Seda ve Cem'in Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:31 dakika

21.03.2024

Sizden önce evlenmiş olan çiftlerin hikayeleri...

Nasıl evlenme tekli aldınız- ya da ettiniz?

İlişkimizin ilk haftasında bir arkadaşımızın baktığı falda bu yaz evleneceksiniz çıktı. Biz de daha dur çok erken diye gülüp geçtik. Ertesi hafta yurt dışında olduğum bir dönemde meğerse Cem bana bir sürpriz hazırlıyormuş. Aldığı bir tek taşın kimlik bilgilerinde soyadım olarak kendi soyadını yazdırmış ve kimliği bir zarf içinde bana verdi. İlk baktığımda bir şey anlamadımsa da sonra sadece kendisini öpebildim. Evet, bile diyemedim.

seda ve cem'in hikayesi

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz?

Önce ev seçimini hallettik. Sonra yavaş yavaş dekorasyonu yaparken nişan ardından da düğün hazırlıklarına başladık. Düğün ve nişan arasında 1 ay kadar bir zaman olduğu için biraz yoğun bir dönem geçirdik.

İlk Düğün Dansı Parçanız Hangisiydi? Nasıl seçtiniz bu parçayı?

Cem yerli müzik dinlemez. Türkçe bildiği tek parça olan ve bana ithaf ettiği Burcu Güneş'ten Tamamdır'ı ilk dans şarkımız olarak seçtik.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Cem düğünden 2 gün önce ilk girdiği mağazadan, ilk denediği damatlığı, ödeme işlemi de dâhil 35 dakika içinde aldı. Ben evlilik kararı verdiğimiz andan itibaren gelinlik modelimi tasarlamaya başladım ve siparişi 3 aydan uzun bir süre önce verdim.

Gelinlere en önemli tavsiyem ayrıntılara takılıp kalmasınlar. Ne yaparsanız yapın mutlaka aksilik oluyor. Planı yapıp gerisini akışına bıraksınlar, anın tadını çıkarsınlar.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu, bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğünde kostüm değişikliği yapacaktık. Cem'in giyeceği tişört ve benim eldivenlerimi arabada unuttuk. Ayrıca nikâhta imza atacağımız kalemi yanımızda olduğu halde kullanmayı unuttuk. Sanırım en komiği de fotoğraf çekimleri için kullandığımız kırmızı ayakkabıları değiştirmeyi unutmamdı. Bülent'in hatırlatması sayesinde nikâhtan 2 dakika önce değiştirdim.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Fotoğraf çekimleri sırasında kiraladığımız Amerikan klasiğini, fotoğraf makinesini ve kamerayı gören çocuklar, arkadaşlarımızın yaptığı şakalar sonucu şu an televizyonda olan bir dönem dizisinin çekimlerini yaptığımızı zannettiler. Çok kalabalık oldukları düşünülürse bu sayede yüklü bir bahşişten de kurtulmuş olduk.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul
Hikayeni gönder

Sen de hikayeni paylaş, gelin adaylarına ilham ol!

Hikayeni gönder

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Özlem AKKOÇ

Düğün Tarihi: 21.10.2014


hahah çocukları iyi başınızdan savmışsınız. güzel fikirmiş :D:D


Miray kuvan

Düğün Tarihi: 21.10.2014


damatların işi çok basit. çok özeniyoruuumm onlaraaa!!! :):)