Düğün Gününü Riske Atmayan Bir Özen: Hanifi Kuaför

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

5:03 dakika

29.06.2020

İzmirli gelin adaylarının ilgisini çekecek, gelin saçı ve makyajı konusunda uzman bir firma ile tanıştırmak istiyoruz sizi. Hanifi Kuaför, gelinin stilini ve hayallerini de işin içine katan deneyimli firmalardan. Yılda yaptığı 200’ü aşkın gelin saçı ve makyajı ile de düğün sektöründe rüştünü ispatlamış. Biz de Düğün.com olarak firmayı incelemeye aldık ve İzmirli kadınlar tarafından neden bu kadar çok tercih edildiğini, 2018 gelin paketi fiyatlarını, gelin saçı ve makyajında nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve daha pek çok şeyi sorduk.

27 yıldır kadınları özel günlerine hazırlayan Hanifi Özçelebi, 13 yaşından beri kuaförlük mesleğinin içerisinde. Kısaca çekirdekten yetişmiş bir zanaatkar.

İzmir Bornova’da 175 metrekarelik ferah mekanında hizmet veren Hanifi Bey, gelin adaylarının, kuaför salonunda kendilerini evinde gibi hissettiğini, düğün gününün tüm stresini, akraba ve nedimeleri ile birlikte hazırlanırken atabileceklerini belirtiyor. Hatta bizden söylemesi, Baileys’iniz de onlardanmış!

18 kişilik uzman bir ekip ile hizmet verilen kuaför salonunda, aynı gün içinde 7 gelin adayını ve 5’er adet yakınını hazırlayabiliyorlar. Eğer o gün 2-3 adet geline hizmet vereceklerse de, 10’ar kişilik gruplar halinde gelin adaylarını ağırlayabiliyorlar.

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

Kuaför salonu yerine evde ya da düğün mekanında hazırlanmak isteyen gelinlere de istedikleri yerde hizmet verebiliyorlar. Hatta şehir dışındaysanız, oraya da geliyorlar. Ancak bu elbette ekstra ücrete tabii oluyor.

Hanifi Kuaför’ün Öne Çıkan 5 Özelliği

  • Ferah atmosferi

  • Düğün öncesi ücretsiz saç-makyaj provası yapması

  • Kaliteli markaların ürünlerini kullanması

  • Uygun fiyat seçenekleri

  • Düğün mekanında da hizmet verebilmesi

"Düğün Gününü Asla Riske Atmayız"

Hanifi Bey, gelinin saç ve makyaj provasına ayrı bir önem verdiklerini ve bu sayede düğün gününü asla riske atmadıklarını belirtiyor. Gelini önce provada mutlu ettiklerini söyleyerek, hayalindeki modeli aynada gören mutlu gelinler yarattıklarında, kendilerinin daha da mutlu olduğunu ifade ediyor.

Salondan mutlu ayrılan bir gelinin referansı ile belki 10 gelin adayına ulaşabileceklerinin bilincindeler. "Gelinin önce güvenini kazanıyoruz" diyen Hanifi Özçelebi, provaları duvak ve varsa diğer saç aksesuarları ile birlikte yaptıklarını belirtiyor. Provalar sırasında gelin makyajında da pek çok farklı alternatifi denediklerini, bir göze başka, diğer göze başka makyaj uygulayarak, en iyiyi bulana kadar sabırla çalıştıklarını aktarıyor.

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

Saç ve makyaj provasının düğünden en az 10 gün öncesinde yapılması gerektiğini söyleyen firmanın gelin adaylarına bir de tavsiyesi var: Eğer provaya beyaz gömlek giyerek giderseniz, hem düğün gününe en yakın görünümü yakalayabilirsiniz hem de yapılan gelin makyajını daha iyi görebilirsiniz.

İzmir’in Popüler Kuaförü

Kuaför Hanifi’nin profil sayfasında gezdiğimizde dikkatimizi bir şey çekiyor: Firma ile çalışıp, memnun kalmış gelin adaylarının olumlu yorumları! Sayfada 50 adet yorum var. Hepsi de Hanifi Kuaför’den çok memnun kalmış. Pek çoğu fiyatlarının da oldukça uygun olduğunu vurgulamış. Firmanın, yılda 200’den fazla gelin saçı yapabilmesinin sırrı da kaliteli hizmeti, uygun fiyata sunmalarında yatıyor olmalı!

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

Firma ile ilgili daha iyi fikir sahibi olmak için, Düğün.com çiftlerinden Tuğba’nın şu yorumuna göz atalım:

Elbette muhteşem görüntümde en büyük pay Bornova'daki kuaförüm Hanifi Bey'e aitti. Bir harikaydı! Düğün günü toplu bir saç tercih ettik, fotoğraf çekimlerinde iste açık bir saç. Çok memnun kaldım ikisinden de, çok içime sindi. Zaten düğün günü bir gelinin güzel olmasının sırrı saçından ve makyajından memnun kalmasında! Hanifi Kuaför'ü gönül rahatlığıyla tüm İzmirli gelinlere tavsiye ederim.

Firmanın güçlü yönlerini sıraladık. Peki hiç mi eksileri yok diyeceksiniz! Hanifi Bey, gelin adaylarına düğün günü gelinliklerini giyip, hazırlanabilecekleri bir alan yarattıklarını ama özel bir gelin odalarının olmadığını belirtiyor. Gelin adaylarına ayrı bir hassasiyetle yaklaşan firmanın, bunu bir dezavantaj olarak görmesi takdirimizi kazandı doğrusu. En kısa sürede bu açıklarını da kapatacaklarını düşünüyoruz. Dezavantaj olarak bahsedebileceğimiz bir diğer özellikleri ise firmada cilt bakımı hizmetinin verilmemesi.

Gelin Paketleri ve Fiyatları

Biraz da firmanın gelinler için sunduğu özel paketlere ve bunların fiyatlarına bakalım. Kuaför salonunun gelin paketi içerisinde bir gelinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler mevcut. Gelin saçı ve makyajının yanı sıra, ek saçtan tutun da takma kirpiğe, el-ayak bakımından manikür, pediküre, takma tırnaktan kaş tasarımı ve sir ağdaya kadar her şey yapılıyor.

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

Firmanın 2018 fiyatlarına göre böyle tam kapsamlı, her şey dahil bir paket için 1000 TL ödemeniz gerekiyor. Sadece gelin makyajı yaptırmak isterseniz de bunun fiyatı 500 TL. Eğer kaş-bıyık, manikür-pedikür gibi hizmetler istenmezse, bu fiyatın biraz daha aşağılara ineceğini de belirtelim.

"Gelini Hayaline Nasıl Yaklaştıracağımıza Odaklanıyoruz"

Bir geline saç tasarımı yaparken gelinliğinin modelinden, evleneceği düğün mekanına, yüz tipinden, alnının açıklığına, hatta damadın boyundan giyeceği topuklu ayakkabıya kadar her şeyi göz önünde bulundurduklarını ifade eden Hanifi Bey şunları aktarıyor:

"Gelinin tarzını öğrenmek bizim için çok önemli. Provaya çağırmamızın bir diğer amacı da bu zaten. Gelin adaylarına saç ve makyaj konusunda mutlaka tavsiyelerde bulunuyoruz. Yine o yılın trendleri önemli, bunlarla ilgili yönlendirmelerimiz oluyor. Ama sonuç itibariyle herkesin bir hayali vardır ve ona ulaşmak ister. Biz gelini nasıl hayaline en yakın hale getiririz, ona bakıyoruz. "

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

Gelin Adaylarına Saç ve Makyaj Tavsiyeleri

▶ Duvak çok önemli. Yapılması istenilen saç, duvak ve gelinliğin birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Bu olmazsa hayal ettikleri gibi bir saç ortaya çıkamaz. Biz gelinlerimize saç provasından önce saç aksesuarı ya da duvak aldırmıyoruz. Nasıl bir model uygulanacağına karar verdikten sonra aksesuarlar alınmalı.

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

▶ Makyaj malzemelerinde kullanılacak ürünlerin kaliteli olmasına dikkat etmeliler. Biz Kryolan marka ürünler kullanıyoruz. Bu markadan daha iyisinin olduğunu düşünmüyoruz.

▶ Provalarda, porselen makyaj olarak da bilinen TV makyajını, su bazlı makyajı ya da klasik makyajı deneyip, içlerinden en rahat ettiklerini ve canlı olanı seçmeliler. Biz kalıcı olması açısından porselen makyajı öneriyoruz. Gün boyu terleyip, ağlasanız bile, elinizle dağıtmadığınız sürece akmıyor.

▶ Düğünün yapılacağı mevsime göre saç modellerine karar vermelerini öneriyoruz. Mesela çok sıcak havalarda, saç düşmesin ya da ensesini terleterek onu rahatsız etmesin diye toplu saçları tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Ama bahar aylarında açık saçlar genelde daha hoş oluyor.

▶ Gelin adayının ten ve göz rengi uygunsa sarı saçın gelinlikte bir başka durduğuna inanıyorum. Ama esmer tenli gelinlere sarı saçı önermiyorum. Kendi saç renginin çok dışına çıkmadan, saça hafif ışıltılar katılabilir.

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

▶ Geline uygulanacak makyajın tonu, düğünün gündüz mü gece mi gerçekleşeceği, mekanın aydınlık mı karanlık mı olacağına göre değişiklik gösterebiliyor. Gece makyajı yapılacaksa, göz çevresini, yüz hatlarını, dudakları öne çıkararak, makyajı daha fark edilir hale getirmek gerekiyor. Gündüz makyajında ise eğer gelin adayının cildi de müsaitse, daha doğal tonlar uygulanabilir. Doğal makyajda sadece siyah nokta ve sivilceleri kapatarak, soft tonlarda bir makyaj yapıyoruz.

▶ Saç renginde bir değişiklik isteniyorsa, kuaförleri ile irtibatta olmalarını öneriyorum. Mesela saçlarını ne zaman boyatırlarsa rengi oturur, ne zaman saç akar, bu gibi konularda bilgi almalılar. Saçlarını düğünden maksimum iki hafta önce boyatmalılar. Bu daha çok sarı renk için geçerli. Eğer kızıl renge boyanacaksa, saçın daha parlak gözükmesi için, düğünden birkaç gün önce boyatmalarında fayda var.

▶ Gelin adaylarına manikür, pedikür, ağda, kaş tasarımı gibi bakımlarını düğün günü yerine, en az 2 gün öncesinde yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

▶ Gelin saçının düğün günü kalıcı olması için duvaklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Duvağa basılmaması için özellikle dikkat edilmesi lazım. Makyajın akmaması için de mümkün olduğunca ağlamamalarını, terledikçe de selpak ya da pamukla fazla bastırmadan silmelerini öneriyoruz. Bunları uygularlarsa saç ve makyajları kolay kolay bozulmaz.

▶ Sadece gelin adayını 3 saatte hazırlıyoruz. Eğer salona daha kalabalık bir grup halinde gelinecekse, bu sürenin biraz daha uzayabileceğini göz önünde bulundurmalılar.

düğün gününü riske atmayan bir özen: hanifi kuaför

İzmir’in gelin saçı ve makyajı konusunda uzmanlaşmış önemli kuaför salonlarından Hanifi Kuaför’ü yakından inceledik. Firmanın özellikle gelin adayları için aktardığı tavsiyelerden faydalandığınızı umuyoruz.

Siz de gelin saçı ve makyajınızı Hanifi Kuaför’ün uzman kadrosuna yaptırmak istiyorsanız, profil sayfasını inceleyip, firma ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarından yoğun olduklarından, firma ile düğününüzden en az 2-3 ay öncesinde irtibata geçmenizi öneriyoruz.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Birgen Yıldırım

Düğün Tarihi: 18.05.2019


20 Haziran da düğünüm var müsaitliğiniz varmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazıda yer alan linkten firmanın profiline ulaşabilir, firma ile iletişime geçerek randevu ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Cevapla