Sıcacık Restoran Düğünleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:18 dakika

02.12.2019

Düğün mekanları hakkında araştırma yapmaya başlamış ve aklında az çok İstanbul düğün mekanları arasından sıcak, samimi ve mütevazı bir restoran düğünü için mekanları listeledim, buraya bırakıyorum!

sıcacık restoran düğünleri

1- Aydos Kuzine Restaurant

Kartal'da bulunan Aydos Kuzine Restaurant, ağaçların arasındaki benzersiz konumu ve orman manzarası ile içinizi ısıtacak bir mekan. Ahşap yapıda olması sayesinde de daha samimi bir ortam sunuyor.

Aydos Kuzine Restaurant'ın bahçesinde kır düğünü tasarlayabiliyor ve 300 ila 400 kişiye kadar konuk ağırlayabiliyorsunuz. Kış aylarında ağaçlara kar düşerken sıcak bir atmosferde kapalı salonlarında organizasyonunuzu düzenleyebiliyorsunuz.

Aydos Kuzine Restaurant

Düğününe çok kişi çağırmayacaksan bu mekanları da incele: İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

2- Nossa Costa

İstanbul'da yemekli düğün mekanları denilince ilk akla gelenlerden olan Nossa Costa, yeni evlenecek çiftler için incelenmesi gereken bir seçenek. Ataköy Marina'da, mendirek sonunda bulunmasıyla muhteşem bir konuma sahip.

Nossa Costa, kokteyl düzeninde 1.500 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Düğününüzün bir festival havasında geçebilmesi için tüm imkanlar ayağınıza seriliyor. Denize nazır bir balkonda nikah, ardından havuz başında düğün ve yemek, bunların üzerine bir de müthiş ilgi, alaka ve güler yüz... Bir çift daha ne isteyebilir?

Nossa Costa

Restoran düğünü ve nikah sonrası yemeği için ortalama fiyatlar da burada: Şehir Şehir Restoran Düğünü Fiyatları!

3- Paella Davet

Yemekli düğün için mekan arayan çiftlere Sarıyer'de Kireçburnu Sahili'nde yer alan Paella Davet'i incelemelerini öneriyorum. Boğaz manzaralı bir düğün mekanı olan Paella Davet'in açık ve kapalı alanı mevcut. Yani kışın da camekan kaplamalı bir kapalı alanda Boğaz manzarası eşliğinde düğün yapabiliyorsunuz.

Eğer kışın kapalı alanda düğün yapmayı planlıyorsanız ve davetli sayınız 150-200 kişiyse tam size göre bir mekan! Bunun yanında bahar ve yaz aylarında açık alanda evlenecekseniz kapasiteyi sorun etmemenizi söyleyebilirim. Hele bir de açık alanda Boğaz'a karşı kokteyl tipi bir organizasyon yapacaksanız 750 kişiye kadar misafir ağırlayabilirsiniz.

Paella Davet

Davetli sayına uygun mekanları incelemek işini kolaylaştırır. Mesela en fazla 400 davetlisi olacak çiftlere özel mekanlar bu yazıda: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

4- Taksim Garden

Düğün için restaurantlar listelerinde merkezi konumu ve muhteşem atmosferi ile çiftleri şaşırtan Taksim Garden da var. Taksim'de Taşkışla Caddesi'nde İTÜ Mimarlık Fakültesi'nin bahçesinde yer alan Taksim Garden gerçekten İstanbul'un gizli bahçelerinden biri. İTÜ'nün Taşkışla binasını çok beğendiğim için bu düğün mekanının benim için yeri ayrı.

Özellikle İTÜ mezunu çiftlerin, mekanın onlar için özel bir anlamı olması sebebiyle burada evlendiklerini çok duyuyorum. Taşkışla ve köprü manzaralı, merkezi bir konuma sahip, orman içinde, Taksim'in göbeğinde, açık alan kapasitesi 400, kapalı alan kapasitesi 200 olan bu mekan çiftlerin yeni gözdelerinden biri.

Taksim Garden

Avrupa yakasındaki diğer düğün mekanları için: İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

5- Paysage

Butik düğün mekanları denince akla gelen restoranlardan biri olan Paysage; Anadolu yakasında, Kanlıca'da yer alıyor. Muhteşem bir Boğaz manzarasına sahip mekanın yemekleri de en az manzarası kadar muhteşem.

Mekanın yemekli kapasitesi 220, kokteyl kapasitesi ise 300 civarında. O yüzden davetli sayısı açısından butik düğün organizasyonlarında tercih edilmesini öneririm.

Paysage

"Düğünüme en fazla 300 kişiyi çağırırım" diyorsan bu yazı tam senlik: İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

6- Kuleli Yakamoz Restaurant

"Düğün yapmak istiyorum ama çok da abartılı olsun istemiyorum" diyorsanız, düğün yerleri arasında sizin için en ideali bir restoran düğünü yapmak. Bu seçeneklerden en iyilerinden biri ise Kuleli Yakamoz Restaurant.

Üsküdar'da Çengelköy'de yer alan mekanın açık hava yemekli düzen kapasitesi 150-400 kişi arasında değişiyor. 200 kişilik cam oda şeklindeki Boğaz manzaralı salonu sayesinde daha az bir davetli sayısıyla kışın da rahatlıkla düğün yapabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmem gerekir diye düşünüyorum; mekan Kuleli Askeri Lisesi ve yanındaki tarihi camiden dolayı alkol servisi yapamıyor, bilginiz olsun.

Kuleli Yakamoz Restaurant

Kuleli Yakamoz gibi deniz manzaralı mekanları listeledik: İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

7- Sed Bosphorus

Sed Bosphorus, İstanbul'un orta noktasında Beyoğlu'nda yer alıyor! Sed Bosphorus Hotel'in teras katında düğün, nişan ve kına gibi organizasyonlar yapılıyor. Bir taraftan Marmara Denizi, diğer taraftan Boğaz manzarası, Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı'nı kapsayan İstanbul'un en güzel manzaralarından birine tanık olabiliyorsunuz.

Mekanın kokteyl düzende 350, yemekli organizasyonlarda ise 160 kişilik kapasitesi var. Yani az kişinin çağırılacağı organizasyonlar için ideal.

Sed Bosphorus

Boğaz'ın hemen yanında yer alan birçok düğün mekanı var. Senin için önerdiklerimiz: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

8- Kalamış Paysage

Kadıköy'de Kalamış Marina'da yer alan bir mekana geçelim şimdi. Kalamış Paysage, içinde bulunduğu yat limanının canlı ve aynı zamanda sakin havasını davetlileriyle paylaşıyor.

Mekanın birbirinden farklı 3 düğün alanı var. Bu alanlarda 150 kişiden 450 kişiye kadar davetli ağırlayacağınız organizasyonları yapabiliyorsunuz. Ayrıca keyifli bir deniz manzarası bu restoranda da mevcut!

Kalamış Paysage

Anadolu yakasında düğün mekanı arayan çiftleri böyle alalım: İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

9- Manzara Restaurant

Manzara Restaurant, Bakırköy sahilinde yer alıyor. Adından da anladığımız gibi davetlilere sunduğu deniz manzarasıyla popüler olan bir mekan. Hem denize sıfır hem de her mevsim düğün yapabileceğiniz kapalı bir alanı var ve burada 200-300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Bu arada mekanda kokteyl servisi olmadığını da belirteyim. Sadece yemekli organizasyonlar düzenleniyor.

Manzara Restaurant

Çiftlerimizin sana bazı önerileri var: Düğün.com Çiftlerinden Düğün Mekanı Önerileri!

10- Keyifli Sahne

Restoran düğünü yapmak isteyen çiftlerin Anadolu yakasındaki tercihlerinden biri de Keyifli Sahne oluyor! Ataşehir'de yer alan mekan, müthiş bir dekorasyona sahip. Cam şamdanlar, gerçek çiçekler, rengarenk mumlar... Mekana girdiğiniz andan itibaren kendinizi özel hissediyorsunuz.

Yemekli kapasitede 300 kişiye kadar davetliyi ağırlayabileceğiniz mekan, canlı müzik konusunda da oldukça iddialı!

Keyifli Sahne

Restoran düğünleri için tercih edebileceğin mekanlar bu şekilde. Restoranlar düğünlerin yanı sıra nikah sonrası yemekleri için de sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca kapasitelerinin diğer düğün mekanlarına göre biraz daha az olduğunu bilmelisin.

Düğün Mekanları

Şehrindeki en iyi Düğün Mekanı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün Mekanları

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

CA

Cengiz Agalar

09/10/2014

gerçekten prestijli ve yaptığı işin hakkını veren firmalar seçilmiş. tebrikler


TO

Taylan Olgun

20/10/2014

daha sıcak ve daha iyi hizmet için restoran düğünü yapmak istiyorum ama kalabalık bir düğün olacağı için de 400 kişilik bir restoran bulmakta baya bi sıkıntı yaşıyorum. yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?


TA

Türkan Aday

16/06/2015

kızımın nişanı için ekenomik şık yerler arıyorum