2021 Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Arasında Neler Var?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:52 dakika

24.01.2022

2021’de gelin adayları doğal güzelliklerini konuşturacak! Abartılı saç ve makyaj modelleri rafa kalkıyor; fazla özenmeden hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, canlı ve abartısız makyaj uygulamaları eşlik ediyor! İhtişam isteyenlere ise birbirinden şık aksesuarlar yardımcı oluyor! İşte 2021’in gelin saçı ve makyajı trendleri!

2021 gelin saçı ve makyajı modelleri

Doğal Dalgalı Açık Saçlar

2021 düğünlerinde abartılı saç modelleriyle pek fazla karşılaşmayacağız. Yani kuaförde saatlerce gelin başı yaptırmakla vakit kaybetmek yok! Yılın samimi organizasyon trendine doğal görünümüyle eşlik etmek isteyen gelin adaylarına hitap eden gelin saçı modelleri arasında dalgalı açık saç modelleri de yer alıyor.

Özellikle orta uzunlukta saç boyuna sahip gelinler, su dalgası hissi yaratılan, açık doğal dalgalı gelin saçı modellerini tercih edebilir.

2021 gelin saçı modelleri

Şu galerimizdeki modeller sana ilham verebilir: Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

Örgülü Dağınık Saç Modelleri

İster toplu ister açık… Bohem ve romantik tarzın temsilcisi örgülü gelin saçı modelleri artık her tarza hitap ediyor. 2021 düğünlerinde zarif ve romantik bir görünüm için gevşek örgülü saç modellerini tercih edebilir, örgülerinin arasında düğün temana ve tarzına uygun aksesuarlar kullanabilirsin.

2021 gelin saçı modelleri

En trend ve şık örgülü saç modellerini şu galerimizde bulabilirsin: Örgü Saç Modelleri

Zarif Atkuyrukları

Sadelik ve zarafetin trend olduğu bir yılda atkuyruğu gelin saçı modellerinden bahsetmemek olmazdı. Hem spor hem elegant bir görüntü yaratan atkuyruğu saçı modelleri, 2021’de de en sade haliyle karşımıza çıkacak.

Bu yıl sıkıca toplanmış, uçları dalgalı atkuyruğu modelleri moda! Özellikle sade ve sırt dekolteli bir gelinlik giyeceksen, bu gelin saçı modelini tercih ederek minimalist tarzını ortaya koyabilirsin.

2021 gelin saçı modelleri

En güzel seçenekler için şu galerimize de göz atmanı öneriyoruz: Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Minimal Dağınık Topuzlar

Gelin topuzu denince gözünde abartılı tasarımlar canlanıyorsa artık bu algıyı yıkabiliriz. Çünkü 2021’de topuzlar daha sade ve romantik. Özellikle abartısız ve bohem tarzda gelinliklerle çok yakıştırdığımız bu trend, tarzına uygun aksesuar kullanımına da imkan sunuyor.

2021 gelin saçı modelleri

Sen de düğününde topuz yaptırmayı düşünüyorsan şu yazımıza da mutlaka göz at: Topuz Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Aksesuarlı Sade Saç Modelleri

Bahsettiğimiz trend modellerin sadece minimalist gelinlere hitap ettiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Çünkü 2021’de saç modellerinin tarzını belirleyen aksesuarlar oluyor. Sade bir sıkı topuzla taşlı bir taç kullanarak ihtişamlı, küçük bir toka takarak zarif, çiçekli aksesuarlar kullanarak bohem bir görünüm yaratabilirsin.

2021 gelin saçı modelleri

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Gelin Aksesuarlarında da Modayı Yakala

Gelelim 2021’in en trend gelin makyajı modellerine…

Canlı Cilt Görünümü

2021’in gelin makyajı trendlerinde sade ve canlı tasarımlar öne çıkıyor. Nasıl bir göz ya da dudak makyajı seçtiğin fark etmeksizin canlı bir ten görünümü yaratarak hem fresh hem de trendlere uygun bir görünüm yakalayabilirsin.

2021 gelin makyajı modelleri

Islak Dudaklar

Fresh görünümden bahsetmişken dudak makyajında da ıslak görünümün öne çıktığını belirtelim. Pembe, şeftali tonlarında parlatıcılarla gelin makyajına hem canlı hem de göz alıcı bir dokunuş yapabilirsin.

2021 gelin makyajı modelleri

Romantik Pembe Tonları

Doğallığın ön planda olduğu makyaj trendlerinden bahsederken, romantik bir görünüm denince ilk akla gelen detaylardan olan “cildin doğal pembeliği”ni de trendler arasında görmek sürpriz değil.

Cilt rengine en uygun pembe tonlarında allık, far ve ruju birlikte kullanarak hoş ve soft bir gelin görünümü yaratabilirsin.

2021 gelin makyajı modelleri

Cilt ve göz rengin, gelin makyajında belirleyici kriterlerden biri. Detaylar ise şurada: Ten ve Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Toprak Tonlarında Dumanlı Gelin Makyajı

Modası geçmiyor! Dumanlı göz makyajının en çok tercih edilen seçeneklerinden olan toprak tonlarında buğulu göz makyajı en minimal haliyle bu yılın da trendleri arasında yer alıyor.

Ten ve göz rengine uygun bir ton belirleyerek çok yoğun olmayan bir buğulu göz makyajı yaptırabilir, dudaklarında farından en az bir ton açık ya da nude tonlarda bir ruj tercih edebilirsin.

2021 gelin makyajı modelleri

Makyaj Yok Gibi Doğal Görünüm

Eğer düğününde en doğal halinle boy göstermek, doğal güzelliğini ortaya koymak istiyorsan “yok gibi gelin makyajı” trendi tam senlik! Hafif bir cilt makyajı, kirpiklere canlılık verecek, çok yoğun olmayan bir rimel ve uçuk bir parlatıcı yeterli!

2021 gelin makyajı modelleri

Renk Katmak İçin Pastel Tonlar

Eğer renk kullanmak istiyorsan bu yıl pastel tonlardaki farla canlılık verilen bir gelin makyajı tercih edebilirsin. Göz makyajın renkli olacağı için dudaklarında doğal tonlara yönelmeli, nude tonlarda bir ruj ya da renksiz parlatıcı kullanabilirsin.

2021 gelin makyajı modelleri

Gözlerde İddialı Çizgiler

Eyelinerdan vazgeçemiyoruz, o halde gerçekten hakkını verelim! Gözleri ön plana çıkarmak için sadece eyeliner kullanmak artık yeterli! İddialı ve dikkat çekici bir formda uygulanan eyeliner ve sade cilt ve dudak makyajıyla etkileyici bir görünüm kazanabilirsin.

2021 gelin makyajı modelleri

Dikkat Çekici Dudaklar

“Hayır, ben dikkatleri gözlerime değil, dudaklarıma çekmek istiyorum” diyorsan, canlı ve koyu rujların da moda olduğunu belirtelim. Klasikten vazgeçmeyenler için canlı kırmızı, romantik gelinler için pembe ve şeftali, bohem gelinler için ise mor tonlarını, dudakları vurgulamak için ideal seçenekler arasında!

2021 gelin makyajı modelleri

Bu yıl öne çıkan gelinlik modellerine de göz atmak istersen seni şöyle alalım: En Yeni Gelinlik Modası: 2021 Gelinlik Modelleri

2021 düğünlerinde öne çıkacak gelin saçı ve makyajı trendlerine değindik. Bu modelleri uygulamada başarılı bir ekip arıyorsan şehrindeki gelin saçı ve makyajı firmalarının çalışmalarını inceleyebileceğini unutma! İlgini çeken firmalarla iletişime geçerek bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum