Bir Gelinliğin Tasarım Süreci

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

0:58 dakika

29.06.2020

Vera Wang anlatıyor.

Bir gelinliğin tasarım sürecini Vera Wang gibi ünlü bir tasarımcının kendi ağzından dinlemeye ne dersiniz? İşte Vera Wang'ın en beğenilen modellerinden Amelia'nın tasarım sırları...

Amelia'nın Sırrı

Vera Wang, en sevilen modellerinden olan Amelia'nın tasarım sürecinde üç şeyden esinlendiğini söylüyor: katmanlar halinde kullanılan kumaşlar, mücevher benzeri süslemeler ve gelinlik modasının en yeni işareti olan renk unsuru. Bu ögeler sayesinde Amelia Vera Wang'ın tasarım felsefesinin en önemli iki unsurunu yansıtıyor: drape ve hafiflik.

Tasarim Sureci

Kumaşların Romantizmi

Katmanlar halinde kullanılan kumaşlar gelinliğe uçuşkan, hafif bir hava verirken, gelinliğin üst kısmına uygulanan drape, tasarıma hareket katıyor. Sonuçta ortaya modern ama aynı zamanda romantik bir peri-benzeri gelinlik çıkıyor.

Gelinlik İndirimleri

His Modaevi
%29 Indirim
32 10
His Modaevi

Düğün.com Çiftlerine Özel %28 İndirim Fırsatı !

Aliko Couture
%20 Indirim
15 1 7
Aliko Couture

Özel Dikimlerde %20 İndirim Fırsatı Sizleri Bekliyor!

Tasarim Sureci 2

Kristal Süslemeler

Vera Wang, gelinliğin kalça kısmındaki kristal süslemelerin elbiseye sihirli bir dokunuş kattığını düşünüyor, ancak bu gelinliği kullanırken aksesuar konusunda aşırıya kaçılmaması gerektiği konusunda bizi uyarıyor. Hatta bu gelinliğin, üzerindeki abartılı kristal süslemeden ötürü açık hava ve gündüz düğünleri için uygun olmadığını söylüyor.

Tasarim Sureci 3

Gelinlikte Nötr Renkler

Son dönem koleksiyonlarında gelinliklerde renk kullanmasının sebebini "modernizmin yeni bir yorumu" olarak açıklayan Vera Wang, nötr renkleri kullanmayı sevdiğini, her gelinin kendine uygun olan rengi bulması gerektiğini söylüyor.Vera Wang'dan aldığımız bu bilgiler kendi gelinliğini seçmekte ya da diktirmekte olan gelinler için de faydalı olabilir.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

selin gül

Düğün Tarihi: 15.12.2013


Bu süreççok önemli.Kendime gelinlik diktireceğim. 7 Haziran 2014 düğün tarihim.. Provalar da dahil,gelinlik ne kadar sürede tamamlanır. Fransız dantel balık gelinlik olacak. Sizce ne zaman diktirmeye başlamalıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Selin Hanım Selamlar, Düğün.com olarak düğününüzün 6-8 ay öncesinden gelinliğinizi diktirmeye başlamanızı tavsiye ediyoruz. Kimi terziler 2 provayla gelinliğinizi tamamlarken kimi de 3-4 provaya ihtiyaç duyar. Gelinliğin dikimi çok uzun sürmese de iyi gelinlikçilerin uzun randevu listeleri vardır ve kumaş bekleme süreleri olabilir.