Doğa Aşığı Çiftler Liva Köşk’te Dünya Evine Giriyor!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:48 dakika

28.05.2021

Beykoz’da üç tarafı ağaçlarla çevrili bir mekanda evlenme fikri sizi de heyecanlandırıyor mu? Geniş alanı, birbirinden güzel süslemeleri, lezzetli yemekleri ve diğer tüm hizmetleriyle Liva Köşk’ten bahsetmek istiyoruz. Detaylar yazıda…

Liva Köşk

Beykoz’un Yeşili, Liva Köşk ile Buluştu!

Yaz ve bahar düğünü yapmak isteyen çiftlerin yolu mutlaka kır mekanlarına düşüyor! Tam anlamıyla doğayla iç içe olmak isteyenlerin ise ilk rotalarından biri Beykoz oluyor. İşte bu bölgede uzun zamandır hizmet veren ve çiftlerin memnuniyetini kazanmış bir mekanla tanıştırmak istiyoruz sizi!

Liva Köşk, geniş ve birbirinden keyifli alanlarıyla organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Sadece düğünler de değil; kına gecesi, nişan töreni gibi birçok etkinliği burada düzenleyebiliyorsunuz.

Liva Köşk Beykoz’un öne çıkan özellikleri şöyle:

 • Kolay ulaşım,

 • Şehrin gürültüsünden uzak,

 • Ses ve saat sorunu yok,

 • Yağmura karşı yedek alan,

 • 12 yıl tecrübeli ekip,

 • Her damak tadına uygun menü seçenekleri,

 • Şık süslemeler.

Liva Köşk

Düğün Paketi ve Menü Seçenekleri

Liva Köşk’ün çiftlere sunduğu standart düğün paketi bulunuyor. Bu paketin içerisinde menü, dekorasyon, ses & ışık sistemleri ve DJ yer alıyor. Dekorasyon; kadife masa örtüsü, dantel kapak örtü, masa ortası çanak üstü çiçeği, supla, gelin yolu, gazebo süslemesi gibi detayları kapsıyor. Ayrıca volkan şovunu da paket dahilinde sunuyorlar.

Mekanın paketlerinde çiftler, herhangi bir firma kısıtlaması olmadan özgürce ekleme ve çıkarma yapabiliyorlar. Düğün organizasyonu Liva Köşk’ün ekibi tarafından yürütülüyor. Çiftler, organizasyon, ses, DJ gibi konularda diledikleri firma ile özgürce anlaşabiliyor.

Liva Köşk

Liva Köşk’te 6 farklı menü bulunuyor. Bunlar; kokteyl menü, ana yemek-salata ve pastadan oluşan kırmızı ve beyaz et menüler, ordövr-ara sıcak-salata-ana yemek ve pastadan oluşan 5 aşamalı menüler ve luxury menülerden oluşuyor.

Çiftlere menü tadımı yapma imkanı sunuyorlar. Belirlenen tarihte mekana gidiyorsunuz ve seçtiğiniz menüdeki lezzetlerden beğenmedikleriniz olursa değişiklik yapabiliyorsunuz.

Mekanda açık büfe seçeneği de bulunuyor. Ayrıca dileyen çiftler için vegan, vejetaryen, diyabet, çocuk menüsü gibi seçenekler de hazırlanabiliyor.

Alkollü içecek servislerinin olmadığını da bilmenizde fayda var.

Liva Köşk

Liva Köşk Düğün Fiyatları

Beykoz Liva Köşk’ün menü fiyatları kişi başı 75 – 170 TL arasında değişiyor. Fiyatlar, menüdeki yemeklere ve düğün tarihine göre belirleniyor. Yaz ile kış arasında %20, hafta içi ve hafta sonu arasında %15, gündüz ve akşam düğünleri arasında ise yaklaşık %20 fiyat farkı bulunuyor. Bütçenize göre düğün tarihi belirlemek isterseniz, bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Fiyatlar dahilinde düğün pastası da sunuluyor. Seremoni esnasında maket pasta kesiliyor. Dileyen çiftler, seremoni için dışarıdan gerçek düğün pastası getirebiliyor.

Liva Köşk ile anlaşma esnasında net bir davetli sayısı belirtmeniz gerekiyor. Zaten toplam tutara da bu davetli sayısıyla kişi başı fiyatı çarparak ulaşılıyor. Düğün günü, belirttiğiniz davetli sayısından %10 daha fazla oranda servis açılıyor ve menü hazırlanıyor. Bu sayede davetsiz misafirleriniz de kendilerine yer bulabiliyorlar.

Ödeme Seçenekleri: Sözleşme esnasında belirlenen toplam tutarın %40’ını kaparo olarak ödüyorsunuz. Sonrasında ise ara ödeme ve organizasyon öncesi ödeme yapmanız gerekiyor. Çiftlerin taleplerine göre peşin ödeme indirimi veya özel ödeme planı hazırlanabiliyor. Yani çift doğrultusunda hareket edildiğinden ödemede zorluk yaşamıyorsunuz.

Liva Köşk

Liva Köşk’te Farklı Alan Alternatifleri

Liva Köşk’te birbirinden farklı kapasite ve süslemelerde 4 alan bulunuyor. Bahçeler, organizasyonlar için esas alan olarak kullanılıyor. Köşkteki kapalı salonlar ise kötü hava koşullarında organizasyonu taşımak için hazır bir şekilde bekletiliyor. Alanların kapasitelerini ve bahsetmek istediğimiz diğer detaylarını buraya bırakıyoruz.

Alan Genişlik Kişi Kapasitesi
Liva Bahçe 1.800 m² 1.000
Düşler Bahçesi 900 m² 400
Liva Köşk Üst Kat 500 m² 350
Liva Köşk Alt Kat: 400 m² 250

Liva Köşk’ün organizasyon alanları hakkında merak edilenler:

 • Aynı gün içerisinde mekanda en fazla 2 düğün yapılıyor.

 • Bahçelerin; davetli girişleri, otoparkları, servis yolları, gelin odaları, lavaboları ve mescitleri tamamen ayrı.

 • Açık alanların arasındaki mesafe sayesinde başarılı bir ses yalıtımı oluşturulmuş.

 • Liya Bahçe’de 100 m², Düşler Bahçesi’nde ise 65 m² genişliğinde dans pisti bulunuyor.

Liva Köşk

Düğün Planlama Hizmetini Çok Seveceksiniz!

Liva Köşk’te çiftlerin büyük memnuniyet duyduğu düğün planlama hizmeti mevcut. Mekanın uzman ekibi, çiftlerle sözleşmeden itibaren sürekli irtibat halinde oluyor. Tüm istekleri ve görüşleri değerlendirerek hareket ediyorlar.

Herhangi bir ilave ücret veya komisyon talep etmeden; nikah memuru rezervasyonu, gelin arabası kiralaması, kuaför-makyöz rezervasyonu gibi birçok alanda hizmet veriyorlar.

Mekanda hem gelin hem de damat için iki farklı hazırlık odası bulunuyor. Dilerseniz kuaför ve makyözünüzü çağırarak tüm hazırlıklarınızı odanızda yapabiliyorsunuz. Ayrıca düğün saatinize kadar bu alanda dinleniyor ve diğer ihtiyaçlarınız için kullanıyorsunuz.

Liva Köşk

Liva Köşk’te Fotoğraf Çekimine Özel Köşeler

Çiftler, genelde düğün günü mekana gitmeden önce albüm için fotoğraflarını çektirir ve organizasyona öyle geçerler. Ancak bu, kişilerin düğüne geç kalma tedirginliği yaşamasına neden olabilir. Fotoğraf çekim yerleri düğün mekanına ne kadar yakınsa çift o kadar avantajlı demektir! Liva Köşk’te düğün yaparsanız, fotoğraf için ayrı bir mekan aramanıza gerek kalmıyor.

Liva Köşk’te ve çevresinde çok güzel doğal fotoğraf alanları bulunuyor. Ayrıca bu alanların dışında yetkilerin oluşturduğu fotoğraf alanları bulunduğundan çiftler çekimler için mekanı tercih ediyor.

Liva Köşk

Çiftler Liva Köşk Hakkında Neler Diyor?

Liva Köşk’te düğün yapan çiftler, mekanın sayfasında tecrübelerini paylaşıyor ve yeni evlenecek kişilerin faydalanmasını sağlıyor. Biz de fikir vermesi için Liva Köşk yorumlarından birkaç tanesini sizinle paylaşalım dedik:

İnci & Ali: "En mutlu günümüzde 700 kişilik misafirimizi ağırlamamızı sağladınız, hem de kusursuz bir şekilde. Hangi misafirime sorduysam 'Harika' 'Süper' 'Çok güzel' gibi cevaplar aldım. Kısacası hayalimdeki onuru yaşadım düğün gecemde. Bu geceyi bana yaşattığınız için bütün Liva Köşk'e sonsuz teşekkür ederim."

Özlem & Umut: "Düğünümüz Liva Köşk Düşler Bahçesi'nde gerçekleşti. Bizce şehir merkezine yakın kır düğünü yapmak isteyenler için çok uygun bir yer. Davetlilerimiz mekanın ambiyansını çok beğendi. Standart süslemeler ve ışıklandırma gayet yeterliydi. Yemekleri de çok lezzetliydi. Bu güzel günümüzde davetlilerimiz ve biz çok eğlendik."

Liva Köşk

Liva Köşk İletişim Bilgileri

Liva Köşk Telefon: 0216 706 1649

Liva Köşk Nerede: Yenimahalle Küçüksu Cad. No:365/1 Beykoz / İstanbul

Nasıl Gidilir: Mekan, Beykoz ile Ümraniye sınırında yer alıyor. Beykoz Yenimahalle Küçüksu Caddesi üzerinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı'nın içinde bulunuyor. Birçok toplu taşıma aracı ile gelinebildiği gibi, Ümraniye'ye 3, Üsküdar'a 10, Ataşehir'e 7 ve Kadıköy'e 13 km. mesafede konumlanmış.

Otopark: Mekana ait 250 araçlık ve ücretsiz otopark mevcut.

Liva Köşk

Liva Köşk hakkında paylaşmak istediğimiz detaylar bu şekildeydi. Eğer mekanı beğendiyseniz acele etmenizde fayda var! Yetkililere sorduğumuzda yaz dönemi için 4-5 ay, kış düğünleri için 3-4 ay önce rezervasyon yaptırmanızda fayda olduğunu söylediler.

Yorum yap