Zuhal ve Ahmet'in Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:23 dakika

21.03.2024

Zuhal'in gelin adaylarına bir önerisi var: düğün.com'un sunduğu Ajandam Aracı hizmeti sizin de işinize yarayabilir.

Nasıl tanıştınız?

Ortak arkadaşlarımız vasıtasıyla tanıştık, daha sonra bir süre görüştükten sonra ilişkimiz başladı.

zuhal_ahmet

Nasıl evlenme teklifi aldınız- ya da ettiniz?

İlk kez başbaşa yemeğe gittiğimiz restaurantta yer ayırmış Ahmet ve hiç beklemediğim bir anda evlenme teklifinde bulundu, çok romantik ve mutlu olduğum bir andı.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Önce yapmamız gereken her şeyi detaylarıyla listeledik. Böylelikle hem iş sırası olacak hem de atladığımız bir şey olmayacaktı. Hazırlıklara düğünden 4 ay önce başladık. Nikah için gün almak, ev, gelinlik bakma işlemleri ilk yaptığımız şeylerdi. O kadar çok ayrıntı isteyen şey var ki mutlaka liste yapılıp bitirilen işlere tik atılmasını tavsiye ederim. Biz bu şekilde yaptığımız için hiçbir sorun yaşamadık. Düğün.com'un sunduğu Ajandam Aracı hizmeti sizin de işinize yarayabilir.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Saç, makyaj ve gelinlik provalarım benim en keyif aldığım aşamalardı. Bu provalarda kendimi büyük güne daha yakın hissediyordum ve bu beni çok mutlu ediyordu. Ayrıca nikah şekerlerimizi kendimiz tasarladık ve yaptık. Bu da kendi emeğimizle yaptığımız ve farklı olduğu için bizi çok keyiflendirmişti

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

İkimizin de ortak fikri kapalı bir mekan olmasıydı ve otel düğünü olmamasıydı. Farklı ve etkileyici bir mekan olmasını istiyorduk. Böyle düşünürken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Binbirdirek Sarnıcına görüşmeye gittik. İçeri adımımızı attığımız anda, ''Evet, bizim düğün mekanımız burası olmalı kesinlikle!'' diye düşündük. Ambiyansı, görüntüsü muhteşem bir yerdi ve gelen bütün konuklarımızın da çok etkileneceğini düşündük. Görüşmeyi yapınca fikrimiz daha da netleşti. Hem muhteşem bir mekan, hem işinde profosyonel gözüken bir ekip hem de diğer mekanlara göre daha uygun bir fiyat, daha ne olsun dedik ve anlaşmamızı yaptık.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Her şeyin denenerek karar verilmesi bizim için çok önemliydi. O gece verilecek menünün kararı ve tadılması, müzik seçimleri, gelinlik, saç makyaj provaları, oturma düzenleri, davetiyeler, gelin çiçeğim, ayakkabım, nikah şekerimiz hepsine çok büyük önem verdik. İkimizin de en önemli ortak noktası her detayın içimize sinerek oluşmasıydı.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyemizi Cağaloğlu'ndaki Kardelen Davetiye'den yaptırdık. Sade ve güzel olması bizim için çok önemliydi ve istediğimiz gibi de oldu. Nikah ve düğün yemeğimiz ayrı olduğu için ayrıca yemek kartı da bastırdık. Nikah şekerini daha önce de söylediğimiz gibi kendimiz yaptık, çok zevkli ve keyifli oldu bizim için.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi Bağdat Caddesi Moe Beyaz Butik'ten aldık. Daha önce ablamın ve yengemin gelinliklerini de burdan almıştık, içime sinen istediğim gibi bir gelinlik oldu. Yaklaşık 3 ay öncesinden gelinliğimi almıştık. Damatlığı ise W Collection’dan adık. Onu da düğünden 1 ay önce aldık.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Bizim atladığımız hiçbir şey olmadı çünkü bütün hazırlıklara başlamadan önce yapacağımız her ayrıntıyı listeledik. Böylelikle hiçbir eksik kalmadan bu süreci mutlulukla atlattık. Evleneceklere tavsiyem ise mutlaka böyle bir liste hazırlamaları. Düğün.com Ajandam Aracı'nı da bu anlamda kullanabilirler.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Bizim için en önemli şeylerden biri düğün gecesi çalacak müzikti. Bunun için 2 ay boyunca kendimizce bir şarkı listesi hazırladık ve bunu o gece çalacak olan dj'e ilettik. Kendisi zaten işinde çok profosyonel biriydi ve bütün gece ne biz ne de davetliler yerimizde oturmadık. Herkesin eğleneceği, kolay kolay unutamayacakları bir düğün olmasını hayal ediyorduk ve bunu da başardık. Düğün mekanımız da bizim için sahnede devamlı sex on the beach servis etti! Herkesin çok hoşuna giden bir ayrıntı oldu bu ve düğünden sonra herkes ''Düğününüz muhteşemdi!'' dedi.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Gelin konvoyumuzda kornalara basa basa nikaha giderken arkamıza bir baktık ki bir arabadan başka kimse yok! Meğer konvoydan bir araba başka bir yere uğrayıp ordan gelmek istemiş, geri kalan tüm arabalar da onu takip etmişler. Bizi takip eden bir araçla nikah salonuna gittik.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Fransa Cannes'a gittik. Muhteşem romantik bir yer, hem deniz tatili hem gezme tatili oldu bizim için. Cannes'a yakın olan Monaco ve Nice'i de gezme fırsati bulduk bu arada.

Düğün.com çiftlerine ne gibi tavsiyeleriniz olur?

Bu özel ve büyük gün için hazırlıklarını keyifle, mutlulukla yapmalarını tavsiye ederiz. Her şeyin tadını çıkararak yapsınlar, her ayrıntıyı içlerine sinerek yapsınlar ve mutlaka daha önce evlenen arkadaşlarından fikir alsınlar. Düğün mekanı ve organizasyonu da çok önemli, kendilerini mutlu hissedecekleri bir mekanı seçmelerini tavsiye ederiz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Esra Capan

Düğün Tarihi: 11.10.2014


yaaa... çok güzel olmuş... bazı kararları almamda çok yardımcı oldu. Çok tşekkürler :))))


münevver yasin

Düğün Tarihi: 11.10.2014


Ömür boyu mutluluklar...