Hasan ve Börçe’den Sıcacık Bir Düğün Öyküsü

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:51 dakika

21.03.2024

Eşimin nikah günü giyeceği pantolonu aldıktan sonra kontrol etmek hiç aklımıza gelmemişti, meğer alarm üstünde kalmış...

Eşinizle nasıl tanıştınız?

Üniversite’de okurken tanıştık. Hasan’ın çalıştığı şirkette stajyer olarak başlamıştım, okul bitince aynı şirkette birkaç yıl daha çalışmaya devam ettim. Bu süre zarfında iş arkadaşı olarak görüştük. Aslında eşim beni gördüğü ilk anda aşık olmuş ama bana açılması tam 2 yılını aldı. Hasan bana duygularını söyledikten sonra her şey o kadar güzel gelişti ki, ikimiz de bu ilişkinin evlilik yolunda olduğunu biliyorduk, o yüzden resmi bir teklife gerek kalmadı.

Evlilik teklifini kabul ettikten sonra hazırlıklara ne zaman başladınız?

Birlikteliğimizin 1. yılında sözlendik, 2 yıl sözlü kaldık. Nişan zaten istemiyorduk ve evlenmek için en uygun zamanın Eylül ayı olduğuna karar verdik. İlk yaptığımız iş 4 ay öncesinden düğün yerini belirleyip, tarihimizi kesinleştirmek oldu.

hasan ve börçe’den sıcacık bir düğün öyküsü

Planlama sürecinde heyecanlandığınız ya da duygulandığınız anlar oldu mu?

En heyecanlısı gelinlik aşamasıydı… Gelinliği giyerken yaşadığım duyguları ve eşimin bana olan bakışlarını hiç unutmayacağım. Ayrıca, Hakan Bey sayesinde fotoğraf çekimlerimizde de çok eğlendik. Düğün günü bütün gün bizimle olduğu için bize çok moral verdi ve bütün resimlerimize de o pozitiflik yansıdı.

hasan ve börçe’den sıcacık bir düğün öyküsü

Düğün mekanını seçerken neleri göz önünde bulundurdunuz?

Özellikle düğün günü olacak tüm hazırlık aşamalarını tek bir yerde bitirmek istediğimiz için kesinlikle bir otel düğünü istiyorduk. Sürmeli Oteli'nin düğün organizasyonlarında çok güvenilir olduğunu zaten çevremizden de biliyorduk. Ayrıca evimize çok yakın olması da önemli bir avantajdı. Birkaç yerle daha görüştükten sonra en doğru seçimin burası olduğuna kolaylıkla karar verdik.

Gelelim diğer ayrıntılara... Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz?

Kendi düğünümüzde gerçekten eğlenmeyi her anın tadını çıkarmayı çok istiyorduk. O yüzden kararları mümkün olduğunca az kişiyle ve çabuk almaya çalıştık. Detaylarda hep sadeliği ön planda tuttuk. En sevdiğim renk mor olduğu için süslemeleri mor ve beyaz tonlarında yapmaya karar verdik. Bir kaç ay öncesinden, tecrübeli İstanbul Wedding Organizasyon ile görüşerek, masa süslemeleri için mor lisyantus çiçeklerini kullanabileceğimizin garantisini aldık. Düğün günü mutlu bir gelin olmak için de saç ve makyaj provalarını önceden yaptık.

Nikah şekeri ve davetiye gibi kişisel tasarımları nerelerden temin ettiniz?

Davetiyemizi Koza Davetiye'den seçtik. Nikah şekerleri yerine üzeri yine mor çiçek motifleri ile kaplanmış el yapımı kurabiyeler yaptırdık. Bu konuda, bir yıl önce internetten tanıştığımız Sihirli Şekerler'den Gamze Hanım çok yardımcı oldu.

hasan ve börçe’den sıcacık bir düğün öyküsü

Gelinlik ve damatlıkları nereden seçtiniz?

Gelinliğimi Esin Arıcan hazırladı. Yaz aylarında çok yoğun oldukları için provalara 3 ay öncesinden başladık ve düğünden 1 hafta önce gelinliğimizi teslim aldık. Damatlık içinse düğüne on beş gün kala Network’e gittik, tüm alışveriş bir saat içerisinde bitirdik.

hasan ve börçe’den sıcacık bir düğün öyküsü

Düğün günü unuttuğunuz ya da atladığınız bir şey oldu mu?

Sürmeli Oteli'nin ekibi ve çalıştıkları firmalar çok profesyonel olduğu için hiç problem yaşamadık. Ancak tüm hazırlıkları en geç 2 gün öncesinden bitirmek çok önemli. Düğün günü teslim alacağımız tek şey düğün çiçeğiydi. Bunu için 15 gün öncesinden yıllardır tanıdığımız çiçekçimizle anlaştık. Ancak düğün günü çiçeği teslim almaya gittiğimizde, kurdelesinden dizilişine kadar her şey yanlıştı. İstediğim eflatun rengindeki kurdeleyi bulmak için annem ve eşim civardaki ne kadar pastane ve çiçekçi varsa gezmek zorunda kaldılar. En sonunda annem kurdeleyi bulup kendi elleriyle bembeyaz güller ve kır çiçeklerinden oluşan harika bir buket hazırladı.

hasan ve börçe’den sıcacık bir düğün öyküsü

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Sanıyorum en komik olayı söz günü yaşamıştık. Eşimin söz günü giyeceği takımı da Network’ten aldık ancak kontrol etmek hiç aklımıza gelmemişti. Meğerse pantolondaki alarmı çıkarmamışlar. Eşim de beni istemeye arkasında alarmla geldi hala resimlere baktıkça gülüyoruz…

Düğün hazırlıkları içinde olan Düğün.com Çiftleri'ne ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Düğün esnasında en çok masaları ziyaret edip, tebrikleri kabul ederken zorlandık. Mümkün olduğunca bu süreyi kısa tutmakta fayda var çünkü son masalara doğru oldukça yorulduk. Bekar arkadaşlarımın isimlerini gelin ayakkabıma yazmayı da unutmuşum, o yüzden gelinler ayakkabılarını alır almaz isimleri yazmaya başlasınlar. Son olarak tüm gelinler yanlarında yedek ayakkabı, damatlar da yedek gömlek getirsin. Tebrikleri bitirdikten hemen sonra ayakkabılarımı değiştirdim ve bu sayede bütün gece dans edebildim.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

Esin Arıcan

Düğün Tarihi: 20.12.2012


Börçecim,çok güzel olmuşsun.Hayat boyunca gülen yüzünüz hiç solmasın,daha nice güzel günleriniz olsun canım.