Bahar Düğünlerinde Hangi Mekanlar Tercih Edilmeli?

Baharda evlenmek istiyorsunuz ama düğün mekanı konusunda kararsız kaldınız. Öncelikle panik yapmayın ve arkanıza yaslanın. Size bu konuda bazı önerilerimiz olacak.

Kır Coşkusu Bir Başka

Bahar düğünü dendiğinde ilk akla gelen seçenek şüphesiz ılık rüzgarların esintisi ve çiçek kokularının eşsizliği ile süslü ferah bir kır düğünüdür. Açık havada ve doğa ile iç içe olmayı sevenlerdenseniz, düğününüzün ağır ve resmi bir havada geçmesi yerine cıvıl cıvıl ve rahat olmasını istiyorsanız kararınızı çoktan vermişsiniz demektir. Yine de kır düğünleri için stil önerilerini okumadan uygulamaya geçmeyin. Öte yandan dikkat edilmesi gereken bir nokta da seçtiğiniz mekanın bir bahar yağmuruna karşılık B planı olup olmadığıdır. Kişiselleştirmeye ve yaratıcı düğün temalarını uygulamaya son derece müsait olan kır düğünü mekanları, düğün süslemesiyle abartılı olmayan, son derece doğal olan konseptiyle daha ekonomik bir seçenek olarak karşınızda.

bahar_dugunleri_01 - bahar_dugunleri_01

Manzaraya Karşı “Evet”!

Her mevsimin manzarası bir başka olsa da bahar aylarında izleyebileceğimiz manzaranın bir sınırı yoktur. Boğazın sırtlarında erguvanlar boy göstermeye başladı mı, nerede olursanız olun o coğrafyada görülmeye değer onlarca kare ortaya çıkar. Yemyeşil bir vadi, bir yayla, pırıl pırıl bir göl, masmavi bir körfez… Saymakla bitmeyecek türden güzelliklerin karşına konumlandırılmış düğün yerleri arasından yapacağınız tercihle hafızalardan silinmeyecek bir gece geçirebilirsiniz. Bir bahar düğünü yapmayı planlıyorsanız mevsimin hakkını verin ve size sunduğu güzellikleri hayatınızın en özel gecesine taşıyın.

bahar_dugunleri_02 - bahar_dugunleri_02

Garantici Çiftler Buraya

Oteller her mevsim için uygun mekanlar olduğundan bir bahar düğününde de tercih edilebilir, bir alternatif oluşturabilir. Havalar ne kadar iyi giderse gitsin bahar akşamları sürprizlere açıktır. Telaşlı ve risk almayı sevmeyen bir yapıya sahipseniz, büyük gün gelene kadar hava durumlarını takip edip tahminler yapmak, yağmur yağmaması için dualara çıkmak yerine bir otel düğününde karar kılıp rahat edebilirsiniz. Üstelik sundukları konforlu hazırlık odalarıyla, şehir dışından gelen misafirleriniz için konaklama seçenekleriyle ve kontrol dışı artan davetli sayılarını kaldırabilecek kapasiteleriyle otel düğünleri size çeşitli avantajlar sağlayacaktır.

bahar_dugunleri_03 - bahar_dugunleri_03

Her İstediğiniz Birarada Olmaz Sanmayın

Düğününüzün belli bir saate kadar bir ağırlığı olsun, lezzetli ve kaliteden ödün verilmeyen yemekler yensin, sohbet edilsin istiyor; ama daha sonra da açık havaya geçilsin, rahat edilsin, yıldızlar izlensin, dans edilsin, içilsin, eğlenilsin istiyorsunuz. Kendinize bile tutarsızmış gibi gelen bu talepleriniz aslında çok da gerçek dışı değil. Nikah sonrası yemek ve eğlence olarak organize edeceğiniz düğün gecenize yapacağınız birkaç müdahale ile bunu gerçekleştirmek elinizde. Anlaştığınız restoranın güzel ve kullanışlı bir terası ya da bahçesinin olması yeterli. Gerisi organizasyon mekanlarını nasıl bir gece istediğinize göre yönlendirmeye kalıyor.

bahar_dugunleri_04 - bahar_dugunleri_04

Sezonun In’leri

Gelelim sezonun en çok tercih edilen mekanlarına… Lüks, şık ve stil sahibi bir düğün planlıyorsanız kulüpler ve banket alanları tam size göre. Geniş ve rahat düğün mekanı seçenekleriyle size konforlu bir düğün imkanı sunan kulüp ve banket alanları kalabalık ailelerin ilk tercihi oluyor. Üstelik çoğu zaman bulundukları şehrin en güzel noktalarına konumlandırılmış olan bu mekanlar, barındırdıkları manzara ile de göz dolduruyor.

bahar_dugunleri_05 - bahar_dugunleri_05

Sıraladığımız bütün bu seçenekleri daha detaylı öğrenmek, tercih edeceğiniz firmalardan randevu ve fiyat teklifi almak için şehrinizdeki düğün mekanlarını inceleyebilirsiniz.

Şehrindeki 1234 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

AT Asena Turan

davetlilere erken bir tatil havası yaratmak için çok uygun bir mevsim seçimi bence, hem mutlu gününüze şahit ettiğiniz sevdiklerinizi mevsim seçmiyle de ayrıca şaşırtabilirsiniz.

AK Asu Kırlangıç

Ben garantici çiftlerdeniz sanırım.

MT Mahmut Tuncer

sen Türkçe bilmiyorsun sanırım :)