İrina ve Emrah'ın Hikayesi

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

3:21 dakika

21.03.2024

Çok özel bir düğünün detayları burada!

Nasıl tanıştınız?

İkimiz de düzenli spor yapan insanlarız. Yollarımız İstanbul’da spor salonunda kesişti. Tanıştıktan sonra aynı spor salonunda beraber salsa yapmaya başladık. Arkadaş olarak başlayan ilişkimiz zamanla aşka dönüştü.

i̇rina ve emrah'ın hikayesi

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

E: Çok az Rusça bilmeme rağmen, arkadaşlarımın da yardımıyla Rusça bir konuşma hazırladım. Rusya’ya İrina’nın ve ailesinin yanına gittim. Tüm ailenin ve arkadaşlarının önünde onu ne kadar çok sevdiğimi ve evlenmek istediğimi Rusça söyledim.

İ: Çok güzel ve heyecanlı bir andı. Emrah’ın bu kadar detaylı bir şekilde Rusça konuşması beni çok şaşırttı. Tabii ki bütün kalbimle herkesin önünde kabul ettim. Ayrıca, evlilik teklifi ve kız alma töreni esnasında Rus geleneklerine göre damada turşu yedirmeyi de unutmadık.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlilik kararı almamızı takiben Miraçelli Etkinlik Yönetimi ile irtibata geçtik. Hazırlıklara düğünden 2 ay önce başladık.

i̇rina ve emrah'ın hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

E: En çok keyif aldığımız aşama düğün konseptini oluşturduğumuz kısımdı. Konseptimizi İrina’nın Osmanlı geleneklerine olan ilgisi belirledi diyebiliriz, tüm temamızı bunun üzerine kurduk. Ayrıyeten, Miraçelli’nin konseptimize uygun hazırladığı davetiyeleri gördükten sonra keyfimiz epey yerine geldi. Ferman şeklinde eskitme kağıt ve kadife kurdeleli davetiyeler düğünümüzün şık habercileriydi.

İ: Eski Türk gelenekleri beni her zaman etkilemiştir. Osmanlı tarzının düğüne ağır bir hava katmasından başta korktuk; ama Miraçelli’nin modern dokunuşları ile Osmanlı konsepti hem geleneksel hem de çok eğlenceli bir geceye dönüştü.

i̇rina ve emrah'ın hikayesi

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz ününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

E: Su kenarı olmasını istiyorduk ve bu nedenle Köşk Restoran’ın konumunu çok beğendik.

İ: Özellikle üzeri istenildiğinde kapatılıp, istenildiğinde açılabilen terası, hem gölü görüş açısı hem de düşündüğümüzün konsepti için çok idealdi.

i̇rina ve emrah'ın hikayesi

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz, hangi detaylara önem verdiniz?

İ: Düğünümüzün konseptinin iyi bir şekilde tüm detaylarda uygulanması bizim için çok önemliydi. Ayrıca, düğün bittikten sonra düğünle ilgili hiçbir şey hatırlamayan çiftlerden olmak istemiyorduk. Biz eğlenceli ve hareketli bir çiftiz ve düğünümüzde bol bol dans edip eğlenmeyi çok istiyorduk. Biz düşledik ve anlattık, Miraçelli hayata geçirdi. Hem de fazlasıyla...

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyelerimiz ve nikah şekerlerimiz Miraçelli tarafından tasarlandı.

i̇rina ve emrah'ın hikayesi

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinlik ve damatlık, ikisi de özel tasarım. Gelinliği düğünden 1,5 ay önce sipariş ettik. Damatlığın modeli herkesten sır gibi saklandı. Düğüne gelen bir çok bayan gece mavisi tercih etmişti, onlar birbirlerine gülerken beni de gece mavisi damatlık içinde görünce herkes tam anlamıyla koptu.

Düğün günü unuttuğunuz. atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Unuttuğumuz veya atladığımız herhangi bir şey olmadı. Gelin çiçeğinden, pastamıza kadar her şeyimizle birebir ilgilenen organizasyon firmamız sayesinde oldu tabii ki bu. Tüm Düğün.com çiftlerine; sadece düğünlerinin dekorunu oluşturup mekandan ayrılan ve daha sonra dekorasyonu toplamaya gelen firmalarla değil de, düğünün tüm detaylarına hakim olup gece boyunca etkinliği yöneten bir firma ile çalışmalarını tavsiye ederiz.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Düğünümüzün başında gerçekleşen Osmanlı tarzı nikah seremonisinde, ellerinde ziller ve kılıçlar olan Osmanlı Yeniçerileri, kırmızı halıda yürüyen Valide Sultan (eşimin annesi), başımızdan aşağı dökülen altınlar misafirlerimizi epeyce şaşırttı ve dakikalarca alkışlamalarına sebep oldu.

i̇rina ve emrah'ın hikayesi

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Evet var, hatta baya komik. Fotoğraf çekimleri esnasında gelin çiçeğini arabanın üzerinde unutup hareket etmişiz. Fark edip arabayı durdurduğumuzda geride başka bir arabanın durup çiçeği yoldan aldığını gördük ve yönümüzü değiştirip o arabayı takip etmeye başladık. Baya bir zor oldu ama sonunda arabayı durdurabildik. Çiçek arka koltuktaki küçük kızın elindeydi. Annesi; “Ama ben onu kızıma verdim.” dedi, biz de “Ama bizim de düğünümüz var.” dedik. Daha sonra arabanın üzerinden düşüp asfaltta savrulan çiçeğimi, arabanın önündeki aranjman çiçekleri ile tamamlayıp düğüne devam ettik.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayını Antalya’da Osmanlı tarzı bir tatil köyünde geçirdik.

Düğün hazırlıkları yapan Düğün.com Çiftleri’ne ne tavsiyede bulunursunuz?

Düğünde en önemli ayrıntı çalıştıkları organizasyon şirketi. Gerçekten düğünün tüm detaylarıyla ilgilenecek, profesyonel bir firma bulmaları çok önemli. Ayrıca, fotoğrafçı ve makyaj uzmanı seçiminin de çok ama çok önemli olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Yasin KOÇ

Düğün Tarihi: 29.11.2012


muhtesem bır cıftsınız sız, hep cok mutlu olun arkadaslar,sevgıler


sevilay saklı

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Benim de erkek arkadaşım yabancı o yüzden cok dikkatimi çekti hikayeniz. Mutluluklar dilerimm :)