Arkası Düğmeli Gelinlikler

Sırt bölgesinin romantik bir dokunuşla hareketlendiği, birbirinden şık arkası düğmeli gelinlik modelleri burada!

ARW 20

Model

: ARW 20

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

₺5.000 - ₺7.000

LME 20

Model

: LME 20

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

₺2.500 - ₺3.700

MHM 44

Model

: MHM 44

Özellikler

: Sade, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

UGB180S21

Model

: UGB180S21

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

₺5.000 - ₺7.000

Innocent

Model

: Innocent

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

₺17.731

ARW 19

Model

: ARW 19

Özellikler

: Romantik, Vintage, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Hellene

Model

: Hellene

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, İllüzyon yaka

₺18.493

Hilal Turhal - La Bianca Butik 10

Model

: Hilal Turhal - La Bianca Butik 10

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Gıselle Model Gelinlik

Model

: Gıselle Model Gelinlik

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

₺9.450 - ₺11.000

SFK 16

Model

: SFK 16

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Carine

Model

: Carine

Özellikler

: Sade, Zayıf gösteren, V yaka

VPG 24

Model

: VPG 24

Özellikler

: Bohem, Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

LME 20

Model

: LME 20

Özellikler

: Vintage, Romantik, Düşük omuz

₺1.000 - ₺2.000

O310

Model

: O310

Özellikler

: Görkemli, İllüzyon yaka

₺7.000 - ₺10.000

77065

Model

: 77065

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

₺5.000 - ₺7.000

SFK 10

Model

: SFK 10

Özellikler

: Bohem, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Hilal Turhal - La Bianca Butik 31

Model

: Hilal Turhal - La Bianca Butik 31

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

₺3.000 - ₺5.000

Azura

Model

: Azura

Özellikler

: Vintage, Romantik, Straplez

₺7.000 - ₺10.000

HAN 14

Model

: HAN 14

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺10.890

Rena

Model

: Rena

Özellikler

: Romantik, Sade, Kayık yaka

₺3.500 - ₺5.000

Güler Cer Gelinlik 26

Model

: Güler Cer Gelinlik 26

Özellikler

: Romantik, Straplez

₺5.000 - ₺7.000

İnci

Model

: İnci

Özellikler

: Vintage, Sade, Hakim yaka

₺8.000 - ₺11.000

PRY 21

Model

: PRY 21

Özellikler

: Romantik, Vintage, V yaka

₺11.000 - ₺16.000

EŞZ 19

Model

: EŞZ 19

Özellikler

: Romantik, U yaka

₺6.500 - ₺8.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Arkası Düğmeli Gelinlik Nasıl Olur?

Sırt kısmı düğmelerle hareketlendirilen gelinlikler arkası düğmeli gelinlik olarak adlandırılıyor. Arkası düğmeli gelinlikler son yıllarda özellikle sırt dekoltelerine hareket katmak için sıklıkla tercih ediliyor. Çoğunlukla hayal tül üzerine işlenen tüllerin sırt bölgesinde kullanıldığı gelinliklerde düğmeler karşımıza çıkıyor. Gelinlikte bulunan düğmeler boyundan kalçaya uzayan şekilde sıralanabildiği gibi bazı modellerde az sayıda düğme kullanılıyor.

Sırtı Düğmeli Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Sırtı düğmeli tasarımlar, modelde kullanılan düğmelerin türüne göre adlandırılıyor. Gelinliğin sırtında kullanılan düğmelerin Plastik boncuklar, kristal taşlar, inciler, kumaş kaplı düğmeler gibi birçok çeşidi bulunuyor. Bu seçenekler arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Romantik ve nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına arkası incili gelinlikleri; göz alıcı tasarımları beğenenlere ışıltılı kristal taşlı gelinlikleri öneriyoruz.

Birçok gelinlik arkası düğmeli görünüme sahip ancak bu düğmelerin bazıları gelinliği kapamak için bazıları ise fermuarı gizlemek için kullanılıyor. Özellikle çok sayıda düğmenin yer aldığı modeller, iliklenmesinin uzun sürmesi ve zahmetli olması gibi nedenlerle gizli bir fermuarla kapanabiliyor. Düğmelerin, kapandığında fermuarın üzerine geleceği şekilde tasarlanan bu tasarımlar oldukça popüler.

Etek Kesimine Göre Arkası Düğmeli Gelinlik Modelleri

Arkası düğme detaylarla hareketlendirilen gelinlik modelleri, her kesimde etek seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken vücut tipinizi dikkate almanızda fayda var. Arkası düğmeli tasarımı en çok balık kesime yakıştırdığımızı söylemeliyiz. Özellikle sırttan kalçaya kadar uzanan düğmelerin kullanıldığı balık gelinlikler, iddialı ve feminen bir görünüm yaratıyor.

Prenses ve A kesim gibi kabarık etekli gelinliklerde düğme detaylar, sıklıkla kullanılıyor. Gelinliğin sırt kısmının başladığı yerden bele kadar uzanan düğmeler gelinlik gövdesine hoş bir hava katıyor. Bu etek kesimleri, armut vücut tipindeki gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle edebiliyor. Bu ihtişamlı modelleri tarihi mekan, otel gibi gösterişli düğün mekanlarında giyebilirsiniz.

Gelinliğin arkası düğmeli tasarımı özellikle düz etek kesimine hareket katmak için de sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının kıvrımsız bel bölgelerini kamufle etmek için sıklıkla tercih ettiği düz etek kesimi, düğmeli sırt dekoltesiyle çok hoş durmasının yanı sıra kıvrımlı bir görüntü de yaratabiliyor.

Arkası Düğmeli Gelinlik Modellerinin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Arkası düğmeli gelinlik modellerinin geniş bir fiyat aralığı bulunuyor ve bu fiyatlar birçok kriterlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Bunlardan en önemlileri arasında gelinliğin dikim şekli yer alıyor. Gelinlik firmalarının hazır model arkası düğmeli gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde gelinliği özel olarak diktirmeye kıyasla daha düşük bir ücret ödemeniz mümkün.

Arkası düğmeli gelinliklerin kumaş ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. İpek oranı yüksek olan kumaşlardan tasarlanan arkası düğmeli modeller sentetik oranı yüksek kumaşların kullanıldığı modellere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip. Gelinliğin düğmesi gibi süslemeleri de fiyat farkı oluşturuyor. Plastik boncuktan düğmeli gelinlikler, swarovski taşlardan düğmelerin kullanıldığı modellere kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor.

Arkası düğmeli gelinlik fiyatları firmadan firmaya da değişiklik gösteriyor. Ünlü firmaların gelinlikleri, yüksek marka değerleri, malzeme ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle daha pahalı oluyor. Arkası düğmeli gelinlikleri satın almak yerine kiralamayı da düşünebilirsiniz. Ancak kiralık gelinlik fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Arkası düğmeli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Artık nasıl seçim yapabileceğinizi biliyorsunuz. Bunun için bulunduğunuz sayfadaki birçok ürünü istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, detaylı şekilde inceleyerek size uygun modeli bulabilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek kolayca randevu alabileceğinizi de unutmayın.