İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:09 dakika

05.10.2022

Düğün organizasyon şirketleri İstanbul’da nasıl fiyatlar sunuyor? Biz de senin gibi merak ettik ve araştırdık. Taleplere ve hizmetlere göre fiyatlarda büyük değişiklikler olabiliyor. Sen en iyisi organizasyon firmasıyla anlaşmadan önce yazımızı bir oku. Emin ol, büyük fayda sağlayacak!

istanbul düğün organizasyon fiyatları

Düğünün için organizasyon firması ile çalışmaya karar verdin. Malum fiyatlar değişken. Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, müzik sistemi… Düğün organizasyon hizmetleri saymakla bitmiyor.

Peki İstanbul'da düğün organizasyon firması ile çalışmanın maliyeti nedir diye merak ediyorsan yazıyı okumaya devam et çünkü biz de senin gibi merak ettik ve araştırdık. Tabii yalnızca fiyatları değil bunları etkileyen faktörleri de anlattık!

İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün organizasyonu firmalarının sunduğu fiyat seçenekleri, talep ettiğin hizmetler ve organizasyonda kullanılan malzemeler çeşitlendikçe değişiyor. Bu yüzden net bir rakam verilemiyor.

İstanbul Düğün Organizasyon Paketleri

İstanbul'daki düğün organizasyon firmaları, en temel hizmetleri düğün organizasyon paketleri halinde sunuyor. Pakette yer alan her bir kalem için ayrı ücret ödemektense paket seçeceğinin daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu standart hizmeti, seçtiğin malzemelere ve kalitesine göre kişi başı fiyat aralıkları geniş.

Standart paketlerin içeriği firmaya göre değişse de genel olarak şunlar yer alıyor:

  • Mekana ait sandalye süsleme

  • Masa üstü yapay çiçekli süs

  • Çerçeveli ayna supla

  • Kadeh

  • Tek kollu şamdan, mumlar

  • Masa ortası ayna

  • Yürüme yolu halısı ve süslemesi

  • Yapay çiçekli gelin takı

  • Hoşgeldiniz tabelası

  • Numaratör

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

Tabii kaç kişilik bir düğün yapacağına göre organizasyon şirketleri fiyatları değişiyor. Kişi sayısı arttıkça fiyatlar düşüyor. Örneğin 300 kişilik bir düğün için kişi başı fiyat 35 TL ise, 100 kişilik düğün için bu fiyat 50 TL’ye yükselebiliyor.

Organizasyon firması araştırma sürecinde şu yazımızı da okumanda fayda var: Organizasyon Firması Seçerken Bunlara Dikkat!

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması

İstanbul'da firmaların depolu olması ya da kiralık çalışması da fiyatları etkiliyor. Çünkü kiralık usulü çalışan firmalar istenen ürünleri başka bir firmadan temin ediyor, üzerine kendi komisyon farkını ve nakliye bedelini de ekleyerek maliyetli bir fatura çıkarabiliyor. Deposunda ürün bulunan firmalar ise aracı gerektirmediği için daha uygun fiyata hizmet verebiliyor.

Düğün Mekanının Sunduğu Seçenekler

Bir düğün mekanıyla anlaştığında sana sunduğu seçenekleri de değerlendirmelisin. Bu seçenekler hangi hizmetleri organizasyon firmasından almaya ihtiyaç duyacağını da belirler. Örneğin; düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirtmek isteyebilirsin. Bu durumda işin içine nakliye bedeli ve ürünlerin kira bedelleri de ekleneceğinden maliyet artacaktır.

Ekstralar

Standart paketlerin dışına çıkmak isteyip düğününü görsel bir şova dönüştürmeye aday çiftler ise kesenin ağzını biraz daha açmalı. Genellikle nikah masası süslemesi, gelin yolu, LCV hizmeti, hostes hizmeti, barkovizyon, müzik, DJ, özel masa gibi hizmetler ekstraya giriyor. Masa ortası objesi olarak vazo yerine beş kollu kristal şamdan kullanırsan, giriş yolunu ışıklandırıp çiçeklerle süsletirsen, rakamlar daha da artacaktır.

Buradaki firmalar da standartların dışına çıkıyor: Düğünde Farklı Ne Yapılabilir Diyenlere Yaratıcı Düğün Fikirleri

İstanbul’daki Düğün Organizasyon Firmaları ve Fiyatları

İstanbul’un yaptığı işlerle fark yaratan organizasyon firmalarını sıralamadan önce ufak bir hatırlatma yapayım: Bu firmalar arasından beğendiğin firmaların profil sayfalarına girip hızlı bir şekilde fiyat teklifleri alarak, bütçeni planlayabilirsin. Hadi şimdi sırayla firmalara bakalım:

1- Weddingland

Şişli’de yer alan Weddingland firması organizasyon paketlerinde kişi başı 300-400 TL.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

Weddingland

Weddingland

Firmayı İncele

2- Aqide Events

İstanbul düğün organizasyon firmalarından öne çıkanlardan biri Aqide Events. Firmanın kurucusu iç mimarlık mezunu ve uzun senelerdir bu işi yapıyor. Beykoz'da bulunan firmanın fiyatlarına bakacak olursak minimum fiyatların 100 TL üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

3- İstanbul Düğün Organizasyon

İstanbul Düğün Organizasyon, 2010 yılından bu yana düğün organizasyonu hizmeti veren, alanında deneyimli bir firma. Şişli'de yer alan firmada fiyatlar ise kişi başı 750 TL'den fazla.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

4- Mis Organizasyon

Başakşehir firmalarından biri olan Mis Organizasyon, çiftlere çok uygun fiyatlar sunuyor. Organizasyon paketleri kişi başı 50-100 TL’den başlıyor.

Ayrıca Mis Organizasyon ile çalışan bir çiftin düğün hikayesini okumak istersen bunu da incele: Büyük Aşklar Nefretle mi Başlar: Başak ve Kubilay!

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

5- Lylawedding

Bir diğer Kadıköy organizasyon firması da Lylawedding! Düğün organizasyon fiyatları İstanbul’daki diğer firmaların da çoğunda olduğu gibi kişi başı 100-200 TL’den başlıyor.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

Lylawedding

Lylawedding

Firmayı İncele

6- Exenwedding Decoration

DJ’den süslemeye, cateringden fotoğrafçıya düğün organizasyonunun hemen her alanında hizmet veriyor Exenwedding Decoration. Organizasyon paketi fiyatları ise minimum 200-300 TL.

Exenwedding Decoration

7- Hülya Davet Organizasyon

Mekan temininden davetiyelere, masa düzeninden menüye kadar en ince detaylarla ilgilenecek bir firma arıyorsan Hülya Davet Organizasyon’un sayfasını incelemende fayda var. Firmanın minimum fiyatları ise kişi başı 400-500 TL civarında.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

8-She Wedding & Events

Şişli'de yer alan firmanın yetkilileri “Telafisi olmayan günlerden biri olan düğün gününüz için aklınıza gelen her hizmeti almak ve gecenin sadece keyfini çıkarmak istersen, She Wedding & Events ile bunu sağlayabiliriz” diyor ve bunun için uğraştıklarını söylüyorlar. Kişi başı fiyatları ise 500-750 TL’den başlıyor.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

9- Organizasyon Melekleri

Çekmeköy'de konumlanmış bir organizasyon firmasıyla sonlandıralım listeyi. Organizasyon Melekleri, modern ve şık konsept seçenekleriyle dikkat çekiyor. Firma, kişi başı 200-300 TL’den başlayan fiyatlar sunuyor.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

10- Esra Gencer Event

Kadıköy’de yer alan Esra Gencer Event, "Heyecanınızı anlıyoruz! Hızlı dönüş yapıyor, hiçbir şeyi ertelemiyoruz." mottosuyla çalışıyor! Firmanın minimum paket fiyatı kişi başı 100 TL'nin üzerinde.

i̇stanbul düğün organizasyon fiyatları

Senin için İstanbul'da düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen faktörleri ve öne çıkan firmalardan bahsettik. Düğün organizasyon firmanla anlaşmadan önce bu faktörlere dikkat edebilir, daha fazla firmayı incelemek istersen İstanbul düğün organizasyon şirketleri listesine göz atabilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Yılların Eskitemediği Nostaljik Düğün Giriş Müzikleri

İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

dilara

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Ben bir organizasyon firmasıyla anlaşmayı düsünüyorum ücret aralıklarını bilmem pazarlık yapabilmem icin cok faydalı olucak sağolunnn


gmtur

Düğün Tarihi: 23.06.2014


çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler