; denizi ve maviyi çok mu seviyorsunuz, yeşile ve doğaya mı aşıksınız ya da daha resmi ve klasik şeylerden mi hoşlanıyorsunuz? Seyahati çok seviyorsanız haritalar, doğa koruma konusunda aktivist bir ruhunuz varsa geri dönüşümlü objeler, renkli ve çocuksu bir kişiliğiniz varsa balonlar, müziksiz asla diyorsanız notalar… Seçebilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı fakat temanızın çok farklı bir şey olmasına da gerek yok; ortak sevdiğiniz bir rengi bile tema olarak belirleyebilirsiniz :) Nasıl mutlu olacağınıza ve daha rahat edeceğinize karar vermeli ve bu doğrultuda temanızı seçmelisiniz. Eğer düğün alanınız belirlenmiş durumdaysa temanızı buradan yola çıkarak da belirleyebilirsiniz; bir sahil düğünü yapıyorsanız mavi tonları ve deniz kabukları, kır düğünü için papatyalar ya da kelebekler, bir otel ya da mekanda düğün yapmayı planlıyorsanız o mekânın belirli ve baksın bir rengi varsa oradan yola çıkarak size de uyan bir tema belirleyebilirsiniz örneğin lila rengi ve lavantalar... Tema belirlemeniz tüm seçimlerinizdeki alternatifleri daraltacağı için kararsızlıklarınıza da çözüm olacaktır.

İşte buradan sonra en önemli konu temanızdan sapmadan gelinliğinizden davetiyenize, ayakkabınızdan masa süslerine, müzikten damadın mendiline kadar her şeyinizin birbiri ile uyum içinde olması ve seçtiğiniz renklerin temanızı desteklemesidir. Mesela nikah şahitlerinizden temanız için belirlediğiniz renklerde giyinmelerini isteyebilirsiniz. Temanızı yansıtan ya da isminizin baş harflerinden oluşan bir logo oluşturup bunu basılı tüm materyallerde kullanabilirsiniz.

Misafirleriniz aldığı davetiyenin yansımalarını tüm düğün alanında, gelinliğinizde, damatta, masada kısacası her yerde gördüğünde etkilenecek ve unutulmaz bir düğüne imza atacaksınız.. Boşuna dememişler şeytan ayrıntıda gizlidir diye

Mint yeşili temalı bir düğün

mint-temali-dugun

Neşeli bir çiftseniz karnaval teması ve rengarenk objeler tam size göre

karnaval-temali-dugun

İlerleyen yazılarda çeşitli temalar ve bu temalarla neler yapılabilir üzerine fikirler vermeye çalışacağım..

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Filiz araza

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık..


Atiye Uluçay

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Karnaval teması kadar çılgın bir çift değiliz..