Adana’da Göl Manzaralı Bir Kır Düğünü Mekanı: Panorama Park

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:21 dakika

12.09.2022

Adana kır düğünü mekanlarını araştıran çiftleri böyle alalım! Etkileyici manzarası, merkezi konumu, geniş ve ferah alan seçenekleriyle şehirdeki düğün mekanları arasında öne çıkan Panorama Park’ı ayrıntılı bir şekilde inceledik! Hizmetlerini, çift yorumlarını, avantajlarını ve mekana dair tüm detayları yazdık!

panorama park adana

Çukurova’da yer alan Panorama Park, Adana’da kır düğünü yapmak isteyen çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bir mekan. Turgut Özal Bulvarı ve Süleyman Demirel Bulvarı civarında bulunan Panorama Park, bulunduğu konum itibarıyla Adana’nın en etkileyici manzarasına sahip mekanlardan biri.

Mekanın işletmesi, alanında deneyimli bir ekip tarafından yürütülüyor. Fotoğraf ve organizasyon hizmetleriyle 2002 yılında faaliyete başlayan ekip, 2008 yılında kır düğünü organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya başlamış. Günümüzde ise mekanı daha da geliştirebilme ve evlenecek çiftlere daha yenilikçi hizmetler sunma konusunda yürüttükleri titiz çalışmalarına devam ediyorlar.

Panorama Park’ın Öne Çıkan Özellikleri

  • Geniş kapasitesi

  • Zengin menü seçenekleri

  • Merkezi konumu

  • Profesyonel düğün organizasyon hizmeti

  • Uygun fiyatları ve esnek ödeme koşulları

panorama park adana

Panorama Park

Panorama Park

Firmayı İncele

Açık ve Kapalı Alan Seçenekleri Bulunuyor

Adana Panorama Park’ın düğün organizasyonları için iki farklı alanı bulunuyor: Wedding Panorama Park ve Panorama Park Teras.

Wedding Panorama Park, mekanın kır düğünü alanı. Geniş davetli ağırlama kapasitesiyle, kalabalık düğünler için uygun bir seçenek. Wedding Panorama Park'ın açılır kapanır tavanlı kapalı alanı da bulunuyor. Panorama Park Teras ise 500 kişiye kadar çıkan kapasitesiyle daha butik davetler için uygun.

panorama park adana

Açık Alan Kapasitesi Kapalı Alan Kapasitesi
Wedding Panorama Park 1.500 kişi 500 kişi
Panorama Park Teras 500 kişi 400 kişi

Bu alanların açık kısımlarını tercih eden çiftler için beklenmeyen hava koşullarına karşı da önlem alınıyor: Düğün günü tercih ettiğiniz alanın kapalı kısmı da hava muhalefetine karşı hazır tutuluyor. Böylece taşınma işlemiyle vakit kaybedilmiyor, eğlence kaldığı yerden devam ediyor.

panorama park adana

Mekanın iki ayrı alanı bulunduğu için bir günde, aynı anda en fazla 2 organizasyon yapılabiliyor. Bu alanların girişleri, otoparkları, mutfak ve tuvaletleri tamamen birbirinden bağımsız olduğu için organizasyonlar arasında karmaşa yaşanmıyor.

Her iki düğün alanı için 2 ayrı ücretsiz otoparkın bulunduğunu da belirtelim ve misafirlere özel vale hizmeti sunulduğunu da ekleyelim.

Mekanda yapılan organizasyonlar hakkında fikir sahibi olmak için şu videoyu da izleyebilirsiniz:

Eğlence Düğün Sonrası da Devam Ediyor

Düğün sürecinin tüm yorgunluğunu doyasıya eğlenerek atmak için after parti yapmayı düşünüyorsanız, mekanın bu organizasyon için alanının bulunduğunu da söyleyelim.

Düğün organizasyonlarının en geç 23.30’da tamamlandığı mekanda saat 02.00’ye kadar after parti yapılabiliyor.

Düğün ve after partide mekan tarafından DJ müzik hizmeti veriliyor. Ayrıca firmanın önereceği müzik gruplarıyla da çalışabilirsiniz. Eğer dışardan bir müzik firması tercih ederseniz, mekanın buna izin verdiğini de belirtelim.

Manzaraya Karşı Eşsiz Fotoğraflar Çektirin

Panorama Park’ın anlaşmalı olduğu bir fotoğrafçısının bulunduğunu da belirtelim. Düğün sırasında çekim için mekana dışarıdan bir fotoğrafçı kabul edilmiyor. Ancak çiftler, organizasyon başlamadan önce belirli bir alanda anlaşmış oldukları fotoğrafçıyla çekimleri yaptırabiliyor.

Mekanı tercih eden çiftlerin, göl manzarası ve yeşil alanın bol olmasından dolayı düğün fotoğraflarını sıklıkla düğün alanında çektirdiğini de belirtmeden geçmeyelim.

panorama park adana

Profesyonel Organizasyon Hizmeti Veriliyor

Panorama Park, hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmenize yardımcı olacak ürün ve hizmet seçenekleri sunuyor. Detaylara da değinelim:

Wedding planner hizmeti: Mekanla anlaşmanız halinde, bir wedding planner ve organizasyon ekibiyle de çalışmaya başlıyorsunuz. Ekip, düğün öncesinde sizinle yapacağı görüşmede, düğün gününe herhangi bir sürpriz bırakmayacak şekilde tüm isteklerinizi öğreniyor ve planlamalarını bu doğrultuda yapıyor.

Firma tarafından, düğün boyunca gelin ve damadın ihtiyaçlarını karşılamak üzere nedime hizmeti verildiğini de ekleyelim.

Konsept seçenekleri: Mekan sunduğu paketlerde, organizasyon konusunda çiftlere birçok seçenek sunuyor. Mekanın hazır konseptleri arasından seçim yapabilir ya da bu konseptlerde değişiklikler talep edebilirsiniz.

Firma ekibinden farklı konseptler oluşturmalarını da isteyebileceğiniz gibi dışardan anlaşacağınız başka bir organizasyon firmasını da mekana getirebilirsiniz.

Mekan süslemesi: Panorama Park ekibi tercih ettiğiniz konsepte göre mekan süslemesi gerçekleştiriyor. Masa örtüsünden şamdan modellerine kadar birçok alternatif arasından seçim yapma imkanınız bulunuyor.

Oturma düzeninde yuvarlak ve dikdörtgen masalar kullanılıyor. Dikdörtgen masalar, "genç masası" diye tabir edilen bölümde yer alırken alanın diğer taraflarında tamamen yuvarlak masa düzeni uygulanıyor.

panorama park adana

Gelin-damat hazırlık odası: Mekanda evlenecek çiftlerin, düğün günü konforlu bir alanda hazırlıklarını tamamlayabilmesi için firma tarafından gelin-damat odası tahsis ediliyor. Odada, çifte ait lüks bir tuvalet, giyinme odası ve çiftin, arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirebileceği oturma alanı yer alıyor.

Çift tarafından, firmanın satış ekibinden talep edilmesi halinde, gelin ve damadın aileleri için de oda tahsisi yapılabiliyor.

Zengin Menü Seçenekleri Sunuluyor

Panorama Park’ta çiftler, kokteyl, ara sıcak, ordövr, beyaz et ve kırmızı et çeşitleri gibi farklı menü seçenekleri arasından seçim yapabiliyor. Seçilen menüde değişiklik yapma imkanı da tanınıyor. İsterseniz welcome kokteyli ve açık büfe hizmeti de alabiliyorsunuz.

Çiftlere, müsaitlik durumlarına göre, organizasyon tarihinden 1 ya da 2 hafta öncesine kadar menü tadımı yaptırılıyor. Vegan, vejetaryen, diyabet ve çocuk menüsü gibi özel menüler de çiftlerin isteği doğrultusunda hazırlanabiliyor.

Düğün pastası olarak ise mekan tarafından sunulan maket pastayı kullanabiliyorsunuz. Dileyen çiftlerin başka bir pasta firması ile çalışabileceğini de ekleyelim. Sunulan menülere sınırsız su ve meşrubat ikramı da dahil ediliyor.

Menü fiyatına dahil edilen diğer hizmetler ise şöyle:

►Alanda çekilecek 50 poz fotoğraf

►30x50 ebatlarında düğün albümü

►Özel kutusunda flash disk ile teslim edilen sınırsız HD video kaydı

►Drone ile havadan görüntüleme hizmeti

►Havai fişek gösterisi

panorama park adana

Adana Panorama Park Düğün Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Panorama Park, kişi başı fiyatlandırma sistemiyle çalışıyor. Adana kır düğünü fiyatlarına oranla uygun ücretleri bulunan mekanda fiyatları etkileyen konulara da değinelim:

  • Mekanın sunduğu limitli ve limitsiz alkollü-alkolsüz düğün menüleri, farklı fiyatlara sahip.
  • Hafta içi ve hafta sonu fiyatları da değişiklik gösteriyor. Yaz ve kış aylarında fiyatlar değişmiyor ancak gündüz yapılacak organizasyonlarda indirim uygulanıyor.
  • Düğün günü ekstra gelen davetlilerin olması halinde ara sıcak menülerde yüzde 20, ordövr tabağı ve ana yemek menülerinde yüzde 10’a kadar hizmet talebi karşılanabiliyor. Anlaşılan rakam ne ise ücretlendirme o tarife üzerinden yapılıyor.
  • Davetlileri karşılamak için hostes hizmeti, çiftin talebine göre ücretli bir şekilde karşılanıyor.
  • Dilerseniz firmanın anlaşmalı olduğu stüdyo fotoğrafçısı ve kuaförden de hizmet alabiliyorsunuz.

panorama park adana

Ödeme Koşulları: Mekanla anlaştığınızda belirlenen rakamın üçte biri oranında kapora vermeniz gerekiyor. Kalan kısmı ise düğüne 1 ay kala tamamlanacak şekilde, kendi imkanlarınıza göre ödeyebiliyorsunuz.

Organizasyon öncesi, hastalık, ölüm gibi durumlarda düğün tarihini aynı yıl veya sonraki seneye ertelenebiliyor. Fakat bu gibi durumlarda ölüm raporu gibi belgeler isteniyor. Mücbir sebep sayılan iptal koşullarında toplam rakamın yüzde 20’si hizmet bedeli olarak alınıyor. Ayrılık durumlarında ise sözleşme şartlarına bağlı kalındığını belirtelim.

Uzmanından Düğün Mekanı Seçimine Dair Öneriler

Panorama Park yetkililerine, sektördeki tecrübelerine de dayanarak, çiftlerin doğru düğün mekanını nasıl seçebilecekleri konusundaki tavsiyelerini de sorduk. İşte yanıtları:

►Mekanların yapmış olduğu organizasyonları görmeleri ve izlemeleri gerekir.

►Firmaların müşterilerine ne kadar sahip çıktığını da incelemeliler.

►Kaç yıllık firma olduğunu ve tecrübelerini gözden geçirmelerini önemle ve hassasiyetle tavsiye ediyoruz.

Panorama Park Çiftleri Mekan İçin Ne Diyor?

Mekan hakkında en net yorumu, daha önce firmadan hizmet almış çiftler yapabilir. Bu nedenle düğününü Panorama Park’ta yapmış çiftlerin firma sayfasına bıraktığı yorumlara da göz atmanızda fayda var. İşte bu yorumlardan bazıları:

panorama park adana

Pelin & Cumali:: Panorama Park ve harika ekibi sayesinde çok eğlenceli bir gece yaşadık. En stresli olduğumuz anları bile kolayca atlattık. Su, Süleyman ve Yavuz Bey'e çok teşekkür ederiz. İkram olarak düşük bir menü seçmemize rağmen masalar gayet tatminkardı. O güzel manzara da birlikteliğimizi ilan etmek ayrıca tat verdi.

Zeynep & Kıvanç:: Tüm personel son derece ilgili ve güler yüzlüydü. Düğün süresince tek bir kusur bile yaşamadık. O stresli anımızda bizi çok güzel bir şekilde rahatlatıp, sonsuz sabırla bizimle ilgilendiler. Kusursuz bir düğün yaşamak istiyorsanız tercihiniz Panorama Park’tan yana olmalı.

Havanur & Erkan:: Kapalı alan için anlaştık. Fakat hava çok keyifli olduğu için düğünümüzü bahçede yaptık. Kapalı alanları da açık alan kadar güzel… Genelde bahçesi güzel olan mekanların kapalı alanı vasat olduğu için içimize sinmemişti ama Panorama bizi her anlamda mutlu eden tek mekandı.

Adana Panorama Park Nerede?

Mekanın ulaşım ve iletişim bilgilerini de şuraya bırakıyoruz:

Panorama Park Telefon: 0850 532 9764

Panorama Park Adres: Kurttepe Mahallesi Suna Kan Bulvarı No: 37/A Çukurova

En popüler Adana kır düğünü mekanlarından Panorama Park’a ilişkin detayları paylaştık. Yoğun talepten dolayı firmayla iletişime geçmek için elinizi çabuk tutmanız gerektiğini belirtelim. İstediğiniz tarihten 6 ay ila 1 yıl öncesine kadar mekanla anlaşmanızın kampanyalı fiyatlardan yararlanabilmeniz ve dilediğiniz günü seçebilmeniz açısından avantaj sağlayacağını da hatırlatalım!

Yorum yap