Patlayan Duvak Nedir? Tepeden Duvak Modellerini Kimler Kullanmalı?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:47 dakika

19.05.2022

İhtişamlı bir görünüme sahip olmak için gelin saçını patlayan duvak gibi iddialı bir aksesuarla tamamlamak istiyor olabilirsin. Peki sana nasıl bir tepeden duvak modeli yakışır? Bu yazıyı inceledikten sonra rahatlıkla karar verebileceksin!

patlayan duvak

"Tepeden duvak" ya da "Türkan Şoray duvağı" da denilen patlayan duvak tipleri aslında bir duvak modeli değil, duvağın takılış biçimidir. Tarak tokanın üzerine monte edilen duvak, gelin saçının tepesine takılır ve tüller genişleyerek açılan bir görünüm oluşturur. Bu şekildeki kullanılan duvaklar genelde sadece tül materyalden yapılır.

Deneyimli gelin saçı makyajı firmalarının ellerinden çıkan, patlayan duvakla kullanılan saç modellerine de göz atalım:

Ala Make Up Studio

Tepeden yanlara doğru açılan patlayan duvak modelleri yüzü olduğundan geniş gösterir. Eğer uzun ince, dikdörtgen yüz şekline sahipsen, patlayan duvak modeli yaptırabilir, arkaya doğru değil, yanlardan döküm verdirebilirsin. Ala Make Up Studio'nun yarım toplu, dalgalı saç modeliyle kullanılan duvak tasarımı, sana ilham verebilir!

Ala Make Up Studio

Dinçer Balıkçıoğlu

Eğer yüz hatlarına güveniyorsan sıkı bir topuz ve tepeden duvak ikilisine ne dersin? Sıkı gelin topuzu ile yüzünü ve makyajını öne çıkarabilir, yanlardan dökülen sade duvak da bu görünüm için hoş bir çerçeve yaratabilir. Böyle bir görünüm için Dinçer Balıkçıoğlu ile çalışabilir, tarzını ortaya koyabilirsin!

Dinçer Balıkçıoğlu

Eren Yılmaz Kuaför ve Güzellik Merkezi

Eğer patlayan duvağını omuzlarından daha aşağıda biten bir uzunlukta tercih edeceksen, gelinliğinin üst kısmıyla birlikte karmaşık bir görünüm oluşturmamasına dikkat etmelisin. Askılı ya da straplez gibi boynunu ve omuzlarını açıkta bırakan gelinliklerle tepeden duvak modellerini rahatlıkla kullanabilirsin. Eren Yılmaz Kuaför ve Güzellik Merkezi ekibi de modelde olduğu gibi, bu dengeye dikkat ederek saç tasarımları yapıyor. Askılı gelinlik ve patlayan duvak uyumu sence de çok hoş görünmüyor mu?

Eren Yılmaz Kuaför ve Güzellik Merkezi

Erol Bulut Exclusive

Patlayan duvak modellerinden kullanmak istiyorsan işlemesiz, sade bir tasarım seçmende de fayda var. Böylece fresh bir görünüm yakalayabilirsin. Ayrıca duvağın; gelin saçın, makyajın ve gelinliğindeki detaylardan da rol çalmamış olur, aksine bunları öne çıkarmaya yardımcı olur. Erol Bulut Exclusive ekibi, modelde olduğu gibi, sade duvakları aksesuarlarla tamamlıyor ve patlayan duvakları, güzelliğini öne çıkarmak için ustalıkla kullanıyor!

Erol Bulut Exclusive

Hair Fabrics

İhtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları da tepeden duvak saç modellerini tercih edebilir. Özellikle tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacaksan ışıltılı bir taçla tamamlanan tepeden duvak kullanarak mekanla uyumlu bir görüntü yaratabilirsin. Böyle bir görünüm için Hair Fabrics ile çalışabilirsin!

Hair Fabrics

3K West Side Saç Tasarım

Tepesi kabarık arkaya doğru dökülen gelin saçı ve duvak modelleri, baş bölgesini daha uzun gösteren bir illüzyon yarattığı için yuvarlak yüzlü gelin adayları için ideal. Çünkü yüz yatları bu sayede ideal yüz şekli olan ovale daha yakın görünür. Sen de yuvarlak yüzlü bir gelin adayıysan, tepeden duvak modellerinden yaptırabilirsin. Eğer ihtişamlı bir mekanda evleneceksen 3K West Side Saç Tasarım ekibinin ellerinden çıkan bu model gibi, taçla tamamlanan tepede duvaklı bir topuz yaptırabilirsin.

3K West Side Saç Tasarım

Gelinlik duvak modelleriyle ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsin: Duvak Şekilleri

İstanbul Saç Makyaj

Patlayan duvak modelleri, sahip oldukları hacim sayesinde boyu da uzun gösterir. Bu nedenle kısa gelin adaylarının bu duvak modelini tercih etmelerini öneriyoruz. Ancak bu noktada duvağın kabarık değil, yüksek olmasına dikkat edilmesi gerektiğini de belirtelim. Çünkü çok kabarık bir duvak ihtiyacın olan görünüm yerine daha basık bir görüntü yaratacaktır. En ideal duvak modeli için bir uzman yardımı da alabilirsin. Örneğin; modelde kullanılan duvak tasarımına imza atan İstanbul Saç Makyaj ile çalışabilirsin.

İstanbul Saç Makyaj

Make Up By Zeynep Cinislioğlu

Eğer hareketli tasarıma sahip bir gelinliğin varsa ve illa patlayan duvak kullanmak istiyorsan, kabarık olmayan modellere yönelmeni öneriyoruz. Örneğin; Make Up By Zeynep Cinislioğlu'nun hazırladığı bu gelin görünümüne bakalım: Işıltılı gelinlikle uyum sağlaması için taşlı bir taçla birlikte kullanılan tepeden duvak modelinin kabarık olmaması, gelin adayına zarif bir görüntü kazandırmış. Hoşuna gittiyse hemen firmayla iletişime geçebilirsin!

Make Up By Zeynep Cinislioğlu

Profhair's

Düğün konseptinle uyumlu bir görünüm yaratmak için duvağınla birlikte temana uygun aksesuarlar kullanabilirsin. Örneğin; Profhair's ekibi tarafından hazırlanan bu gelin adayında, tepeden duvak modelini tutturmak için gelin buketiyle uyumlu bir çiçekli saç aksesuar kullanılmış. Sen de düğün konseptine uygun bir görünüm için firmanın deneyimli ekibinden destek alabilirsin.

Profhairs

Saç İstanbul

Dantelden vazgeçemeyen romantik gelinlerdensen Saç İstanbul, hareketli duvağına uygun bir saç modeli yapma konusunda güvenebileceğin firmalardan. Sen de modelde olduğu gibi işlemeli bir duvak tercih edeceksen dengeli bir görünüm için, firmanın yaptığı gibi sade saç modellerine yönelmelisin. İnce bir aksesuarla tamamlanan Açık, dalgalı gelin saçı ve patlayan duvağı sence de çok hoş görünmüyor mu?

Saç İstanbul

Patlayan duvak modellerinin birbirinden şık örneklerine ve bu modelleri hangi gelin adaylarının tercih edebileceğine yönelik ipuçlarına yer verdik. Sırada istediğin görünümü sağlayacak, deneyimli ekibi bulmak var. Bunun için listelediğimiz firmalar arasından seçim yapabilir ya da şehrindeki tüm gelin saçı ve makyajı firmalarının çalışmalarına göz atabilirsin. İlgini çeken firmalarla zaman kaybetmeden iletişime geçmende de fayda var!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum