İpuçları ve Şık Seçenekleriyle Evlilik Teklifi Çiçekleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:06 dakika

06.06.2022

Çiçekler, evlilik teklifinin olmazsa olmazı! Peki hangi çiçekler teklif için uygun? Hangi renk olmalı? Kaç adet alınır? Tüm detaylar ve birbirinden şık örnekler yazımızda!

evlilik teklifi çiçekleri

Evlenme Teklifinde Çiçek Verilir mi?

Birbirinden şık modellere değinmeden önce beylerin aklındaki “Evlilik teklifinde çiçek verilir mi?” sorusunu yanıtlayarak başlayalım. Günümüzde yatta, yemekte, zeplinle ya da su perdesiyle gibi alternatifleri bulunan evlilik teklifi organizasyonlarının geçmişten bugüne değişmeyen ikilisi yüzük ve çiçektir.

Evlilik Teklifi Hangi Çiçekle Yapılır?

Evlilik teklifinde çiçek olmazsa olmazlardan… Ancak hangi çiçekle yapılacağı tamamen çiftlerin zevkine kalmış diyebiliriz. Genellikle kırmızı güller, evlenme teklifi organizasyonlarında öne çıkıyor ancak müstakbel eşinin zevki bu konuda önemli bir kriter. Örneğin; eğer seviyorsa bir papatya buketi ya da taze kır çiçeklerinden oluşan bir buketle de teklif yapılabilir. Senin için birbirinden güzel önerilerimiz var:

1- Kırmızı Gül Evlilik Teklifi Çiçek Buketleri

Evlilik teklifi için çiçek almak isteyen beylerin en garanti seçimi; kırmızı güller… “Klasikten şaşmam” ya da “Aşkımı en iyi böyle anlatırım” diyorsan sen de kırmızı gül evlilik teklifi buketlerini tercih edebilirsin… Bu hoş çiçekleri daha da güzel gösterecek pembe, mor, yeşil gibi süsleme malzemelerinden de yararlanabilirsin.

evlilik teklifi çiçekleri

Evlenme Teklifinde Hangi Renk Gül Verilir?

Güllerin rengine kadar düşünüyorsan, renk seçerken bu buketlere yüklenen anlamlardan faydalanabilirsin. Kırmızı güllerin aşkı ve tutkuyu simgelediğini zaten biliyorsun. Ama dilersen mutluluk ve inceliği yansıtan pembe gülleri ya da saflık ve masuniyeti temsil eden beyaz gülleri düşünebilirsin. Farklı bir seçenek arıyorsan mükemmel ve tamamlanmış aşkı simgeleyen mavi güller özel bir seçim olabilir!

Evlenme Teklifinde Kaç Gül Alınır?

Bu konuda bir sınır yok. Minimalist zevkleri olan sevgiline tek bir gül de yeterli olacaktır. Ancak gül sayısına göre evlenme teklifi çiçeklerinin anlamlarını merak ediyorsan; genel olarak tek gül ilk görüşte aşkı, iki gül paylaşılan ve derin aşkı, üç gül ise “Seni çok seviyorum” mesajı için tercih ediliyor. Bu noktada dikkat edilen başka bir konuysa sayısı az ya da çok olsun; genellikle 1, 3, 7 gibi tek sayılarda güller tercih edilmesi… Bu da aşkınızın tek ve eşsiz olduğu mesajı veriyor.

2- Papatya Evlilik Teklifi Çiçeği

Oldukça sade ve gösterişten uzak bir seçim yapmak istersen, papatyalar kurtarıcın olacak! Saf, masum ve temiz duyguları simgeleyen papatyaları, ona olan masum sevgini vurgulamak için tercih edebilirsin. Bu zarif çiçeklerden rol çalmaması için buket süslemelerinde sade renk ve malzemelere yönelmeni öneriyoruz.

evlilik teklifi çiçekleri

3- Sarı Gül Evlilik Teklifi Buketi

Bazı kültürlerde adı kıskançlıkla anılsa da sen bunlara kulak asma… Çünkü sarı gül, genelde dostluğu, iki kişi arasındaki bağın gücünü ve sadakatini vurgular. Bir ömür birlikteliği, hayat arkadaşı olmayı teklif etmek için sarı güller oldukça uygun bir seçenek! Canlı renkleri ile hoş ve zarif görünümü de cabası!

evlilik teklifi çiçekleri

4- Ortanca ve Gül Evlilik Teklif Çiçekleri

Hem sade olsun hem de göz alıcı görünsün istiyorsan ortanca, gül gibi çiçekleri tercih edebilirsin. Özellikle pembe, lila ve mor tonlarını bir arada kullanarak hem romantik hem elegant bir buket hazırlatabilirsin. Gül ve ortanca evlilik teklifi çiçeklerinde, birlikte çok kullanılan iki çiçek. Nedeni ise belli: Gül romantizmi, pembe ortanca ise duygusallık ve evlilik anlamı taşıyor.

evlilik teklifi çiçekleri

Şu yazımız sana organizasyonda yardımcı olabilir: Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır? Evlilik Teklifi Fiyatı Nedir?

5- Gri ve Kırmızı Evlilik Teklifi Buketi

“Şöyle ihtişamlı bir buketle evlilik teklifi yapayım” diyenler için ideal bir model var sırada! Kırmızı güllerin başı çektiği hoş aranjman, özellikle kış aylarında yapılan tekliflerde çok tercih ediliyor. Hem teklife hem de o özel anı hep hatırlayacak fotoğraflara canlı ve elegant bir hava katıyor! Renkleriyle büyülemesi, çeşitliliğiyle göz doldurması da cabası!

evlilik teklifi çiçekleri

Unutulmaz bir teklif için Kız Kulesi'ne ne dersin? Detaylar şurada: Kız Kulesi’nde Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

6- Kır Çiçeklerinden Evlenme Teklifi Buketi

Romantik bir evlilik teklifi için kır çiçeklerinin rengarenk havasından da yararlanabilirsin. Papatyalar, ayçiçekleri, cipsolarla hazırlanmış bir buketle sevgilini etkileyebilirsin. Özellikle kır alanında, piknik ortamında bir evlilik teklifi organizasyonu planlıyorsan, bu buket oldukça uygun.

evlilik teklifi çiçekleri

7- Bahar Konseptli Evlenme Teklifi Çiçekleri

İster ilkbaharın canlı ister sonbaharın romantik ambiyansında evlilik teklifi et, turuncu-pembe tonlarındaki buketlerle organizasyona renk katabilirsin! İlkbaharda cipso çiçeklerle, sonbaharda ise kozalaklarla buketini süsletebilirsin!

evlilik teklifi çiçekleri

8- Pastel Tonlarda Evlilik Teklifi Buketi

Abartıdan uzak, sade ve romantik zevkleri olan sevgiline, pastel tonlarda bir buket yaptırabilirsin. Mevsime göre kurutulmuş ya da canlı kır çiçekleriyle tamamlanmış pudra pembesi, krem, beyaz tonlarda bir buket hazırlatabilir, bu tonlarla uyumlu uçuk mavi ya da soft gri tonlarda süsleme malzemelerinin şıklığından da yararlanabilirsin.

evlilik teklifi çiçekleri

Şu yazımız da işine yarayabilir: Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

9- Evlilik Teklifi İçin Lale Buketi

Lale çiçeği genellikle zarafeti ve aşkı temsil ediyor ve rahatlık hissi uyandırmasıyla biliniyor. Özellikle sade ve elegant zevkleri olan kadınlar için lale evlilik teklifi buketleri oldukça uygun bir seçenek. Buketinin süslemesini, bu hoş çiçeklerle uyumlu tonlarda malzemelerden yaptırabilirsin.

evlilik teklifi çiçekleri

10- Orkide Evlilik Teklifi Buketi

Masumiyet, saflık ve sevgiyi sembolize eden orkide de evlilik teklifi hangi çiçekle yapılır sorusunun yanıtları arasında. İster tek renk ister farklı renklerdeki orkidelerden oluşan bir buketi evlilik teklifi için tercih edebilirsin. Süslemede de sade malzemelere yönelmeyi unutma!

evlilik teklifi çiçekleri

Evlilik teklifinin hangi çiçeklerle yapılabileceğini kavradığına göre, organizasyonun önemli bir parçası tamam! Dilersen buket ve tüm hazırlıklar için profesyonellerden de yardım alabilirsin. Bunun için şehrindeki evlilik teklifi firmalarının çalışmalarını inceleyebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin.

Evlilik Teklifi Firmaları

Şehrindeki en iyi evlilik teklifi firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlilik Teklifi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlilik Teklifi Firmaları

Evlilik Teklifi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap