İstediğin Tarihe Düğün Mekanı Bulamadın: Peki Ne Yapmalısın?

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

2:38 dakika

14.05.2020

COVID-19 nedeniyle düğününü yeniden planlaman gerekiyorsa ve istediğin tarihler doluysa; telaşlanmadan önce senin için derlediğimiz tavsiyeleri okumanı öneriyoruz.

i̇stediğin tarihe düğün mekanı bulamadın: peki ne yapmalısın?

Hafta İçi Düğünlerine Yönel!

COVID-19 sürecinde düğününü erteleyen çiftlerin büyük bir kısmı yaz sonuna doğru hafta sonu organizasyonu yapmak istiyor. Bundan dolayı hafta sonu organizasyonları için şimdiden tarihler dolmaya başladı.

Düğünün için istediğin tarihler alınmışsa, aynı dönemde hafta içi organizasyonu yapma fikrini devreye sokabilirsin. Hafta içi düğününe -şimdilik- yoğun talep gösterilmediği için bu durumu avantaja çevirmeye bak. Çünkü ertelemeler arttıkça mekanların hafta içine denk gelen tarihleri de alınmaya başlanacak.

Hafta içi düğünleri için endişen olmasın. Zaten düğün günü planlamanda ve hazırlık sürecinde hiçbir değişiklik olmayacak. Hatta kuaförler de hafta içleri daha az yoğun olduğu için işini erkenden bitirip, düğün saatine kadar kahveni yudumlayabilirsin. Düğün başlangıcını da davetlilerinin ortalama iş çıkış saatine göre belirlersen, tamamdır bu iş!

Örneğin; Pazartesi düğün yapmaya ne dersin? Bunun için 5 sebebi şu yazımızda sıraladık: Pazartesi Düğün Yapmak İçin 5 Neden

Gündüz Düğünü Alternatifini Es Geçme!

Hafta sonu bir akşam düğünü yapmak istediğin için uygun tarih bulamamış olabilirsin. Peki gündüz organizasyonu için mekanlarla görüştün mü? Cumartesi ve pazar günleri, birçok mekan gündüz 14:00 – 18:00 saatleri arasında düğün organizasyonları düzenliyor. Bu etkinliklere akşam düğünleri kadar talep gösterilmediği için istediğin tarihte boş mekan bulabilmen daha kolay.

Gündüz düğünü yapmanın birçok avantajı var. Mesela uzak mesafeden gelen davetlilerin çok geç olmadan evlerine dönebilmeleri açısından büyük kolaylık sağlıyor. Onun dışında gündüz saatlerinde düğün yaptıktan sonra akşam yakın arkadaşlarınla after party ile eğlenceye devam edebilirsiniz. Böylece daha uygun fiyata düğün yapma fırsatı da yakalamış olursun.

Sen de birçok çift gibi hafta içi seçeneğini düşünebilirsin. Diğer çiftlerin düğünlerini erteleme hikayelerine de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Çiftlerimizden Düğün Erteleme Hikayeleri

Kış ve Sonbahar Düğünlerinin Keyfi Bir Başka!

Yaz ve ilkbahar dönemlerinde istediğin düğün gününü bulman biraz zor olabilir. Neden kış ve sonbahar düğünü alternatiflerini değerlendirmiyorsun?

Öncelikle kafanda dolaşan o önyargıyı yıkmanı istiyoruz. Kış / sonbahar döneminde yapılan düğünler sanıldığından çok daha keyifli geçebiliyor. Bu mevsimler için kış bahçesi olan birçok düğün mekanı var. Boydan boya camları sayesinde doğanın içerisinde, bir kır alanındaymış gibi hissedebiliyorsun kendini.

Kış düğünleri, aynı zamanda bütçe dostu! Yaz aylarına nazaran bu dönemde çiftlerden çok daha uygun fiyatlar talep ediliyor. Hatta mekanlar kendileriyle anlaşan çiftlere, fiyat dahilinde birçok ekstra hizmeti de hediye edebiliyorlar.

Sonbahar Düğünleri İçin Mekan Önerileri ve Kış Düğünlerinde Düğün Mekanı Nasıl Seçilir? yazılarımıza da göz atmanı tavsiye ediyoruz.

i̇stediğin tarihe düğün mekanı bulamadın: peki ne yapmalısın?

Unutma: Davetliler Sadece Sizin Mutluluğunuzu Düşünüyor!

Aklında birçok soru olduğunun farkındayız. Davetlilerin hafta içi yaptığın düğüne gelir mi? Davetlilerini istediğin kadar eğlendirebilecek misin? Bu durumlar davetli sayının azalmasına neden olur mu? Bunlara benzer soruların aslında çok kolay bir yanıtı var: Onlar sadece sizin mutlu olmanızı istiyorlar ve her koşulda yanınızda olmak isteyeceklerdir!

Düğünün hangi tarihte olursa olsun, davetlilerin düğününe katılacak ve yüzündeki gülümsemeyi görmeleri yeterli olacak. Hatta bu süreçte sevdiklerinin sana daha çok destek olacağını göreceksin. O nedenle endişelerini bir kenara bırak ve hazırlık süreçlerinin keyfini çıkarmaya bak.

Düğününü ertelemen moralini bozmasın. Kendini iyi hissetmeni sağlayacak uzman görüşlerine de göz atmanda fayda var: Düğünü Ertelendi Diye Kendini Mutsuz Hissedenlere 7 Öneri

Tavsiyelerimize kulak verirsen, sen de güzel bir düğüne ev sahipliği yapabilirsin. Süreç ile ilgili kafana takılan sorular varsa; oluşturduğumuz hızlı destek kanallarımız olan, 0212 963 3415 numaralı çağrı hattı ve iletisim@dugun.com mail adresinden bize iletebilirsin. Bazı sorularının yanıtlarını şu yazımızda da bulabilirsin: COVID-19 Sürecinde Çiftlerin En Çok Merak Ettiği Sorular ve Cevapları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap