Büyüleyici Retro Görünümler: Vintage Gelinlik Modelleri

29.09.2020

Düğününde retro bir görünüme sahip olmak istiyorsan vintage gelinlik modellerini tercih edebilirsin. Birbirinden şık vintage gelinlik modellerini senin için derledik!

Kolsuz Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1235633

Vintage düğün konsepti ile evlenmeyi düşünüyorsan, sen de geçmişin zarif stilini bugüne taşıyan bir vintage gelinlik bakıyorsun. Dantelli, helenistik, fırfırlı ve püsküllü alternatifleri bulunan vintage gelinlik modelleri, şık saç aksesuarları ile sade ama göz alıcı olunabileceğinin adeta kanıtı gibi. Her tarz düğün mekanına uyum sağlayacak bir vintage bulabilmen mümkün. Vintage gelinlik modelleriyle ilgili daha fazla detay istersen şu yazımıza bakabilirsin: Vintage Gelinlik: Maziden Gelen Zarafet

Vintage gelinlik nereden alınır diyorsan şehrindeki gelinlik firmalarının modellerini inceleyebilir, beğendiğin modeller için fiyat teklifi alabilirsin.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Yarım Kollu Vintage Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D737365

Nostaljik tasarımlar arasında sade tasarımıyla dikkat çeken kısa kollu, derin V yakalı bu sade model Ju İstanbul imzası taşıyor. Dantelli, retro bir şapka ya da kısa eldivenlerle kombinleyebileceğin bu model ile zarif bir topuz yaptırmanı öneriyoruz.

Bürde Özkök

Bu gelinliği denemek ister misin?

Ju İstanbul

Ju İstanbul

Firmayı İncele

Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayallerindeki gelinliği anlat, ücretsiz düğün asistanımız bütçene uygun 5 gelinlik firmasından fiyat teklifi göndersin!


Midi Boy Şapkalı Vintage Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1109312

Vintage temalı bir düğünde giyebileceğin, midi boy bir gelinlik arıyorsan sana Emine Meral imzalı bu tasarımı öneriyoruz. Üst kısmı güpürlerle hareketlendirilmiş, katlı tül etekli bu tasarımı vualet ile tamamlayarak nostaljik bir görünüm yakalayabilirsin.

Firmaya dair tüm detayları da şu yazımızda anlattık: Nostaljik ve Bohem Gelinliğin Adresi: Emine Meral Moda

Bürde Özkök

Bu gelinliği denemek ister misin?


Emine Meral Modaevi

Görsel Numarası: D877294

Söğütlüçeşme Caddesi’nde bulunan ve güler yüzlü profesyonel ekibiyle hizmet veren Emine Meral Modaevi, hazır model, özel dikim ve gelinlik kiralama seçeneği sunan bir firma. Minimum gelinlik fiyatları ise 3.000 TL’den başlıyor.

Bürde Özkök

Bu gelinliği denemek ister misin?


Püsküllü Vintage Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1070462

Vintage bir düğün yapmak için ihtiyacın olan ilk şey hangi dönemin izlerini düğününe taşıyacağına karar vermek. Mesela, 20'li yılların göz kamaştırıcı partilerini izlerken içinde olmayı arzu ettiysen gelinlik seçimini, bu model gibi dönemin eski gelinlik modellerinden yapabilirsin. Düşük omuzları ve püskül detaylarıyla hareketlendirilen bu iddialı ve zarif tasarım ile eyeliner ve kırmızı rujun başrolde olduğu klasik tarzda bir gelin makyajı yaptırabilirsin.

Vintage tarzda püsküllü modeller ilgini çekiyorsa şu galerimizde de ilgini çekecek tasarımlar bulabilirsin: En Tarz Püsküllü Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Bohem Nostaljik Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1070456

Nostaljik tasarımları beğenen bohem tarzda gelin adayları bu modele bayılacak! Üst kısmındaki dantel işlemelerin, gelinliğin tamamına hakim tül kumaşa hareket kazandırdığı bu model, Temperley London imzası taşıyor. Özellikle kır düğünleri için uygun bir seçenek olan bu hakim yakalı fırfırlı gelinlik ile zarif bir dağınık topuz yaptırabilir, çiçekli saç aksesuarları kullanabilirsin.

Bohem tarzda tasarımları beğeniyorsan, şu galerimizdeki gelinlikler de ilgini çekebilir: Bohem Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Dantelli Vintage Elbise Modeli

Görsel Numarası: D1070459

Düğününde tercihin eski zaman gelinlik modellerinden olacaksa bu kare yaka, dantelli elbiseye ne dersin? Vintage temalı bir açık hava düğününe çok yakışacak bu elbiseyi, bel bölgesini daha ince göstermek isteyen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Gösterişli aksesuarlar vintage elbise modellerine çok yakışıyor. Sen de hareketli bu elbiseyi iri saç aksesuarlarıyla tamamlayabilir, uzun inci küpeler takabilirsin!

Dantelli tasarımlar ilgini çekiyorsa şu galerimize de göz atmak isteyebilirsin: Dantelli Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage Eldivenli Gelinlik

Görsel Numarası: D1070464

1920'ler denilince akla zarif silüetler, püsküller, tüyler ve tabii ki eldivenler geliyor. Sen de düğününde böyle bir görünüme sahip olmak istiyorsan kayık yakalı, taş işlemeli, püsküllü bu vintage gelinliğini tercih edebilirsin. Özellikle zayıf ve uzun gelin adaylarına önerdiğimiz bu model ile zarif ense topuzu yaptırabilir, ışıltılı küpeler ve saç aksesuarları kullanabilirsin.

Retro görünümünü tamamlamak için ihtiyacın olabilecek aksesuarlara göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Vintage Gelin Aksesuarları

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

İşlemeli Kolsuz Retro Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1070465

Retro gelinlik modelleri arasından ışıltılı bir tasarım bakıyorsan, krem rengi bu gelinlik modeli tam senlik! Tarihi mekan ya da otel gibi alanlarda yapılacak düğünler için tercih edilebilecek, kolsuz, işlemeli gelinlik, özellikle elma vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlik ile duvak yerine ışıltılı gelin taçlarını kullanabilirsin.

Krem renkte gelinlikler ilgini çekiyorsa şu galerimize bakabilirsin: Krem Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Yarasa Kollu Sade Şapkalı Gelinlik

Görsel Numarası: D1070463

Sade tasarıma sahip yarasa kollu, beli kemerli gelinlik modeli, üst kısmı ince, basen bölgesi geniş, armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Sen de bu sade gelinlik ile tüllü nikah şapkası olarak da bilinen vualet modellerini kullanabilir, retro görünümünü tamamlayabilirsin. Özellikle topuz yapılan saç modelleriyle bir bütünlük sağlayan vualet modelleri uzun, dalgalı saçlarla da uyumlu.

En şık şapkalı tasarımlar için şu galerimize bakabilirsin: Şapkalı Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Bishop Kollu A Kesim Vintage Gelinlik

Görsel Numarası: D1070474

Bishop kollu, vintage tarzda bir gelinlik bakıyorsan, annenin gelinliğini sandıktan çıkarabilirsin! Çünkü görünüşe göre 70'li yılların gelinlikleri tam senlik! Gövde ve etek kısmında işlemeli tül kullanılan, A kesim bu model bishop kol gelinlik modeli, armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Görünümünü tamamlamak için sade ense topuzu yaptırabilir ve zarif inci küpeler takabilirsin.

Sen de armut vücut tipine sahipsen, gelinliğini seçmeden önce şu yazımıza göz atabilirsin: A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Eski Tarz Gelinlik

Görsel Numarası: D135101

20'li yıllara gönderme yapan bu model gibi eski tarz gelinlikleri nostalji aşığı gelinlere öneriyoruz. Tarihi mekan düğünleri gibi gösterişli organizasyonlara yakışacak bu tasarım ile kısa topuklu flapper ayakkabılar giymen uygun bir seçim olacaktır. Hareketli tasarıma gelinlik ile duvak yerine süslü, dev saç bir saç aksesuarı kullanabilirsin

Vintage tasarımları beğenen gelin adaylarının hoşuna gidebileceğini düşündüğümüz şöyle de bir galerimiz var: Vintage Davetiye Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage Nikah Elbisesi

Görsel Numarası: D1070469

Sade bir nikah için gelinlik bakıyorsan sana vintage nikah elbiselerini önerebiliriz. İşlemesiz, sade tasarımlı bu midi boy gelinlik gibi kapalı yakalı, kısa modelleri elma vücut tipine sahip gelin adaylarının da rahatlıkla tercih edebileceğini söylemeden geçmeyelim. Sade bu model ile aksesuar kullanmakta özgürsün.

Sen de nikahın için kısa gelinlik modellerini düşünüyorsan, şu galerimizde birbirinden şık mini ve midi boy modelleri bulabilirsin: Kısa Gelinlikler

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Kısa Kollu Eski Model Gelinlik

Görsel Numarası: D1070460

Eski model gelinlikler, zarif ve sade tasarımıyla her döneme ayak uydurabiliyor. Tıpkı bu dantel işlemeli, yarım kollu gelinlik gibi... Dar kesimiyle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları için ideal olan bu modelin derin V yakası, göğüslerini daha küçük göstermek isteyen elma vücut tipindeki gelinler için de uygun. Retro tarzda zarif bir ense topuzu ile görünümünü tamamlayabilir, gelin ayakkabısı olarak da işlemeli tülden, topuklu gelin ayakkabılarını düşünebilirsin.

Birbirinden şık retro gelin saçı modellerine göz atmak istersen de şu galerimize bakabilirsin: Retro Gelin Saçı Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Boyundan Bağlamalı Gelinlik

Görsel Numarası: D135102

1930 gelinlik modellerine şık bir örnek olan vintage görünümlü, kendinden işlemeli kumaştan tasarlanmış bu gelinliği özellikle atletik vücut tipindeki ve kalçası dar olan, elma vücut tipine sahip gelin adayları tercih edebilir. Kır düğünü ve sahil düğünü gibi mekanlarda rahatça kullanabileceğin bu modelde saçlarına mevsim çiçeklerini kondurabilirsin.

Sen de elma vücut tipine sahipsen şu yazımıza göz atmanda fayda var: Elma Vücut Tipi Hakkında Bilen Gereken Her Şey

Sinem Aydınoğlu

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Taşlı Helenistik Gelinlik

Görsel Numarası: D138811

Helen vintage gelinlik modelleri arasında yer alan bu tasarımı 70'li yılların tarzına özenen gelin adaylarına öneriyoruz. Bu model ile duvak yerine helenistik saç aksesuarları kullanarak görünümünü tamamlayabilirsin.

Taş işlemeli tasarımlar ilgini çekiyorsa şu galerimize de bakabilirsin: En Zarif Taşlı Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Dantelli Renkli Vintage Gelinlik

Görsel Numarası: D1070473

Viktoryen dönem gelinliklerinin zarif ve modern bir örneği olan bu dantelli, iki renkli gelinlik, farklı tasarımlar arayan gelin adayları için uygun bir seçenek. Üst kısmında, saten korsaj üzerine dantel işlemeli tül kullanılmış gelinliğin etek kısmı ise yine saten kumaş üzerine katlı tüller kullanılarak tasarlanmış. Tarihi mekan ve otel düğünlerine çok yakışacak gelinlik ile modelde olduğu gibi dağınık topuz yaptırabilir, romantik küpeler takabilirsin.

Özellikle vintage temalı bir düğün yapacaksan bu zarif tasarımlı gelinliği tercih edebilirsin. Düğün temana henüz karar vermediysen şu yazımızdan ilham alabilirsin: Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Derin V Yakalı Vintage Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1070468

Derin V yakalı ve omuz detaylı bu düz kesim gelinlik, zarif gelinlikleriyle dikkat çeken Jenny Packham'ın 2019 gelinlik koleksiyonunun şık bir parçası. Omuzlarındaki işlemeli tül detayının romantik bir hava kattığı gelinlik, özellikle elma ve kum saati vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Gelinliğin omuz detaylarını kapatmaması için saçlarını atkuyruğu ya da ense topuzu yaptırabilirsin.

Omuz detaylı tasarımlar ilgini çekiyorsa şu galerimizde birbirinden şık örneklerini bulabilirsin: Güzellik Ayrıntıda Gizlidir: Omuz Detaylı Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Taş İşlemeli Gelinlik

Görsel Numarası: D135104

Tam bir dönem gelini olmayı arzulayan gelin adaylarına önerimiz 1920'li yıllardan esinlenilmiş bu tasarım. Yolan Cris'in 1920 gelinlik modellerinin ağırlıkta olduğu vintage koleksiyonunun iddialı bir parçası olan bu balık kesim gelinliği, vücut hatlarına güvenen, kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Taş işlemeleri, bej rengi ve vücudu saran tasarımıyla oldukça gösterişli olan bu model ile saç aksesuarından başka hiçbir aksesuara ihtiyacın olmayacak!

Sen de gelinlik seçimi balık kesim modellerden yapacaksan şu galerimizdeki modeller ilgini çekebilir: Rüyalarını Süsleyecek En Güzel Balık Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage İşlemeli Gelinlik

Görsel Numarası: D135095

1920'li yılların modeli bu modern vintage görünümlü gelinliği ince ve uzun boylu gelin adaylarına öneriyoruz. Atletik bir vücudun varsa ya da ve zayıflığından şikayetçiysen bu tasarım sana istediğin kıvrımları katacak. Özellikle sonbahar ve kış gelinleri için uygun olan, uzun kollu, düşük omuzlu gelinlik ile kırmızı ruj ve eyelinerın baskın olduğu klasik tarzda bir gelin makyajı yaptırabilirsin. Aksesuar olarak dönemin, tüm saçı kaplayan iri saç aksesuarlarını tercih edebilirsin.

Omuzlarına güveniyor ve düşük omuzlu bir gelinlik giymek istiyorsan şu galerimizdeki modeller de sana ilham verebilir: Hem Çok Romantik Hem Zarif: Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage Beyaz Uzun Elbise

Görsel Numarası: D1070454

Katya Kayta markasının 2019 gelinlik modelleri arasında yer alan bu gelinliği çiçekli ve örgülü saç modelleriyle kombinleyerek kır düğününde, gelin sandaletleriyle giyerek kumsal düğününde ya da zarif bir stiletto ve duvak ile nikah elbisesi olarak kullanabilirsin. İpek ve dantelin bir arada kullanıldığı gelinlik ile kemerinle aynı renklerde küpeler tercih edebilir, sade gelin makyajı yaptırabilirsin.

Nikah elbisesi olarak kullanabileceğin tasarımlara göz atmak istersen şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Beyaz Uzun Elbise Modelleri

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage Boğazlı Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1070455

Boğazlı gelinlik modelleri arasında vintage tarzı ve önü kısa arkası uzun tasarımıyla dikkat çeken helen model gelinlik sence de çok zarif değil mi? 1970'lerin hippi gelinliklerinin tarzını da yansıtan bu modeli nikah elbisesi olarak kullanabileceğin gibi save the date çekimlerinde de giyebileceğin gelinlik ile modelde olduğu gibi dalgalı saçlarını açık bırakabilir, dantelli saç bandı takabilirsin. Duvak kullanmak istersen, biz ince, uzun bir duvağın bu tasarıma daha romantik ve dikkat çekici bir hava katacağını düşünüyoruz.

Save the date çekimlerinde giyebileceğin elbise modelleri için şık alternatifler bakıyorsan seni şöyle alalım: Save The Date Elbiseleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Hakim Yaka Sade Retro Gelinlik

Görsel Numarası: D1070471

Monique Lhuillier imzalı bu retro gelinlik, 2019 gelinlik trendlerinden Viktoryen kol ve omuz detaylarına şık bir örnek oluşturuyor. Uzun ve ince boyun ile kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimiz, hakim yakalı, uzun kollu sade gelinlik ile saçlarını sade ense topuzu yaptırabilir, tül kumaştan ince uzun bir duvak takabilirsin.

Vücut tipine göre gelinlik seçimiyle ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Gelinlik Alışverişi Öncesi Bunları Bilmelisin: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Sade Vintage Gelinlik

Görsel Numarası: D1070461

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Dantelli Derin V Yakalı Vintage Gelinlik

Görsel Numarası: D1070466

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Askılı Vintage Gelinlik

Görsel Numarası: D135105

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage İşlemeli Gelinlik

Görsel Numarası: D135084

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Kısa ve Boğazlı Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D135086

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Balo Tipi Klasik Gelinlik

Görsel Numarası: D135092

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Vintage Dantel Gelinlik

Görsel Numarası: D135097

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Yuvarlak Yaka Vintage Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D135094

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Sıradaki Galeriler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer galerilere ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum