Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

Kadınlar, sadece kendi düğünlerinde değil, başkalarının düğününe katılırken de ne giyecekleri konusunda stres yaşamada oldukça başarılıdır. Peki bu durum sana da tanıdık gelmedi mi? En yakın akrabanın düğünü de olsa, patronun kızı da evlense, sen de gardırobun karşısına geçip, hangi elbiseyi giyeceğini kırk saat düşünmüyor musun? Ama artık bu konuda kafan karışmayacak. Çünkü senin için böyle özel günlere katılırken nasıl giyinmen gerektiğinin formülünü hazırladım. Ben sabırsızlanmaya başladım, hadi başlayalım mı?

Düğünde Giyilecek Elbiseler Nasıl Olmalı?

Bu sorunun tek bir cevabı yok elbette. Düğünde giyeceğin elbise, öncelikle kimin düğününe katıldığına, hangi vücut tipine sahip olduğuna, düğün mekanına, hava durumuna, zevkine, trendlere göre çeşitlilik gösterir. Örneğin en yakın arkadaşının düğününde giyeceğin kıyafet ile uzak akrabanın düğününde giyeceğin aynı olmayacaktır.

Abiye seçimini mevsime uygun yapmak önemlidir. Mesela yazın kadife kumaştan bir elbise ya da pelerinli bir model tercih etmek seni sıcaktan bunaltacağı için tüm gününü berbat edebilir. Aynı şekilde kışın midi boy, tiril tiril bir elbise de iyi bir seçenek olmayacaktır.

ecrb3kfhszdiuxvo - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Giyeceğin elbiseyi seçerken, vücut tipine de dikkat etmelisin. Öyle ki vücut tipine uygun elbise tercihinde bulunmak senin motton olmalı. Modayı, trendleri bir kenara bırak, bu dediğimden asla şaşma. Diyelim ki balık kesim bir abiyeyi vitrinde görüp, vuruldun. Ama pek çok Türk kadını gibi armut vücut tipine sahipsin. Burada kalbinin değil, mantığının yolundan gitmen gerektiğini hatırlatmak benim boynumun borcu. Hemen olay mahallinden uzaklaşmalı ve kendine, A kesim elbise modellerinden uygun olanını seçmelisin. Elbiseni denerken, üzerinde potluk yapıp yapmadığına ve elbisenin renginin ten rengine gidip gitmediğine de mutlaka bakmalısın.

Düğün Mekanına Uygun Nasıl Giyinilir?

Her düğün mekanın kendine özgü bir havası olduğu gibi, yazılı olmayan da giyim kuralları vardır. Bu kurallara uygun kıyafet ve aksesuar tercihlerinde bulunmak, seni baştan diğer davetlilerin bir sıfır önüne geçirecektir. Şimdi istersen ne tarz elbise tercihlerinde bulunman gerektiğine mekan mekan bakalım:

Tarihi Düğün Mekanları

Tarihin dokusunu ve yaşanmışlıklarını iliklerine kadar hissedebileceğin, şık bir tarihi mekanda düğüne davetliysen, seçeceğin elbisenin de aynı şıklıkta olmasına özen göstermelisin. Elbisenin tamamında ya da bir kısmında danteller, zarifçe işlenmiş taşlar kullanmak seni mekan ile bütünleştirecektir. Tüyler, püsküller, fiyonk detaylarla birleşen kayık yaka elbiselerin de vintage etki yarattığını ve tarihi mekanlara çok yakışacağını aklının bir köşesinde bulundurabilirsin.

xiowx1fd91csb5fc - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Kır Düğünleri

Kır düğününe katılacaksan öncelikle ağır gece elbiselerinden kaçınmalısın. Onun yerine, uçuşan, ince kumaşlardan hazırlanan elbiseler çok daha doğru olacaktır. Doğayı anımsatan çiçek motifleri, asimetrik kesim ile zarif yırtmaçlara eşlik eden uzun elbiseler mekana uygun tercihlerdir. Kır düğünlerinde kıyafetlerinin biraz bohem etkiler taşımasında da hiçbir sakınca yok. Fazla yüksek topuklu ayakkabı tercihinde bulunmamak, özellikle taş yürüme yolu bulunmayan mekanlarda daha rahat etmeni sağlayacaktır. Bunu da aklının bir köşesine yaz derim.

ahqqm5hr7qkn42ug - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Sahil Düğünleri

Kıyafet seçimlerinde, iki parça yerine tek parça olanları tercih etmek her zaman için işini kolaylaştırır. Çünkü pantolon ya da etek ile bluz ve ceketi kombinlemeye çalışmak zorlayıcıdır. Sahil düğünlerinde de pekala tek parça, diz üstünde biten, ince kumaşlardan hazırlanmış şık ama içinde gün boyu rahat edebileceğin elbiseleri tercih edebilirsin.

ek89lwgf1bqasd0k - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Otel Düğünleri

Şık balo salonuna sahip bir otelde gerçekleşen düğüne tüm zarafetinle katılmak için yapman gereken, ortamın ağırlığına uygun elbise tercihinde bulunmak olacak. Özellikle yakın bir akrabanın düğününe katılıyorsan, gösterişli ve ışıltılı modellere yönelebilirsin. Örneğin sırt detayı taşlarla bezeli, A kesim uzun bir abiye, armut vücut tipine sahipsen sana ayrıca çok yakışacak.

bmuwukenmatmaqaq - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Kulüp ve Davet Alanları

Bu tarz davetler, iddialı kıyafetleri kaldırabilecek bir ortam yaratır. Zarif ve elegan görüntüne vurgu yapacak, tamamı taşlardan oluşan, dekolteli ve midi bir elbise seçebileceğin gibi, kat kat püsküllerle hareket kazanmış, dans elbiselerinden de giyebilirsin. Emin ol sen dans ettikçe, elbisen de seninle birlikte dans edecek. Bunun yanı sıra, pantolon ile kombinleyebileceğin korse üstler de böyle bir düğünde hoş bir tercih olabilir.

iowog4rjhuzj5yoo - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Tekne Düğünleri

Denizin üzerinde, manzaranın tadını çıkararak eğlenebileceğin bir tekne düğününe katılacaksan, düğün mekanı olarak seçilecek yerin dar olacağını da hesaplayıp, kıyafet seçimini ona göre yapmanı öneririm. Uzun kuyruklu modeller ya da kabarık elbiseler ile yüksek topuklu ayakkabılar hareket alanını daraltacağı için düz kesim uzun abiyelere ya da midi boy elbiselere yönelebilirsin. Bunun yanı sıra ışıltılı beyaz bir bluzu, düz siyah, tül detaylı bir etek ile kombinleyerek de şık bir tercihte bulunabilirsin.

r7jiok3t8rue7ih2 - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Havuz Başı Düğünleri

Sıcak bir yaz akşamı, güzel müzikler eşliğinde, havuz başında gerçekleşecek şık bir düğüne katılacaksan tercihini asimetrik kesim uzun şifon elbiselerden yana yapmanı öneririm. Bacaklarının güzelliğini ortaya çıkarabileceğin böyle bir model ile stilini yansıtabileceğin gibi, hafif kumaşı sayesinde de düğün mekanında rahat rahat salınabilirsin.

u0mw4257h2gv8i4g - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Restoran Düğünleri

Gerek restoran düğünlerinde gerek nikah sonrası yenen yemek organizasyonlarında, masalar arasındaki alan geniş olmayacağından, bu tarz ortamlar uzun, kabarık ve gösterişli modelleri kaldırmaz. Bunun yerine daha sade ve midi boy elbiselerle hem şık hem rahat olabilirsin.

vercx86vxjlsdgzv - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Akraba Düğününde Ne Giyilir?

Akraba düğünleri aileden birçok büyüğün de katıldığı ortamlar olduğu için, elbise seçimine biraz daha dikkat etmek gerekir. Tabii büyüklerin tenkit dolu bakışlarına maruz kalmak istemiyorsan. Eğer katılacağın düğün birinci ve ikinci derece yakın akrabalarına aitse, ev sahibi sayılacağından, mümkün olduğunca düğündeki ağırlığını hissettirecek tarzda seçimlerde bulunmalısın. Örneğin, kayık yaka, bacak dekolteli, düz kesim uzun bir elbise, özellikle kum saati vücut tipine sahipsen sana çok yakışacak. Hele bir de beyaz tenliysen, kırmızı renk tercih etmeli ve makyajında mutlaka kırmızı ruja yer vermelisin.

91tjbickqmugqn6d - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Kuzen Düğününde Ne Giyilir?

Eğer en yakın kuzenin evleniyorsa, elbette sen düğünün en şık davetlileri arasında yer almalısın. Fazla aşırıya kaçmadan, dilediğin gibi gösterişli bir elbise giyebilir, gelinden sonra gecenin yıldızları arasına katılabilirsin. Uzun, rengarenk straplez elbiseler ya da tamamı ışıltılı dekolteli bir elbise, o gece için hoş bir tercih olabilir.

lsglvgwwhksioixw - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Arkadaş Düğününde Ne Giyilir?

Bazen gelinler düğünlerinde, bütün yakın arkadaşlarının benzer renk ya da modelde kıyafet tercihinde bulunmasını ister. Sen de kıyafet almadan önce arkadaşının böyle bir talebi olup olmadığını sorup, bu konuyu netleştirmelisin. Eğer istediği bir renk varsa, o rengin vücut tipine uygun olan modelini alabilirsin. Eğer renk ve model konusunda özgürsen, pastel tonlarda şifon kumaş kullanılarak hazırlanmış uzun bir abiye ya da canlı renklerde balon eteğe sahip midi boy bir elbise o özel gecede güzelliğinle tüm dikkatleri üzerine çekmeni sağlayacak.

cnee3pphskx2lke2 - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Düğüne Giderken Saç ve Makyaj Nasıl Olmalı?

Düğüne giderken yapacağın makyajda her şeyden önce abartılı tercihlerden kaçınmalısın. Kıyafetini tamamlayacak, tenine uygun hafif bir makyaj hoş görünmeni sağlamaya yetecektir. Eğer beyaz bir tene sahipsen çok parlak ve ışıltılı farlar yerine, kahverengi gibi toprak tonlarını tercih edebilir, siyah bir rimelle gözlerini belirgin hale getirebilirsin. Kırmızı ruj senin olmazsa olmazın. Ama dilersen, şeftali tonlarında parlak rujlar da kullanabilirsin. Daha koyu tenli kadınlar ise canlı farlar ve rujlarla, çarpıcı görünebilir.

Makyajın yanı sıra yüzüne ve kıyafetine uygun zarif bir saç modeli yaptırman seni düğüne hazır hale getirecektir. Mesela sırt dekolteli bir elbise tercihinde bulunduysan dağınık topuz ya da atkuyruğu modellerini değerlendirmelisin. Saç ve makyaj konusunda daha fazla fikir almak istersen, galerilerimize de göz atabilirsin.

ui3mg8ost7ru5nda - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ayakkabılar, elbiseni tamamlayan en önemli aksesuarların arasında yer alır. Ayakkabı seçiminde şık, zarif ama rahat modelleri tercih etmeni öneririm. Özellikle gelinin ya da damadın en yakınları arasında yer alıyorsan, oraya buraya koşturman gerekebileceğinden, çok yüksek topuklularla gün boyu rahat edemezsin. Bunun yerine daha alçak ya da kalın topuklu, zarif ayakkabılar ya da kıyafetinle uyumlu stilettolar seçebilirsin. Ayakkabının rengini seçerken genellikle dore ve gümüş renklerin neredeyse her kıyafete uyacağını aklından çıkarmamanı öneririm.

nvd9nw3x7b3jqk6j - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Elbisene ve ayakkabına uygun çanta seçerken, büyük olmayan clutch tarzı küçük çantalar tercih etmelisin. Büyük çantalar düğün günü için fazla kaba kaçacaktır. Çantanın elbiseni ve ayakkabılarını tamamlamasına ve birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisin.

yrin4ctbdzasnukc - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Sıra geldi takı ve mücevher seçimine. Sade bir elbisenin bir anda havasını değiştirmenin ve ona hareketlilik kazandırmanın en kolay yolu zarif ve iddialı bir mücevher seçiminde bulunmaktır. Takını seçerken, elbisenin dekoltesine uygun olmasına dikkat etmen gerekir. Eğer elbisen bol taşlı ve dikkat çekici ise bu sefer takı seçiminde daha sade tercihlerde bulunarak, elbisen ile dengeli bir seçim yapabilirsin.

nicy0nzsmvnksz0p - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Düğünde Giyilmemesi Gerekenler Nelerdir?

İster çok yakın akrabanın düğünü olsun, ister uzak bir tanıdığının, kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken genel bazı kurallar vardır. Örneğin düğünde beyaz elbise giymek, gelinden rol çalmak anlamına geleceğinden, hoş karşılanan bir durum değildir. Yine gelinliği andıran çok kabarık elbiseler de iyi bir tercih olmayacaktır. Bunun yanı sıra, düğünde siyah giyinirken de dikkatli olmalısın. Baştan ayağa siyah giyinmek matem havası yaratacağından, bu tarz tercihlerden uzak durmalısın. Fazla kilolarını kapatmak için illa siyah giyinmek istiyorsan, elbisende ve aksesuarlarında renkli ve parıltılı detaylara yer verebilirsin.

mxhpbtpepwz4nzme - düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Dekolteli bir kıyafet seçeceksen, birden fazla yerde abartıya kaçan dekolteler yerine, sadece tek bir bölgede olan ve seni zarif gösterecek dekolteler kullanmaya dikkat etmelisin. Bunun yanı sıra aşırı dar, dikkat çeken elbiseler, jean pantolonlar da düğün ortamına yakışmayacak kıyafetler arasındadır.

Düğüne giderken giyebileceğin ve giyemeyeceğin kıyafetleri seninle paylaştım. Önerilerimin işine yarayacağını umuyorum. Hangi kıyafeti ve aksesuarı seçersen seç, aklından çıkarmaman gereken en temel şey, o gün kendini içerisinde rahat hissedeceğin tercihler yapmandır. Bunu yaparsan ve önerilerimi de dikkate alırsan, zaten düğünde harika görüneceğine emin olabilirsin.

Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (23)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SO Sena Olgaç

BİZ GELİNLER KADAR ABLAMIZIN KARDEŞİMİZİNDE DURUMLARI ZOR.

AA Aysel Arul

Şık bir siyah elbiye yeterli gibi en yakınınızın düğünü değilse.

EK Eda Karabük

Ben kapaliim uzak akraba düğününe gidicez bu akşam ne giyebilirim lütfen soyleyin

ÖK Ötik Kölik

çok yardımcı oldunuz...ama ben eşortmanla mutluyum ::))) yinede çooook sağolun :))fotoğrafımı atarım

F Fatma

Sen eşofmanla git düğüne

ZA Zeynep Aslan

Ya bizim yarın en yakın komşumuzun kına gecesi var sizce ne giyebilirim yardımcı olurmusunuz lütfenn acill

MD Melisa Demirok

bence kırmızı veya narçiceği renginde giymelisiniz ben 12 yaşımdayım ben bile biliyorum biraz dikkatli olun düğün değil kına canalrım benim bence kırmızı uzun bir elbise kırmızı küpeler ve kırmızı bileklik kırmızı çanta hoş olabilir.

BK Büşra Kırkır

merhaba ben 16 yaşındayım kıyafetim topuklu ayakkabıya cok uygun ve boyumda uzun giymelimiyim

D Düğün.com

Merhaba Büşra, Topuklu ayakkabı giymenin bir kuralı yoktur. Eğer kıyafetin uygunsa ve düzgün yürebildiğin sürece istediğin zaman topuklu ayakkabı giyebilirsin tabii ki :)

BC Buse Can

17 yaşındayım eski sevgilimin dugunu var kapaliyım gelinden nasil daha guzel olabilirim (gelinde damatta kuzenim)

D Düğün.com

Merhaba Buse, Güzellik görecelidir. Sana göre güzel olan başkasına göre güzel olmayabilir. O nedenle sana tavsiyem güzel olmaya çalışma, olduğun gibi yeterince ışık saçabilirsin. Tabii bu makyajsız ya da kötü bir kıyafetle düğüne gitmelisin anlamına gelmiyor. Vücut tipine uygun bir elbise tercih edebilir, hafif bir makyaj yapabilirisin. Elbise renginde bu sezonun rengi yeşilin tonlarını kullanabilirsin. Sakın gelinden güzel olmalıyım diyerek beyaz giymeye kalkma bu senin gelini kıskanmış ve önüne geçmeye çalıştığını düşündürür. Kocaman gülümse ve kendine güven, inan bana bu yeterince güzel gösterecek seni...

E Eda

arkadaşlar ben testtürlüyüm benim kuzenimin düyünü var sizce nasıl giyinmeliyim (16 yaşındayım)

D Düğün.com

Merhaba Eda, Öncelikle düğünün yapılacağı mekana göre giyinmeni tavsiye ediyorum ve yaşın gereği düğün bile olsa çok abartılı kıyafetlerden kaçınmalısın. Bu yılın rengi olan yeşilin tonlarında bir elbise veya paçaları bol krep pantolon üzerine tunik tercih edebilirsin.

S Sevil

Amcamın kına gecesinde ne giymeliyim? (Tesettürlüyüm 12 yaşındayım)

D Düğün.com

Merhaba Sevil, Yaşına uygun olmadığı için taşlı ve abartılı abiyeleri önermiyorum. Kabarık abiye kıyafetleri de seni yaşından büyük gösterir. O nedenle düz kesim abiye kıyafetleri mevsimine göre kumaş seçimi yaparak tercih edebilirsin. Renk olarak kendine yakıştırdığın bir renk vardır ama bu yıl yeşil ve sarının her tonu moda aklında bulunsun.

Dogan Çetin

Ben 17 yaşımdayım ağustosta en yakın kuzenimşn düğünü var çok yakınım abiye ya da tuvalet giymeliyim bence ama hava çok sıcak olucak ne yapmalıyım

D Düğün.com

Merhaba, Havanın çok sıcak olması abiye veya tuvalet giymene engel değil. Çok kalın kumaşlardan uzak durursan sıcaktan bunalmayacağına emin olabilirsin. Yine de bulunduğun bölgeye göre aşırı sıcak olur diyorsan kısa abiye modellerini inceleyebilirsin.

A Aydan

En iyisi tuvalet giy

ÖA Özge Aydin

Benimde yakın kuzenimin ağustosta düğünü var ve 17 yaşındayım,çokta açık giyinmekte istemiyorum, lütfen fikir verin

D Düğün.com

Merhaba Özge, Açık giyinmek istemiyorsan kayık yaka turvakar kollu bir elbise tercih edebilirisin. Eğer düğünün yapılacağı yer ve zaman çok sıcaklara denk geliyorsa turvakar kol yerine kısa veya takma kollu bir elbise tercih edebilirsin. Son yıllarda uzuntuvaletler yerine midi boy elbiseler oldukça moda. Seçim yaparken bunu göz önünde bulubdurabilirsin.

YS Yade Sert

ben 15 yaşındayım ve neredeyse her gün eşofman giyiyorum kuzenimin sünnet düğünü var ve ne giyeceğimi bilmiyorum hayatımda hiç makyaj yapmadım ve elbise giymedim nasıl giyineceğim konusunda fikir verirmisiniz

RGÖ Razva Gülten Özseven

ben giyilebilecek elbise modeli göremedim .

SB Su Baysal

Merhaba ben 13 yaşındayım amcamın düğünü ve kına gecesi için biraz araştırdım kısa elbise istiyorum sizce ne giymeliyim??

MY Melike Yılmaz

Merhaba. Ben 14 yaşındayım ve nisanda amcam evleniyor. Otelde olan bir düğün olacak. ne giymeliyim ?

F Feyza

Öğretmenimin düğünü var nasıl giyinmeliyim

SS Sema Sen

Merhaba erkek arkadaşımın en yakın arkadaşı evleniyor erkek arkadaşım takım elbise giyiyor ben ne giymeliyim sizce takım elbisesi lacivert banada pembe takım elbise beğendi

D Düğün.com

Merhaba Sema Hanım. Takım elbise yerine vücut tipinize uygun olarak diz hizanızın biraz üzerinde mini bir elbise tercih edebilirsiniz.

ES Elif Su

11yaşındayın boyum 1.70 ben ne giycem ya

D Düğün.com

Merhaba, kimin düğününe katılacağınız ve zevklerinize ilişkin biraz ipuçları verirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

I Ilayda

Gerçekten bu site ele aldığınız konu katılacağım davette bana fazlasıyla yardımcı oldu lütfen bu konuyla ilgili daha fazla paylaşımlarda ve yazımlarda bulunun.

E Eda

Daymın kızı evleniyo elbise seçtim ama topuklu da rahat olduğumu düşünmüyorum babet de beğenmiyorum sanki ne yapmalıyım

D Düğün.com

Merhaba Eda Hanım. Sizi davet süresince yormayacak, yumurta topuk olarak da adlandırılan alçak topuklu ayakkabılara yönelebilirsiniz. Platform topuklu ayakkabılar da ince topuklu modellere göre daha rahat edebileceğiniz modellerdir. Keyifli günler dileriz.

B Buse

Merhabaa ben midi, askılı, ışıltılı ve kabarık bir elbise giyeceğim ayakkabı ve saç nasıl olmalı sizce gerçekten yardıma ihtiyacım varrrr,???

D Düğün.com

Buse Hanım Selamlar. Elbiseniz askılı ve yakası açık olacağı için saçlarınızı yüz şeklinize göre karar vermeniz daha doğru olacaktır. Eğer oval yüz şekline sahipseniz, dilediğiniz saç modelini yaptırabilirsiniz. Yüzünüzün genişliği uzunluğundan daha darsa, dikdörtgen yüz tipine sahipsiniz demektir ve ensede dağınık topuzlar, dalgalı veya kıvırcık açık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Kare yüz şekline sahipseniz, yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatmanız gerekecektir. Bunun için bukleli topuzlar, çene hizasında kısa küt kesimler, katlı kesimler size uygun olacaktır. Yuvarlak yüz tipine sahip kadınlara da tepeden bombeli topuz ya da at kuyruğu modellerini öneriyoruz. Midi elbisenizin altına, bacak boyunuzu kesmeyecek, bantlıysa bileğin üzerine çıkmayacak modeller tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle boy sorunu yaşıyorsanız. Sivri burunlu stilettolar, nude tonlardaki topuklu ayakkabılar ile hoş bir kombin yakalayabilirsiniz.

Ö Özlem

Merhaba ben 37 yasındayım oğlumun sünnet düğünü Eylül ayında bir mesire alanında açık havada gündüz olacak. Yemekli ve ilahili olacak.ben açık bir kadınım.nasıl giyinmeliyim

D Düğün.com

Özlem Hanım bize hangi vücut tipine sahip olduğunuzu (kum saati, dikdörtgen, elma, armut vücut tipi) söylerseniz, size daha doğru bir yönlendirmede bulunabiliriz.

M Merve

Merhaba eşimin kuzeni bu hafta evleniyor nasil giyinmeliyim 63 kilodayim boyda 1.65 saclarimda cok uzun :)

D Düğün.com

Merhaba Merve Hanım. Boy ve kilonuz seçeceğiniz elbise için elbette önemli bir kriter fakat vücut tipiniz de bu seçimi yaparken çok belirleyici oluyor. Örneğin kum saati vücut tipine sahipseniz, ince belinizi ortaya çıkaran abiyelere; armut vücut tipine de sahipseniz, basenlerinizi gizleyen elbiselere yönelmelisiniz. Eğer hangi vücut tipine sahip olduğunuzu söylerseniz, size biraz daha yardımcı olabiliriz.

T Tuğba

Merhaba. Kasımın ilk haftası kuzenimin düğünü var 20 yaşımdayım 160 boyundayım 50 kiloyum esmerim ne giyinebilirim sizce?

D Düğün.com

Tuğba Hanım Merhaba. Minyon olduğunuz için size diz üzerinde hafif kloş elbiseler çok yakışacaktır. Belden aşağıya inen A kesim elbiseler, basen sorununuz varsa onun da kapanmasını sağlar. Biliyorsunuz bu yıl düşük omuzlu elbiseler de çok moda. Dilerseniz omuzlarınızı açıkta bırakan böyle bir modele de yönelebilirsiniz. Size fikir vermesi açısından buraya bir galerimizi de ekliyoruz: Düğün Elbiseleri. Harika bir düğün geçirmenizi diliyoruz.