Patlayan Duvak Nedir? Tepeden Duvak Modellerini Kimler Kullanmalı?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:07 dakika

21.02.2024

İhtişamlı bir görünüme sahip olmak için gelin saçını patlayan duvak gibi iddialı bir aksesuarla tamamlamak istiyor olabilirsin. Peki sana nasıl bir tepeden duvak modeli yakışır? Bu yazıyı inceledikten sonra rahatlıkla karar verebileceksin!

patlayan duvak

"Tepeden duvak" ya da "Türkan Şoray duvağı" da denilen patlayan duvak tipleri aslında bir duvak modeli değil, duvağın takılış biçimidir. Tarak tokanın üzerine monte edilen duvak, gelin saçının tepesine takılır ve tüller genişleyerek açılan bir görünüm oluşturur. Bu şekildeki kullanılan duvaklar genelde sadece tül materyalden yapılır.

Deneyimli gelin saçı makyajı firmalarının ellerinden çıkan, patlayan duvakla kullanılan saç modellerine de göz atalım:

Dinçer Balıkçıoğlu

Eğer yüz hatlarına güveniyorsan sıkı bir topuz ve tepeden duvak ikilisine ne dersin? Sıkı gelin topuzu ile yüzünü ve makyajını öne çıkarabilir, yanlardan dökülen sade duvak da bu görünüm için hoş bir çerçeve yaratabilir. Böyle bir görünüm için Dinçer Balıkçıoğlu ile çalışabilir, tarzını ortaya koyabilirsin!

patlayan duvak nedir? tepeden duvak modellerini kimler kullanmalı?

Eren Yılmaz Kuaför ve Güzellik Merkezi

Eğer patlayan duvağını omuzlarından daha aşağıda biten bir uzunlukta tercih edeceksen, gelinliğinin üst kısmıyla birlikte karmaşık bir görünüm oluşturmamasına dikkat etmelisin. Askılı ya da straplez gibi boynunu ve omuzlarını açıkta bırakan gelinliklerle tepeden duvak modellerini rahatlıkla kullanabilirsin. Eren Yılmaz Kuaför ve Güzellik Merkezi ekibi de modelde olduğu gibi, bu dengeye dikkat ederek saç tasarımları yapıyor. Askılı gelinlik ve patlayan duvak uyumu sence de çok hoş görünmüyor mu?

patlayan duvak nedir? tepeden duvak modellerini kimler kullanmalı?

Merve Talu Bride Stüdyo

İşlemeli bir gelinlik giyeceksen ve "ille de patlayan duvak modellerinden kullanacağım" diyorsan, duvağını işlemeli seçmemende fayda var. Böylece dengeli bir görünüm yakalayabilirsin. Ayrıca duvağın; gelin saçın, makyajın ve gelinliğindeki detaylardan da rol çalmamış olur, aksine bunları öne çıkarmaya yardımcı olur. Merve Talu Bride Stüdyo ekibi, modelde olduğu gibi, sade duvakları aksesuarlarla tamamlıyor ve patlayan duvakları, gelinliğin ve makyajın güzelliğini öne çıkarmak için ustalıkla kullanıyor!

patlayan duvak nedir? tepeden duvak modellerini kimler kullanmalı?

San Coiffure Acıbadem

İhtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları da tepeden duvak saç modellerini tercih edebilir. Özellikle tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacaksan ışıltılı bir taçla tamamlanan tepeden duvak kullanarak mekanla uyumlu bir görüntü yaratabilirsin. Saçını ister topuz yap ister açık bırak, tepeden taktığın duvak ve kullandığın aksesuar görünümünü ihtişamlı hale getirecektir. Yeter ki bir profesyonelle çalış! Böyle bir görünüm için San Coiffure Acıbadem ile iletişime geçip mutlaka fiyat teklifi al!

San Coiffure Acıbadem

Ali Gür Erenköy Köşk

Saçın arkaya doğru yapıştırılan sade gelin saçı ve duvak modelleri, yüz hatları belirgin olan gelinler için ideal. Çünkü yüze dikkat çeken bu model, gelin makyajını da ön plana çıkarmış oluyor. Sen de yüz hatları belirgin bir gelin adayıysan, çok da yüksek olmayan sıkı bir topuza eşlik eden tepeden duvak modellerinden yaptırabilirsin. Özellikle, ihtişamlı bir düğün yapacaksan ve sade saç modelini gösterişli bir duvakla dengeleyip ortama daha iyi uyum sağlamak istersen, Ali Gür Erenköy Köşk ile çalışabilirsin! Firmaya ait olan bu modeldeki gibi, arkaya atılmış saçların geriye doğru yapıştırıldığı ve tepeden duvaklı bir topuz yaptırabilirsin.

Gelinlik duvak modelleriyle ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsin: Duvak Şekilleri

Erdem Kıramer Çekmeköy

Patlayan duvak modelleri, sahip oldukları hacim sayesinde boyu da uzun gösterir. Bu nedenle kısa gelin adaylarının bu duvak modelini tercih etmelerini öneriyoruz. Ancak bu noktada duvağın kabarık değil, yüksek olmasına dikkat edilmesi gerektiğini de belirtelim. Çünkü çok kabarık bir duvak ihtiyacın olan görünüm yerine daha basık bir görüntü yaratacaktır. En ideal duvak modeli için bir uzman yardımı da alabilirsin. Örneğin; modelde kullanılan duvak tasarımına imza atan Erdem Kıramer Çekmeköy ile çalışabilirsin.

Emre Hergül Kuaför

Kısa saçlarının düğününde gösterişli gözükmesini istersen, hafif bir maşa yapıp açık bırakarak patlayan duvak modellerini kullanabilirsin. Zarif görüntüyü yakalamak için de duvakta kabarık olmayan modellere yönelmeni öneriyoruz. Örneğin; Emre Hergül Kuaför'ün hazırladığı bu gelin görünümüne bakalım: Sade saç modeliyle dengeyi sağlaması için taşlı bir taçla birlikte kullanılan tepeden duvak modelinin kabarık olmaması, gelin adayına zarif bir görüntü kazandırmış. Hoşuna gittiyse hemen firmayla iletişime geçebilirsin!

patlayan duvak nedir? tepeden duvak modellerini kimler kullanmalı?

Profhair's

Düğün konseptinle uyumlu bir görünüm yaratmak için duvağınla birlikte temana uygun aksesuarlar kullanabilirsin. Örneğin; Profhair's ekibi tarafından hazırlanan bu gelin adayında, tepeden duvak modelini tutturmak için gelin buketiyle uyumlu bir çiçekli saç aksesuar kullanılmış. Sen de düğün konseptine uygun bir görünüm için firmanın deneyimli ekibinden destek alabilirsin.

Profhairs

Profhair's

Profhair's

Firmayı İncele

Deluxe Hair Studio

İşlemeden vazgeçemeyen gösterişli gelinlerdensen Deluxe Hair Studio, hafif hareketli duvağına uygun bir saç modeli yapma konusunda güvenebileceğin firmalardan. Sen de modelde olduğu gibi hafif işlemeli bir duvak tercih edeceksen dengeli bir görünüm için, firmanın yaptığı gibi sade saç modellerine yönelmelisin. İnce bir aksesuarla tamamlanan arkadan toplu gelin saçı ve patlayan duvak sence de çok hoş görünmüyor mu?

Deluxe Hair Studio

Deniz Altuntaş Hair Stylist

Tepeden yanlara doğru açılan patlayan duvak modelleri yüzü olduğundan geniş gösterir. Eğer uzun ince, dikdörtgen yüz şekline sahipsen, patlayan duvak modeli yaptırabilir, arkaya doğru değil, yanlardan döküm verdirebilirsin. Deniz Altuntaş Hair Stylist'in yarı açık, dalgalı saç modeliyle kullanılan duvak tasarımı, sana ilham verebilir!

Ala Make Up Studio

Patlayan duvak modellerinin birbirinden şık örneklerine ve bu modelleri hangi gelin adaylarının tercih edebileceğine yönelik ipuçlarına yer verdik. Sırada istediğin görünümü sağlayacak, deneyimli ekibi bulmak var. Bunun için listelediğimiz firmalar arasından seçim yapabilir ya da şehrindeki tüm gelin saçı ve makyajı firmalarının çalışmalarına göz atabilirsin. İlgini çeken firmalarla zaman kaybetmeden iletişime geçmende de fayda var!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap