Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:55 dakika

05.10.2022

Ankara düğün mekanları, diğer şehirlerde de olduğu gibi oteller, restoranlar, sosyal tesisler, kır düğünü mekanları, kulüp ve davet alanları olarak farklı kategorilere ayrılıyor. Kapasite ve fiyatlar da bu kategoriler özelinde değişkenlik gösteriyor. İşte Ankara düğün mekanı fiyatları!

ankara düğün mekanları fiyatları

Ankara Düğün Mekanı Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Düğün salonu fiyatları Ankara’da nasıl? Ankara’da en uygun fiyata nasıl kır düğünü yaparım? Bunlar gibi birçok soru yeni evlenecek çiftlerin kafasında dolaşıyor, biliyorum. Öncelikle Ankara’daki düğün mekanlarında hangi kriterlere göre fiyatlandırma yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Sonrasında ona göre mekan seçimi yapabilirsiniz.

  • En önemli konu düğün yapacağınız tarih! Hangi mevsimde, günde ve saatte düğün yapacağınızı özenle seçmelisiniz.

  • Çiftler kışın düğün yapmayı çok tercih etmediğinden bu dönemde yapılan organizasyonlar her zaman daha uygundur. Gündüz düğünleri akşam yapılanlara göre, hafta içi düğünleri de hafta sonu davetlerine göre çok daha uygun fiyatlara yapılabilir.

  • Fiyatları etkileyen önemli etkenlerden bir diğeri de menü seçimi. Düğününüzü yemekli mi yapacaksınız yoksa kokteyl ikramları mı sunacaksınız? Eğer yemekli menü seçerseniz içeriğinde kırmızı mı yoksa beyaz et mi olacak? Bunların hepsi fiyatları etkiliyor.

  • Ayrıca davetli sayınız ne kadar artarsa firmaların talep edeceği kişi başı fiyatın o kadar düşeceğini unutmayın.

ankara düğün mekanları fiyatları

Bu mekanlara bakmadan karar verme: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

Ankara Otel Düğünü Fiyatları

Davetli kapasitesi belirlenirken devreye yemekli ya da kokteyl, açık alan ya da kapalı alan seçimleriniz giriyor. Ankara'daki otellerde açık alanda yemekli bir düğün yapacaksanız kapasitesi 120 – 1.500, açık alanda kokteyl türü bir düğün yapacaksanız 120 – 2.500, kapalı alanda yemekli bir düğün yapacaksanız 100 – 1.000, kapalı alanda kokteyl türü bir düğün yapacaksanız 120 – 2.000 kişi arasında değişen mekanlar bulabileceğinizi bir kenara yazalım.

Ankara'da düğün mekanları fiyatları için standart paketler üzerinden verilen rakamlara göre, yemekli düğünlerde kişi başı 100 - 200 TL, kokteyl türü düğünlerde 30 - 100 TL arasında değişiyor. Limitsiz yerli içki, menü fiyatını kişi başı yaklaşık 10-15 TL artırıyor.

Ankara otel düğünü

Düğün organizasyonuna ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara Kulüp ve Davet Alanları Fiyatları

Kulüp ve davet alanları açık alanda yemekli bir düğün için ortalama 250 - 2.200, kokteyl organizasyonlar için 150- - 3.000, kapalı alanda yemekli bir düğün için 250 - 1.400, kokteyl organizasyonları için 250 - 2.500 kapasiteye sahipler.

Ankara düğün yerleri ve fiyatları özelinde baktığımızda yemekli standart paketlerde fiyatlar 100 - 200 TL aralığında değişiyor. Elbette bu yazıda geçen fiyatların, KDV dahil ortalama fiyatlar olup bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutmamalısın.

Ankara davet alanları

Düğün fotoğrafçısı için önerilerde bulunduk: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ankara Kır Düğünü Fiyatları

Ankara kır düğünü mekanları açık alanda yemekli bir düğün için ortalama 250 – 1.500, kokteyl organizasyonlar için 250 - 2.000, kapalı alanda yemekli bir düğün için 200 – 1.000, kokteyl organizasyonları için 200 – 1.500 kapasiteye sahipler.

Ankara kır düğünü fiyatları, yemekli standart paketlerde 100 TL - 350 TL arasında değişiyor. Kır düğünlerinde hafta içi ya da gündüz düğünlerine %10 ile %30 arasında değişebilen indirimler uygulanabiliyor.

Ankara kır düğünü

Düğün mekanını seçerken bir yandan da nerede fotoğraf çekimi yaptıracağına karar verebilirsin: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ankara Restoran Düğünü Fiyatları

Restoranlar genellikle daha butik düğünler organize etmelerine rağmen kapasiteleri hiç de hafife alınacak kadar az değil. Açık ve kapalı alanlarına, yemekli ve kokteyl ikram seçeneklerine, oturma planlarına göre kapasiteleri 90 ile 800 arasında değişir.

Ankara'da restoran düğünü fiyatları yemekli düğünlerde 100 - 200 TL aralığında karşımıza çıkar. İkramların içeriği, kırmızı et, alkollü içecek, ara sıcak, ana yemek gibi faktörler fiyatları etkiliyor.

Ankara restoran düğünü

Kokteyl düğünleri için bu mekanları inceleyin: Ankara'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Ankara Düğün Salonu Fiyatları

Ankara düğün salonlarının davetli kapasitesi 400 kişiden 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Tabii daha az davetliler için küçük salonlar da yok değil, ancak daha sınırlı sayıda.

Ankara düğün salonu fiyatları, çiftlere genelde menü fiyatı yerine toplam rakam sunuyor. Bu toplam fiyat da 10.000 TL'den başlıyor 30.000 TL'nin üzerine kadar yükselebiliyor.

Ankara düğün salonları

Düğün salonlarıyla ilgili detaylı yazıyı buraya bırakıyorum: Ankara Düğün Salonları ve Fiyatları

Ankara Sosyal Tesisler Fiyatları

Ankara'daki sosyal tesislerin davetli kapasitesi 800 kişiden 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Çoğu sosyal tesis çiftlere havuz başında düğün yapma imkanı sunuyor.

Sosyal tesisler özellikle son dönemlerde yeni evlenecek çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bunun en büyük nedeni kesinlikle uygun fiyatlar sunmaları. Tabii fiyatlar uygun diye organizasyondan da kaçmıyorlar, her şey çok şık oluyor. Ankara'daki sosyal tesislerin fiyatlarına bakacak olursak, kişi başı 100 TL civarında.

Ankara sosyal tesisler

Ankara'nın ihtişamlı düğün mekanları da burada: Ankara'nın En Lüks Düğün Mekanları

Ankara Düğün Mekanları Önerileri

Ankara’da düğün mekanı arayışında olan çiftler için bazı önerilerde bulunacağım. Bu mekanlar içerisinde hoşunuza giden bir yer olursa fiyat teklifi almayı unutmayın. Ne kadar çok mekandan fiyat teklifi alırsanız o kadar iyi!

1- MF Garden

Ankara Mamak düğün salonlarına bakmaya biraz ara verin ve sizi hemen bir kır düğünü mekanıyla tanıştırayım! Hem kır hem de havuz başı konseptini bir arada sunan mekan, şemsiyeleri sayesinde kötü hava koşullarına karşı hep tedbirli! Hafta sonu yemekli menü fiyatları ise kişi başı 100-200 TL.

MF Garden

MF Garden

MF Garden

Firmayı İncele

2- Erguvan Kasrı

Gölbaşı kır düğünü mekanlarından Erguvan Kasrı, uzun süredir bu sektörde hizmet veriyor. Mekanın 300 kişilik kapalı balo salonu ve 700 kişilik açık alanı bulunuyor. Ayrıca nikah seremonisi için de küçük bir alanları mevcut. Erguvan Kasrı'nın yemekli menü fiyatları ise kişi başı 350-500 TL'den başlıyor.

Erguvan Kasrı

3- Demonti Otel

Çankaya'da otel düğünü yapabileceğiniz seçeneklerden biri olan Demonti, 4.5 metre tavan yüksekliği ve kolonsuz salonu ile davetlilerine ferah bir ortam sunuyor. Mekanda düğün yaparsanız, balayı odasında konaklama hizmeti de veriyorlar. Ayrıca düğününüz başından sonuna kadar canlı olarak yayınlanıyor. Minimum yemekli fiyatları ise kişi başı 200-350 TL civarında.

Demonti Otel

Demonti Otel

Demonti Otel

Firmayı İncele

4-Esila Wedding Hall

Esila Wedding Hall, Mamak'ta yer alıyor. 750-1000 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip mekanın açık ve kapalı olmak üzere iki opsiyonu mevcut.

Fiyatları ise kişi başı 100-200 TL'den başlıyor.

Esila Wedding Hall

5- Doğatepe Bahçe

Çankaya'daki düğün mekanlarından olan Doğatepe Bahçe'nin, her mevsimde hizmet verme imkanı sunan açık ve kapalı alan seçenekleri bulunuyor. Mekanın açık kır alanında 300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Dileyen çiftler için bahçenin güzel bir köşesine ayakta nikah bölümü de kuruluyor.

Daha butik organizasyonlar içinse kolonsuz ve camla çevrili 100-200 kişilik kapalı alan kullanılıyor. Mekanda yemekli menü fiyatları ise 200 - 350 TL'den başlıyor.

Doğatepe Bahçe

6- Wonders Event & Wedding

Yenimahalle düğün mekanlarından Wonders Event & Wedding, açık alanda 1000 kişi, kapalı salonunda 300 kişiyi ağırlayabilme kapasitesine sahip. Çiftlerin belirlediği konsepte uygun hazırlıkları profesyonelce uygulayan firma, havuz başı düğün yapmak isteyenler için ideal. Minimum fiyatlar 200-350 TL arasında.

Wonders Event

7- Wyndham Ankara

Wyndham Ankara düğün mekanıyla başlayalım önerilere. Otel, Yenimahalle ilçesinde yer alıyor. Birbirinden farklı konseptte düğün alanları var. Hepsi de birbirinden şık, süslemelerini çok beğendim. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Otelin yemekli menü fiyatları da kişi başı 500-750 TL’den başlıyor.

Wyndham Ankara

8- Doruk Park

Sincan düğün mekanlarından Doruk Park ile devam edelim. Mekan, yaklaşık 750 kişilik davetli kapasitesine sahip. İhtişamdan hoşlanan çiftlerin beğeneceği bir dekorasyon yapılmış. Yüksek tavanda asılı duran altın ve kristal taşlı büyük avizeler göz kamaştırıyor!

Mekanın kişi başı yemekli menü fiyatları ise 100 TL'nin altında.

Doruk Park

Doruk Park

Doruk Park

Firmayı İncele

9- Dafne Hotel Weddings

Çankaya'daki bir diğer düğün mekanı da Dafne Hotel Weddings! Burada 300-400 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Mekanın süslemeleri çok hoş. Organze bağlamalar, şamdanlar, dantel masa örtüleri, gelin yolları, masa çiçeği, ışıklı arka fon, suplalar ve daha birçok detayı büyük bir özenle yapıyorlar. Otelin fiyatları ise 200-350 TL'den başlıyor.

Dafne Hotel Weddings


Ankara'da düğün mekanı arayan çiftlere yardımcı olacak yazımızın sonuna geldik. Şehirdeki tüm düğün mekanlarına da göz atabileceğini ilgini çeken firmalarla iletişime geçip, fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Gelin Adayları İçin Ankara Gelin Saçı Kuaför Tavsiyeleri

Ankara'nın En Lüks Düğün Salonları

Ankara'da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

DENİZ

Düğün Tarihi: 15.10.2014


İYİ BİR YAZI OLMUŞ..


nuri günbatmaz

Düğün Tarihi: 09.10.2014


davetlilere düğün saatini biraz erkene alarak haber edin derim. ankaranın trafiği malum