Edirne Tarihi Düğün Mekanları

Tarihin dokusunu düğününe taşıyabileceğin mekanlar Düğün.com'da! Tek bir tıkla Edirne'nin tarihi düğün mekanlarını gör incele, fotoğraflarına bak, beğendiklerinden fiyat teklifi al!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Edirne Tarihi Mekan Düğünleri Konsept Önerileri

Tarihi mekan düğünü yapmak istiyorsanız, konseptinizi belirleyerek mekan arayışında bulunabilirsiniz. Tarihi dokuyu düğününüze taşımak için şık ve özel dekoratif detaylara yönelmenizde fayda var. Örneğin, masa ve sandalyelerinizin mekanın ağırlığını taşıyabilecek nitelikte olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca masa süslemesinde şamdanları, büyük dekoratif mumları, varaklı vazo içinde mekanın temasına uygun renkteki çiçekleri kullanabilirsiniz. Konak düğünü için masa süslemelerinizi dekoratif odun dilimleri üzerine mumlar koyarak yapabilirsiniz. Eğer konağın bahçesinde davet verecekseniz, ağaçları ışıklandırabilir. Gelin damat yolunu ferforje çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Davetiyenizi de saman kağıttan yaptırarak hoş bir bütünlük oluşturabileceğinizi unutmayın.

Köşk düğünü için biraz daha gösterişli bir konsept planlayabilirsiniz. Altın varaklı bir gelin damat masası, aynı şekilde varaklı masa süslemeleri ve dekoratif büyük vazolarla oldukça gösterişli bir düğün daveti verebilirsiniz. Davetiyenizde kaligrafi seçeneğini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Eğer farklı bir konsept oluşturmak istiyorsanız, köşkün bir bölümünü anı köşesi olarak süsleyebilir ve eşinizle beraber çekildiğiniz tüm fotoğrafları bu bölümde konuklarınıza sergileyebilirsiniz.

Edirne’de tarihi düğün mekanları ararken dikkat etmeniz gereken ilk şey davetli sayınızdır. Ardından da konseptinizi göz önünde bulundurarak mekan tercihinde bulunabilirsiniz. Daha samimi düğünler için konak, daha ciddi ve ağır düğünler için köşkleri tercih edebilirsiniz. Tarihi otel ve tarihi restoranlarda diğer seçenekleriniz arasında yer alıyor. Ayrıca beğendiğiniz mekanlardan ücretsiz fiyat teklifleri de alabileceğinizi unutmayın!

Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları
Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları

Edirne Tarihi Mekanlar - Sıkça Sorulan Sorular