2013’ün Makyaj Trendleri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:39 dakika

29.06.2020

Taptaze bir bahar geliyor, ardından da sıcacık yaz günleri. Havanın bu değişimi ruhumuza da yansımıyor mu? Sizi bekleyen ılık bahar mevsiminde ve ardından hızla gelecek pırıl pırıl yaz günlerinde uygulayabileceğiniz 2013 makyaj trendlerini alanında uzman Pınar Uzun Düğün.com gelinleri için anlattı.

Belirgin Gözler

Belirgin gözler her daim trend olmaya devam ediyor. Baharın renklerini gözlerinizde kullanmaya hayır diyemeyeceksiniz. Eflatun, mor, yeşil, pembe, turkuaz bahara en çok yakışan renkler. Gözlerinize uygulayacağınız bu renk farlardan sonra kenarları aynı renklerin daha koyu tonları ya da gri- koyu gri tonlarla gölgelendirebilirsiniz. Eğer far sürme ya da gölgelendirme yapma konusunda istediğiniz sonuçları alamadığınızı düşünüyorsanız bu renklerde göz kalemleri de alabilirsiniz. Göz kalemi çekerek de benzer bir etki sağlayabilirsiniz. Ama ben kalem de çekemiyorum diyorsanız çareler tükenmez: O zaman kalemi kalınca çekin çok düzgün olması gerekmez. Sonra kısa boylu bir kıl fırça yardımıyla aşağıdan yukarıya doğru iyice dağıtın ama iki gözde de dağıttığınız şeklin simetrik olmasına özen gösterin. Muhteşem puslu bir görünüm elde edeceksiniz.

pinarmake

Kırmızı Dudaklar

Bir başka trend de kırmızı dudaklar. Dikkat etmeniz gereken şey kırmızı ruj sürdüğünüzde göz makyajınızın çok sade olmasıdır; eğer far kullanıyorsanız şeffaf bir far yeterli olacaktır. Çok ince siyah likit ya da kalem çekebilirsiniz. Sonrasında bol rimel sürmelisiniz. Kırmızı ruju sürerken elinizi titretmemeniz gerekiyor; çünkü sonrasında dışarı taşan kısmı temizleseniz dahi iz bırakabilir. Kırmızı rujda en hoş olanı ise mat kırmızı. Özellikle puantiyeli kıyafetlerle taytlar, babetler, dantel detaylı kıyafetler seçtiğinizde, tarzınızı böyle bir makyajla tamamlayabilirsiniz.

Altın Işıltısını Makyajınıza Taşıyın

Gelelim altın pırıltılara… Yazın en öne çıkan makyaj uygulaması, altın ışıltısını makyajda kullanmaktır. Bronz tende daha da hoş görünecektir; ancak dikkat etmeniz gereken altın ışıltısını dozunda kullanmanızdır. Yoksa çok abartılı durabilir. Göz kapağınıza önce krem renk bir far sürüp üzerine altın ışıltılı bir far sürdüğünüzde altın renginin belirginliği biraz azalacak ve daha doğal bir görünüm bir elde edeceksiniz. Farınızı sürerken göz kapağının biraz yukarlarına da çıkabilirsiniz. Ve bir ipucu daha: Parmağınızın ucuyla ya da ince kenarlı bir aplikatörü altın rengi fara sürerek kirpik dibinize -gözünüzün içine doğru ama gözünüze değdirmeden- sürün. Daha sonra alt ve üst kirpiklerinize bol rimel uygulayın. Gözleriniz ışıl ışıl parlayacak ve belirgin bakışlar elde edeceksiniz.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

La Pia The Saloons
%30 Indirim
92 6 6
La Pia The Saloons

Erken Rezervasyonlara Özel Gelin ve Nedime Saç Makyajı %30 İndirimle Sadece 3.000₺!

Salon Sacha
%20 Indirim
47 2
Salon Sacha

Düğün.com'a Özel Kına + Düğün Paketi Her Şey dahil 2000₺

En İyi Bütünlüğü Yakalayın

Bahar geldiğinde yanaklarda ve dudaklarda kullanılan renk pembenin tonları olmalı. İçinde gold ışıltılar olan allık ve likit rujları da tercih edebilirsiniz. Özellikle akşam dışarı çıkarken ışıltılı dudaklar ve yanaklar, krem renk ya da şeffaf bir far ve bol rimelle çok hoş bir bütünlük oluşturacaktır.

Pınar Make-up Artist’ten daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

demet kılıç

Düğün Tarihi: 13.10.2014


haklısın damla kırmızı rujla güzel ve çekici olmak mümkün sur ruju ve çık


damla kızıl

Düğün Tarihi: 13.10.2014


Kırmızı ruj her zaman best