Düğününü Erteleme Kararını Ne Zaman Almalısın?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:07 dakika

27.05.2024

COVID-19 sürecinde evlenecek çiftler, düğünlerin yeniden yapılmaya başlanacağını tarihi merak ediyor. Bu süreçte düğününü erteleyip ertelememe konusunda ise tereddüt yaşıyor. Sen de müstakbel eşinle birlikte bu çiftler arasında yer alıyorsan bu yazımız tam senlik! İşte ihtiyacın olan ipuçları!

düğün erteleme

Yetkililerin Açıklamalarını Takip Et

Sosyal medyada Türkiye'deki normalleşme sürecine ilişkin bazı planlamalar olduğuna dair paylaşımlara denk gelmiş olabilirsin. Ancak devlet tarafından, özellikle de düğünlerle ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmadığını söyleyelim. Bu nedenle resmi makamlardan bir açıklama gelmeden bu tür paylaşımlara itibar etmemende fayda var.

düğün erteleme

Düğünlerin ne zaman yapılabileceğini merak ediyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Düğünler Ne Zaman Yapılacak? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak?

1 Ay Öncesine Kadar Bekle

Düğünlerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir resmi bir açıklama bulunmuyor. Peki hangi noktada harekete geçmeliyiz dersen, Düğün.com olarak düğün tarihinden 1 ay öncesine kadar beklemede kalmanı öneriyoruz. Çünkü düğünden 1 ay öncesi hem düğün tarihindeki duruma ilişkin fikir verecek hem de gerekli hazırlıkları yapabilmeniz açısından uygun süreyi tanıyacaktır.

düğün erteleme

Şu yazımız da ilgini çekebilir: COVID-19 Nedeniyle Evlendirme Daireleri Kapalı mı?

Sonbahar ve Yaz Ayları Doldu

Düğün.com olarak yaptığımız araştırmalara göre, bu süreçte düğünlerini erteleyen çiftlerin sadece yüzde 5’i 2021 yılını tercih ederken, erteleme yapanların yüzde 95’i düğününü 2020 yılında yapacak.

Bu nedenle eğer düğününe çok uzun süre yoksa mümkün olan en kısa zamanda harekete geçmeni öneriyoruz. Gerçekleşen ertelemelerle birlikte yaz aylarındaki talebin normalden daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Hatta görüştüğümüz birçok firma sonbahar ve kış aylarına da yoğun talep olduğunu ifade ediyor. Uzun süre beklemen halinde istediğin tarihe yer bulmakta zorlanabilirsin.

düğün erteleme

Bu noktada şu yazımız işine yarayabilir: İstediğin Tarihe Düğün Mekanı Bulamadın Peki Ne Yapmalısın?

Firmalarınla Görüş

Düğün sektöründe faaliyet gösteren firmalar, hem süreci yakından takip ediyor hem de yaptıkları düzenlemelerle ürün ve hizmet seçeneklerini geliştiriyor. Bu nedenle düğününü erteleme kararı alırken, şimdiye kadar anlaştığın firmalarla görüşmende fayda var. Böylece hem erteleme kararı verdiğinde tercih edebileceğin müsait tarihleri öğrenebilir hem de planlamana yardımcı olacak uzman desteğini bulabilirsin.

İşe düğün mekanınla başla. Sonrasında anlaştığın diğer tüm firmalara ulaşıp alternatif tarihte olan uygunluklarını kontrol etmende fayda var.

düğün erteleme

Peki düğününü erteleyen çiftlerin hikayelerine göz atmak ister misin? Şu yazımızda bulabilirsin: Çiftlerimizden Düğün Erteleme Hikayeleri

Finansal Boyutları Göz Önünde Bulundur

Düğün tarihi, sektörde faaliyet gösteren firmaların fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerdendir. Hafta sonları ile yaz aylarında yapılan düğünler, hafta içi ve sonbahar-kış organizasyonlarına göre daha yüksek maliyetli olabilir. Bu nedenle oluşabilecek fiyat farklılıklarını da göz önünde bulundurarak erteleme kararını almanda fayda var.

düğün erteleme

Pazartesi düğünlerine ne dersin? Tereddütlerin varsa şu yazımıza mutlaka göz at: Pazartesi Düğün Yapmak İçin 5 Neden

Bu süreçte birçok firmanın çiftlere kolaylık sağladığını da söylemeden geçmeyelim. Düğün.com üzerinde araştırma yaparken “esnek sözleşme” özelliği bulunan firmaları listeleyebileceğini de hatırlatalım.

Süreç nedeniyle düğününü ertelemek zorunda kaldıysan, şu yazımıza da göz atmanı öneriyoruz: Düğünü Ertelendi Diye Kendini Mutsuz Hissedenlere 7 Öneri

Bu süreçte yalnız olduğunu da düşünme! Eğer aklında sorular varsa Düğün.com olarak yanında olduğumuzu unutma! Konuyla ilgili her türlü soruyu, oluşturduğumuz hızlı destek kanallarımız olan, 0212 963 3415 numaralı çağrı hattı ve iletisim@dugun.com mail adresinden bize iletebilirsin. Süreçle ilgili merak ettiğin soruların yanıtını şu yazımızda da bulabilirsin: COVID-19 Sürecinde Çiftlerin En Çok Merak Ettiği Sorular ve Cevapları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap