Liya’da Tarih ve Doğa Düğününüze Eşlik Ediyor!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:49 dakika

04.11.2022

İstanbul’un en güzel noktalarından bir tanesi olan Sedef Adası’nda tarihin ve doğanın izleriyle konuklarınızı karşılamak isterseniz Liya aradığınız düğün mekanı olabilir! Tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren, geniş hizmet seçenekleri ve profesyonel ekibi ile dikkat çeken mekana dair tüm detaylar yazımızda!

Liya tarihi mekan düğünü

Liya, Marmara’nın yerleşime açık en ufak adası olan Sedef Adası’nın güney kısmında 3,5 dönüm arazi içinde, denize sıfır bir alanda konumlanmış. Masmavi denizin ortasında yemyeşil ağaçlarla dolu, tarih kokan bu güzel ada, doğa içinde muhteşem bir atmosfer sunuyor. Liya, konumunun yanı sıra All'N One hizmet sistemi, fiyat politikası ve geniş kadrosuyla da dikkat çeken İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alıyor.

Liya’nın Öne Çıkan Özellikleri

 1. 36 farklı hizmeti içeren All’N One sistemi

 2. Eşsiz konumu ve etkileyici ambiyansı

 3. Alakart menü seçenekleri

 4. Alanında uzman, geniş kadrosu

 5. Mekanda, aynı günde tek bir organizasyon yapılması

Liya

Liya

Firmayı İncele

Düğününüz İçin Geniş Bir Ekip Çalışıyor

Liya’nın her biri alanında uzman ekibi 73 kişiden oluşuyor. Ekip, Liya’yı seçen çiftlerle düğüne bir ay kala demo toplantısı yapıyor. 3-4 saat süren bu toplantılarda çiftlerin isteklerini dinliyor, organizasyonun her dakikasını çiftlerle birlikte planlıyorlar.

Kadro içinde yer alan koordinasyon ekibi de bu toplantıdan itibaren düğün sonuna kadar verilen hizmetlerin eksiksiz ve uyumlu çalışmasını, düğün gününün planlandığı gibi geçmesini sağlıyor.

A’dan Z’ye Tüm Hizmetler Bir Arada

Liya ile anlaştığınızda sadece bir düğün mekanı ile anlaşmış olmuyorsunuz. Mekanın sahip olduğu All’N One sistemi ile düğün organizasyonuna dair A’dan Z’ye her detay için hizmet alabiliyorsunuz. Hatta her şey dahil hizmet anlayışı dolayısıyla “Liya All” adıyla da anılıyor.

Stressiz ve hesaplı bir düğün planlaması için ideal olan bu sistemde mekan ile anlaştıktan sonra düğün organizasyonuna dair kalemlerin hiçbirine ekstra vakit ve bütçe ayırmanıza gerek kalmıyor. Tek yapmanız gereken düğüne dair sunulan her hizmette hoşunuza gideni seçmek!

Yemekten dekorasyona, süslemelerden solist seçimine kadar bütün seçimleri size bırakıyorlar. 36 farklı kalemi kapsayan All’N One sistemi içerisinde yer alan bazı hizmetler de şöyle:

 • Organizasyon
 • Süsleme
 • Fotoğraf-video
 • Saç-makyaj
 • Davetiye tasarlama-basım
 • Konaklama
 • Canlı müzik
 • 10 farklı seçeneğin yer aldığı alakart düğün menüsü
 • İlkyardım uzmanı ve kadın/erkek güvenlik ekibi
 • Perküsyon
 • Ulaşım (Çift ve davetliler için ayrı yatlarla mekana geliş)
 • After party
 • Dans kursu
 • LCV raporlama

Liya All n One

Davetlileriniz İstediği Menüyü Seçebiliyor

Liya’nın alakart düğün menüsü ile davetlileriniz diledikleri ana yemeği tercih etmekte özgür! Bu siparişler bir restoranda olduğu gibi yemek esnasında masada bizzat davetlilerin kendilerinden alınıyor. Böylece önceden menü seçmeye çalışmak ya da davetlilere özel farklı menü listeleri hazırlamak zorunda kalmıyorsunuz.

Et, balık ve vegan çeşitlerinden oluşan menü oldukça zengin. Mezeleri serpme, yani rakı-balık gibi. Ordövr tabağı ise kesinlikle kullanılmıyor.

Liya All n One

Yalnızca Size Özel Hazırlık Yapılıyor

Liya’da aynı günde tek bir organizasyon yapılıyor. Bu sayede aynı anda yapılacak başka organizasyonların yaratabileceği kalabalık, ses, karmaşa gibi durumlar için ayrıca bir önlem almak zorunda kalmadan hem adanın hem mekanın hem de eğlencenin tadını rahatlıkla çıkarabiliyorsunuz.

Hatta çok daha fazla kişi sayısına ev sahipliği yapabilecekken, Liya’nın özel ve doğal peyzajından dolayı organizasyonlar 300 misafir kabul edilecek şekilde planlanıyor. Yani sizi ve davetlilerinizi özel hissettirecek her detay mekanın deneyimli ekibi tarafından önceden düşünülmüş!

Tarzınıza Uygun Konsept Oluşturuluyor

Liya’nın deneyimli ekibi, hazırlıklara başladığında kendi ekibi dışında kimseye ihtiyaç duymuyor. Özellikle mekanın her köşesinin, seçtiğiniz konsepte uygun detaylarla süslendiği organizasyon hizmetinde ekip oldukça başarılı. Liya’da 4 farklı süsleme konsepti sunuluyor: Rustik, deniz, bahçe ve retro… Tarzınıza uygun konsepti seçtiğinizde, firmanın deneyimli ekibi etkileyici bir ambiyans yaratıyor.

Örneğin; tarihi mekan düğünü isteyen bir çift olarak nostaljik detayları olan, vintage konseptli bir düğün yapabilirsiniz. Seçiminizi bu yönde yaptığınızda Liya ekibi, buna uygun davetiyelerden başlıyor, mekanda eskitme kitaplıklara, masalarda ferforje mumluklara; aynalı ahşap kaidelere, daktilo gibi antika eşyalara yer veriyor. Düğüne dair tüm detaylarda yine bu konsepte uygun olarak tasarlanıyor.

sedef adası düğün

Liya’da Düğün Fiyatları Nasıl?

Tüm hizmetlerin bir arada sunulması, deneyimli ekibi, geniş menü seçenekleri gibi özellikleriyle fark yaratan Liya’da fiyatlar, İstanbul tarihi düğün mekanı fiyatları ortalamasına göre oldukça uygun.

Her yıl yeni hizmetler sunması ve yoğun talep almasına karşın fiyatlarını sektör ortalaması ve enflasyon oranları haricinde artırmıyor. Firma yetkilileri, çiftlerin istedikleri hizmetleri uğraşmadan ve vakit harcamadan sunduklarını, bu hizmetlerin de çiftlere hediyeleri olduğunu ifade ediyor. Çünkü hiçbir çiftin bir düğün parası kadar da yan hizmetlere harcamak zorunda kalmasını istemediklerini de vurguluyorlar.

Ekip, sundukları hizmete olan güvenlerini ve Liya çiftlerine verdikleri önemi de şu sözlerle anlatıyor: “İşimize kimsenin karışmasını da istemiyoruz, çünkü ekip olarak çok koordineli çalışıyoruz yıllardır aynı insanlar ile aile olarak... Bunu fahiş fiyatlar ile veremeyiz. O zaman bir anlamı kalmaz. Liya’da evlenen çiftlerin en büyük iki kazancı vakit ve nakit. Mekanın ambiyansı ise tuzu biberi!”

Liya’da Tarihi Mekan Düğünü Yapan Çiftler Ne Diyor?

Liya ile görüşmeden önce, mekanda evlenen çiftlerin, düğünleri ve aldıkları hizmet hakkında söylediklerine de kulak vermenizde fayda var. Bunun için mekanda evlenen çiftlerin firma sayfasına bıraktığı yorumlardan birkaçına bu yazımızda yer verelim istedik:

Sümeyra & Seyit: “Rüya gibi bir yer! Rüya gibi bir düğün yaptık. İleride çocuklarımızı saatlerce anlatacağız. Garsondan tuttun şefine, çalışanlarına kadar güler yüzlü, mükemmel insanlar, mükemmel yer… Hayal gibi!”

Tuba & Görkem: “Şahane bir düğün yaşamak ve ömür boyu mutlu bir şekilde anımsamak istiyorsanız en doğru yer kesinlikle Liya’dır. Tüm detaylar sizin yerinize Liya’nın profesyonel ekibi tarafından düşünülüp; sizin yerinize yapılmaktadır. Ambiyans, yemekler, müzikler ise bence İstanbul’un en iyisi.”

Kübra & Enio: “Liya’da hayalimizdeki düğünü gerçekleştirdik. Hem Metin Bey hem ekibi samimi, güvenilir ve işlerini severek yapan insanlar... Bunun sonucu olarak da gelin ve damat olarak biz, ailelerimiz, yerli ve yabancı misafirlerimizin çoğu şu ana kadar gördükleri en güzel düğün olduğunu söylüyorlar. Müzik, yemek ve eğlence ve organizasyon anlamında her şey 10/10’du. İyi ki sizi tanımışız ve tekrar teşekkür ederiz.”

Liya İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Liya Adres: Maden Mahallesi Şehsuvar Menemenlioğlu Sokak No:2 Sedef Adası, Adalar/İstanbul

Nasıl Gidilir: Liya, sizin ve davetlilerinizin mekana ulaşımı konusunda da kolaylık sağlıyor. İstanbul’da birlikte belirlediğiniz farklı limanlardan shuttle servislerle davete ulaşım mümkün. Adaya ayak bastığınız ilk andan itibaren karşılama hostesleri sizi yönlendiriyor. Mekandan dönüş de yine mekanın sorumluluğunda gerçekleşiyor.

Liya Telefon: 0216 706 18 21

Liya hakkında detayları aktardık. Mekanın konumu, hizmetleri, çalışma ve fiyat politikası ilginizi çektiyse, mekana talebin yoğun olduğunu, istediğiniz günü alabilmek için vakit kaybetmeden firmayla iletişime geçmeniz gerektiğini de belirtelim!

0 Yorum