Düğünüm Güvende Sigortası ile En Özel Gününüz Emin Ellerde

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:25 dakika

27.09.2019

Türkiye’de evlenen her iki çiftten birinin düğün hazırlık sürecinde yanında olan Düğün.com ve uluslararası sigorta şirketi Chubb’ın işbirliğinde hazırlanan Düğünüm Güvende Sigortası, düğününüzde başınıza gelebilecek olası maddi kayıplara karşı sizi garanti altına alıyor. Kontrol edemediğiniz nedenlerden ötürü düğününüz iptal olursa, gelinliğiniz yırtılırsa, davetlilerinizin taktığı takılar çalınırsa dert etmeyin. Çünkü düğün sigortası ile siz, sevdikleriniz ve en mutlu gününüz güvence altında.

düğünüm güvende sigortası ile en özel gününüz emin ellerde

Düğünüm Güvende Sigortası, düğününüzde karşılaşabileceğiniz hemen hemen tüm riskleri teminat altına alan geniş kapsamlı bir üründür. Düğün İptal Sigorta Poliçesi sayesinde düğününüzün iptal olması durumunda yaşayabileceğiniz maddi zararlara karşı korumakla kalmaz, ayrıca Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi ile de düğün günü yaşayabileceğiniz olası kazalara karşı da sizi sigortalar.

Bu ürün ile dünyanın neresinde olursa olsun düğününüz güvence altındadır. Sadece yurt içinde gerçekleşen düğünleri değil, yurt dışındaki destinasyon düğünlerini de kapsar.

düğünüm güvende sigortası ile en özel gününüz emin ellerde

Neden Düğünüm Güvende Sigortası Yaptırmalısınız?

Aslında bu soruyu tersten de sormak mümkün: Neden en özel gününüzü riske atasınız? Aylarca tüm enerjinizi, zamanınızı ve paranızı düğününüzü en iyi şekilde planlamaya ayırdınız. Bu nedenle düğününüzde hiçbir sorunla karşılaşmak istememekte haklısınız. Düğünüm Güvende Sigortası ile düğününüzde yaşayabileceğiniz, aklınıza gelebilecek pek çok riske karşı maddi olarak güvence altında olursunuz.

Düğünüm Güvende Sigortası'na ilişkin Müşteri İlişkileri Direktörümüz Burhan Efe ile yapılan röportaja da aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Sigorta Neleri Kapsar?

Düğünüm Güvende Sigortası, düğün sahipleri tarafından önlenemeyen düğün iptali, törenin ertelenmesi, düğün sırasında yaşanabilecek hırsızlık, yangın, kaza gibi durumlarda karşılaşılabilecek maddi hasarları kapsar.

 • Ferdi Kaza Sigortası: Bu sigorta kapsamında sigortalı çift, düğünde yaşayacakları olası bir kaza sonrası, kazanın gerçekleştiği ve zararın oluştuğu andan itibaren 1 yıla kadar sigortalanır. Sigorta kapsamında sadece çift değil, düğüne katılan 300 kişiye kadar tüm davetliler de düğün günü, düğünden önceki ve sonraki günler olmak üzere toplam 3 gün sigortalanmış olur.

 • Nikah Töreninin/Düğünün İptal Edilmesi, Yarıda Kalması veya Ertelenmesi: Düğün ya da nikahın, tören sahiplerinin kontrolü dışında kaçınılmaz bir şekilde iptali, yarıda kesilmesi ya da ertelenmesi durumunda, sigortalı çiftin maruz kaldığı masraflar, poliçe üzerinde belirtilen tutara kadar karşılanır. Sigortalının veya birinci dereceden akrabaların vefatı veya hastalığı sonucu törene katılamaması veya sigortalı çiftin kaçınılmaz bir şekilde seyahatlerindeki aksama sonucu tören yerinde olamaması da kapsam dahilindedir.

 • Tören Giysileri: Gelin ve damat için özel hazırlanan giysilerinin hasara uğraması sonucu yaşanan maddi zarar, sigortalı çifte ödenir. Gelinliğin, gelinlik firmasından teslim alındıktan sonra, törene kadar geçecek son 1 ay içerisinde ve törenden sonraki 2 gün içerisinde hasara uğraması durumunda, maddi hasar karşılanır.

düğünüm güvende sigortası ile en özel gününüz emin ellerde
 • Düğün Hediyeleri: Sigortalı çifte, davetliler tarafından düğün hediyesi olarak verilen tüm hediyelerin kaza, yangın, hırsızlık nedeniyle zarara uğraması sonucu, yaşanan maddi kayıp, çifte ödenir.

 • Diğer Zararlar: Nikah yüzükleri, düğünde kullanılan çiçekler, davetlilerin hediyeleri ve düğün pastası da sigortanın kapsamı içindedir.

 • Acil Sağlık Hizmeti: Sigortalı çift, Türkiye sınırları içerisinde olası bir kaza yaşanması durumunda, acil ambulans hizmetinden yararlanır.

Neler Kapsam Dışıdır?

Düğünüm Güvende Sigortası’nın neleri kapsadığını anlattık. Biraz da neleri kapsamadığından bahsedelim:

 • Sigortalının düğünü iptal etmesi ya da evlenmekten vazgeçmesi,

 • Sigortalı tarafından dürüstlüğe aykırı, hileli bir eylemin gerçekleştirilmesi,

 • Herhangi bir zararın öğrenildikten sonraki 24 saat içinde polise bildirilmemesi,

 • Zarara konu olan şeyin önceden başka bir sigorta kapsamında sigortalanmış olması,

 • Bir hırsızlık olayı durumunda, çalınan şeylerin bir aracın kilitli bagajında ya da torpidoda dışarıdan görülmeyecek bir şekilde muhafaza edilmemiş olması,

 • Önceden bilinen bir sağlık sorununun olması.

Düğünüm Güvende Sigortası ile siz de düğününüzü sigortalatabilirsiniz. Düğün.com çiftlerine özel bu hizmetten yararlanmak için aşağıdaki telefon numaramızdan bize ulaşabilir ve talebinizi iletebilirsiniz.

Müşteri İlişkileri Numaramız: 0212 293 74 17

Düğün Mekanları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AE

Ali Erdem

03/07/2019

Çok yararlı bir hizmet gerçekten teşekkür ederim düğün.com


ÇK

Çağlar Kuyumcu

25/07/2019

Haberler de gördüm ben de dahil oldum mantıklı bir hizmet her çiftin ihtiyacı olan birşey