İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 5:38 DK

14.02.2019

Düğün organizasyon şirketleri İstanbul’da nasıl fiyatlar sunuyor? Ben de senin gibi merak ettim ve firmaları araştırdım. Taleplere ve hizmetlere göre 2018 fiyatlarında büyük değişiklikler olabiliyor. Sen en iyisi organizasyon firmasıyla anlaşmadan önce yazımızı bir oku. Emin ol, büyük faydalar sağlayacak.

Organizasyon firmaları İstanbul’da hangi fiyat aralığında hizmet sunuyor diye merak ettim. Malum fiyatlar değişken. Ayrıca bu fiyatlara hangi hizmetlerin dahil olduğunu da araştırdım.

Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, müzik sistemi… Düğün organizasyon hizmetleri saymakla bitmiyor.

Hal böyle olunca neden bir organizasyon firmasıyla çalışman gerektiği konusu da açıklığa kavuşuyor.

88i4isch7nxlhgdt - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Ne yalan söyleyeyim organizasyon karışık iş. Bir düğün organizasyon şirketinden alınabilecek öyle çok hizmet var ki, kafalar karışmasın da ne yapsın. Ancak düğün organizasyon İstanbul’da çok da zorlanacağın bir konu değil. Çünkü çok fazla sayıda firma var.

Sana fikir vermesi açısından İstanbul organizasyon firmalarından 10 tanesini listeledim. Firmalara ve sundukları hizmetlere hızlıca göz attıktan sonra, organizasyon firmalarının fiyatlarını etkileyen faktörlerin neler olduğunu da inceleyeceğiz:

İstanbul’daki Düğün Organizasyon Firmaları ve Fiyatları

İstanbul’un yaptığı işlerle fark yaratan organizasyon firmalarını sıralamadan önce ufak bir hatırlatma yapayım: Bu firmalar arasından beğendiğin firmaların profil sayfalarına girip hızlı bir şekilde fiyat teklifleri alarak, bütçeni planlayabilirsin. Hadi şimdi sırayla firmalara bakalım:

1- Esra Gencer Event

Kadıköy’de yer alan bir İstanbul düğün organizasyon şirketiyle başlayalım. "Heyecanınızı anlıyoruz! Hızlı dönüş yapıyor, hiçbir şeyi ertelemiyoruz." mottosuyla çalışan firmanın minimum paket fiyatı kişi başı 20-30 TL arasında.

smqpego9bnfoovie - istanbul düğün organizasyon fiyatları

2- Weddingland

Şişli’de yer alan Weddingland firması organizasyon paketlerinde kişi başı 10-20 TL’den başlayan gayet uygun fiyatlar sunuyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel %20 indirimleri de var.

hur7kluwtwsoczyy - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Peki bir düğün baştan sona her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

3- Aqide Events

İstanbul düğün organizasyon firmalarından öne çıkanlardan biri Aqide Events Firmanın kurucusu iç mimarlık mezunu ve uzun senelerdir bu işi yapıyor. Bence dikkat çekilmesi gereken bir durum.

ek7xcagzevl6bcft - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Bu arada düğün giriş müziğini seçtin mi? Senin için hazırladığımız listeden istediğin şarkıları seç, organizasyon firmasından onları çalmasını iste: Yılların Eskitemediği Nostaljik Düğün Giriş Müzikleri

4- Y23 Organizasyon

”Her şey bir aşk uğruna!” diyerek organizasyon işlerine başlayan Y23 Organizasyon, Pendik’te yer alıyor. Düğün organizasyon fiyatlarına baktığımda ise kişi başı 20-30 TL’den başladığını görüyorum.

riz1gf50ajbhuwds - istanbul düğün organizasyon fiyatları

5- Mis Organizasyon

Başakşehir firmalarından biri olan Mis Organizasyon, çiftlere çok uygun fiyatlar sunuyor. Organizasyon paketleri kişi başı 5-10 TL’den başlıyor.

Ayrıca Mis Organizasyon ile çalışan bir çiftin düğün hikayesini okumak istersen bunu da incele: Büyük Aşklar Nefretle mi Başlar: Başak ve Kubilay!

iaasxkcailjbyouz - istanbul düğün organizasyon fiyatları

6- Lylawedding

Bir diğer Kadıköy organizasyon firması da Lylawedding! Düğün organizasyon fiyatları İstanbul’daki diğer firmaların da çoğunda olduğu gibi kişi başı 20-30 TL’den başlıyor. Ayrıca acele edersen Düğün.com çiftlerine özel sunduğu %22 indirimden de faydalanabilirsin.

ov0fhwioewxvzwxc - istanbul düğün organizasyon fiyatları

7- And Event & Design Studio

DJ’den süslemeye, pastadan fotoğrafçıya düğün organizasyonunun hemen her alanında hizmet veriyor And Event & Design Studio. Organizasyon paketi fiyatları ise minimum 75-100 TL.

kjgfi2ql5nugtgzf - istanbul düğün organizasyon fiyatları

8- Terim Events

Mekan temininden davetiyelere, nikah şekerlerinden süslemelere, masa düzeninden menüye kadar en ince detaylarla ilgilenecek bir firma arıyorsan Terim Events’in sayfasını incelemende fayda var.

kvgrrxlnkg5kxcho - istanbul düğün organizasyon fiyatları

9- Oya Ulucan Event

Beyoğlu’nda yer alan firmanın yetkilileri “Hayalindeki masalı yaşamak herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz.” diyor ve bunun için uğraştıklarını söylüyorlar. Kişi başı fiyatları ise 20-30 TL’den başlıyor.

g2ntf1kaaef2opns - istanbul düğün organizasyon fiyatları

10- Mine Davet Organizasyon

İstanbul’un Bağdat Caddesi’nde konumlanmış bir organizasyon firmasıyla sonlandırayım listeyi. Mine Davet Organizasyon, kişi başı 20-30 TL’den başlayan fiyatlar sunuyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel erken rezervasyonda %10 indirim de yapıyor.

jiubhb6xgzfwotaf - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Senin için seçtiğim firmalar bunlardı. Ayrıca düğünün için tüm firmaları görüntülemek istersen de İstanbul organizasyon şirketleri listesine göz atabilirsin.

Standart Düğün Organizasyon Paketlerinde Neler Var?

En temel hizmetleri içeren düğün organizasyon paketleri genellikle; masa örtüsü, dantel kapak, masa ortası objesi / çiçeği ve masa mumlarını kapsayan minimal bir masa düzenini içerir.

Bu standart hizmeti, seçtiğin malzemelere ve kalitesine göre kişi başı 20 TL’den 80 TL’ye kadar bulman mümkün. Bazı firmalar bu standart paketlerin içerisine gelin yolu ve gelin takı hizmetlerini de ekliyor.

1pkiygfuvujc2joz - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Ayrıca sağlıklı sonuç alabilmek için bu makaleyi okumanı öneriyorum: Organizasyon Firması Seçerken Bunlara Dikkat!

Genellikle nikah masası süslemesi, gelin yolu, LCV hizmeti, hostes hizmeti, barkovizyon, müzik, DJ, özel masa gibi hizmetler ekstraya giriyor. Standart pakete birtakım ekstralar ilave etmek istediğin takdirde fiyatlar 50 TL ile 100 TL arasında değişkenlik göstermeye başlıyor.

Masa ortası objesi olarak vazo yerine beş kollu kristal şamdan kullanırsan, giriş yolunu ışıklandırıp çiçeklerle süslersen, ayna, bakır ya da gümüş supla kullanırsan rakamlar daha da artacaktır.

d2luwpzbldbdqroh - istanbul düğün organizasyon fiyatları
  • Organizasyon firmasına gitmeden önce düğün tarihini, düğün mekanını ve kaç davetlinin olacağını belirlemeni öneririm. Çünkü firmaların ilk sorduğu sorular bunlar oluyor.

  • Mütevazi bir düğün mü istiyorsun, yoksa gösterişli bir düğün mü? Bu, organizasyon için öncesinde düşünmen gereken önemli konulardan biri.

jyzkfrkycbwczu1e - istanbul düğün organizasyon fiyatları
  • Bir organizasyon firmasıyla konuşmadan önce, anlaştığın düğün mekanının dışarıdan organizasyon firması getirmene izin verip vermeyeceğini mutlaka öğrenmelisin. Çünkü bazı düğün mekanları organizasyonlarını kendi içlerinde hallediyorlar.

d7lxwlpyqrutnzpg - istanbul düğün organizasyon fiyatları

İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • Kişi Sayısı: Kaç kişilik bir düğün yapacağına göre organizasyon şirketleri fiyatları değişiyor. Kişi sayısı arttıkça fiyatlar düşüyor. Örneğin 300 kişilik bir düğün için kişi başı fiyat 35 TL ise, 100 kişilik düğün için bu fiyat 50 TL’ye yükselebiliyor.

  • Tiffany Sandalyeler ve Lake Masalar: Düğün mekanındaki mevcut masa ve sandalyeler yerine son yıllarda tiffany veya napolyon sandalyelerle kombine edilen değişik şekil ve malzemelerde masalar tercih ediliyor. Hal böyle olunca organizasyonun maliyeti artıyor. O nedenle düğün mekanına dışarıdan sandalye masa getirtmeni çok önermiyorum. Çünkü her bir sandalye için paket fiyatına ortalama 15 TL ekleniyor. Tabii masa kiralamada bu fiyatlar çok daha yüksek.

nkjriidkkzxskh0w - istanbul düğün organizasyon fiyatları
  • Düğün Konsepti: Öyle ki standart süslemelerin dışında farklı konseptler istersen fiyatta artışlar oluyor. Yani rustik konseptte kütüklerle süslenmiş masalar istersen fiyatlar çok daha yükseliyor. Firmaların sunduğu standart paketin içindeki süslemelerden birini seçersen senin için daha avantajlı olacaktır.

tauqfrgtklyvkdq9 - istanbul düğün organizasyon fiyatları
  • Yapay / Canlı Çiçekler: Düğünlerin olmazsa olmazı çiçekler göründükleri kadar da masum değillermiş anlaşılan. Çünkü düğünlerde canlı çiçek kullanımı -ne kadar çok yerde kullanıldığıyla da ilgili olarak- maliyeti arttırıyor.


    Özellikle son yıllarda çiftler daha çok canlı çiçek tercih etmeye başladı, evet. Ancak sen bütçeyi minimuma düşürmek istiyorsan yapay çiçekler kullanabilirsin. Bu arada canlı çiçeklerin de çeşitlerine göre ve ithal olup olmamasına göre fiyatlarının değişiklik gösterdiğini belirteyim. Örneğin tanesi yaklaşık 30 TL olan bir şakayığın (ki kendisi Asya, Kuzey Avrupa ve Güney Amerika’ya özgü bir çiçektir) masa süslemesi için bile yaklaşık 50-60 tane kullanıldığını düşünürsek, ithal çiçekler yerine yerli mevsim çiçeklerini tercih et derim.

grbbp51vhxhblxhq - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Standart Paketle Yetinmeyen Çiftler Buraya!

Standart paketlerin dışına çıkmak isteyip düğününü görsel bir şova dönüştürmeye aday çiftler ise kesenin ağzını biraz daha açmalı.

Mekana kurulan platformlar, duvar ve zemin kaplamalar, duvara yansıtmalar, havai fişek gösterileri, müzik, ses ve ışık hizmetleri, etkinlik bedelleri de işin içine girince yapılabilecek organizasyon ancak hayal gücünle sınırlı oluyor. Fiyatlar da kişi başı 100 TL’den 300 TL’lere kadar çıkıyor. Hatta inanmak güç ama kişi başı 500 TL’ye bile düğün organizasyonu yapılabiliyor.

Sen yine de organizasyon firmalarından kendi taleplerine göre fiyat teklifi iste. Çünkü başta da belirttiğim gibi seçeceğin süsleme kumaşına göre bile fiyatta değişiklikler olabilir.

gdkoarl4cugfvcgk - istanbul düğün organizasyon fiyatları

Senin için listelediğim firmalar bu şekilde. İstanbul’daki en iyi düğün organizasyon şirketlerini incelemek istersen buraya tıklayabilirsin.

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

G

Gmtur

23/06/2014

çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler


D

Dilara

14/10/2014

Ben bir organizasyon firmasıyla anlaşmayı düsünüyorum ücret aralıklarını bilmem pazarlık yapabilmem icin cok faydalı olucak sağolunnn