100 Bin TL ile İstanbul'da Rüya Gibi Bir Düğün Mümkün!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:54 dakika

24.04.2024

İstanbul, düğün yapmak için dünyanın en romantik şehirlerinden biri! Yalılar, havuz başı alanlar, kır mekanları, panoramik manzaralı teraslar... Peki 100 bin TL’lik bir bütçe ile nasıl bir düğün yapabilirsin? Senin için araştırdık!

alternatif metin

Deniz Manzaralı Bir Otelde ‘Evet’ De!

İstanbul’da deniz manzaralı bir otelde 100 bin TL’lik bütçe ile düğün yapmak çok zor değil. Davetli sayısının az, süslemeler ve ikramlar gibi seçimlerin minimumda tutulduğu bir organizasyon, bütçene uygun olacaktır. Peki “Nerede, nasıl?” diyorsan hemen bir örnek verelim:

Radisson İstanbul Sultanahmet, bütçene uygun bir seçenek. Fatih’te, hemen deniz kenarında yer alıyor. Burada ortalama 750-1.000 TL’lik fiyatlandırmayla 100 kişilik yemekli ya da 150 kişilik kokteyl bir düğün kadar kokteyl düğün yapabilirsin. Firmayla yemekli ya da kokteyl paketinde anlaştığında fotoğraf ve süsleme hizmeti alabileceğini de söyleyelim.

Radisson İstanbul Sultanahmet

Lüks Bir Restorana Ne Dersin?

Eğer davetli listen çok uzun değilse, bütçene uygun bir düğün için lüks restoranları da seçeneklerinin arasına alabilirsin. Özellikle yemekli bir düğün için de restoran tipi mekanlar, gayet uygun. Çünkü bu sayede davetlilerini, Türk ve Dünya mutfağından leziz ikramların yer aldığı harika bir menüyle ağırlayabilirsin.

Aya Lounge böyle bir organizasyon için önerebileceğimiz mekanlar arasında. Aya Sultanahmet Hotel’in teras katında yer alan mekanın harika bir Boğaz ve Tarihi Yarımada manzarası var. Türk, Akdeniz ve Ege mutfağında da iddialı. Burada, kişi başı 2 bin TL’ye 50 kişilik bir düğün yapabilirsin.

Aya Lounge

Aya Lounge

Aya Lounge

Firmayı İncele

“İlle de Boğaz” Diyenleri Tekneye Alalım

İstanbul’da düğün yapıp da Boğaz’ın güzelliklerinden mahrum kalmamak isteyenler için tekne düğünleri de uygun bir seçenek. Şehirdeki Boğaz manzaralı birçok mekana göre uygun fiyatlı olmaları nedeniyle de avantajlı diyebiliriz. Birçok tekne firması geniş filoya sahip. Bu sayede hem davetli sayına hem bütçene uygun bir tekne önerebiliyorlar.

Hemen şık bir örnek sunalım: Bematur Tekne Organizasyon, İstanbul’daki en popüler tekne düğünü firmalarından. Kişi başı ortalama 750 TL’ye 150 kişiye kadar çıkabileceğin yemekli bir düğün yapabilirsin. İstediğin iskeleden kalkış imkanı sunması, yemek, tadım, canlı müzik gibi hizmetler de cabası!

Bematur Tekne Organizasyon

Davetli Listen Uzunsa…

Sosyal tesisler, hem geniş davetli sayısına sahip organizasyonlar için ideal olmaları hem de uygun fiyat seçenekleri sunması nedeniyle, evlenecek çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Mesela Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri, buna iyi bir örnek. Kartal’da bulunan mekanda kokteyl fiyatları kişi başı 180 TL civarında. Davetli sayın 300 kişiden fazlaysa, kesinlikle bütçene uygun bir seçenek. Fotoğraf-video, organizasyon, müzik gibi hizmetleri de pakete dahil olacak şekilde firmadan alabilirsin.

Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri

İhtişamlı Bir Salon Düğünü İmkansız Değil

Gösterişli avizeler, büyük aksesuarlar, şölen masalarıyla ihtişamlı bir düğün yapmak istersen düğün salonlarının bütçene uygun bir seçenek olduğu aklında bulunsun. Hem de daha çok davetliyi daha uygun fiyata ağırlamak mümkün. Modern ve göz alıcı dekorasyona sahip Armonia Lounge bu fırsata harika bir örnek. Firmada yemeksiz paket 80.000 - 100.000 TL’den başlıyor. Yemekli düğünlerde ise 500 - 750 TL civarında kişi başı fiyatlandırmayla ortalama 150 kişilik bir düğünü bütçeni aşmadan yapabilirsin.

Armonia Lounge

Keyifli Bir Kır Düğünü de Yapabilirsin

İstanbul’da geniş kır alanlarından, küçük bahçelere kadar yemyeşil birçok kır düğünü mekanı seçeneği var. Uygun fiyatlı bir düğün için az sayıda konuktan oluşan bir davetli listesi hazırlayabilir ve sade bir konsept seçebilirsin. Şehir merkezinden uzakta olan mekanların, merkeze yakın olanlara kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyelim.

Kartal’da bulunan Gülbahar Sultan’ın kapasite aralığı oldukça geniş. Mekanın 50 ila 300 kişiye kadar konuk ağırlanabilen “Rustik Bahçe” alanında bütçene uygun bir düğün yapabilirsin. Kişi başı minimum 500 TL’ye 200 kişilik keyifli bir düğün için mekanla anlaşmayı bir düşün deriz!

gülbahar sultan

İstanbul’da ortalama 100 bin TL’lik bir bütçe ile nasıl düğün yapabileceğine dair alternatifler sunduk. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! Şehrindeki birbirinden şık düğün mekanlarını bir arada inceleyebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçerek, hızlıca bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap