Karşıyaka’da Yemyeşil Bahçeli Bir Otel: Vilayetler Evi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:13 dakika

29.06.2020

İzmir Karşıyaka’da evlenecek çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen ve davetlilerin memnun bir şekilde ayrıldığı Vilayetler Evi’ni biliyor musunuz? Hem açık hem de kapalı alanı olan bu mekanda uygun fiyatlarla her mevsim düğün yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşma yapılan çiftlere özel balayı odasında konaklama da ücretsiz olarak sunuluyor. Mekanda düğün yapmanın pek çok avantajı olduğunu görünce, Düğün.com olarak sizin için inceleyelim dedik.

Karşıyaka düğün mekanları arasında oldukça popüler bir oteli inceleyeceğiz şimdi. Şıklığının yanı sıra cadde üzerinde merkezi bir noktada yer almasıyla da hafızalara kazınan mekan, Bostanlı sahile 100 metre mesafede yer alıyor.

2002 yılından beri hizmet veren Vilayetler Evi, hem kapalı alanında hem de kır bahçesinde düğün yapmaya elverişli şık bir otel. İzmir çevresinde yaşayan çok sayıda ünlü sima ve bürokrat da mekanda organizasyonlar gerçekleştirmiş.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

7.600 metrekarelik geniş bir alana sahip olan otelin; düğün için bir açık, iki kapalı olmak üzere 3 farklı alanı var. Açık alanı tam bir kır bahçesi atmosferinde ve burada yaklaşık 600 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Kapalı alanlarının ise biri 300, diğeri 350 kişilik kapasiteye sahip.

Ayrıca mekanda nikah törenleri için kullanılabilecek bir alan daha mevcut. Burada istenirse nikah oturma düzeni, istenirse de kokteyl masalar kullanılıyor.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Mimarisi dikkat çekici olan otelin açık alanı da çok şık bir dekorasyona sahip. Yapay havuzun süslediği bu alanda çiftler düğün albümü için fotoğraflar çektirebiliyorlar. Açık alanın dışında; lobi, teras, otel odaları ve binasının önü de fotoğraf çekimi için kullanılan bölgelerden bir kısmı.

Mekan, İzmir’in en iyi fotoğrafçılarından biri olan Agora Photography ile çalışıyor ve mekanla anlaşırsanız sizin de bu firmayla çalışmanız gerekiyor. Dışarıdan fotoğrafçı getiremiyorsunuz.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Vilayetler Evi’nin Öne Çıkan Hizmetleri Neler?

  • Gelin ve damada özel balayı suitinde ücretsiz konaklama,

  • Canlı müzik konusunda çok sayıda grup seçeneği,

  • Mekan süslemesinde çok sayıda seçenek,

  • Yağmur yağma durumunda düğünü kapalı alana taşıyabilme,

  • Ücretsiz otopark ve vale hizmeti,

  • Düğün öncesi çiftle beraber organizasyonla ilgili toplantı.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Düğün Paketinde Neler Var?

Vilayetler Evi, Karşıyaka düğün salonu araştırmasında bulunan çiftlere çok güzel bir düğün paketi sunuyor. İlk olarak organizasyonun her detayıyla birebir ilgilendiklerini belirterek başlayalım.

Menü, düğün pastası, müzik, süsleme, dekorasyon, ses, ışık ve fotoğrafın dahil olduğu bir düğün paketleri mevcut. Siz bu paketi dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Hatta isteklerinize göre size özel paketler de oluşturulabilir.

Müzik konusunda da Kare Sanat Müzik firmasıyla çalışıyorlar. Bu şirkette hemen her tarzda canlı müzik grubu bulabilmek mümkün. Mekanda müzik 23:45’e kadar devam edebiliyor.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Düğün Sonrası Balayı Odasında Konaklama

Şimdi otelde düğün yapmanın avantajlarından birine değineceğiz. Düğün günü yeterince yorulacaksınız ve bir an önce konaklayacağınız yere ulaşmak isteyeceksiniz. İşte Vilayetler Evi’nde düğün yaparsanız, organizasyonun hemen sonrasında balayı odasına çekilebilirsiniz. Mekan bu imkanı çiftlere ücretsiz olarak sunuyor. Ayrıca düğünün ertesi günü çok şık bir kahvaltı sunumu da yapıyorlar.

Hatta size özel ayarladıkları suit odayı organizasyon gününün sabahından itibaren kullanabiliyorsunuz. Dilerseniz odaya kuaförünüzü, makyözünüzü getirip burada hazırlanabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızı davet edip, gün içerisinde onlarla burada vakit geçirebilirsiniz.

Uzaktan gelen misafirleriniz varsa onlar da düğün günü otelde konaklayabilirler. Ama tabii bunun için otel odalarının o tarihteki güncel fiyatları geçerli olacaktır.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

“Asla İkinci Sınıf Bir Ürünü Mutfağımıza Sokmuyoruz!”

İzmir düğün mekanlarından Vilayetler Evi, yemek menüsü konusunda çok iddialı. Çünkü mutfaklarında Türkiye’nin birinci sınıf markalarının ürünlerine yer veriyorlar. Yani kesinlikle ikinci, üçüncü sınıf ürünleri yemeklerinde kullanmıyorlar.

Mekanın çiftlere sunduğu 4 tane yemekli, 3 tane de kokteyl menü seçeneği var. Yemekli menülerin iki tanesinde beyaz, diğer ikisinde de kırmızı et sunuluyor. Her bütçeye göre şekillendirilmiş kokteyl menüleri de ilgi görüyor. Menüleri isteğe göre şekillendirebiliyorlar.

Full kokteyl menüde; başlangıç, kuruyemiş, cips, meyve küpleri, peynir küpleri, kuru etler, kanepe ve patates çeşitleri, limitsiz meşrubat, pasta mevcut.

İkinci kokteyl menüde ilk menüden sadece 4 sıcak aperatif çıkarılıyor. Üçüncüde ise diğerlerine göre fiyatlar daha uygun. Ama bu aklınıza sadece pasta ve içecek servisini getirmesin. Bütçeye göre farklı aperatifler de menüye ekliyorlar.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Davetlilere sunulacak lezzetleri önceden keşfedebilmek açısından çiftlere tadım da yaptırılıyor. Yani düğünden önce ne zaman isterseniz gidiyor ve seçtiğiniz menüdeki yiyecekleri tek tek deniyorsunuz.

Serviste kullanılan ürünlerde de çatalından bıçağına kadar dünyaca ünlü markalar tercih ediliyor.

İsteğe bağlı olarak vegan, vejetaryen, diyabet ve çocuk menüsü gibi özel menü seçenekleri de sunabiliyorlar. Mekanda alkol servisi yapılmadığını da belirtelim. Fiyat konusunda ise yaz ve kış mevsimi arasında fark yok. Açık ve kapalı alan arasında fiyatta değişiklikler olabiliyor. Kişi başı paket fiyatları ise şu şekilde:

Menü Fiyat (min.)
Kokteyl 80-100 TL
Yemekli 100-150 TL

Düğünden Önce Her Detay Konuşuluyor!

Diyelim ki İzmir düğün yerlerinden Vilayetler Evi ile anlaştınız. Mekan yetkilileri size düğün planlama hizmetini büyük bir özenle veriyor. Öncesinde yetkililer tarafından sizin istekleriniz doğrultusunda bir plan oluşturuluyor. Mekan süslemesi nasıl olacak, fotoğraflama detayları neler ve daha birçok konu üzerine düşünülüyor.

Sonrasında da mekanın anlaşmalı olduğu organizasyon firmalarıyla oturuyorsunuz ve toplantı yapıyorsunuz. Hoşunuza gitmeyen bir detay varsa onu belirtiyorsunuz. Düğün günü boyunca da toplantıyı birlikte yaptığınız organizasyon sorumlusu sürekli sizinle ilgileniyor.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Düğün dekorasyonunu, mekanın anlaşmalı olduğu Model Events yapıyor. Mekan yetkilileri bu firmanın da İzmir’in en iyilerinden olduğunu belirtiyor.

► Oturma düzeninde yuvarlak masa kullanılıyor.

► 30-40 tane farklı şamdan modelleri mevcut. Tabak altı suplalarının bile çeşit sayısı oldukça fazla.

► Düğün paketi dahilinde sundukları süslemeye mevsim çiçekleri de dahil. Dekorasyonda mutlaka canlı çiçek kullanıyorlar, yapaylığa yer vermiyorlar.

► Mekan girişinde de davetlilerinizi hostesler karşılıyor ve düğün alanına yönlendiriyor.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Bu arada aynı gün içerisinde 3 farklı alanda aynı anda düğün yapılabiliyor. Bu ilk başta size bir dezavantaj gibi gelebilir. Ancak otelin girişinde karşılama hostesleri davetlileri yönlendiriyor. Hostesler konuklarınızı gitmesi gereken salon konusunda bilgilendiriyor. Böylelikle düğünler arasında herhangi bir karışıklık da yaşanmıyor.

Ödeme Seçenekleri Nasıl?

Düğün mekanlarını araştırırken yazımızı okudunuz, Vilayetler Evi ile görüştünüz ve anlaşmaya karar verdiniz diyelim. Sözleşme aşamasında anlaştığınız toplam tutarın %20’sini ödemeniz yetiyor.

Kalan tutarı ise düğün tarihine bir hafta kala ödüyorsunuz. Yani mekan yetkilileri çiftler için ödeme kolaylıkları sağlıyor. Ayrıca dilerseniz nakit yerine kredi kartıyla da ödeme yapabiliyorsunuz.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra 7 gün içerisinde kararınız değişirse anlaşmayı iptal edebiliyorsunuz ve ödediğiniz miktar tarafınıza iade ediliyor. Herhangi bir aksilikte düğün tarihini ertelemek isterseniz bu imkanı da sağlıyorlar.

karşıyaka’da yemyeşil bahçeli bir otel: vilayetler evi

Eğer Vilayetler Evi ile ilgili bu anlattığımız detaylar hoşunuza gittiyse firma ile iletişime geçebilir, mekanı yerinde görmeye gidebilirsiniz. Yetkililer düğün tarihinden minimum 1 ay öncesine kadar mutlaka iletişime geçilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Ama tabii siz daha öncesinden iletişime geçerseniz istediğiniz tarihi bulma ihtimaliniz artacaktır.

Yorum yap