Gelin Saçı Modelleri ve Makyaj Örnekleri

Gelin saçı ve makyajı modellerinde en son trendler, uzun, kısa, dalgalı, dağınık gelin başı modelleri, en şık topuz modelleri ve gelin makyajı modelleri burada! Ünlü kuaförlerin yaptıkları düğün saçı modellerine göz at ve ilham al!

Gelin Saçı Modeli Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin saçı modeli seçerken dikkat etmeniz gereken şey yüz şekliniz, saç tipiniz ve gelinliğinizin modelidir. Örneğin, oval yüz şekline sahip olanlar; açık, tepeden, yandan, enseden; yuvarlak yüz şekline sahip olanlar tepesi hacimli topuz ve bombeli atkuyruğu; kare yüz şekline sahip olanlar ise saçlarını açık bırakacakları bukleli modelleri tercih edebilirler. Her saç modelinin yakışacağı oval yüz şekline sahip gelinlerin en şanslı grubu oluşturduğunu söyleyebiliriz. Saç modelinizi seçerken gelinliğinizin yaka durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Örgü modelleri için duvak kullanmak yerine gelin tacı tercih edebilirsiniz. Ayrıca çiçekli gelin başı modellerinin de en çok örgülü saçlara yakıştığı söylenebilir.

Gelin Saçı Modellerin Gelinlikle Uyumu Nasıl Olmalı?

Gelin saçı modeliniz gelinliğinizle uyumlu olmalıdır. Örneğin, hakim, halter ve bisiklet yakaya sahip gelinlik modellerinde saçlarınızı atkuyruğu yaptırabilirsiniz. Böylece kalabalık bir görüntü elde etmezsiniz. Boynu açıkta bırakan askılı ya da straplez yaka gibi gelinlik modelleri için saçlarınızı tepeden toplayabileceğiniz gibi açık da kullanabilirsiniz. Omuzların açıkta olduğu gelinlik modellerinde duvaklı gelin saçı modelleri görünümünüzü dengeleyecektir. Askılı prenses model gelinliklerde taçlı gelin saçı modellerini tercih edebilirsiniz.

Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı Modelleri

Oval yüz şekline her makyaj stili uygun olacaktır. İstediğiniz makyajı yaptırabilirsiniz. Dikkati gözlerinize çekmek istiyorsanız far ve yukarı doğru çekilmiş eyeliner kullanabilirsiniz. Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar çene ve elmacık kemiklerini belirginleştirmeliler. Yanaklarını gölgelendirip daraltarak bakışları yüzün orta bölümüne çekebilirler. Kare yüz şekli için kontürlü makyajı öneriyoruz. Dikdörtgen yüz şeklinde ise gözler, kaşlar, dudaklar hep yatay ve çekik şekilde boyanmalıdır. Yüzünüzdeki kusurları kapatmak istiyorsanız porselen makyaj modelleri sizin için uygundur. Saç ve makyaj konusunda galerileri inceleyerek de yaptıracağınız saç modeline ve makyaj stiline karar verebilirsiniz.

.