Düğünde Ne Giyilir? Düğün Kombinleri Nasıl Olmalı?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

8:13 dakika

05.09.2023

En yakın akrabanın düğünü de olsa, patronun kızı da evlense, sen de gardırobun karşısına geçip, hangi elbiseyi giyeceğini düşünüyorsan sana yardımcı olacak bir yazıyı okumak üzere olduğunu söyleyelim. Davetli olduğun düğünde göz kamaştırmak için işinize yarayacak ipuçlarına birlikte göz atalım...

düğün kombinleri

Düğünde Giyilecek Elbise Modelleri Nasıl Olmalı?

Bu sorunun tek bir cevabı yok elbette. Düğün için kombinler, öncelikle kimin düğününe katıldığına, hangi vücut tipine sahip olduğuna, düğün mekanına, hava durumuna, zevkine, trendlere göre çeşitlilik gösterir. Örneğin; en yakın arkadaşının düğününde giyeceğin kıyafet ile uzak akrabanın düğününde giyeceğin aynı olmayacaktır.

Abiye seçimini mevsime uygun yapmak önemlidir. Mesela yazın kadife kumaştan bir elbise ya da pelerinli bir model tercih etmek seni sıcaktan bunaltacağı için tüm gününü berbat edebilir. Aynı şekilde kışın midi boy, tiril tiril bir elbise de iyi bir seçenek olmayacaktır.

düğün kombinleri

Giyeceğin elbiseyi seçerken, vücut tipine de dikkat etmelisin. Diyelim ki balık kesim bir abiyeyi vitrinde görüp, vuruldun. Ama pek çok Türk kadını gibi armut vücut tipine sahipsin. Bu durumda A kesim elbise modellerinden sana uygun olanını seçmelisin. Elbiseni denerken, üzerinde potluk yapıp yapmadığına ve elbisenin renginin ten rengine gidip gitmediğine de mutlaka bakmalısın.

Peki nikah törenlerine nasıl katılman gerektiğini biliyor musun? Nikahta Ne Giyilir?

Düğün Mekanına Uygun Nasıl Giyinilir?

Her düğün mekanın kendine özgü bir havası olduğu gibi, yazılı olmayan da giyim kuralları vardır. Davetli olduğun düğünde ne giysem diye düşünürken mekanın türünü göz önünde bulundurmalısın. Bu kurallara uygun kıyafet ve aksesuar tercihlerinde bulunmak, seni baştan diğer davetlilerin bir sıfır önüne geçirecektir. Şimdi istersen ne tarz elbise tercihlerinde bulunman gerektiğine mekan mekan bakalım:

Tarihi Mekanda Yapılacak Düğünde Ne Giyilir?

Şık bir tarihi mekanda düğüne davetliysen, seçeceğin elbisenin de aynı şıklıkta olmasına özen göstermelisin. Elbisenin tamamında ya da bir kısmında danteller, zarifçe işlenmiş taşlar kullanmak seni mekan ile bütünleştirecektir. Tüyler, püsküller, fiyonk detaylarla birleşen kayık yaka elbiselerin de vintage etki yarattığını ve tarihi mekanlara çok yakışacağını aklının bir köşesinde bulundurabilirsin.

düğün kombinleri

Kır Düğününde Ne Giyilir?

Kır düğününe katılacaksan öncelikle ağır gece elbiselerinden kaçınmalısın. Onun yerine, uçuşan, ince elbiseler çok daha doğru olacaktır. Doğayı anımsatan çiçek motifleri, asimetrik kesim ile zarif yırtmaçlara eşlik eden uzun elbiseler mekana uygun tercihlerdir. Fazla yüksek olmayan topuklu ayakkabı tercihinde bulunarak özellikle taş yürüme yolu bulunmayan mekanlarda rahat edebilirsin.

kır düğün kombinleri

Sahil Düğünü Kıyafetleri Nelerdir?

Kıyafet seçimlerinde, iki parça yerine tek parça olanları tercih etmek her zaman için işini kolaylaştırır. Çünkü pantolon ya da etek ile bluz ve ceketi kombinlemeye çalışmak zorlayıcıdır. Sahil düğünlerinde de tek parça, diz üstü ya da uzun , ince kumaşlardan hazırlanmış şık ama içinde gün boyu rahat edebileceğin elbiseleri tercih edebilirsin.

sahil düğün kombinleri

Otel Düğününde Ne Giyilir?

Şık balo salonuna sahip bir otelde gerçekleşen düğüne tüm zarafetinle katılmak için yapman gereken, ortamın ağırlığına uygun elbise tercihinde bulunmak olacak. Özellikle yakın bir akrabanın düğününe katılıyorsan, gösterişli ve ışıltılı modellere yönelebilirsin. Örneğin sırt detayı taşlarla bezeli, A kesim uzun bir abiye, armut vücut tipine sahipsen sana ayrıca çok yakışacak.

otel düğün kombinleri

Kulüp ve Davet Alanlarında Yapılacak Düğünlerde Ne Giyilir?

Bu tarz davetler, iddialı kıyafetleri kaldırabilecek bir ortam yaratır. Zarif görüntüne vurgu yapacak, tamamı taşlardan oluşan, dekolteli ve midi bir elbise seçebileceğin gibi, kat kat püsküllerle hareket kazanmış, dans elbiselerinden de giyebilirsin. Ayrıca pantolonlu düğün kombinleri de hem elegant bir görünüm hem de rahat hareket etme imkanı sunar.

düğünde ne giyilir

Tekne Düğünlerinde Ne Giyilir?

Denizin üzerinde, manzaranın tadını çıkararak eğlenebileceğin bir tekne düğününe katılacaksan, düğün mekanı olarak seçilecek yerin dar olacağını da hesaplayıp, kıyafet seçimini ona göre yapmanı öneririz. Uzun kuyruklu modeller ya da kabarık elbiseler ile yüksek topuklu ayakkabılar hareket alanını daraltacağı için düz kesim uzun abiyelere ya da midi boy elbiselere yönelebilirsin.

tekne düğün kombinleri

Bunun yanı sıra teknede yapılacak düğün için şık pantolon bluz kombinlerinin de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; siyah pantolon kombinleri düğün için ideal ve garanti seçimlerdir. Işıltılı beyaz bir bluzu, düz siyah, bol kesim bir pantolonla kombinleyerek de şık bir tercihte bulunabilirsin.

Havuz Başı Düğünlerinde Ne Giyilir?

Sıcak bir yaz akşamı, güzel müzikler eşliğinde, havuz başında gerçekleşecek şık bir düğüne katılacaksan tercihini asimetrik kesim uzun şifon elbiselerden yana yapmanı önerebiliriz. Bacaklarının güzelliğini ortaya çıkarabileceğin böyle bir model ile stilini yansıtabileceğin gibi, hafif kumaşı sayesinde de düğün mekanında rahat rahat salınabilirsin.

tekne düğün kombinleri

Restoran Düğünlerinde Ne Giyilir?

Sade, elegant ve samimi olmasıyla tercih edilen restoranda yapılacak yemekli düğünde ne giyilir diyenlere de yardımcı olalım. Gerek restoran düğünlerinde gerek nikah sonrası yenen yemek organizasyonlarında, masalar arasındaki alan geniş olmayacağından, bu tarz ortamlar uzun, kabarık ve gösterişli modelleri kaldırmaz. Bunun yerine daha sade ve midi boy elbiselerle hem şık hem rahat olabilirsin.

tekne düğün kombinleri

Akraba Düğününde Ne Giyilir?

Akraba düğünlerinde ne giyeceğine karar verirken akrabanın yakınlık derecesi önemlidir. Katılacağın düğün birinci ve ikinci derece yakın akrabalarına aitse, ev sahibi sayılacağından, mümkün olduğunca düğündeki ağırlığını hissettirecek tarzda seçimlerde bulunmalısın. Örneğin; kayık yaka, bacak dekolteli, düz kesim uzun bir elbise, özellikle kum saati vücut tipine sahipsen sana çok yakışacak.

akraba düğün kombinleri

Kuzen Düğününde Ne Giyilir?

Eğer en yakın kuzenin evleniyorsa, elbette sen düğünün en şık davetlileri arasında yer almalısın. Fazla aşırıya kaçmadan, dilediğin gibi gösterişli bir elbise giyebilir, gelinden sonra gecenin yıldızları arasına katılabilirsin. Uzun, rengarenk straplez elbiseler ya da tamamı ışıltılı dekolteli bir elbise, o gece için hoş bir tercih olabilir.

akraba düğün kombinleri

Kardeş Düğününde Ne Giyilir? (Baldız / Görümce Elbisesi)

Aileden biri evlenirken, düğünde ev sahibi olduğunu bilerek giyinmelisin. Örneğin; kardeşinin, ablanın ya da abinin düğününde ne giyilir diye merak ediyorsan sana ev sahibi olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden özenli olduğu kadar iddialı giyinmekte de özgürsün. Uzun abiyeler, gösterişli tasarımlar arasından seçimini yapabilirsin.

görümce elbisesi

Yakın Arkadaş Düğününde Ne Giyilir?

Bazen gelinler düğünlerinde, bütün yakın arkadaşlarının benzer renk ya da modelde kıyafet tercihinde bulunmasını ister. Sen de kıyafet almadan önce bu konuyu netleştirmelisin. Eğer renk ve model konusunda özgürsen, pastel tonlarda şifon kumaştan uzun bir abiye ya da canlı renklerde balon eteğe sahip midi boy bir elbise tercih edebilirsin.

arkadaş düğün kombinleri

Kış Düğünlerinde Ne Giyilir?

Kışlık düğün kombinlerinin kalın kumaştan olmasına ve mevsimle uyumlu görünmesine dikkat etmelisin. Uzun kollu abiyeler kış düğününde ne giyilir sorusuna en uygun yanıttır diyebiliriz. Seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Kışın yapılacak düğünde giyilecek abiyelerin uzun kollu olmak zorunda değil. Kolsuz abiyeleri bolero ve etol gibi aksesuarlarla kullanarak şık kış düğünü kombinleri yapabilirsin.

kış düğün kombinleri

Yaz Düğünlerinde Ne Giyilir?

Yaz mevsiminde düğün kombinleri sade, ince kumaşlardan tasarlanan hafif modeller olacaktır. Özellikle açık havada yapılacak düğün için şık kombinler arıyorsan uçuş uçuş şifon bir abiyeyi, kalın topuklu ince bantlı bir ayakkabı ile birlikte kullanarak hem mevsimle hem mekanla uyumlu bir görüntü yaratabilirsin.

yaz düğün kombinleri

Düğüne Giderken Saç ve Makyaj Nasıl Olmalı?

Düğüne giderken yapacağın makyajda her şeyden önce abartılı tercihlerden kaçınmalısın. Kıyafetini tamamlayacak, tenine uygun hafif bir makyaj hoş görünmeni sağlamaya yetecektir. Eğer beyaz bir tene sahipsen çok parlak ve ışıltılı farlar yerine, kahverengi gibi toprak tonlarını tercih edebilir, siyah bir rimelle gözlerini belirgin hale getirebilirsin.

Kırmızı ruj senin olmazsa olmazın. Ama dilersen, şeftali tonlarında parlak rujlar da kullanabilirsin. Daha koyu tenli kadınlar ise canlı farlar ve rujlarla, çarpıcı görünebilir.

Makyajın yanı sıra yüzüne ve kıyafetine uygun zarif bir saç modeli yaptırman seni düğüne hazır hale getirecektir. Mesela sırt dekolteli bir elbise tercihinde bulunduysan dağınık topuz ya da atkuyruğu modellerini değerlendirmelisin. Saç ve makyaj konusunda daha fazla fikir almak istersen, galerilerimize de göz atabilirsin.

arkadaş düğün kombinleri

Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ayakkabılar, elbiseni tamamlayan en önemli aksesuarların arasında yer alır. Ayakkabı seçiminde şık, zarif ama rahat modelleri tercih etmeni öneririm. Özellikle gelinin ya da damadın en yakınları arasında yer alıyorsan, oraya buraya koşturman gerekebileceğinden, çok yüksek topuklularla gün boyu rahat edemezsin.

Bunun yerine daha alçak ya da kalın topuklu, zarif ayakkabılar ya da kıyafetinle uyumlu stilettolar seçebilirsin. Ayakkabının rengini seçerken genellikle dore ve gümüş renklerin neredeyse her kıyafete uyacağını aklından çıkarmamanı öneririz.

düğün kombinleri

Elbisene ve ayakkabına uygun çanta seçerken, büyük olmayan clutch tarzı küçük çantalar tercih etmelisin. Büyük çantalar düğün günü için fazla kaba kaçacaktır. Çantanın elbiseni ve ayakkabılarını tamamlamasına ve birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisin.

düğün kombinleri

Sıra geldi takı ve mücevher seçimine. Sade bir elbisenin bir anda havasını değiştirmenin ve ona hareketlilik kazandırmanın en kolay yolu zarif ve iddialı bir mücevher seçiminde bulunmaktır. Takını seçerken, elbisenin dekoltesine uygun olmasına dikkat etmen gerekir. Eğer elbisen bol taşlı ve dikkat çekici ise bu sefer takı seçiminde daha sade tercihlerde bulunmalısın.

düğün kombinleri

Düğünde Giyilmemesi Gerekenler Nelerdir?

İster çok yakın akrabanın düğünü olsun, ister uzak bir tanıdığının, kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken genel bazı kurallar vardır. Örneğin düğünde beyaz elbise giymek, gelinden rol çalmak anlamına geleceğinden, hoş karşılanan bir durum değildir. Yine gelinliği andıran çok kabarık elbiseler de iyi bir tercih olmayacaktır.

Bunun yanı sıra, düğünde siyah giyinirken de dikkatli olmalısın. Baştan ayağa siyah giyinmek matem havası yaratacağından, bu tarz tercihlerden uzak durmalısın. Fazla kilolarını kapatmak için illa siyah giyinmek istiyorsan, elbisende ve aksesuarlarında renkli ve parıltılı detaylara yer verebilirsin.

düğün kombinleri

Dekolteli bir kıyafet seçeceksen, birden fazla yerde abartıya kaçan dekolteler yerine, sadece tek bir bölgede olan ve seni zarif gösterecek dekolteler kullanmaya dikkat etmelisin. Bunun yanı sıra aşırı dar, dikkat çeken elbiseler, jean pantolonlar da düğün ortamına yakışmayacak kıyafetler arasındadır.

Erkek Düğün Kombinleri

Düğün kombinleri erkeklerin fazla seçeneği olmadığını düşündüğü konulardan. Ancak birçok alternatif mevcut. Erkek kombinleri düğünün yapılacağı mekana ve mevsime göre değişiklik gösterecektir. Kışın yapılacak bir düğün erkek kombinlerinin kalın kumaşlardan ve koyu renklerde olmasını gerektirir. Kadife ceketler, yünlü kumaştan yelekler, rugan ayakkabılar kullanılabilir.

Erkek yaz düğün kombinleri ise açık renkler ve ince kumaşlardan kıyafetlerden oluşur. Krem, mavi, yeşil gibi açık renkte takımlar, keten ya da ince pamuklu kumaştan ceket-pantolon ya da gömlek-pantolon kombinleri, bu mevsim için tercih edilebilir.

Mekana göre seçim yaparken de farklı kombinler tercih edilir. Örneğin; tarihi mekanda yapılacak bir düğünde siyah bir smokin giyilebilir. Kır alanında yapılacak erkek düğün kombinleri spor tarzda olabilir. Krem rengi keten takım ile beyaz spor ayakkabılar hoş bir seçim olacaktır.

düğün kombinleri

Düğüne giderken giyebileceğin ve giyemeyeceğin kıyafetleri seninle paylaştık. Önerilerimizin işine yarayacağını umuyoruz. Aradığın abiyeyi nerede bulabileceğini merak ediyorsan şehrindeki abiye firmalarının modellerini inceleyebilirsin. Hayalindeki modeli ise özel dikim yapan abiye firmalarında diktirebilirsin. Firmalara göz atıp ilgini çeken firmalarla iletişime geçip fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

38 Yorum

SENA OLGAÇ

Düğün Tarihi: 22.10.2014


BİZ GELİNLER KADAR ABLAMIZIN KARDEŞİMİZİNDE DURUMLARI ZOR.


AYSEL ARUL

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Şık bir siyah elbiye yeterli gibi en yakınınızın düğünü değilse.

EK

Eda Karabük
Ben kapaliim uzak akraba düğününe gidicez bu akşam ne giyebilirim lütfen soyleyin


ötik kölik

Düğün Tarihi: 23.01.2016


çok yardımcı oldunuz...ama ben eşortmanla mutluyum ::))) yinede çooook sağolun :))fotoğrafımı atarım

F

Fatma
Sen eşofmanla git düğüne


Zeynep Aslan

Düğün Tarihi: 07.07.2016


Ya bizim yarın en yakın komşumuzun kına gecesi var sizce ne giyebilirim yardımcı olurmusunuz lütfenn acill

MD

Melisa Demirok
bence kırmızı veya narçiceği renginde giymelisiniz ben 12 yaşımdayım ben bile biliyorum biraz dikkatli olun düğün değil kına canalrım benim bence kırmızı uzun bir elbise kırmızı küpeler ve kırmızı bileklik kırmızı çanta hoş olabilir.


Büşra Kırkır

Düğün Tarihi: 24.08.2016


merhaba ben 16 yaşındayım kıyafetim topuklu ayakkabıya cok uygun ve boyumda uzun giymelimiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Büşra, Topuklu ayakkabı giymenin bir kuralı yoktur. Eğer kıyafetin uygunsa ve düzgün yürebildiğin sürece istediğin zaman topuklu ayakkabı giyebilirsin tabii ki :)


Buse Can

Düğün Tarihi: 27.01.2017


17 yaşındayım eski sevgilimin dugunu var kapaliyım gelinden nasil daha guzel olabilirim (gelinde damatta kuzenim)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Buse, Güzellik görecelidir. Sana göre güzel olan başkasına göre güzel olmayabilir. O nedenle sana tavsiyem güzel olmaya çalışma, olduğun gibi yeterince ışık saçabilirsin. Tabii bu makyajsız ya da kötü bir kıyafetle düğüne gitmelisin anlamına gelmiyor. Vücut tipine uygun bir elbise tercih edebilir, hafif bir makyaj yapabilirisin. Elbise renginde bu sezonun rengi yeşilin tonlarını kullanabilirsin. Sakın gelinden güzel olmalıyım diyerek beyaz giymeye kalkma bu senin gelini kıskanmış ve önüne geçmeye çalıştığını düşündürür. Kocaman gülümse ve kendine güven, inan bana bu yeterince güzel gösterecek seni...


Eda

Düğün Tarihi: 19.03.2017


arkadaşlar ben testtürlüyüm benim kuzenimin düyünü var sizce nasıl giyinmeliyim (16 yaşındayım)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Eda, Öncelikle düğünün yapılacağı mekana göre giyinmeni tavsiye ediyorum ve yaşın gereği düğün bile olsa çok abartılı kıyafetlerden kaçınmalısın. Bu yılın rengi olan yeşilin tonlarında bir elbise veya paçaları bol krep pantolon üzerine tunik tercih edebilirsin.


Sevil

Düğün Tarihi: 17.04.2017


Amcamın kına gecesinde ne giymeliyim? (Tesettürlüyüm 12 yaşındayım)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sevil, Yaşına uygun olmadığı için taşlı ve abartılı abiyeleri önermiyorum. Kabarık abiye kıyafetleri de seni yaşından büyük gösterir. O nedenle düz kesim abiye kıyafetleri mevsimine göre kumaş seçimi yaparak tercih edebilirsin. Renk olarak kendine yakıştırdığın bir renk vardır ama bu yıl yeşil ve sarının her tonu moda aklında bulunsun.


Dogan Çetin

Düğün Tarihi: 26.04.2017


Ben 17 yaşımdayım ağustosta en yakın kuzenimşn düğünü var çok yakınım abiye ya da tuvalet giymeliyim bence ama hava çok sıcak olucak ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Havanın çok sıcak olması abiye veya tuvalet giymene engel değil. Çok kalın kumaşlardan uzak durursan sıcaktan bunalmayacağına emin olabilirsin. Yine de bulunduğun bölgeye göre aşırı sıcak olur diyorsan kısa abiye modellerini inceleyebilirsin.

A

Aydan
En iyisi tuvalet giy


Özge Aydin

Düğün Tarihi: 26.05.2017


Benimde yakın kuzenimin ağustosta düğünü var ve 17 yaşındayım,çokta açık giyinmekte istemiyorum, lütfen fikir verin

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Özge, Açık giyinmek istemiyorsan kayık yaka turvakar kollu bir elbise tercih edebilirisin. Eğer düğünün yapılacağı yer ve zaman çok sıcaklara denk geliyorsa turvakar kol yerine kısa veya takma kollu bir elbise tercih edebilirsin. Son yıllarda uzuntuvaletler yerine midi boy elbiseler oldukça moda. Seçim yaparken bunu göz önünde bulubdurabilirsin.


Yade Sert

Düğün Tarihi: 22.06.2017


ben 15 yaşındayım ve neredeyse her gün eşofman giyiyorum kuzenimin sünnet düğünü var ve ne giyeceğimi bilmiyorum hayatımda hiç makyaj yapmadım ve elbise giymedim nasıl giyineceğim konusunda fikir verirmisiniz


Razva Gülten Özseven

Düğün Tarihi: 05.08.2017


ben giyilebilecek elbise modeli göremedim .


Su Baysal

Düğün Tarihi: 14.12.2017


Merhaba ben 13 yaşındayım amcamın düğünü ve kına gecesi için biraz araştırdım kısa elbise istiyorum sizce ne giymeliyim??


Melike Yılmaz

Düğün Tarihi: 13.03.2018


Merhaba. Ben 14 yaşındayım ve nisanda amcam evleniyor. Otelde olan bir düğün olacak. ne giymeliyim ?


Feyza

Düğün Tarihi: 18.04.2018


Öğretmenimin düğünü var nasıl giyinmeliyim


Sema Sen

Düğün Tarihi: 22.04.2018


Merhaba erkek arkadaşımın en yakın arkadaşı evleniyor erkek arkadaşım takım elbise giyiyor ben ne giymeliyim sizce takım elbisesi lacivert banada pembe takım elbise beğendi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sema Hanım. Takım elbise yerine vücut tipinize uygun olarak diz hizanızın biraz üzerinde mini bir elbise tercih edebilirsiniz.


Elif Su

Düğün Tarihi: 05.07.2018


11yaşındayın boyum 1.70 ben ne giycem ya

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kimin düğününe katılacağınız ve zevklerinize ilişkin biraz ipuçları verirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.


Ilayda

Düğün Tarihi: 16.07.2018


Gerçekten bu site ele aldığınız konu katılacağım davette bana fazlasıyla yardımcı oldu lütfen bu konuyla ilgili daha fazla paylaşımlarda ve yazımlarda bulunun.


Eda

Düğün Tarihi: 16.07.2018


Daymın kızı evleniyo elbise seçtim ama topuklu da rahat olduğumu düşünmüyorum babet de beğenmiyorum sanki ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Eda Hanım. Sizi davet süresince yormayacak, yumurta topuk olarak da adlandırılan alçak topuklu ayakkabılara yönelebilirsiniz. Platform topuklu ayakkabılar da ince topuklu modellere göre daha rahat edebileceğiniz modellerdir. Keyifli günler dileriz.


Buse

Düğün Tarihi: 18.07.2018


Merhabaa ben midi, askılı, ışıltılı ve kabarık bir elbise giyeceğim ayakkabı ve saç nasıl olmalı sizce gerçekten yardıma ihtiyacım varrrr,???

Düğün.com

Düğün.com
Buse Hanım Selamlar. Elbiseniz askılı ve yakası açık olacağı için saçlarınızı yüz şeklinize göre karar vermeniz daha doğru olacaktır. Eğer oval yüz şekline sahipseniz, dilediğiniz saç modelini yaptırabilirsiniz. Yüzünüzün genişliği uzunluğundan daha darsa, dikdörtgen yüz tipine sahipsiniz demektir ve ensede dağınık topuzlar, dalgalı veya kıvırcık açık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Kare yüz şekline sahipseniz, yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatmanız gerekecektir. Bunun için bukleli topuzlar, çene hizasında kısa küt kesimler, katlı kesimler size uygun olacaktır. Yuvarlak yüz tipine sahip kadınlara da tepeden bombeli topuz ya da at kuyruğu modellerini öneriyoruz. Midi elbisenizin altına, bacak boyunuzu kesmeyecek, bantlıysa bileğin üzerine çıkmayacak modeller tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle boy sorunu yaşıyorsanız. Sivri burunlu stilettolar, nude tonlardaki topuklu ayakkabılar ile hoş bir kombin yakalayabilirsiniz.


Özlem

Düğün Tarihi: 07.08.2018


Merhaba ben 37 yasındayım oğlumun sünnet düğünü Eylül ayında bir mesire alanında açık havada gündüz olacak. Yemekli ve ilahili olacak.ben açık bir kadınım.nasıl giyinmeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Özlem Hanım bize hangi vücut tipine sahip olduğunuzu (kum saati, dikdörtgen, elma, armut vücut tipi) söylerseniz, size daha doğru bir yönlendirmede bulunabiliriz.


Merve

Düğün Tarihi: 10.09.2018


Merhaba eşimin kuzeni bu hafta evleniyor nasil giyinmeliyim 63 kilodayim boyda 1.65 saclarimda cok uzun :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Merve Hanım. Boy ve kilonuz seçeceğiniz elbise için elbette önemli bir kriter fakat vücut tipiniz de bu seçimi yaparken çok belirleyici oluyor. Örneğin kum saati vücut tipine sahipseniz, ince belinizi ortaya çıkaran abiyelere; armut vücut tipine de sahipseniz, basenlerinizi gizleyen elbiselere yönelmelisiniz. Eğer hangi vücut tipine sahip olduğunuzu söylerseniz, size biraz daha yardımcı olabiliriz.


Tuğba

Düğün Tarihi: 20.09.2018


Merhaba. Kasımın ilk haftası kuzenimin düğünü var 20 yaşımdayım 160 boyundayım 50 kiloyum esmerim ne giyinebilirim sizce?

Düğün.com

Düğün.com
Tuğba Hanım Merhaba. Minyon olduğunuz için size diz üzerinde hafif kloş elbiseler çok yakışacaktır. Belden aşağıya inen A kesim elbiseler, basen sorununuz varsa onun da kapanmasını sağlar. Biliyorsunuz bu yıl düşük omuzlu elbiseler de çok moda. Dilerseniz omuzlarınızı açıkta bırakan böyle bir modele de yönelebilirsiniz. Size fikir vermesi açısından buraya bir galerimizi de ekliyoruz: Düğün Elbiseleri. Harika bir düğün geçirmenizi diliyoruz.


Gül Kaplan

Düğün Tarihi: 25.10.2018


Merhaba 32 yaşındayım arkadaşımın düğünu var kesinlikle abiye elbise giyemem ne önerirsiniz tarzım spor hep.yardımci olursaniz sevinirim. dügun otelde olacak fizik yapim uzun ve iri

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, uzun abiyeler yerine kısa ve taşlı ya da pırıltılı elbiseleri tercih edebilirsiniz. Daha sade modelleri tercih etmek isterseniz, düz, siyah bir elbise her ortama uyum sağlayacaktır. Şu galerimizdeki modeller size ilham verebilir: Kısa Abiye Modelleri . 2019 trendleri arasında yer alan püsküller de yine taşlı modellere alternatif sağlıyor. Trendleri inceleyerek de bulabileceğiniz alternatifler konusunda fikir edinebilirsiniz: Bunun için şu yazımıza bakabilirsiniz:2019 Abiye Trendleri ve Son Moda Abiyeler Elbise giymeyi istemiyorsanız tulum modelleri ile şık ceket ve pantolon kombinlerini tercih edebilirsiniz. Vücut tipiniz ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirseniz, daha fazla yardımcı olabiliriz.


Tuğba

Düğün Tarihi: 20.12.2018


Ben 14 yaşındayım tesettürlüyüm Bu yaz halamın düğünü var ne giyebilirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, düğünün yaz mevsiminde yapılacağını ve yaşınızı göz önünde bulundurduğumuzda, abartılı modellerden kaçınmanızı, sade tasarımlı ve sarı, pudra, açık mavi gibi soft renklerde bir elbise seçmenizi öneriyoruz. Vücut tipiniz hakkında bilgi verebilirseniz daha detaylı şekilde yardımcı olabiliriz.


İlknur

Düğün Tarihi: 01.03.2019


Martta yakın arkadaşımın düğünü var siyah v yaka beli ve sırtı tül olan kısa bi elbise aldım ayakkabı secemiyorum nasıl bişey olsa güzel durur çok yüksek topuklu da giymek istemiyorum ama yardımcı olurmusunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Elbiseniz ile yüksek topuklu bir ayakkabı giymek yerine kısa kalın topuklu modelleri tercih edebilirsiniz. Elbisenizin tül kısmı dışında detayı yoksa renk konusunda özgürsünüz. Metalik ya da gold tonlarda bir ayakkabı ile hoş görünebilirsiniz. Işıltılı detayları olan siyah bir ayakkabı da olabilir. Ancak elbiseniz hareketliyse ayakkabınızı sade modellerden seçmenizi öneriyoruz. Nude tonlarda bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

İ

İlknur
Evet tül dışında detayı yok ön tarafı hafif drapeli biraz eteği de tülden kısa kalın topuk daha iyi olur gibi teşekkürler yardımınız için ☺


Abdullah Özkan

Düğün Tarihi: 17.04.2019


Güzel bir sayfa


Seda

Düğün Tarihi: 31.05.2019


tarihi düğün mekanları altındaki resimde açık kahve üstü işlemeli eteği saten elbiseyi nerden bulabilirim ya da diktirebilirim??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazıda kullanılan görseller temsili fotoğraflardır. Modeli diktirmek için şehrinizdeki abiye ve nişanlık firmaları arasından özel dikim hizmeti veren markalarla iletişime geçebilirsiniz.


Rukiye

Düğün Tarihi: 23.06.2019


Merhaba, kır düğünü basliginizin altindaki elbise modelini nereden bulduğunuzu öğrenebilir miyim lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Elbise, Luisa Beccaria Resort 2018 koleksiyonuna ait. İyi günler


Gunel

Düğün Tarihi: 28.08.2019


Nerden sipariş verebiliriz yukarıdaki elbiseyi


Düğün.com

Düğün Tarihi: 28.08.2019


Merhaba, Yazılarımızda kullandığımız görseller temsilidir. Dilerseniz beğendiğiniz modeli şehrinizdeki özel dikim yapan abiye ve nişanlık firmalarında diktirebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Fatma Ergün Özcan

Düğün Tarihi: 09.09.2019


Kıyafetlere bayıldım tabiki aksesuarlar dâhil Bn kaynımın düğünü kasım ayında Nasl bi kiyafet giysem off kafam cok karışık


Fatma Ergün Özcan

Düğün Tarihi: 09.09.2019


Bu paylaştığınız kıyafetleri nerde bulabilirim cok şık lar bna yadimci olurmusunuz üsten 4resim altan birinci ressim siyah beyaz soldaki aykta duran Yardımcı olrsaniz sevinirm

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazılarımızda kullandığımız görseller temsilidir. Ancak siz beğendiğiniz modelleri şehrinizdeki özel dikim yapan abiye firmalarında diktirebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Sebine Bayramova

Düğün Tarihi: 09.09.2019


Ewimin akrabalarinin duyunu var restaranda olacak ikisinede i uzn kirmiZi giysem nasl olur iki donda kirmizi olursa nasl olr


Sebine Bayramova

Düğün Tarihi: 09.09.2019


Mehraba 19yawndayim 43kloyum ewimin yaxin akrabalarnin duyuni var iki yerede kirmizi biri balik model biri kabark kirmizi elbiseler giyersm nasl olur restarand duyunudur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yaşınızı ve düğün mekanını göz önünde bulundurduğumuzda kırmızı renkte kabarık ve balık kesim modeller biraz abartılı olabilir. Pudra, mavi, lila gibi uçuk tonlarda; sade, rahat oturup kalkabileceğiniz az kabarık düz kesim ya da yarım balık tasarımlar uygun seçim olabilir.


Sevda Özaslan

Düğün Tarihi: 09.12.2019


Mrh benim ablamın oğlunun yani yeğenimin düğünü var. Teyze olarak nasıl bir kıyafet tercih etmeliyim çok kararsızım yaşım 31 tesettürlyüm kapalı bir mekan kış olduğu dan dolayı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Düz kesim, ışıltılı ya da dantelli abiye modelleri arasından seçim yapmanız uygun olacaktır. Kabarık tasarımlardan uzak durmanızda fayda var. Vücut tipinizi ve tarzınızı belirtmeniz halinde daha net şekilde yardımcı olabiliriz. İyi günler dileriz...


Hülya

Düğün Tarihi: 13.02.2022


Merhaba cumartesi günü kuzenimin kızının düğünü var elbise türü giyinmeyi kesinlikle sevmiyorum ne giyinsem aceba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, elbise giymeyi istemiyorsanız tulum modelleri ile şık ceket ve pantolon kombinlerini tercih edebilirsiniz. Vücut tipiniz ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirseniz, daha fazla yardımcı olabiliriz. İyi günler dileriz...


Nisa

Düğün Tarihi: 29.10.2022


2 hafta sonra kuzenimin kınası var 14 yaşındayım saten elbise giysem abartı mı olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, saten kumaş elbiselere zarif bir görüntü katar. Tasarımı abartısız, saten kumaştan bir elbise kına organizasyonu için de yaşınız için de hoş bir seçenek olacaktır. İyi günler dileriz...