Pazartesi Düğün Yapmak İçin 5 Neden

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:59 dakika

10.06.2020

“Pazartesi düğün mü yapılırmış?” dediğini duyar gibiyiz ama artık hafta içi düğünlerinin de hafta sonu organizasyonları kadar popüler olacağının haberini vererek başlayalım! COVID-19 sürecinde düğünlerin ertelenmesi hafta içi düğünlerine ilgiyi artırdı. Bu günlerde yapılacak düğünler için tereddütlerin varsa endişelerini gidecek 5 nedeni açıkladık!

pazartesi düğün

1-Rahatlıkla Gün Bulabilirsin

COVID-19 sürecinde düğününü erteleyen çiftlerin büyük bir kısmı yaz sonuna doğru hafta sonu organizasyonu yapmak istiyor. Bundan dolayı hafta sonu organizasyonları için şimdiden tarihler dolmaya başladı. Hal böyleyken sektörde faaliyet gösteren firmaların takviminin hafta içi günler için daha müsait olacağını söylemek mümkün.

Bu sayede düğününü ertelemek zorunda kalsan da asıl düğün tarihine yakın bir tarih seçmen daha kolay olacaktır.

Düğününü erteleyip yeniden planlama sürecine girdiysen şu yazımız işini kolaylaştırabilir: Düğününü Erteleyeceklere 9 Pratik Tavsiye

2-Daha Düşük Maliyetlidir

Pazartesi günleri yapılacak düğünler, talebin daha yoğun olduğu hafta sonu organizasyonlarına kıyasla daha az maliyetlidir. Kuaförler, düğün mekanları gibi sektörde faaliyet gösteren firmaların hafta içi organizasyonları için talep ettiği ücretler daha azdır. Sen de hayalindeki düğünü daha az maliyetli bir hale getirmek istersen Pazartesi düğünü yaparak karlı çıkabilirsin!

pazartesi düğün

Peki bu süreçte salonların aldığı önlemlere göz atmak ister misin?: COVID-19 Sürecinde Düğün Salonlarının Aldığı Önlemler Neler?

3-Sade Organizasyonlar İçin İdealdir

Pazartesi günleri yapılacak düğünler, sade ve elegant bir kutlama hayal eden çiftler için idealdir. Davetlilerinin ertesi gün işe/okula gideceğini göz önünde bulundurarak, yemekli kutlamalar gibi daha sakin ve daha az yorucu organizasyonlara ev sahipliği yapabilirsin. Hatta bu organizasyonlara en yakınlarını davet ederek, daha samimi bir kutlama gerçekleştirebilirsin.

pazartesi düğün

"Pazartesi düğün tamam da düğünler ne zaman yapılabilecek" diye merak ediyorsan şu yazımıza bakabilirsin: Düğünler Ne Zaman Yapılacak? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak?

4-Tatilciler de Katılabilir

Cumartesi ya da Pazar günleri yapılan düğünler, daha çok davetlinin müsait olacağı düşünülerek daha çok tercih edilir. Ancak hafta sonu için program yapan davetlilerin için hafta içi organizasyonlarına katılmak daha iyi bir seçenek olabilir. Bunun için düğünün başlama saatini davetlilerinin ortalama iş çıkış saatine göre belirlemen yeterli!

Düğünlerini erteleyen Düğün.com çiftlerinin bu süreci nasıl geçirdiğini de öğrenmek istersen şu yazımıza bakabilirsin: Çiftlerimizden Düğün Erteleme Hikayeleri

5-Hafta Sonu Organizasyonları Düzenleyebilirsin

Hafta sonları düğün yapan çiftler, ekstra kutlamalar için vakit bulamayabiliyor. Ancak diyelim ki Pazartesi günü düğün yapacaksın. Bu demektir ki; hafta sonu senin! Yakın arkadaşlarınla hafta sonu dilediğin gibi eğlendiğin bir bekarlığa veda partisi yapabilirsin! Böylece hem eğlenmek hem de dinlenmek için vakit bulabilirsin!

COVID-19 sürecinde hafta içi düğünü yapmanın avantajlarından bahsettik. Bu süreçte Düğün.com olarak her zaman yanında olduğumuzu unutma! Aklında takılan, yanıtını aradığın sorular olursa, oluşturduğumuz hızlı destek kanallarımız olan, 0212 963 3415 numaralı çağrı hattı ve iletisim@dugun.com mail adresinden bize iletebilirsin. Belki sorularının yanıtlarını şu yazımızda da bulabilirsin: COVID-19 Sürecinde Çiftlerin En Çok Merak Ettiği Sorular ve Cevapları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap