En Yeni Düğün Trendlerine Hakim Ol!

Batuhan Cetin tarafından yazılmıştır.

2:47 dakika

03.01.2024

2024'te düğünler daha samimi ve zarif! Bu durum gelinlikten pastaya, organizasyondan alyanslara kadar düğüne dair her detayı etkiliyor. Çevre dostu detaylara ilgi bu yıl da yoğun... İşte 2024 düğün trendleri!

2024 düğün trendleri

Yılın Rengi: Şeftali Tüyü!

2024 yılının rengi belli oldu: şeftali tüyü! Dünyada renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, bu yılın rengini pembe ve turuncu arasında yer alan şeftali tüyü olarak belirledi. Bu yılın rengi; samimi, zarif ve romantik bir enerji vadediyor! Dekorasyondan pastaya, gelin aksesuarlarından davetiyeye kadar düğüne dair her detayda karşımıza çıkıyor.

2024 düğün trendleri

Saç Ve Makyajda İnci Zarafeti

Zamansız güzellik denince akla ilk gelen aksesuarlardan birisi, tabii ki inciler oluyor. 2024 düğün trendleri arasında bulunan inciler, gelin makyajından dekorasyona kadar her yerde karşımıza çıkıyor. İster gelin saçının arasına inciler takarak zarif bir görüntü elde et, ister maniküründe incilere yer vererek yaratıcı bir görünüme ulaş! Aynı zamanda inciler, sade gelinliklerle birlikte kullanılan duvaklarda da boy gösteriyor.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Yılın düğün organizasyon trendlerine dair detaylar şu yazımızda: En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

Dokulu Düğün Pastaları Enfes Gözüküyor

Düğün planlama aşamasında çiftlerin akıllarını en çok meşgul eden konulardan biri de düğün pastaları. 2024 düğün trendleri arasında yer alan dokulu pastalar, buna bir dur demeye geliyor. Pililerin, dantel işlemelerin kullanıldığı pastalar hem düğün konseptini tamamlamanda yardımcı oluyor hem de fotoğraflarda harika gözüküyor!

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Evlilik Teklifi Yüzükleriyle Uyumlu Alyanslar

Konu 2024 düğün trendleri olunca, alyanslara değinmeden geçmek olmaz diye düşündük. 2024 yılı için hazırlanan alyans koleksiyonlarının hepsinin bir ortak noktasını yakaladık: uyum! Bu senenin alyansları, aklında tektaşlarıyla uyumlu seçenekler olan gelinlere hitap ediyor. Çok taşlı, ışıl ışıl alyanslar trendler arasındaki yerini alıyor!

düğün dekorasyon

Çiftler Doğa Dostu Seçimlerden Yana

Çevreye duyarlı seçimlerin yapıldığı düğünlerin sayısı, bu sene de artmaya devam ediyor. Dekorasyondan hediyeliklere yeşil alternatifler, düğünlerde yerini alıyor. Örneğin; plastik pipetlerin yerini geri dönüştürülebilen kağıt pipetler alıyor. En trend nikah hediyelikleri arasında ise yetiştirilebilen bitki ve tohum gibi doğa dostu malzemeler bulunuyor.

düğün dekorasyon

Dijital Düğün Planlama

Dijitalleşen dünya, düğünlere de doğrudan etki ediyor. Son yıllarda olduğu gibi dijital davetiyeler tercih eden çiftlerin sayısı 2024 yılında da artıyor. Bununla birlikte bu sene düğünler de dijital bir şekilde planlanmaya başlıyor! Bunun kapsamında mekanlarla yüz yüze görüşmene gerek kalmayacak ve zamandan tasarruf etmiş olacaksın.

Sen de düğününü dijital bir şekilde planlamak istersen hemen ücretsiz düğün asistanımız ile iletişime geç!

2024 düğün trendleri

Düğünler İçin Kuş Bakışı Çekimler

Birkaç senedir kullanımı artan drone çekimler, 2024 yılında resmi olarak düğün trendleri arasında yerini alıyor. Profesyonel düğün fotoğrafçıları, sundukları dış çekimlere ek olarak düğününü baştan sona drone yardımı ile de kayıt altına alıyor. Böylece hem ortaya çok farklı fotoğraflar çıkıyor hem de düğün hikayelerine çarpıcı bir açı ekleniyor!

2024 düğün trendleri

2024 düğün trendleri

Küçük Kameralar İle En Samimi Pozlar

Davetlilerinin gözünden nasıl göründüğünü görmek ister misin? Küçük dijital kameralar ve polaroid alternatifler, profesyonel düğün fotoğrafçılarının çektiği pozlara ek, hatıra olarak kalacak samimi pozlar yakalamanı sağlıyor. 2024 düğünlerinde davetlilerin arasında elden ele gezecek bu kameralar oldukça popüler olacak!

2024 düğün trendleri

2024 düğün trendleri

Sana Özel İçerik Üreticisi

Mutlu çiftler en özel anlarını anlık olarak takipçileriyle paylaşmak istiyor. Bu sayede düğüne katılım sağlayamayan sevdikleri de anbean bu özel günü takip edebiliyor. Bunun için de genelde damadın ve gelinin yakın arkadaşları, ellerinde telefonla oradan oraya koşuşturuyor. Çıkan yeni düğün trendiyle birlikte bu sorumluluk, arkadaşların üstünden kalkıyor. Düğünün için profesyonel bir içerik üreticisi tutabilir, senin için anlık hikayeler ve gönderiler oluşturmasını talep edebilirsin!

2024 düğün trendleri

2024 düğün trendlerine dair detayları paylaştık. Sen de bahsettiğimiz modellerden düğününü en yeni trendlere uygun şekilde planlayabilirsin. Eğer aklında soru işaretleri varsa yorum bırakarak, sorularını bize iletebilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap