2020'nin Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Arasında Neler Var?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:57 dakika

04.11.2021

Gelinliğini, aksesuarlarını, düğün mekanını seçmiş olabilirsin. Peki bu seçimlerinle uyum sağlayacak gelin saçı ve makyajına karar verdin mi? Cevabın “hayır”sa trendlerden ilham alabilirsin. En sade saç ve makyaj modellerinden en gösterişlilerine 2020 yılının gelin saçı ve makyajı trendlerini sıraladık!

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Aksesuarlar Devleşiyor

2019’un büyük saç aksesuarı trendi 2020’de de büyüyerek devam ediyor. Gösterişli gelin saç bantları, iddialı taçlar, dev çiçekler; hem açık hem de toplu saç modelleriyle birlikte kullanılıyor. Bu aksesuarları sade gelinliklerle birlikte kullanman daha doğru olacaktır.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Atkuyrukları Artık Daha Sıkı

2019 gelin saçı trendleri arasında kurdeleli atkuyruğu modelleri yer alıyordu. Kurdeleler 2020’de siyah, beyaz ve metalik tonlardaki seçenekleriyle atkuyruklarına dolanıyor. Özellikle düz saçlara uygulanan bu model, oval yüz hatlarına sahip gelin adayları için ideal.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Atkuyruğu saç modelleri ilgini çekiyorsa şu yazımıza göz atabilirsin: Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

İncinin Modası Geçmiyor

Zarif ve romantik tasarımlardan hoşlanan kadınların vazgeçilmezi incilerin modası asla geçmiyor. Geçtiğimiz yıl özellikle taçları süsleyen inciler bu yıl gelin adaylarının sıkı atkuyruğu modellerinin zarif detayları olarak karşımıza çıkıyor. İnce tutamlara dizilmiş incilerin kullanıldığı saç modellerini cesur ve romantik gelin adaylarına öneriyoruz.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Doğal Dalgalar Öne Çıkıyor

2019’un düğün trendlerinde büyük etkisi bulunan sadeleşme akımı, 2020’de de egemenliğini sürdürüyor. Gelin saçı trendleri de bu akıma kayıtsız kalamıyor. Kuaför eli değmemiş gibi görünen, doğal dalgalı, açık saçlar, en yeni gelin saçı trendleri arasında yer alıyor. Straplez, askılı ya da düşük omuz gibi açık yakalı gelinlik modelleri ile bu saç modellerini tercih edebilirsin.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

lslak Saçlar Fresh Bir Görünüm Yaratıyor

Doğallık bu kadar ön plandayken, duştan yeni çıkmış havası yaratan saçları trendler arasında görmemiz şaşırtıcı değil. Açık ya da toplu olarak kullanılabilecek, geriye doğru taranmış, ıslak görünümlü saçlar, gelin adaylarına havalı bir görünüm de katıyor. Bu saç modelini özellikle alnı dar gelin adaylarına öneriyoruz.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Sade Saçlar Zincirlerle Hareket Kazanıyor

Görünüşe göre gelin aksesuarları bu yıl, yan rollerden çok başrole talip. Öyleki; sade gelin saçlarına hareket katmakla katmıyor aynı zamanda farklı tasarımlarıyla da tüm bakışları üzerlerinde topluyorlar. Uzun zincirlerden oluşan saç aksesuarları da tam bunlardan biri. İster atkuyruğu ister örgülü saç modelleriyle birlikte bu zarif ve şık aksesuarları kullanabilirsin.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Dağınık Topuz Algımız Değişiyor

Dağınık topuz denince hemen aklına “yapılı” ve iddialı topuzlar geliyorsa 2020’nin gelin saçı trendleri bu algını yıkacak. Çünkü artık dağınık topuzlar daha modern ve şık. Tabii biraz da sıra dışı. Tepeden, birkaç top şeklinde toplanmış dağınık topuz modelleri, spor-şık bir görünüm isteyen gelin adayları için ideal.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Kırmızı Rujlar Geri Geliyor

Gelelim 2020 gelin makyajı trendlerine. Makyajda bir “klasik” haline gelen kırmızı rujlar, yerini ara ara nude, pembe, mor gibi farklı alternatiflerine bıraksa da 2020’de tahtını devralıyor. Özellikle tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacak gelinler için ideal olan kırmızı ruj için kalın ve orta kalınlıkta dudaklara sahip olmak gerektiğini de hatırlatalım.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Renkli Farlara Yer Açın!

Renkli kişiliğini ortaya koymak isteyen gelin adaylarının imdadına 2020’nin renkli far trendi yetişiyor. Buğulu makyajdan ya da doğal pembelerden vazgeçmek yok ama bu yıl canlı renklerdeki farları da gelin makyajı için ideal renkler listesine ekleyebiliriz. Sen de bu trende uymak istersen göz makyajın iddialı olacağı için dudaklarında doğal tonları kullanmaya dikkat etmelisin.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Sana hangi renklerin uyacağını merak ediyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Ten ve Göz Rengine Göre Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüz Aplikeleri İddialı Gelinleri Bekliyor

2020’de “gelin aksesuarları” listesine bir madde daha ekleniyor: Yüz aplikeleri! İster yüzünün tamamında ister göz altlarında ister alnında istersen göz pınarlarında kullan, görünümüne ışıltı katmak istersen en yeni gelin makyajı trendleri arasında yer alan bu cesur seçeneği deneyebilirsin.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Gelin manikürü trendlerine de göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Gelin Tırnağı ve Gelin Maniküründe En Son Trendler

Kim Demiş ‘Allık’ Sadece Yanakta Olur Diye!

Doğal ve canlı bir görünüm yaratmak için yanaklarda kullanılan allıklar artık detay olmaktan çıkıyor. Farlarla birleşerek kendi trendini yaratıyor.

Doğal tonlardaki farlar göz kapaklarının sınırlarını aşıyor ve elmacık kemiklerinin üzerinden allıkla birleştirilerek kullanılıyor. Bu da hem canlı hem de iddialı bir görünüm yaratıyor.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Işıltılı Ten, Doğal Görünüme Katkı Sağlıyor

Pudraları bir kenara bırakın! Çünkü ıslak görünümlü makyajın modası geçmiş olabilir ama 2020’de ışıltılı ten trendi geri dönüyor. Ne de olsa bu yılın baskın akımı “doğal görünüm.” Göz makyajında highlighter ve ışıltılı doğal farlar kullanarak da teninin canlı görünümüne katkı sağlayabilirsin.

Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Gelin saçı ve makyajı modeline karar verirken sana ilham verecek en yeni trendleri sıraladık. Bu tasarımları uygulayabilecek uzmanlara ulaşmak istersen şehrindeki gelin saçı ve makyajı firmalarını ziyaret edebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçebilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum