İzmir'de Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:32 dakika

11.08.2020

İzmir’de standart düğün organizasyonlarından uzak, parti havasında geçecek bir organizasyon mu yapmak istiyorsunuz? Kokteyl düğününün hakkını vereceğiniz İzmir düğün mekanlarını sizin için derledik!

i̇zmir'de kokteyl tarzı düğün yapılabilen en şık mekanlar

1- Allesta Plus

Urla’da denizin hemen yanında yer alan bir düğün mekanıyla başlayalım listeye! Allesta Plus, kapalı ve açık olmak üzere iki farklı organizasyon alanına sahip. Kapalı salonunda 300, açık alanında ise 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanın şıklığı ile dikkat çeken masalarında; renkli örtüler, runnerlar, çiçek, abajur, servis takımı gibi zarif aksesuar ve dekorlara yer veriyorlar. Nikah töreni platformu ve renkli takları da çiçeklerle donatarak ortama daha canlı bir hava kazandırıyorlar.

Allesta Plus

2- Maya Bistro Hotel Beach

İzmir’de kokteyl tarzında düğün yapabileceğiniz mekanlardan bir diğeri de Seferihisar’da yer alan Maya Bistro Hotel Beach! Mandalina kokularının eşlik ettiği bir balıkçı kasabasında evlenmek isterseniz, bu mekan tam size göre.

Otelin düğün organizasyonlarına özel 50-100 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. İskelesinde kokteyl organizasyonunuzu gerçekleştirip, sonrasında kapalı alanda eğlenmeye devam edebiliyorsunuz.

Maya
Bistro Hotel Beach

Otelde eğlence fikri hoşuna gittiyse şu yazımıza da bakabilirsin: İzmir Otelde Kına Gecesi Fiyatları ve En Şık Seçenekler

3- Karnaval Luxury

Buca düğün mekanlarından Karnaval Luxury, trendleri düzenli olarak takip eden ve uygulayan bir ekibe sahip. Aslında burası için bir tesis diyebiliriz. Oldukça geniş bir alanları var ve 6 farklı organizasyon bölümleri bulunuyor. 300 kişiden 1.000 kişiye kadar davetliyi bu alanlardan size en uygun olanında ağırlayabiliyorsunuz.

Havuz başı, kır alanı, balo salonu… Hangi alanı isterseniz onu seçin! Ayrıca mekanda fotoğraf çekimine uygun birçok bölüm de bulunuyor. Bu sayede dış çekim için farklı mekan aramanıza gerek kalmıyor.

Karnaval
Luxury

Uygun fiyata çok şık bir düğün yapmak mümkün: İzmir'de 15 Bin TL'ye Düğün Yapabileceğiniz 15 Mekan

4- Güveç Çatı Restaurant

Güveç Çatı Restaurant, Çiğli’de yer alıyor ve o bölgede şıklığıyla hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Açık ve kapalı alanda davetler düzenledikleri mekanda, kokteyl düzende 300 kişiye kadar davetliyi ağırlayabiliyorlar.

Restoranda standart bir süslemeyi uygulamak yerine, çiftlerin istekleri doğrultusunda konsept oluşturuluyor. Dilediğiniz konsept hazırlığı ve süslemeyi, çözüm ortaklarıyla beraber en iyi şekilde mekana uyguluyorlar.

Güveç Çatı
Restaurant

Çiftlerin en sevdiği mekanlar burada: İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

5- Tepekule

Tepekule; İzmir’in en güzel körfez manzarasına sahip noktalarından birinde, Bayraklı’da yer alıyor. Mekanda üç farklı organizasyon alanı bulunuyor. Balo salonlarında 250, teras katında bulunan alanlarında 400, zemin kattaki salonda ise 1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorlar.

Mekanın paketine dahil hizmetlerden bazıları şöyle: Düğün pastası, gelin ve damat için şampanya ikramı, 250 kişi ve üzeri organizasyonlarda Hilton Garden Inn’de balayı süitinde konaklama, ilk evlilik yıldönümünde Litany Ristorante İzmir’de 2 kişilik akşam yemeği.

Tepekule

"Biz düğünümüze az kişi çağıracağız" diyenlere: İzmir'de 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

6- Dharma Beach

İzmir’in turistik bölgelerinden biri olan Çeşme’de yer alıyor Dharma Beach! Mekanın yaklaşık 500 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Bistro masalarla oluşturulan düzende bu sayı daha da artabiliyor.

Kokteyl tarzında yapılacak düğünler için kumsallar ideal yerlerden biri. Dharma Beach’te de kumsal düğünü yapma fırsatını yakalayabiliyorsunuz. Çifte özel birçok köşe hazırlıyor, konsept oluşturuyorlar: Ayçiçekleri, tahtalar, karşılama panoları, yazılı levhalar, deniz yıldızlı aydınlatma süslemeleri, balon lambalar ve çok daha fazlası!

Dharma Beach

Yazıda her detaydan bahsettik: Kokteyl Düğünü Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Her Şey

7- İstifçi Urla

Urla’daki mekanlardan biri olan İstifçi, kokteyl tarzında yapılacak butik düğün organizasyonları için ideal bir seçenek. Burada maksimum 100-200 kişi ağırlanabiliyor.

Mekanın süslemeleri sıradanlıktan uzak! Öncelikle otantik masalar ve beyaz sandalyeler kullanıyorlar. Toprak tonlarını kullandıkları örtüler ve renk renk çiçekler, özel tasarım suplalar, zarif servis takımları, ahşap dekorlar ve aksesuarlarla ortamın çok daha şık bir ambiyansa bürünmesini sağlıyorlar.

İstifçi Urla

Geleneklerinden vazgeçmeyen gelinlere: İzmir’de Gelin Hamamı Yapılan Mekanlar ve Paketleri

8- La Win

La Win, Balçova’da yer alıyor. Burası, ağaçlarla çevrili ve yemyeşil bir alandan oluşuyor. Çiftlere kendi evlerinin bahçesinde düğün yapıyormuş hissiyatı yaratmak istiyorlar. Mekanda 500-750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Bahçelerindeki masa ve sandalyeleri son derece şık bir şekilde süslüyorlar. Dileyen çiftler için bu alanın bir kısmında nikah seremonisi için sandalye düzeni oluşturabiliyorlar. Ayrıca talebe göre dikdörtgen veya yuvarlak masa kullanıyorlar.

Mekanla ilgili daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz: Bol Oksijen ve Eğlence Vadeden Bir Kır Düğünü Mekanı La Win

La Win

9- Beliz'i Boutique / Köyce

Kokteyl düğünü için en iyi seçeneklerden bir diğeri de havuz başı mekanlar! Urla’da yer alan Beliz’i Boutique de bu mekanlardan biri. Burada kokteyl düzende 300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Ahşabın sıcaklığını birçok noktada hissedeceğiniz mekanla anlaşırsanız, size özel süslemeler yapacaklarını bilmelisiniz. Boydan boya çiçeklerle donatılan masalar, sallanan aksesuarlar ve diğer tüm dekoratif öğeleri seveceğinizi düşünüyoruz.

Belizi
Boutique

10- The Nowness Luxury Hotel

Çeşme’de kokteyl düğünü yapabileceğiniz bir mekanla sonlandıralım listeyi! Denizin hemen yanında yer alan The Nowness Luxury Hotel, binlerce kişiyi ağırlayabileceğiniz genişliğe sahip.

Otelde; organizasyonlar için konuklara özel davet alanları, nikah merasimi alanı, fotoğraf çekilme köşeleri, gelin yolu ve dans pistini büyük bir titizlikle süslüyorlar.

The
Nowness Luxury Hotel

İzmir’de kokteyl düğünü için önerdiğimiz mekanlar bu şekildeydi. Hizmetlerini detaylı incelemek ve diğer fotoğraflarına bakmak için firma sayfalarını ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca İzmir’deki tüm düğün mekanlarını inceleyebilir, kararınızı öyle de verebilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum