Çiftlik Düğünü mü Dediniz?

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:05 dakika

29.06.2020

Farklılığı arayan Düğün.com çiftleri sizi artık çok iyi tanıyoruz. İçinizden her şeyiyle konuşulacak bir çiftlik düğünü mü yapmak geçiyor? Yurt dışında yükselen bir trend haline gelen farm wedding konseptine kafayı takmış olmanız çok normal; çünkü gerçekten bir harika! Bir çiftlik düğününde yapabileceklerinize bir bakın.

Bir Atın Yapabilecekleri

Üzgünüz ama bir çiftlikte gelinden önce bulunması gereken bir şey varsa, o da elbette çiçeklerle süslenmiş asil bir attır. İlgiyi üzerinde toplaması konusunda kıskançlığınızı mazur göreceğimiz bu at, düğün mekanınızın göz bebeği, düğün temanızın bekçisi olacak. Dilerseniz davetlilerin arasına atınızın üzerinde gelebilir, bir köy nostaljisine sahne olabilirsiniz.

düğün konsept modası çiftlik düğünleri

İnci Küpeli Gelin

Eğer bir çiftlik düğünü ile evleniyorsanız gelinliğinizi mutlaka inci kolyelerle süslemelisiniz. İnci Küpeli Kız filminde güzelliği ve inci küpeleri ile göz kamaştıran Scarlett Johansson'dan tam olarak neyiniz eksik? Pekala siz de inci takılarınızla göz kamaştırabilir, düğününüzün hatırası olarak da aslına uygun bir "İnci Küpeli Kız" portresi çizdirebilirsiniz. Ne de olsa o da bir çiftlikte yaşıyordu.

çiftlik düğünü gelin aksesuar fikirleri

Western Rüzgarlar Estirin

Bu Western filmlerinden fırlamış gibi görünen çekici ve güçlü kadınlar sizin nedimeleriniz olabilir mi? Bir çiftlik düğünü gelininin nedimesi dediğin de böyle olur zaten! Kovboy çizmeleri ve mini elbiseleriyle harika görünüyorlar.

çiftlik düğünleri nedime aksesuarları

Damatlar! Biraz Çaba Lütfen

Damatlar sizden de biraz çaba bekliyoruz. Böylesi bir düğünde damatlığınızla siz de fark yaratmalı, klasik bir takım elbise ya da smokin yerine ekose desenli bir gömlek ve tercihen tüvit bir yelek veya ceketinizle güzel eşinizin yanında boy göstermelisiniz.

çiftlik düğünü damatlık fikirleri

Bırakın Etrafta Koştursunlar

Bir çiftlik düğünü yapabilmeniz için ilk akla gelen ya bir çiftliğe ve bir çiftlik evine ya da çiftlik konseptine dönüştürülebilecek bir kır düğünü mekanına ihtiyacınız olduğu. Bunlardan bağımsız olarak doğa ile iç içe bir dış mekan seçeneği sunan tüm düğün mekanlarını elbette kullanabilirsiniz. Düğün konseptinizin bir parçası olacak kazları, ördekleri, tavukları sakın ihmal etmeyin. Bırakın onlar etrafta koştura dursun. Düğün fotoğraflarınızda eğlenceli karelerle yer alacaklar.

çiftlik düğünü mekan konseptleri

Yabani Çiçekleri Seçin

Sıra geldi gelin buketinize! Çiftlik düğünleri konseptine yakışır bir el buketi hazırlayın kendinize... Nergis, kardelen, anemon gibi orijinal yabani çiçekleri tercih edin. Doğal dallarla ve kır çiçekleriyle süsleyin. Abartıdan uzak, sade ve doğa ile uyumlu olsun.

çiftlik düğünlerinde kır çiçeklerinden gelin buketleri

Batıl İnanç Demeyin

Malum at nalının dünyanın birçok yerinde uğur getirdiğine inanılır. Davetlilerinizin, nasıl bir düğüne davetli olduklarının sinyallerini alacakları davetiyeniz ve katıldıkları düğünün hatırası olarak saklayacakları nikah şekeriniz neden at nalı figürü içeren bir tasarımda olmasın? Üstelik bu figürü düğün tarihiniz ve isimlerinizle birlikte düğün yemeğinde kullanacağınız peçetelerin üzerine de özel olarak bastırabilirsiniz.

çiftlik düğünleri için at nalı deyatlı davetiye modelleri

Şimdi Sıra Sizde

Bu keyifli çiftlik düğün konsepti ile tüm davetlilere eşsiz bir deneyim yaşatacağınız kesin. Şimdi sıra size en uygun düğün mekanını aramaya geldi. Vakit kaybetmeden araştırmaya başlarsanız hayalinizdeki mekanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Necla Bulut

Düğün Tarihi: 15.10.2014


çiftlik düğünü mü hiç duymamıştım


zuhal şahinoğlu

Düğün Tarihi: 09.10.2014


gerçekten çok güzel olmuş. özellikle davetiye ve çiçek fikrimi bir daha gözden geçirmem gerek sanırım :D