Gerçek Düğünlerden Komik Anlar

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:53 dakika

09.08.2021

Düğün.com Çiftlerine sorduk: Düğün günü başınıza gelen en komik şey neydi? İşte gerçek düğünlerden komik anlar! Ya sizin hatırladığınız en komik hikaye ne?

 • İrina ve Emrah: Fotoğraf çekimleri esnasında gelin çiçeğini arabanın üzerinde unutup hareket etmişiz. Fark ettiğimizde başka bir arabanın durup çiçeği yoldan aldığını gördük ve yönümüzü değiştirip o arabayı takip etmeye başladık. Baya bir zor oldu ama sonunda arabayı durdurabildik. Çiçek arka koltuktaki küçük kızın elindeydi. Annesi; “Ama ben onu kızıma verdim.” dedi, biz de “Ama bizim de düğünümüz var.” dedik. Daha sonra çiçeğimi, arabanın önündeki aranjman çiçekleri ile tamamlayıp düğüne devam ettik.

 • Börçe ve Hasan: Sanıyorum en komik olayı söz günü yaşamıştık. Eşimin söz günü giyeceği takımı Network’ten aldık; ancak kontrol etmek hiç aklımıza gelmemişti. Meğerse pantolondaki alarmı çıkarmamışlar. Eşim de beni istemeye arkasında alarmla geldi hala resimlere baktıkça gülüyoruz…

 • Duygu ve Evren: Nikah esnasında Evren, nikah memuru bizimle selamlaştıktan ama henüz nikaha ilişkin sorularını sormadan önce, “Gelini öpebilir miyim?” dedi. Şahitlerimizi ve konukları güldürdü.

Gelin arabası ile romantik gelin ve damat pozları

 • Ceyda ve Furkan: Furkan saç bakımından biraz zayıf olduğundan topik denilen bir mucize ile saçları gürleştirildi ve bazı davetliler Furkan'ı tanımakta güçlük çektiler. Tek korkumuz yağmur yağmasaydı çünkü o zaman balkabağına dönüşecekti ama neyse ki, gece yarısı olmadan evimizde olduk ve eşim balkabağına dönüştüğünde bunu sadece ben gördüm.

 • Seda ve Cem: Fotoğraf çekimleri sırasında kiraladığımız Amerikan klasiğini, fotoğraf makinesini ve kamerayı gören çocuklar, arkadaşlarımızın yaptığı şakalar sonucu şu an televizyonda olan bir dönem dizisinin çekimlerini yaptığımızı zannettiler. Çok kalabalık oldukları düşünülürse bu sayede yüklü bir bahşişten de kurtulmuş olduk.

 • Gonca ve Oktay: Gelin buketimi atmam baya uzun sürdü. Kendimi dansa o kadar kaptırmıştım ki DJ aynı şarkıyı üç kere çalmak zorunda kaldı. Bunu cep telefonlarıyla çeken arkadaşların hafızası dolduğu için birkaç kere silip tekrardan çekmeleri gerekmiş. Buna düğün sonrası baya bir güldük.

En zor aşama düğün mekanına karar vermek oldu.

 • Zuhal ve Ahmet: Gelin konvoyumuzda kornalara basa basa nikaha giderken arkamıza bir baktık ki bir arabadan başka kimse yok! Meğer konvoydan bir araba başka bir yere uğrayıp ordan gelmek istemiş, geri kalan tüm arabalar da onu takip etmişler. Bizi takip eden bir araçla nikah salonuna gittik.

 • İmer ve Burak: Nikahımızın kıyılmasının ardından Burak'ın ilk önce beni değil, nikah şahidi olan en yakın arkadaşını öpmesini hala gülerek hatırlıyoruz.

 • Gülse ve Burak: İlk dans sırasında gelinliğimin içine kocaman bir arı girdi ve davetlilerden biri piste fırlayıp gelinliğimin içine girerek arıyı öldürme görevini üstlendi. Biz o an pek farkına varamadık durumun ama düğün videomuz geldiğinde olay ve suratlarımızdaki ifadeler cidden komikti.

İş olmadı ama aşk oldu

 • Didem ve Mert: Gelin arabamız eski model bir Ford’du ve o kadar yavaş gidiyordu ki arabayı bırakıp düğün mekanına arkadaşlarımızın arabası ile ancak yetişebildik!

 • Gökçe ve Orhan: Biz erkek tarafı olarak nikaha bir saat kala Gökçe'yi almaya gittik. Kapıyı çalıyoruz, çalıyoruz açan yok! Gökçe'yi arayıp kapıda olduğumuzu söylediğimde bana panikle hala kuaförde olduğunu söyledi. On dakika sonra Gökçe'nin annesi, kardeşi ve halası geldi; fakat Gökçe hala yoktu. Gökçe gelir gelmez gelinliğini giydi ve biz fırladık ama o telaşla annesini, kardeşini ve halasını evde unutmuş yalnızca Gökçe'yi alıp nikah salonuna gitmiştim.

 • Ceren ve Berk: Sürekli gelinliğimin eteklerinin yeterince kabarmadığından şikâyet edip duruyordum. Onun için devamlı eteğimin altına kafasını sokmuş tarlatanımı düzeltmeye çalışan birileri oluyordu. Bu fotoğraflara baktıkça hala gülüyoruz…

Calamondin ağacı

 • Ajda ve Emrah: Sanırım yaşadığımız en komik olay, arkadaşlarımızın ve akrabalarımızın, mekanın önündeki başka çifte ait bir gelin arabasını bizimki sanıp bol bol fotoğraf çektikten sonra bize göstermeleriydi.

 • Elif ve Mehmet: Gelin odasıyla tuvalet arasında ciddi bir mesafe vardı ve tuvalete gitmek için nikâh alanından geçmem gerekiyordu. Nikâhtan 10 dakika önce tuvalete gitmeliyim dedim. Herkes beni engellemeye çalışıyordu ki ben o engellerden kaçarken bana bakan misafirlerin önünde düştüm. Evet, tarlatan fena bir şey, kesin bilgi!

 • Hakan ve Yonca: Tüm davetlilerimize göre komik bana göre ise trajikomik bir olay yaşandı. Nikah memuru Yonca‘ya benimle evlenmeyi kabul edip etmediğini sorarken ismimi yanlış söyleyerek, Hasan Bey ile evlenmeyi kabul ediyor musunuz? diye sordu. Tabi o romantik an kahkahalarla farklı bir boyuta taşınmış oldu.

gerçek düğünlerden komik anlar

 • Alexis ve Cengizhan: Misafirlerimizden biri düğünün ortasında takım elbisesiyle koşarak oteldeki odasına gitti ve döndüğünde üzerinde tamamen dalgıç ekipmanları vardı! Bunun sebebi şuydu: Arkadaşları Cengizhan’ı kucaklayıp havaya kaldırdıktan sonra denize attılar. Hepimiz iskeleden onu izliyor, kahkahalar atıyor ve o anı yaşıyorduk. Denize fırlattıklarından birkaç dakika sonra Cengizhan yüzüğünü kaybettiğini söyledi. Arkadaşlarımızdan biri de odasına koştu, su geçirmez kamerasını, şnorkel takımını kaptı geldi ve aramaya yardımcı oldu. Geceydi ve suyun dibini görmek mümkün değildi. Kendi kendime asla yüzüğü bulamayacaklarını düşünüyordum. Cengizhan son bir kez dalacağını söyledi ve yukarı çıktığında elinde yüzüğü vardı. Gerçekten inanılmazdı!

 • Çisel ve Serkan: Sabahtan başlayan hazırlıklar ve enstantaneler için evde bir kameraman vardı. O arkadaşın önce arkadaşlarımın ve kardeşimin bana hediye verişlerini, sonra da damat ve arkadaşlarının gelişini kaçırıp olayları tekrar ettirmesine epey gülmüştük.

gerçek düğünlerden komik anlar

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

R

Rüya

07/05/2015

Hayalim ''AŞIK olup - EVLENMEK.''


A

aslı

17/10/2014

ahah çok iyi ya


UE

UGUR EKERDİKER

17/12/2013

ŞEYMA - UGUR Nişan yapılacak gün annemin ilk düğün provası tabi herşey hazır kız istenecek annem tutki şeyma yerine kardeşi gizemi isteyip bombayı patlattı kayınbabada gülerek o daha okuyacak demesi ortalığı gülmekten yıktı ee kime niyet kime kısmet sonunda şeymay lan nişanlandık.