Şehir Şehir Organizasyon Firması Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:36 dakika

30.09.2022

Düğün mekanı seçiminden sonra en belirgin ihtiyaçlardan biri olan düğün organizasyonu, nasıl bir düğün yapmak istediğinizle birebir ilişkili. Düğün organizasyonu için ayıracağın bütçe konusunda sana fikir vermesi amacıyla şehir şehir fiyatları listeledik.

düğün organizasyon fiyatları

Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün bütçeni planlarken planlarken nasıl bir organizasyon istediğine de karar vermelisin. Gösterişli mi yoksa minimal mi? Nelere ihtiyacın olacak? Düğün mekanının sunduğu süslemeler tarzına hitap ediyor mu?

Tüm bunlara karar verdikten sonra organizasyon firmalarından talep edeceğin hizmetleri çıkarabilir, firmalar ile bu seçenekler üzerinden görüşebilirsin.

Düğün organizasyon firmalarının sana sunacağı fiyatları etkileyen faktörler de var. Kısaca bahsedelim:

Düğün Organizasyon Paketleri: Düğün organizasyon firmaları, düğünlerde ihtiyaç duyulan en temel hizmetleri bir paket halinde sunuyor.

Standart paketlerde yer alan her bir kalem için ayrı ayrı ücret ödemek yerine paket halinde aldığında daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması: Düğün organizasyon firmalarından, depolarında ürün seçeneği bulunan şirketler kiralık çalışanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü kiralık usulü çalışan firmalar, senin talep ettiğin ürünleri başka bir firmadan kiralıyor.

Üzerine komisyon ve nakliye bedellerini de eklediğinde maliyetli bir fatura çıkabiliyor. Depolu firmalar ise aracısız çalıştığı için bu fiyat farkını oluşturmuyor.

Düğün Mekanının Sunduğu Seçenekler: Düğün mekanıyla anlaştığında sana sunduğu seçenekleri göz önünde bulundurmalı, organizasyon firmadan taleplerini de buna göre belirleyebilirsin.

Örneğin; standart pakette sunulan tek kollu şamdan yerine 6 kollu şamdan isteyebilirsin. Farklı masa ve sandalye seçeneklerini kullanmak istersen firmaların sunduğu tiffany sandalye cam masa gibi seçenekleri değerlendirebilirsin.

düğün organizasyon fiyatları

Ekstralar: Standart pakette sunulan hizmetlerden farklı seçenekler istersen ekstra hizmetlerden yararlanabilirsin. Genellikle nikah masası süslemesi, gelin yolu, LCV hizmeti, barkovizyon, müzik, DJ, özel masa gibi hizmetler ekstraya giriyor.

Örneğin; masa ortası objesi olarak vazo yerine beş kollu kristal şamdan kullanırsan, giriş yolunu ışıklandırıp çiçeklerle süsletirsen, rakamlar daha da artıyor.

Gelelim il il düğün organizasyon firmalarına... Senin için firmaların sunduğu minimum standart paketlerini ve sana ortalama maliyetlerini araştırdık:

İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

İstanbul düğün organizasyon firmalarında kişi başı fiyatlar minimum 50 TL'den başlıyor. Elbette organizasyon firmalarından alabileceğin hizmetlerin bir üst sınırı yok. Bu tamamen senin düğün organizasyonu için ayırdığın bütçeyle ilgili.

İstanbul organizasyon firmalarında çoğunlukla 200-300 TL'lik standart paketlere rastlamak mümkün. Paket içeriğini genişlettikçe bu fiyatlar 750 TL'nin üzerinde çıkabiliyor.

Bu fiyatların karşılığı olarak temin edilen hizmet bir düğün için olmazsa olmaz en temel organizasyon faaliyetlerinden oluşan standart paket içeriği diyebiliriz.

istanbul düğün organizasyon fiyatları

İstanbul'da düğün organizasyon fiyatlarıyla ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara düğün organizasyon firmalarında minimum paket fiyatları çeşitlilik gösteriyor. Firmaların standart paketlerini incelediğimizde minimum fiyatlar 50 TL'nin altında. Ortalama ise 50-100 TL arasında.

Ancak standart paketlere dahil olmayan, Napolyon / tiffany sandalye ya da lake, cam ya da aynalı şölen masalar gibi ekstraları talep etmen halinde fiyatlar 750 TL'ye kadar çıkabiliyor.

ankara düğün organizasyon

Ankara düğün organizasyon fiyatlarını da şu yazımızda anlattık: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

İzmir düğün organizasyon firmaları hakkında bir maliyet araştırması yapıyorsun ve düğün organizasyonun uzman ellere emanet olsun istiyorsun.

Onlarca seçenek arasından seçebileceğin firmaların, mekana ait sandalye süslemesi, masa üstü yapay çiçekli süs ve çerçeveli ayna supla gibi standart hizmetlerini kapsayan minimum standart paket fiyatları 50 TL'nin altında. Ortalama ise 100-200 TL arasında. Farklı sandalyeler ya da masalar gibi ekstra malzemeler talep etmen halinde fiyatlar 200 TL'nin üzerine çıkabiliyor.

izmir düğün organizasyon

Düğün organizasyon fiyatları İzmir'de ne kadardır ve bu fiyatlar neye göre değişir diye merak ediyorsan şu yazımıza bakabilirsin: İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

Bursa Düğün Organizasyon Fiyatları

Bursa düğün organizasyon firmaları fiyat ortalamasında mekan kategorisinde olduğu gibi ülke ortalamasını takip ediyor. Firmaların standart paketleri için istediği minimum fiyatlar 50 TL'nin altında.

Bu standart paketlere genel olarak mekana ait sandalye süslemesi, masa üstü yapay çiçekli süs, çerçeveli ayna supla, kadeh, şamdan ve mumlar, masa ortası aynalar, yürüme yolu halısı ve süslemesi gibi hizmetler dahil oluyor.

Standart ürün ve hizmet seçeneklerinin dışına çıktığında bu fiyatlar 50 TL'yi bulabiliyor. Yani Bursa'da ortalama bir düğün organizasyon hizmeti için kişi başı 50-100 TL'lik paket seçeneklerini bulabilmen mümkün.

bursa düğün organizasyon

Bursa'daki düğün organizasyon firmalarının sunduğu seçenekleri ve fiyatlarını da şurada anlattık: Bursa Düğün Organizasyon Fiyatları

Adana Düğün Organizasyon Fiyatları

Adana düğün organizasyon firmaları fiyatlarına baktığımızda Türkiye ortalamasının altında kaldıklarını görüyoruz. Adanalı çiftler düğün organizasyon hizmeti alırken diğer şehirlere göre daha şanslı olacağa benziyor.

Adana organizasyon firmalarında minimum standart paket ücretlerinin minimum kişi başı 50 TL'nin altında. Yani ortalama olarak kişi başı 50-100 TL civarında fiyat seçeneği sunan firmalara sıkça rastlayabilirsin.

adana düğün organizasyon

Düğün organizasyon firması arayışında sana fikir vermesi için fiyatları ve bunları etkileyen faktörleri anlatmaya çalıştık. Sen de şehrindeki düğün organizasyon firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

melis güngör

Düğün Tarihi: 20.10.2014


her ne kadar pahalıya gelse de istanbul dışında bir düğün hayal edemiyorum kendim için malesef.