Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:40 dakika

20.01.2021

Ankara düğün mekanları, diğer şehirlerde de olduğu gibi oteller, restoranlar, sosyal tesisler, kır düğünü mekanları, kulüp ve davet alanları olarak farklı kategorilere ayrılıyor. Kapasite ve fiyatlar da bu kategoriler özelinde değişkenlik gösteriyor. İşte Ankara düğün mekanı fiyatları!

ankara düğün mekanları fiyatları

Ankara Düğün Mekanı Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Düğün salonu fiyatları Ankara’da nasıl? Ankara’da en uygun fiyata nasıl kır düğünü yaparım? Bunlar gibi birçok soru yeni evlenecek çiftlerin kafasında dolaşıyor, biliyorum. Öncelikle Ankara’daki düğün mekanlarında hangi kriterlere göre fiyatlandırma yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Sonrasında ona göre mekan seçimi yapabilirsiniz.

  • En önemli konu düğün yapacağınız tarih! Hangi mevsimde, günde ve saatte düğün yapacağınızı özenle seçmelisiniz.

  • Çiftler kışın düğün yapmayı çok tercih etmediğinden bu dönemde yapılan organizasyonlar her zaman daha uygundur. Gündüz düğünleri akşam yapılanlara göre, hafta içi düğünleri de hafta sonu davetlerine göre çok daha uygun fiyatlara yapılabilir.

  • Fiyatları etkileyen önemli etkenlerden bir diğeri de menü seçimi. Düğününüzü yemekli mi yapacaksınız yoksa kokteyl ikramları mı sunacaksınız? Eğer yemekli menü seçerseniz içeriğinde kırmızı mı yoksa beyaz et mi olacak? Bunların hepsi fiyatları etkiliyor.

  • Ayrıca davetli sayınız ne kadar artarsa firmaların talep edeceği kişi başı fiyatın o kadar düşeceğini unutmayın.

ankara düğün mekanları fiyatları

Bu mekanlara bakmadan karar verme: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

Ankara Otel Düğünü Fiyatları

Davetli kapasitesi belirlenirken devreye yemekli ya da kokteyl, açık alan ya da kapalı alan seçimleriniz giriyor. Ankara'daki otellerde açık alanda yemekli bir düğün yapacaksanız kapasitesi 120 – 1.500, açık alanda kokteyl türü bir düğün yapacaksanız 120 – 2.500, kapalı alanda yemekli bir düğün yapacaksanız 100 – 1.000, kapalı alanda kokteyl türü bir düğün yapacaksanız 120 – 2.000 kişi arasında değişen mekanlar bulabileceğinizi bir kenara yazalım.

Ankara'da düğün mekanları fiyatları için standart paketler üzerinden verilen rakamlara göre, yemekli düğünlerde kişi başı 60 - 150 TL, kokteyl türü düğünlerde 30 - 100 TL arasında değişiyor. Limitsiz yerli içki, menü fiyatını kişi başı yaklaşık 10-15 TL arttırmakta.

Ankara otel düğünü

Düğün organizasyonuna ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara Kulüp ve Davet Alanları Fiyatları

Kulüp ve davet alanları açık alanda yemekli bir düğün için ortalama 250 - 2.200, kokteyl organizasyonlar için 150- - 3.000, kapalı alanda yemekli bir düğün için 250 - 1.400, kokteyl organizasyonları için 250 - 2.500 kapasiteye sahipler.

Ankara düğün yerleri ve fiyatları özelinde baktığımızda yemekli standart paketlerde fiyatlar 40 - 150 TL, kokteyl tipi standart paketlerde ise 30 - 80 TL aralığında değişiyor. Elbette bu yazıda geçen fiyatların, KDV dahil ortalama fiyatlar olup bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutmamalısın.

Ankara davet alanları

Düğün fotoğrafçısı için önerilerde bulunduk: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ankara Kır Düğünü Fiyatları

Ankara kır düğünü mekanları açık alanda yemekli bir düğün için ortalama 250 – 1.500, kokteyl organizasyonlar için 250 - 2.000, kapalı alanda yemekli bir düğün için 200 – 1.000, kokteyl organizasyonları için 200 – 1.500 kapasiteye sahipler.

Ankara kır düğünü fiyatları, yemekli standart paketlerde 40 TL - 150 TL, kokteyl standart paketlerde 30 TL - 80 TL arasında değişiyor. Kır düğünlerinde hafta içi ya da gündüz düğünlerine %10 ile %30 arasında değişebilen indirimler uygulanabiliyor.

Ankara kır düğünü

Düğün mekanını seçerken bir yandan da nerede fotoğraf çekimi yaptıracağına karar verebilirsin: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ankara Restoran Düğünü Fiyatları

Restoranlar genellikle daha butik düğünler organize etmelerine rağmen kapasiteleri hiç de hafife alınacak kadar az değil. Açık ve kapalı alanlarına, yemekli ve kokteyl ikram seçeneklerine, oturma planlarına göre kapasiteleri 90 ile 800 arasında değişir.

Ankara'da restoran düğünü fiyatları yemekli düğünlerde 40 - 100 TL aralığında, kokteyl düzen düğünlerde ise 30 - 60 TL aralığında karşımıza çıkar. İkramların içeriği, kırmızı et, alkollü içecek, ara sıcak, ana yemek gibi faktörler fiyatları etkiliyor.

Ankara restoran düğünü

Kokteyl düğünleri için bu mekanları inceleyin: Ankara'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Ankara Düğün Salonu Fiyatları

Ankara düğün salonlarının davetli kapasitesi 400 kişiden 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Tabii daha az davetliler için küçük salonlar da yok değil, ancak daha sınırlı sayıda.

Ankara düğün salonu fiyatları, çiftlere genelde menü fiyatı yerine toplam rakam sunuyor. Bu toplam fiyat da 3.000 TL'den başlıyor 10.000 TL'ye kadar yükselebiliyor.

Ankara düğün salonları

Düğün salonlarıyla ilgili detaylı yazıyı buraya bırakıyorum: Ankara Düğün Salonları ve Fiyatları

Ankara Sosyal Tesisler Fiyatları

Ankara'daki sosyal tesislerin davetli kapasitesi 800 kişiden 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Çoğu sosyal tesis çiftlere havuz başında düğün yapma imkanı sunuyor.

Sosyal tesisler özellikle son dönemlerde yeni evlenecek çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bunun en büyük nedeni kesinlikle uygun fiyatlar sunmaları. Tabii fiyatlar uygun diye organizasyondan da kaçmıyorlar, her şey çok şık oluyor. Ankara'daki sosyal tesislerin fiyatlarına bakacak olursak, kişi başı 30 TL'den başlayıp 80 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Ankara sosyal tesisler

Ankara'nın ihtişamlı düğün mekanları da burada: Ankara'nın En Lüks Düğün Mekanları

Ankara Düğün Mekanları Önerileri

Ankara’da düğün mekanı arayışında olan çiftler için bazı önerilerde bulunacağım. Bu mekanlar içerisinde hoşunuza giden bir yer olursa fiyat teklifi almayı unutmayın. Ne kadar çok mekandan fiyat teklifi alırsanız o kadar iyi!

1- Wyndham Ankara

Wyndham Ankara düğün mekanıyla başlayalım önerilere. Otel, Yenimahalle ilçesinde yer alıyor. Birbirinden farklı konseptte düğün alanları var. Hepsi de birbirinden şık, süslemelerini çok beğendim. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Otelin yemekli menü fiyatları da kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Wyndham Ankara

Wyndham Ankara:

Hala kına mekanını seçmediysen bu yazıyı incele: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

2- VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

Ankara Gölbaşı düğün salonlarını inceleyen çiftlere bir otel alternatifinden bahsetmek istiyorum. VE Hotels, yeni evlenecek çiftler arasında oldukça popüler. Mekan gölün hemen yanında yer alıyor ve müthiş bir manzara sunuyor. Menü fiyatları ise kişi başı 80-100 TL’den başlıyor, içeriğe göre belirleniyor.

Vilayetler Evi Ankara

Mekanı detaylı incelediğimiz yazıyı da buraya bırakıyorum: Ankara Vilayetler Evi’nde Göl Manzarası Eşliğinde Evlenin

3- İncek Arena

Gölbaşı'nda yer alan İncek Arena, şıklığıyla göz kamaştıran bir mekan. Burası kapalı bir mekan olmasına rağmen davetlilere müthiş bir atmosfer ve ferahlık sunuyor. Mekanın yemekli düğün menüsü fiyatları 80-100 TL'den başlıyor.

İncek Arena

İncek Arena

İncek Arena

Firmayı İncele

Geleneklerinden kopmayan gelin adaylarına: Ankara’da Gelin Hamamı Yapılan Mekanlar ve Paketleri

4- MF Garden

Ankara Mamak düğün salonlarına bakmaya biraz ara verin ve sizi hemen bir kır düğünü mekanıyla tanıştırayım! Hem kır hem de havuz başı konseptini bir arada sunan mekan, şemsiyeleri sayesinde kötü hava koşullarına karşı hep tedbirli! Yemekli menü fiyatları ise kişi başı 30-50 TL’den başlıyor, gayet uygun.

MF Garden

MF Garden

MF Garden

Firmayı İncele

Çiftlerin en sevdiği mekanlar burada: Ankara'da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

5- Kral Balo Nikah ve Kokteyl Salonu

Keçiören’de yer alan Kral Balo ve Nikah Salonu, 500-600 kişilik davetli kapasitesine sahip. Ayrıca bir de 150 kişilik kına salonları var. Mekandaki masalar ve sandalyelerde de çok şık seçimler yapmışlar. Fiyatlarına bakarsak yemeksiz toplam rakam 7.500-10.000 TL aralığında. Dilerseniz yemekli bir organizasyon da yapabilirsiniz. Onun da fiyatı kişi başı 30-50 TL’den başlıyor.

Kral Balo ve Nikah Salonu

İhtişam deyince akla bu salonlar geliyor: Ankara'nın En Lüks Düğün Salonları

6- Demonti Otel

Çankaya'da otel düğünü yapabileceğiniz seçeneklerden biri olan Demonti, 4.5 metre tavan yüksekliği ve kolonsuz salonu ile davetlilerine ferah bir ortam sunuyor. Mekanda düğün yaparsanız, balayı odasında konaklama hizmeti de veriyorlar. Ayrıca düğününüz başından sonuna kadar canlı olarak yayınlanıyor. Minimum yemekli fiyatları ise kişi başı 50-80 TL civarında.

Demonti Otel

Demonti Otel

Demonti Otel

Firmayı İncele

Gelin saçı ve makyajın için şehirde öne çıkan firmaları da incelemek istersen şuraya bakabilirsin: Gelin Adayları İçin Ankara Gelin Saçı Kuaför Tavsiyeleri

7- Doruk Park

Sincan düğün mekanlarından Doruk Park ile devam edelim. Mekan, yaklaşık 750 kişilik davetli kapasitesine sahip. İhtişamdan hoşlanan çiftlerin beğeneceği bir dekorasyon yapılmış. Yüksek tavanda asılı duran altın ve kristal taşlı büyük avizeler göz kamaştırıyor! Mekanın kişi başı yemekli menü fiyatları ise 30-50 TL'den başlıyor.

Doruk Park

Doruk Park

Doruk Park

Firmayı İncele

8- Dafne Hotel Weddings

Çankaya'daki bir diğer düğün mekanı da Dafne Hotel Weddings! Burada 300-400 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Mekanın süslemeleri çok hoş. Organze bağlamalar, şamdanlar, dantel masa örtüleri, gelin yolları, masa çiçeği, ışıklı arka fon, suplalar ve daha birçok detayı büyük bir özenle yapıyorlar. Otelin fiyatları ise 30-50 TL'den başlıyor.

Dafne Hotel Weddings

9- Erguvan Kasrı

Gölbaşı kır düğünü mekanlarından Erguvan Kasrı, uzun süredir bu sektörde hizmet veriyor. Mekanın 300 kişilik kapalı balo salonu ve 700 kişilik açık alanı bulunuyor. Ayrıca nikah seremonisi için de küçük bir alanları mevcut. Erguvan Kasrı'nın yemekli menü fiyatları ise kişi başı 80-100 TL'den başlıyor.

Erguvan Kasrı

Bu mekanda giyebileceğin bohem gelinlik seçeneklerini sunan Ankara gelinlik firmaları için şu yazımıza bakabilirsin: Bohem Gelinlik Ankara’da Hangi Modaevlerinde Bulunur?

10- Yess Balo Davet

Gölbaşı'ndaki bir diğer mekan olan Yess Balo Davet ile sonlandıralım listeyi. Mekanın açık ve kapalı alanları bulunuyor. Bu alanlarda ortalama 500-750 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsunuz. Şamdanlar, çiçekler, kristal taşlar ve ışıklandırmalarla çok güzel bir ambiyans oluşturuyorlar. Fiyatları ise kişi başı minimum 30-50 TL civarında.

Yess Balo Davet

Düğün mekanına karar verdikten sonra sıra mekana uygun gelinliği bulmaya geliyor. Hala gelinliğini satın almadıysan senin için bir yazımız var: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

D

Deniz

15/10/2014

İYİ BİR YAZI OLMUŞ..


NG

Nuri Günbatmaz

09/10/2014

davetlilere düğün saatini biraz erkene alarak haber edin derim. ankaranın trafiği malum