Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

Ankara düğün mekanları, diğer şehirlerde de olduğu gibi oteller, restaurantlar, sosyal tesisler, kır düğünü mekanları, kulüp ve davet alanları olarak farklı kategorilere ayrılıyor. Kapasite ve fiyatlar da bu kategoriler özelinde değişkenlik gösteriyor. İşte Ankara düğün mekanı fiyatları!

Otel Düğünleri

 • Davetli Kapasitesi: Davetli kapasitesi belirlenirken devreye yemekli ya da kokteyl, açık alan ya da kapalı alan seçimleriniz giriyor. Ankara'daki otellerde açık alanda yemekli bir düğün yapacaksanız kapasitesi 120 - 1500, açık alanda kokteyl türü bir düğün yapacaksanız 120 - 2500, kapalı alanda yemekli bir düğün yapacaksanız 100 - 1000, kapalı alanda kokteyl türü bir düğün yapacaksanız 120 - 2000 kişi arasında değişen mekanlar bulabileceğinizi bir kenara yazalım.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: Ankara'da düğün mekanları fiyatları için standart paketler üzerinden verilen rakamlara göre, yemekli düğünlerde kişi başı fiyatlar 35 TL - 150 TL, kokteyl türü düğünlerde 30 TL - 100 TL arasında değişmekte. Limitsiz yerli içki, menü fiyatını kişi başı yaklaşık 10-15 TL arttırmakta.

 • Fiyatı Belirleyen Faktörler: Genel olarak tüm kategorilerde fiyatı belirleyen en önemli faktörlerin, İkram şeklinin kokteyl ya da yemekli olması, düğün menüsünde beyaz et mi yoksa kırmızı et mi kullanıldığı, içeceklerin alkollü-alkolsüz, limitli-limitsiz olup olmaması ve düğün mevsimi (düğün sezonunda mı yoksa kışın mı olduğu) ve düğün tarihi (hafta sonuna mı hafta içine mi denk geldiği) olduğunu unutmayın.

 • Standart Pakete Dahil Olan Hizmetler: Çoğu otel, menü ve içecekler, süsleme, düğün pastası, hazırlık odası ve balayı odasını fiyata dahil ediyor. Fakat vestiyer, vale - otopark, ses sistemi, geline yardımcı olacak profesyonel bir nedime ve video hizmetlerini dahil eden oteller de var.

 • Ekstra Hizmetler: Mekanın anlaşmalı olarak çalıştığı ve dolayısıyla sizin de çalışmak durumunda olduğunuz organizasyon firması, DJ, fotoğrafçı, ışık ve ses düzenleme firması gibi çözüm ortakları maliyetleri. After parti, ekstra içki ikramı gibi taleplerinizle ilgili harcamalar.

 • 1 - Davetli kapasitesi

Kulüp ve Davet Alanları

 • Davetli Kapasitesi: Kulüp ve davet alanları açık alanda yemekli bir düğün için ortalama 250 - 2.200, kokteyl organizasyonlar için 150- - 3.000, kapalı alanda yemekli bir düğün için 250 - 1.400, kokteyl organizasyonları için 250 - 2.500 kapasiteye sahipler.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: Ankara düğün mekanları ve fiyatları özelinde baktığımızda yemekli standart paketlerde fiyatlar 40 TL - 100 TL, kokteyl tipi standart paketlerde ise 25 TL - 60 TL aralığında değişiyor. Elbette bu yazıda geçen fiyatların, KDV dahil ortalama fiyatlar olup bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutmamalısın.

 • Standart Pakete Dahil Olan Hizmetler: Düğün menüsü veya kokteyl menüsü, hazırlık odası, karşılama kokteyli, standart masa ve salon süslemesi, gelin pastası, gelin yolu, video çekimi.

 • Ekstra Hizmetler: Mekanın anlaşmalı olarak çalıştığı ve dolayısıyla sizin de çalışmak durumunda olduğunuz organizasyon firması, DJ, fotoğrafçı, ışık ve ses düzenleme firması gibi çözüm ortakları maliyetleri. After parti, ekstra içki ikramı gibi taleplerinizle ilgili harcamalar.

 • 2 - açık alanda yemekli bir düğün

Kır Düğünleri

 • Davetli Kapasitesi: Ankara kır düğünü mekanları açık alanda yemekli bir düğün için ortalama 250 - 1500, kokteyl organizasyonlar için 250- - 2000, kapalı alanda yemekli bir düğün için 200 - 1000, kokteyl organizasyonları için 200 - 1500 kapasiteye sahipler.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: Ankara kır düğünü fiyatları, yemekli standart paketlerde 20 TL - 75 TL, kokteyl standart paketlerde 13 TL - 60 TL arasında değişiyor. Kır düğünlerinde hafta içi ya da gündüz düğünlerine %10 ile %30 arasında değişebilen indirimler uygulanabiliyor.

 • Standart Pakete Dahil Olan Hizmetler: Çoğu mekan standart pakete masa, gelin yolu ve nikah masası süsleme, yemek / kokteyl menüsü, içecekler ve düğün pastasını dahil etse de fiyat aralığında yukarı çıkıldıkça hizmetlerine trio karşılama, orkestra - DJ, ses ve ışık sistemleri, fotoğraf ve video gibi kalemleri ekleyenler de var.

 • Ekstra Masraflar: Ses, ışık ve müzik sistemi, orkestra, organizasyon firması, fotoğraf ve video çekimi gibi anlaşmalı çalıştıkları firmalardan alınan hizmetleri fiyata dahil etmeyen mekanlarda bu hizmetleri almak için ekstra ücret ödemeniz gerekir.

 • 3 - yemekli bir düğün

Restaurant Düğünleri

 • Davetli Kapasitesi: Restaurantlar genellikle daha butik düğünler organize etmelerine rağmen kapasiteleri hiç de hafife alınacak kadar az değildir. Açık ve kapalı alanlarına, yemekli ve kokteyl ikram seçeneklerine, oturma planlarına göre kapasiteleri 90 ile 800 arasında değişir.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: Ankara'da düğün mekanları ve fiyatları yemekli düğünlerde 40 TL - 90 TL aralığında, kokteyl düzen düğünlerde ise 20 TL - 50 TL aralığında karşımıza çıkar. İkramların içeriği, kırmızı et, alkollü içecek, ara sıcak, ana yemek gibi faktörler fiyatları etkiliyor.

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Düğün menüleri, show pastası, düğün pastası, masa, sandalye ve nikah masası giydirmeleri, bazı mekanlarda canlı müzik.

 • 4 - butik düğünler

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

NG Nuri Günbatmaz

davetlilere düğün saatini biraz erkene alarak haber edin derim. ankaranın trafiği malum

D Deniz

İYİ BİR YAZI OLMUŞ..