En Yeni Düğün Trendlerine Hakim Ol!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

2:54 dakika

05.09.2023

2022'de düğünler daha samimi ve eğlenceli! Bu durum gelinlikten abiyeye, organizasyondan alyanslara kadar düğüne dair her detayı etkiliyor. Çevre dostu detaylara ilgi bu yıl da yoğun... İşte 2022 düğün trendleri!

2022 düğün trendleri

1- Yılın Rengi: Very Peri

2022 yılının rengi belli oldu: Very Peri! Dünyada renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, bu yıl Very Peri adını verdiği yepyeni bir renk yarattı. Bu yeni kırmızı-mor tabanlı mavi renk tonu, canlı, neşeli ve dinamik bir enerji vadediyor! Dekorasyondan pastaya, gelin aksesuarlarından davetiyeye kadar düğüne dair her detayda karşımıza çıkıyor.

2022 düğün trendleri

2- Samimi Düğün Organizasyonları Öne Çıkıyor

2022’de özellikle açık hava mekanlarda yapılan, iç mekan dekorlu, rahat ve samimi organizasyonlar ön planda. Çok kalabalık olmayan, örtülerin, halıların, koltukların, bahçelere taştığı; mekanın her bir köşesi eğlence için ayrıldığı organizasyonlar artık moda. Hatta çiftler artık mekanın kokusunu dahi planlayabiliyor.

düğün dekorasyon

Yılın düğün organizasyon trendlerine dair detaylar şu yazımızda: En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

3- Çiftler Doğa Dostu Seçimler Yapıyor

Son dönemlerde çiftler düğün organizasyonlarında çevreye duyarlı seçimler yapmaya da özen gösteriyor. Örneğin; son birkaç yıldır en trend nikah hediyeliklerinden olan yetiştirilebilir bitkiler bu yılın da doğa dostu düğün malzemelerinden.

düğün dekorasyon

Ayrıca 2022 düğün davetiye modelleri arasında geri dönüşümlü malzemeden yapılan tasarımlar da öne çıkıyor.

4- Gelinler Sade, Şık ve Rahat

2022 gelinlik modellerinde geleneksel tasarımların modern ve sıra dışı yorumları öne çıkıyor. Üstelik her tarza hitap eden seçenekleriyle… Cesur ve seksi bir görünüm isteyenler için düşük omuzlar, korseler, derin yırtmaçlar; ihtişam-sever gelinlere modern kabarıklar; nostalji sevenlere hacimli kollar ile püsküller ve tüyler; minimalistlere akışkan elbiseler, takımlar ve kısa tasarımlar…

Romantik gelinler için ise iri fiyonklar ve renkli işlemeler bu yıl trendler arasında. Ayrıca çıkarılabilir parçaların 2022 gelinliklerini de daha kullanışlı hale getirdiğini söylemeden geçmeyelim.

2022 gelinlik modelleri

5- Romantizm ve Nostalji Gelin Saçı ve Makyajında

2022 gelinleri doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor! Çünkü abartılı saç ve makyaj modelleri artık düğünlerde kendine yer bulamıyor. Fazla özenmeden hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, doğal ve sade makyaj uygulamaları eşlik ediyor; ihtişam-severlere ise aksesuarlar yardımcı oluyor.

2022 gelin saçı ve makyajı modelleri

Yılın en moda saç-makyaj modelleri de şurada: En Yeni Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Arasında Neler Var?

6- Rahat ve Dikkat Çekici Damatlar

2022 damatlık modasında renkler, desenler ve rahat tasarımların baskın olduğunu söyleyebiliriz. En yeni damatlık modelleri arasında renkli ve spor tasarımlar boy gösteriyor.

Tamamı ya da aksesuarları renkli damatlık modelleri düğünlere canlılık katarken, blazer ceketli takımlar hem şıklık hem rahatlık sunuyor. Bir klasik olan frak damatlıklar ile tüvit kumaştan takımlar da yılın en trend seçenekleri arasında.

2022 düğün trendleri

7- İkramlıklar Kişiye Özel

Bu yıl düğün konseptlerinin samimi tarza kayması, nişan ve düğün pastası trendlerinde de etkisini gösteriyor. Çok katlı modeller yerine iki katlı gibi daha küçük pastaların en trend modeller arasında yer almasını sağlıyor.

Ayrıca davetli sayısına göre hazırlanmış, tekli, mini düğün ve nişan pastaları hem hijyenik hem de farklı olması nedeniyle 2022 düğünleri için ideal seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

2022 düğün trendleri

8- Yüzükler Artık Daha “Farklı”

Düğünlerde alışılmışın dışına çıkmaktan bahsetmişken alyans, tektaş gibi evlilik yüzüklerinde de farklı modellere alışmanın zamanının geldi diyebiliriz. İnce, çoklu gövdeli, taşlı alyanslar sezonun en moda yüzüklerinden.

20222düğün trendleri

Yeni model alyansları şurada bulabilirsin: Trendi Yakala: Son Model Alyans Modelleri

2022'de evlilik teklifi yüzüklerinin hepsi kocaman bir "Evet" almak için bire bir! Çünkü klasik tektaşların birbirinden şık ve yeni yorumları yılın en trend tasarımlarını oluşturuyor. Büyük pırlantanın etrafında, taç, kanat ya da ay şeklinde dizilmiş küçük pırlantaların süslediği tektaşlar, renkli taşlılar, çoklu gövdeliler en moda tasarımlar arasında.

2022 düğün trendleri

Birbirinden şık 2022 tektaş modelleri de şu galerimizde: En Yeni Tektaş Modelleri / Evlilik Teklifi Yüzükleri

2022 düğün trendlerine dair detayları paylaştık. Sen de bahsettiğimiz modellerden düğününü en yeni trendlere uygun şekilde planlayabilirsin. Eğer aklında soru işaretleri varsa yorum bırakarak, sorularını bize iletebilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 Yorum