Sıcacık Restoran Düğünleri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:52 DK

03.01.2019

Düğün mekanları hakkında araştırma yapmaya başlamış ve aklında az çok restaurantta düğün yapmak olan çiftlere İstanbul düğün mekanları arasından sıcak, samimi ve mütevazı bir restaurant düğünü için 8 mekan listeledim, buraya bırakıyorum!

Kuleli Yakamoz Restaurant

Düğün yapmak istiyorum ama çok da abartılı olsun istemiyorum diyorsanız, düğün yerleri arasında sizin için en ideali bir restaurant düğünü yapmak. Bu seçeneklerden en iyilerinden biri ise Kuleli Yakamoz Restaurant. Üsküdar'da Çengelköy'de yer alan mekanın açık hava yemekli düzen kapasitesi 150-400 kişi arasında opsiyon sağlıyor. 200 kişilik cam oda şeklindeki boğaz manzaralı salonu sayesinde daha az bir davetli sayısıyla kışın da rahatlıkla düğün yapabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmem gerekir diye düşünüyorum, mekan Kuleli Askeri Lisesi ve yanındaki tarihi camiden dolayı alkol servisi yapamıyor, bilginiz olsun.

kuleliyakamoz - Kuleli Askeri Lisesi

Karayemiş Tesisleri ve Şimal Bar Restaurant

Kartal'da bulunan Karayemiş Tesisleri ve Şimal Bar Restaurant, havuzbaşı bir düğün mekanı olmasının yanısıra bonus olarak Adaları gören bir deniz manzarasına da sahip olmasıyla ile çiftlerin en çok tercih ettikleri mekanlar arasında yer alıyor. Karayemiş Tesisleri yemekli bir düğün organizasyonu için kapasite olarak karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor: Balo salonunda 500, restaurantında 150, havuzbaşında ise 400 davetlinizi ağırlayabilirsiniz.

karayemis - Adaları gören bir deniz manzarasına da sahip

Düğününe çok kişi çağırmayacaksan bu mekanları da incele: İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

Nossa Costa

İstanbul'da yemekli düğün mekanları denilince ilk akla gelenlerden olan Nossa Costa düğün mekanı arayan çiftler için incelenmesi gereken bir seçenek. Ataköy Marina'da, mendirek sonunda bulunmasıyla muhteşem bir konuma sahip Nossa Costa, kokteyl düzeninde 1.500 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Düğününüzün bir festival havasında geçebilmesi için tüm imkanlar ayağınıza seriliyor. Denize nazır bir balkonda nikah, ardından havuzbaşında düğün ve yemek, bunların üzerine bir de müthiş bir ilgi, alaka ve güleryüz... Bir çift daha ne isteyebilir!

nossacosta - Ataköy Marina

Paella Wedding

Yemekli düğün için mekan arayan çiftlere Sarıyer'de Kireçburnu Sahili'nde yer alan Paella Wedding'i incelemelerini öneriyorum. Boğaz manzaralı bir düğün mekanı olan Paella Wedding'in açık ve kapalı alanı mevcut. Yani kışın da camekan kaplamalı bir kapalı alanda boğaz manzarası eşliğinde rahatlıkla evlenebiliyorsunuz.

Eğer kışın kapalı alanda düğün yapmayı planlıyorsanız ve davetli sayınız 150-200 kişiyse tam size göre bir mekan! Bunun yanında bahar ve yaz aylarında açık alanda evlenecekseniz kapasiteyi sorun etmemenizi söyleyebilirim. Hele bir de açık alanda boğaza karşı kokteyl tipi bir organizasyon yapacaksanız 750 kişiye kadar misafir ağırlayabilirsiniz.

pealla - Kireçburnu Sahili

Davetli sayına uygun mekanları incelemek işini kolaylaştırır. Mesela en fazla 400 davetlisi olacak çiftlere özel mekanlar bu yazıda: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

Taksim Garden

Düğün için restaurantlar listelerinde merkezi konumu ve muhteşem atmosferi ile çiftleri şaşırtan Taksim Garden da var. Taksim'de Taşkışla Caddesi'nde İTÜ Mimarlık Fakültesi'nin bahçesinde yer alan Taksim Garden gerçekten Taksim'in gizli bahçelerinden biri. İTÜ'nün Taşkışla binasını çok beğendiğim için bu düğün mekanının benim için yeri ayır.

Özellikle İTÜ mezunu çiftlerin, mekanın onlar için özel bir anlamı olması sebebiyle burada evlendiklerini çok duyuyorum. Taşkışla ve köprü manzaralı, merkezi bir konuma sahip, orman içinde, Taksim'in göbeğinde, açık alan kapasitesi 400, kapalı alan kapasitesi 200 olan bu mekan çiftlerin yeni gözdelerinden biri.

taksimgarden - Taşkışla ve köprü manzaralı

Wonderland

Anadolu yakası düğün mekanları arasında İstanbul restaurantlar kategorimizde bulunan Wonderland, Maltepe-Bostancı Sahil Yolu üzerinde yer alan, adalar manzaralı bir düğün mekanı. Açık ve kapalı davet alanı olan mekanın açık havada yemekli kapasitesi 900. Menü ve içeceklerin yanı sıra süsleme ve müzik de standart yemekli düğün paketinin içine dahil hizmetlerden.

wonderland - adalar manzaralı bir düğün mekanı.

Paysage

Butik düğün mekanları denince akla gelen restaurantlardan biri olan Paysage, Anadolu yakasında, Kanlıca'da yer alıyor. Muhteşem bir boğaz manzarasına sahip mekanın yemekleri de en az manzarası kadar muhteşem. Mekanın yemekli kapasitesi 220, kokteyl kapasitesi ise 300 civarında, o yüzden davetli sayısı açısından butik düğün organizasyonlarında tercih edilmesini öneririm.

paysage - Muhteşem bir boğaz manzarası

"Düğünüme en fazla 300 kişiyi çağırırım" diyorsan bu yazı tam senlik: İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (3)

CA

Cengiz Agalar

09/10/2014

gerçekten prestijli ve yaptığı işin hakkını veren firmalar seçilmiş. tebrikler


TO

Taylan Olgun

20/10/2014

daha sıcak ve daha iyi hizmet için restoran düğünü yapmak istiyorum ama kalabalık bir düğün olacağı için de 400 kişilik bir restoran bulmakta baya bi sıkıntı yaşıyorum. yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?


TA

Türkan Aday

16/06/2015

kızımın nişanı için ekenomik şık yerler arıyorum