Kış Gelini Olmanın "İnce"likleri

Havaların soğumasıyla vücudumuzun yağlanma eğiliminin artması, tatlı tüketimine verilen ağırlık ve susama isteğinin azalması kış mevsiminde kilo artışını kaçınılmaz hale getirebilir. Fakat gelin görün ki gelin bakımı denen şey bu süreci kaldıracak bir şey değildir. Düğününüz yaklaşırken kişisel bakımınıza özen göstermeniz gereken bu süreçte kilo almak istemiyorsanız önerilerimize kulak verin!

kis_gelini_olmanin_incelikleri_intro - kis_gelini_olmanin_incelikleri_intro

Hareketi artırın!

Aslında kalori yakmanın yolları sandığınızdan da kolay. İlk adımı kendi işinizi kendiniz yaparak atabilirsiniz. Suyunuzu bile kalkıp kendiniz alın, iş yerinde arkadaşınızı dahili telefondan aramak yerine yanına gidin, yatarak TV seyretmeyin, oturun. Bunun gibi gün içinde enerji harcamanızı artıracak fiziksel aktiviteler bulun. Düğünden önce kolay kilo vermenin 7 yolundan biri de harekettir. 10 dakika merdiven çıkmak 108 kalori, evinizi toplamak 20 dakikada 65 kalori harcamanızı sağlar.

Konsantre Olun!

Yemek yerken konsantre olun. Yemek sırasında televizyon izlemek veya telefon konuşmaları yapmak gibi işlerden uzak durun. Araştırmalara göre yemek yerken TV izleyenler yemekten 30 dakika sonra abur - cubur yeme eğilimi gösteriyorlar. Yemeğinizi elinizden geldiğince yavaş, çok çiğneyerek ve tadını almaya çalışarak tüketin. Ayrıca yemekten sonra dişlerinizi fırçalamak da iştahınızın kapanması için iyi bir yöntemdir. Unutmayın incelme yöntemleri yolunda her şey mübahtır!

konsantre_olun - konsantre_olun

Beyninize Danışın!

Yemek seçimi yaparken damağınıza değil beyninize danışın. 'Canım ne yemek istiyor?' sorusunu haftada 2 - 3 kezden fazla sormayın. Temel sorunuz, 'öğlen yemeğinde ne yedim, akşama ne yemem gerekiyor?' olsun. Hayatınız boyunca bu iki soru arasından hangisine daha çok cevap alırsınız o oranda kilolu veya o oranda fit ve sağlıklı olursunuz. Bu alışkanlıkları eşinizin de kazanmasını sağlarsanız uzun yıllar boyunca formunuzu korumuş o özenilen çiftlerden olmayı başarabilirsiniz!

Unutulmaz Üçlü

Doğru bildiniz, şeker, tuz ve un! Şeker depolanarak uzun sürede yağa dönüşür. Un ise, zengin karbonhidrat içeriği yüzünden şekere dönüşür ve aynı şekilde uzun vadede yağ olarak depolanır. Tuz ise, hücrelerdeki su emilimini arttırarak normalden daha kilolu görünmenizi sağlar. Sonuç olarak bu üçlüden uzak durduğunuz gibi hayatınızın merkezine sporu koyarak yağ yakmanın yolları konusunda da çaba göstermelisiniz.

unutulmaz_uclu - unutulmaz_uclu

Yeteri Kadar Uyuyun

Karanlık ortamlarda fazla bulunmayın ve akşamları normal uyuma saatinizden bir saat daha erken uyumaya çalışın. Böylece daha erken uyanırsınız ve metabolizmanız çok daha erken saatlerde çalışmaya başlar. Bu da daha kolay kilo verme anlamına gelir. Sadece ihtiyacınız kadar uyumaya dikkat edin!

Organik Gıdalara Yönelin!

Günümüzde ne yazık ki hiçbir gıda ürününe güvenemiyoruz. Hormonlu, GDO'lu ürünler her yerde. Kanser ve mide hastalıklarının yanı sıra birçok hormonlu ve GDO destekli ürün, organik gıdalara göre az da olsa yüksek kalori içeriyor. Formda kalmanın yollarını zorlayıp, organik beslenmeye yönelerek daha az kalorili gıdalar tüketebilirsiniz.

Şehrindeki 127 Güzellik Merkezi Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!