Şehir Şehir Organizasyon Firması Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:59 dakika

17.02.2020

Düğün mekanı seçiminden sonra en belirgin ihtiyaçlardan biri olan düğün organizasyonu, nasıl bir düğün yapmak istediğinizle birebir ilişkili. Düğün organizasyonu için ayıracağın bütçe konusunda sana fikir vermesi amacıyla hem fiyatları etkileyen faktörleri anlattık hem de şehir şehir fiyatları listeledik. Haydi, hemen incele!

düğün organizasyon fiyatları

Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün bütçeni planlarken planlarken nasıl bir organizasyon istediğine de karar vermelisin. Gösterişli mi yoksa minimal mi? Nelere ihtiyacın olacak ya da düğün mekanının sana sunduğu masa -sandalye ya da süslemeler tarzına hitap ediyor mu? Tüm bunlara karar verdikten sonra organizasyon firmalarından talep edeceğin hizmetleri çıkarabilir, firmalar ile bu seçenekler üzerinden görüşebilirsin.

Düğün organizasyon firmalarının sana sunacağı fiyatları etkileyen faktörler de var. Firmaların hizmet paketleri, bu paketler haricinde talep edeceğin ekstralar gibi bazı kriterlerin fiyatların üzerinde etkisi olduğunu söyleyelim. Bu faktörlerden kısaca bahsedelim:

  • Düğün Organizasyon Paketleri: Düğün organizasyon firmaları, düğünlerde ihtiyaç duyulan en temel hizmetleri bir paket halinde sunuyor. Standart paketlerde yer alan her bir kalem için ayrı ayrı ücret ödemek yerine paket halinde aldığında daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

  • Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması: Düğün organizasyon firmalarından, depolarında ürün seçeneği bulunan şirketler kiralık çalışanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü kiralık usulü çalışan firmalar, senin talep ettiğin ürünleri başka bir firmadan kiralıyor. Üzerine komisyon ve nakliye bedellerini de eklediğinde maliyetli bir fatura çıkabiliyor. Depolu firmalar ise aracısız çalıştığı için bu fiyat farkını oluşturmuyor.

  • Düğün Mekanının Sunduğu Seçenekler: Düğün mekanıyla anlaştığında sana sunduğu seçenekleri göz önünde bulundurmalı, organizasyon firmadan taleplerini de buna göre belirleyebilirsin. Örneğin; standart pakette sunulan tek kollu şamdan yerine 6 kollu şamdan isteyebilirsin ya da masa ve sandalyelerin daha farklı seçeneklerini kullanmak istersen firmaların sunduğu tiffany sandalye cam masa gibi seçenekleri değerlendirebilirsin.

düğün organizasyon fiyatları

  • Ekstralar: Standart pakette sunulan hizmetlerden farklı seçenekler istersen ekstra hizmetlerden yararlanabilirsin. Genellikle nikah masası süslemesi, gelin yolu, LCV hizmeti, hostes hizmeti, barkovizyon, müzik, DJ, özel masa gibi hizmetler ekstraya giriyor. Örneğin; masa ortası objesi olarak vazo yerine beş kollu kristal şamdan kullanırsan, giriş yolunu ışıklandırıp çiçeklerle süsletirsen, rakamlar daha da artıyor.

Gelelim il il düğün organizasyon firmalarına... Senin için firmaların sunduğu minimum standart paketlerini ve sana ortalama maliyetlerini araştırdık:

İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

Elbette organizasyon firmalarından alabileceğin hizmetlerin bir üst sınırı yok. Bu tamamen senin düğün organizasyonu için ayırdığın bütçeyle ilgili. İstanbul düğün organizasyon firmalarında kişi başı fiyatlar minimum 5-10 TL'den başlıyor. Paket içeriğini genişlettikçe bu fiyatlar 100 TL'nin üzerinde çıkabiliyor.

Bu fiyatların karşılığı olarak temin edilen hizmet bir düğün için olmazsa olmaz en temel organizasyon faaliyetlerinden oluşan standart paket içeriği diyebiliriz.

istanbul düğün organizasyon fiyatları

İstanbul'da düğün organizasyon fiyatlarıyla ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Düğün mekanı süslemesi, gelin yolu, giriş takı, masa çiçekleri, şamdanlar, havai fişek ve barkovizyon gösterileri gibi organizasyon işleri ile senin yerine ilgilenecek Ankara düğün organizasyon firmalarında minimum paket fiyatları çeşitlilik gösteriyor. Firmaların standart paketlerini incelediğimizde minimum fiyatlar 5 TL'den başlıyor. Ancak standart paketlere dahil olmayan, Napolyon / tiffany sandalye ya da lake, cam ya da aynalı şölen masalar gibi ekstraları talep etmen halinde fiyatlar 100 TL'ye kadar çıkabiliyor.

ankara düğün organizasyon

Ankara düğün organizasyon fiyatlarını da şu yazımızda anlattık: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

İzmir düğün organizasyon firmaları hakkında bir maliyet araştırması yapıyorsun ve düğün organizasyonun uzman ellere emanet olsun istiyorsun. Onlarca seçenek arasından seçebileceğin firmaların, mekana ait sandalye süslemesi, masa üstü yapay çiçekli süs ve çerçeveli ayna supla gibi standart hizmetlerini kapsayan minimum standart paket fiyatları 5-10 TL'den başlıyor.

Bu fiyatlar elbette bir düğün organizasyonunda masa ve sandalye süslemeleri gibi en temel ihtiyaçların giderilmesi yönünde belirlenen maliyetler. Özellikle organizasyon kaleminde talep edeceğin her yeni hizmetin bu fiyatların üzerine ekleneceğini de hatırlatalım. Farklı sandalyeler ya da masalar gibi ekstra malzemeler talep etmen halinde fiyatlar 100 TL'nin üzerine çıkabiliyor. Yani İzmir düğünleri için ortalama hizmet bedeli 50 TL civarında diyebiliriz.

izmir düğün organizasyon

Düğün organizasyon fiyatları İzmir'de ne kadardır ve bu fiyatlar neye göre değişir diye merak ediyorsan şu yazımıza bakabilirsin: İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

Bursa Düğün Organizasyon Fiyatları

Bursa düğün organizasyon firmaları fiyat ortalamasında mekan kategorisinde olduğu gibi ülke ortalamasını takip ediyor. Firmaların standart paketleri için istediği minimum fiyatlar 5 TL'den başlıyor. Bu standart paketlere genel olarak mekana ait sandalye süslemesi, masa üstü yapay çiçekli süs, çerçeveli ayna supla, kadeh, şamdan ve mumlar, masa ortası aynalar, yürüme yolu halısı ve süslemesi gibi hizmetler dahil oluyor. Standart ürün ve hizmet seçeneklerinin dışına çıktığında bu fiyatlar 30 TL'yi bulabiliyor. Yani Bursa'da ortalama bir düğün organizasyon hizmeti için kişi başı 10-20 TL'lik paket seçeneklerini bulabilmen mümkün.

bursa düğün organizasyon

Bursa'daki düğün organizasyon firmalarının sunduğu seçenekleri ve fiyatlarını da şurada anlattık: Bursa Düğün Organizasyon Fiyatları

Adana Düğün Organizasyon Fiyatları

Adana düğün organizasyon firmaları fiyatlarına baktığımızda Türkiye ortalamasının altında kaldıklarını görüyoruz. Adanalı çiftler düğün organizasyon hizmeti alırken diğer şehirlere göre daha şanslı olacağa benziyor. Adana organizasyon firmalarında minimum standart paket ücretlerinin genel olarak kişi başı 5-50 TL arasında değişiyor. Yani ortalama olarak kişi başı 25 TL civarında fiyat seçeneği sunan firmalara sıkça rastlayabilirsin.

adana düğün organizasyon

Düğün organizasyon firması arayışında sana fikir vermesi için fiyatları ve bunları etkileyen faktörleri anlatmaya çalıştık. Sen de şehrindeki düğün organizasyon firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

MG

Melis Güngör

20/10/2014

her ne kadar pahalıya gelse de istanbul dışında bir düğün hayal edemiyorum kendim için malesef.